Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-04-2007, 14:19
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Taliban geri mi dönüyor?

Türkçülük+İslamcılık=Osmanlıcılık

Bu da Atilla İlhan'ın bile tutulduğu hastalıklı bir düşüncedir.

12 Eylül'ün Türk-İslam sentezi ideolojisi Osmanlıcılığı hortlatmıştır. Babadan oğula padişahlığın geçtiği ve devletin bekâsı adına padişah kardeşlerini bile boğarak öldürten Osmanlı önümüze menem bir şeymiş gibi çıkartılmaktadır. Demokratik bir ülkede yaşayan insanların padişahlık rejimini özlemesi kadar hastalıklı bir arzu olabilir mi? Isparta'nın bir köyünden Cumhurbaşkanı çıkıyor senin Cumhuriyetinde, daha hala babadan oğula padişahlık özlemi çekilir mi?
Üstelik Osmanlı bir "köle" uygarlığı idi ve dünya köle piyasasının pazarıydı. Ne bulurlar bu Osmanlıcılıkta anlamam arkadaş. Ben Osmanlıcılara "demokrasi hainleri" diyorum.
Alt 22-04-2007, 15:45
Üye Değil

'' Bu *forumlarda *ajitatif, *kışkırtıcı *yazı *yazanlar *pek *sevilmez. *Fikrin *varsa *söyle, *yeteri *kadar *provakatör *var *zaten *bir *de *seninle *uğraşmayalım.''(sodomo)

bu ülkeyi sevmek ve zorda olduğunu görüp üzülmek,tepki vermek kışkırtıcı davranış değildir,osmanlıcılık da *,türkçülük de ,islamcılık da değildir alakası da yoktur.bu terimlerin hiç biriyle ilgilenmiyorum umurumda da değil,tarih tarih olmuştur.tarihte yaşanması gereken o zamanın şartlarında,o zamanın dinamiğini elinde tutanlar tarafından yönlendirilerek yaşanmıştır.tarih ansiklopedilerinde yerini almıştır.merak eden okur,kendi yorumunu yapar.ben bugüne önümüze ve geleceğe bakıyorum.beni ve herkesi kışkırtması gereken ama bir türlü kışkırtamadığı gibi locadan seyrettiren günümüzün dinamiğidir.
Alt 22-04-2007, 21:52
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Türk kimliği islamla birleştiğinde kendi islam anlayışını ortaya çıkardı.Atatürk ün yaptığı çağdaşlaşma devrimleri bu yüzden kabul gördü,cumhuriyeti kurmanın çoşkusuyla bu halk Atatürk ün arzu ettiği daha doğrusu Türk halkını layık bulduğu çağdaş görünüme sansıcısız bir geçişi başardı * * *ikikereiki yazmış

* * * deveye sormuşlar neren egri diye, nerem dogru gibi demiş. Teşbihte hata olmayacagını varsayarak şimdi bu cümlenin neresini eleştirmek lazım diye düşünüyorum.

* * * Türk kimliginin İslamla birleşip kendi İslam anlayışını ortaya çıkardıgını iddia etmek ya bu ülkede yaşamamak ya da en hafif deyimiyle bihaber olmaktır. Hangi İslam anlayışıymış bu merak ediyorum. Var mıdır böyle bir İslam anlayışı. Kim ortaya çıkarmış, ne zaman uygulanmış.

* * * Üstelik bu İslami anlayışa baglı olarak da yapılan çagdaşlaşma devrimleri kabul görmüş. Sormak lazım bunu yazana siz hiç tarih okudunuz mu diye.

* * * *Öncelikle Kurtuluş savaşında öne çıkan kimlik Türk kimligi falan degildir. Vatan müdafaasıdır ki bunun şiarı da ümmeti Muhammed dir. 49 müftüden fetva alarak Halifeyi esaretten kurtarmak şiarı yükseltilmiştir. Türkçülük ve Türk Milliyetçiligi ve bir ulus bilinci verme çabaları Cumhuriyetten sonra hızlanmıştır. Bu yüzden Ne Mutlu Türküm Diyene, Bir Türk Dünyaya Bedeldir sloganları atılmıştır.

* * * * Ama Kurtuluş savaşında Türklük bilinciyle insanların savaştıgını söylemek abestir.

* * * * *Öncelikle ilk kurulan Kuvva teşkilatları malı mülkü Ermeni ve Rumlar tarafından alınan eski İttihatçılar ile eşraf tarafından örgütlenmiştir. İkinci olarak İstiklal Mahkemelerinin kuruluş amacı asker kaçaklarına karşıdır. Yani millet bırakın bir ulus bilinciyle hareket etmeyi savaşa bile katılmaktan imtina ediyordu. Demirci Mehmet Efe bile askere alma çagrısı yapmış ve bölgesinde seferberlik ilan etmiştir. Uymayanı da asacagını söylemiştir.

* * * * * Bu şartlar altında olmayan bir ulusun daha dogrusu olusal bilinci olmayan bir ulusun Ulusal nitelikte devrimler yaptıgını söylemek ve hele hele yeni bir İslami ekol oluşturdugunu söylemek ancak ve ancak gerçeklere gözleri kapamaktır.

* * * * * Kurtuluş savaşı nın büyüklügü de buradan gelir, Atatürkün önderligi ve örgütçülügü de. O savaş süreci içerisinde bir ümmetten millet yaratmayı becerebilmiş cumhuriyetten sonra da bunu geliştirmiş ve başarılı olmuştur.

* * * * * *Tek bir partinin oldugu her sistemin ismi diktatörlüktür. Tek partili bir rejimde de demokrasiden bahsedebilmek mümkün degildir.Sadece bu olgu bile Cumhuriyet devrimlerinin zor ile kabul ettirilidiginin bir delilidir. Hem devrimden bahsedeceksiniz hem de devrimin en temel ögesi olan zor unsurunu ortadan yok edeceksiniz.

* * * * * *Demokratik bir devrim ise feodalizmin tasfiyesi demektir, toprak agalıgının tasfiyesi demektir. Maalesef cumhuriyet ilk dönemlerinde bunda da başarılı olamamış daha ogrusu direnmeyle karşılaşmıştır. Tüm cumhuriyet tarihi boyunca da yapılamamıştır. 1950 seçimlerinden çıkan başbakanın büyük bir toprak agası olması bunun en büyük işaretidir. İşte bu feodal sistem ki beslendigi gerici temel ile işbirligi içerisinde İslami şeriatı devamlı var etmeye çalışmıştır. İkisinin varlıgı birbirini tamamlar çünkü.

* * * * * * Bugün *de Türk halı hiç de layık oldugu çagdaş görünümde falan degildir. Ülkesinde degişik inançları taşıdıkları için bogazları kesilen insanların oldugu, ülkenin bir kesiminde yaşayanların devlete karşı ayaklandıgı, düşünen, yazan ve çizen insanlarının dama tıkıldıgı, parlamentosunda halkın büyük bir kesiminin demokratik olarak temsil edilemedigi bir görünümdedir.

* * * * * *Bunun en temel sebebi de bindirilmiş kıtaların Vatan Millet Sakarya nutukları ile bilimden, tarihten, gerçeklerden ve toplumdan bihaber bir tarzda cenk naraları atmalarıdır. Kime ne kadar zor ve acı gelirse gelsin hakiki tarihimizi bilmek zorundayız, düşünmek zorundayız ve bazı şeyleri ters yüz edip oldugu şekliyle ögrenmek ve kabul etmek zorundayız.

* * * * * *
* * * * * * saygılarımla
Alt 22-04-2007, 23:06
Üye Değil

Türk kimliği her ne kadar bu siteden bakıldığında islamdan uzak gibi görünsede,benim veya sizin şahsi görüşlerinden bağımsız olarak din olgusuyla da bağlantılıdır.aksi olsaydı bu ülkeyi yudumlayanlar din olgusunu üstelik yozlaşmış din olgusunu kullanıp prim yapamazlardı. müslüman mahallesinde kuran satıyorlar alan da çok .üstelik evinde onlarca olduğu halde.sizin küçük beldelerde seçimlerden önce her eve bir kuran kampanyasından haberiniz yok herhalde.gerçektir ve bu arada traji komiktir.ne yazıkki vaad edilen belediye hizmeti değil kurandır.paşa paşa da seçilirler.

evet türkler islamı kendilerine göre yorumlamışlardır.gerçekleştiği zaman dilimi içinde bu ülkede kabul gören Atatürk devrimleri dini islam olan başka hiçbir kabul göremezdi.çok daha zorba yöntemler denenmesi gerekirdi,mayada tutmazdı.elbette buradada güle oynaya kabul edilmedi devrimler ama bu ülke yozlaşma sürecine girmeden önce çağdaşlaşma yolunda hızlı bir ivmeyle ilerledi.

vatan müdafaasını kim milli kimliği olmayan bir orduyla yapabilir.eğer milli kimlik gözardı edildiyse neden çoğunluğu müslüman azınlık vatandaşlarımızın ayaklanmarıyla da uğraşmak zorunda kaldık canımızın derdindeyken.güle oynaya islam ülküsü altında birleşir hiç uğraşmazdık.

Devrimler sonrasında yeni islamı ekol oluştuğundan hiç bahsetmedim.sadece islamın türkler tarafından yorumlanmasının diğer islam ülkerinden o zamanın şartları içinde farklı olduğunu söyledim.esas yeni islami ekol şimdi kasıtlı,yanlı ve sistemli bir şekilde kuruluyor.ben görüyorum siz göremiyorsanız bilemem.şimdi kurulmaya çalışılan islamın yoz siyasi yönü bu milleti anıtkabire yürüttü.

Devrimler o günün şartları içinde zorlama payı unutulmadan kabul ettirilmiştir.ama *uygulanmıştırda üstelik bugünden çok daha çağdaş biçimde.türkiye üç büyük ilden ibaret değildir,gidin taşrada yaşanan islama ve algılanmasındaki farklılığa ve kültür birliğinde deformasyona uğramış deliklerden sızan yeni devrimlere bakın.asıl tehlikeli devrimler sinsice şimdi yapılıyor.ateist olmak bu ülkenin müslüman çoğunluğunu göz ardı ettiremez,hepsini de ateist yapıp rahat edemeyeceğinize göre yozlaşmış,çürütücü,güdülenen islam anlayışını aydınlatmak gerekir.bu milletin müslümanlıktan döneceğini ateist düşüncelere prim vereceğini düşünmek şimdi ve her zaman safdilliktir. inanç konusundaki *düşünceniz ne olursa olsun bu gerçek değişmez.

Atatürk tek partiyle başlamıştır.bunun demokrasi olmadığı belki bir parça doğrudur ama daha uzun yaşayabilseydi ne yapardı nasıl bir açılım yapardı tek partiylemi devam ederdi tahmin etmek zor değil.

Evet bugün türk halkı çağdaş görünüme sahip değildir çoğunluğuyla,ama layık olup olmadığına gelince soru işareti,asıl layık olmayanlar azınlıkta çağdaş fikirleriyle acı çekerek yaşayanlar.her ülke layık olduğu şekilde çoğunluğun sesiyle yönetilir demokratik düzende.çoğunluğun sürüler haline getirildiği ülkelerde yönetimin çoğunluk demokrasisine bırakılmasının sonucu işte bugün ortada.yönetimi aklı yerinde ergenliğini tamamlamış yetişkin toplum yapısı seçebilseydi,seçim çoğunluğun hakkı olabilirdi.onların seçimleri haketmeyen yetişkin zihinlere ızdırap veriyor.özgürlük çoğunluk sürüsüne her istediğini vermek değildir.

Gelelim benim vatan millet sakarya nutuklarıma yüreğimin sesidir.cenk narasıyla alakası yoktur oradan öyle görünüyor olabilir. doğru bildiğimi söylerken nasıl göründüğüne aldıramam.

saygılarımla
Alt 22-04-2007, 23:20
Üye Değil

kulanmadığım cevap hakkımı kullanıyorum.

''Gazan *mübarek *olsun *ey *şanlı *Türkoğlu *Türk..'' (sargon)

Türkoğlu Türk değil Türkkızı Türk demeniz gerekiyordu.bence de hiç bir sakıncası yok rahatsızlık duymuyorum.tanıştığımıza göre fikirlerimin ifade edilişini beğenmediği için bana bu şekilde taciz edici bir cümle kullananın ne oğlu olduğunu sormak hakkım herhalde *

yoksa tüm baskıcı rejimlerde olduğu gibi burada da sanal da olsa unvan sahiplerine cevap hakkı kullanılamıyor mu
Alt 22-04-2007, 23:53
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Cevap hakkı ne kelime, söylenmedik laf bırakılmaz bazen. Ama artık küfürden uzaklaştık. İster dinli ister dinsiz olsun küfür edene, hakaret edene ceza veriyoruz. Bolca yapılan ajitasyonlar da kabak tadı verdiğinden böyle ajite dolu giriş yapana birkaç eğlenceli laf etme hakkımı kullandım ben de.

Bizim ünvanların bir önemi yok, ne oğlu olduğumuzun da önemi yok. Burda herkes kanun/tüzük/kadı karşısında eşit. Gazan mübarek olsun Türk oğlu Türk sözü kişiliğe ilişkin bir söz değil. Ajitasyonun içeriğini temsil ediyor.

Açılış iyi olmadıysa da yazılarda içerik olduğu sürece çatışmalar benim açımdan önemli değil. Belli ki renk katacaksınız. Siteye hoşgeldiniz diyorum.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 22-04-2007, 23:55
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

çoğunluğun sürüler haline getirildiği ülkelerde yönetimin çoğunluk demokrasisine bırakılmasının sonucu işte bugün ortada.yönetimi aklı yerinde ergenliğini tamamlamış yetişkin toplum yapısı seçebilseydi,seçim çoğunluğun hakkı olabilirdi.onların seçimleri haketmeyen yetişkin zihinlere ızdırap veriyor.özgürlük çoğunluk sürüsüne her istediğini vermek değildir.

* * *sayın ikikereiki

* * *Tanrı inancı bir şeyi yeniden formüle etmek için ortaya çıktı. Tanrının görevi İnsanların dogumla kazandıkları insan olma ve insanca yaşama hakkını, ölümle kazanılan bir hak olmasını saglamaktı. Tanrı bu görevini başarı ile yerine getirdi. Milyarlarca insan için yaşam bugün ölümle kazanılan bir haktır, ahrette kazanılan bir haktır. Bizim mücadelemiz buna karşıdır, bu yüzden tanrıyı ait oldugu yere göndermeye çalışıyoruz.

* * * Tarihin her döneminde sınıflı toplumlar var oldugundan beri insanlara gerçek yaşamın ölümle kazanılabilecegi vaaz edilmiştir ve hurafelerle uyutulmuş, cahil bıraktırılmışlardır. Yaşam onların hakkı olmadıgı gibi karar verme de onların hakkı olamaz. Bu yüzden Solon Yunan yurttaşlarını zenginler ve yoksullar diye sınıflara ayırmıştır. Süreç içerisinde yoksulların bir sürü oldugu ve onlara ancak bilinçlenince hak verilebilecegi söylenmiştir.

* * * *İnsanlar hayvanlıktan geçiş süreci halindeki ve rastgele çiftleşme çagı haricindeki dönemlerinde bilimsel olarak sürü olarak adlandırılmazlar. Sürü genellikle *hayvanlar için kullanılan bir tabirdir. Sürü ile sürü olmayan arasında ciddi bir nitelik ayrımı bulunur, sınıf ayrımı bulunur. Sürüler her zaman aşşagı ırktır. Bu Hindistanda kast sisteminde yerini alır, Hitler de de Ari Irk olarak tanımlanır. Ari ya da üstün ırk tüm yetkeyle donatılmıştır. Lincoln sürü olarak tanımlanan zencilere özgürlüklerini verme mücadelesine girdi. Günümüzde ise kullandıgınız cümlenin tek bir bilimsel açıklaması var. Fasizm.

* * * *Kaldı ki Atatürk sizin sürü olarak tanımladıgınız zümreyi köylü milletin efendisidir diyerek onurlandırmıştır. Ya siz ne dediginizi bimiyorsunuz ya da Atatürk demagog tu. Siz kimsiniz ki başkalarını idare hak ve yetkesini kendinizde görüp insanlara sürü olarak yafta takabiliyorsunuz. Sizin fikir babalarınızın en ünlüsü bacagından asıldı İtalya da.

* * * *Bilim varsayımlarla yapılmaz, somut olguların gözlenip yorumlanmasıdır bilim. Atatürk yaşasaydı da diktatörlük olmazdı diye de tahlil olmaz. Dönem siyasi olarak ya diktatörlüktür ya da degildir. Niyetlerle bilim yapılmaz, somutla, gözlemle yapılır.

* * * *Sizi ne derece ilgilendirir bilemem ama ben

* * * *evvela insanım * * * *tüm insanlıkla kucaklaşırım

* * * *saniyen enternasyonalistim * * *tüm emekçilerle kucaklaşırım

* * * *salisen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım * * tüm Türkiye halkı ile kucaklaşırım

* * * *hamiyen * Türküm

* * * * * * bunun insanlıga, vatandaşlıga hiç bir zararı yoktur.

* * * * * * *saygılarımla
Alt 23-04-2007, 00:31
Üye

Y.Küçük kafayı yemiş. Her önüne geleni İbrani olmakla suçluyor şeriatçılar gibi. Bugün yine SkyTv'de konuştu bu sefer de Abdi İpekçi ve Lütfi Kırdar'ı İbrani olmakla suçladı. İnsan damgalıyor hem de TV'leri kullanarak bu "damgalama" işini daha da vahim hale getiriyor. Ondan sonrada neden bu ülkede ırkçılık hortluyor diyoruz. Abdi İpekçi gibi büyük bir aydını bile adam tek bir kelimede yerin dibine sokuyor: İbrani.

Bence Nihat Genç ve Y.Küçük'ün TV'lerde konuşmaması gerekiyor çünkü bu ikisi de SkyTv'de her konuşmalarında tek taraflı hedef gösteren ajitatif propaganda yaparak adeta milletin beynini yıkıyorlar. Abdi İpekçi İbrani imiş. Â*Abdi İpekçi hakkında söyleyeceğin sadece bu mu? Ne oldu Abdi İpekçi'nin hayatı pahasına kaleme aldığı yazıları, fikirleri...

Sonra'da Orhan Pamuk'un romanındaki "KA" yı öğrenmeye çalışıp oradan da ezoterik bir sözlükten o KA'yı bulup bu kelimenin Â*Orhan Pamuk'un Kaballa mistismi ile ilgilenen birisi olduğunu ve dahi yahudi olduğunu çıkartmak da apayrı bir sığlık olsa gerek.

Nihat Genç'in ve Y.Küçük'ün Â*Orhan Pamuk için söyledikleri sözler provakatif. Düpedüz bu iki adam her konuşmalarında belirli kimseleri veya belirli kimlikleri hedef göstererek provakasyon yapıyorlar. Bence bu ikisinin bu şekilde tek taraflı ajitatif konuşmaları kesinlikle yasaklanmalı.
Neden bir tartışma platformundan kaçar bu insanlar onu da anlamam. Fikirlerini anti-tezleri öne sürülünce savunamayacaklarını bildikleri için mi?

Tv'ler Â*birer propaganda ve provakasyon silahı olarak kullanılıyor. En zırva fikirleri savunan adamlar tek başlarına çıkıp saatlerce ona buna sövüp duruyorlar. Çok yanlış çok.

Sözün kısası Y.Küçük, N.Genç gibi adamlar hikaye. Üstünde durmaya değmezler.
(Eğer daha önce bunlar hakkında övücü sözler söylemişsem şimdi geri alıyorum)
Alt 23-04-2007, 00:52
timsah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
timsah timsah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sodomo
Bu işin tek çaresi bizim burada yaptığımız şeydir. Yani *ve bu dinsel bağnazlığın temel dayanağı Kuran'ın ilahi kelam olmadığını ispat edip insanları aydınlatmak. O zaman neye dayanarak terör yapacaklar, neye dayanarak şeriat rejimi kuracaklar ki? Tabanını kaybetmesi lazım İslam'ın. Marjinalleşmesi lazım, o zaman kolay kontrol edilir Â*bu tip hareketler. O zaman havada asılı kalacak bütün o "cihad" fikirleri.[/quote]

http://www.islamiyetgercekleri.org/ mahkeme kararıyla kapatıldı işte size demokrasi. Acaba sıra hangi sitede. İslam'ın gerçekte ilahi bir din olmadığını teşhir etmek icin bu rejimin degişmesi lazım yoksa şeriat yakındır.
Alt 23-04-2007, 01:01
Üye

Timsah, islamiyetgerçekleri. org'un mahkeme kararıyla kapatılmasını ilk defa senden duydum şimdi ve yine kafam bozuldu. Adamlar Tv'lerde ona buna çamur atar, iftira atar, yalan atar, kışkırtıcılık yapar bi şey olmaz ama bizim belge-bilgi üzerine yazılarımız hem de internet olmasına rağmen hedef olur. Halkı dini kulllanarak daha kolay yöneteceğini düşünen bir devlet var, asıl olayın özü bu.
Şeriatın gerici yüzünü teşhir etmeye her daim devam edilecektir sonuçta o yüzden pek de dert etmemek lazım.

Önerilen Siteler