Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-06-2012, 20:46
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
...
2)kuran*ı kerim okuyorsan,dikkat et hemen uykun gelir,esnemeye başlarsın,bu şeytanın işidir,seni daha fazla okumanı,ALLAH c.c anmanı istemez
ilahi kurtuluş kardeş....

yaw kuran sıkıcı bir kitap ondan uykun geliyor olmasın

ayrıca masallar çocuklara yatakta neden anlatılır.. uykusu gelsin diye değil mi?

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 27-06-2012, 21:41
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

[SIZE=4]Kurtis arkadaş Turan Dursuna teşekkür eden arkadaşa:
Şeytana yenilmişsin falan demişsin .Takiyye yapmadan söyle Turan Dursunu okudunmu hiç?
Düşüncelerinden dolayı öldürülen ,ve üstelik şeriatçilerce öldürülen Turan dursun.Yobazları neden korkuttu?
Ve şunu söyle neden öldürüldü?
Şeytanla bozmuş olmanı anlıyorum .
Dar alanda kısa pas yapamıyo beyinleriniz.

Konu murted tarafından (28-06-2012 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir. Sebep: Üslup!!!
Alt 28-06-2012, 13:54
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

...sayın antika,demekki inancın zayıfmış ki kendini inancsızlığa cok kolay kaptırmışsın,burda şeytan devreye girmiş seni kandırmış..
...şeytan, kıyamete kadar insanlarla uğraşacağı içindir ki kendisine aile verilmiştir,cocukları vardır,bunlar yeryüzüne dağılmışlardır ve tek amacları vardır,insanları doğru yoldan ayırmak
..her gece belli saatte şeytan bunları toplar ve yaptıkları hakkında sorgular,kimisi der ben karı kocanın arasını actım,şeytanda bişi yapmamışsın der,kimisi ben adama içki masasına bir oturttum cok içirttim,şeytan der ki sende bişi yapmamışsın,birisi der ben hiç zina yapmamış kişiyi zorladım zina yaptırttım,sende bişi yapmamışsın,topal şeytan gelir der ki,ben kucuk bir cocuğu elinde kuran-ı kerim vardı okumaya giderken onu yoldan cevirttim,biliyorum bişi yapmadım,şeytan,hayır asıl işi sen yapmışsın
..burdan şu cıkar,şeytanın en buyuk isteği kişinin yaratanına anmasını istememsidir,namaz kılmasını istemez zira kendisi secde etmemişti,kuran okumasını istemez,şeytan içinde ufakta olsa bir kimsenin inancı varsa onu köreltmeye calışır,inanclıyım derken kendi kendine şu soruları beyninde muhakkak tasarlamışsındır,lütfen cevap ver
1)namaz kılıyorduysan,der ki zamanı var daha kılman için
2)kuran*ı kerim okuyorsan,dikkat et hemen uykun gelir,esnemeye başlarsın,bu şeytanın işidir,seni daha fazla okumanı,ALLAH c.c anmanı istemez
3)sabah namazını kalktığında üzerinde ağırlık olur,ve şu düşüncelerde olursun,biraz daha uyu,5-10 dakika sonra kalkar kılarsın
sayın antika hakikaten inanclı olduğun zamanlarda bu bahsettiğim düşünceler olurmuydu,bu örneklemeler coğaltılabilir cevaplayabilirsen memnun olurum...saygılar

Sevgili kurtulus kafan almiyacak ama ben genede yazayim,seytanda allahda yok, bunlar insanlarin kurgulari,bizlerin akli var, iyi seyleride kötü seyleride bizler aklimizla yapariz, seytan yada allah deyil ,ne tesadüfdürki hristiyanlarin allahiyla sizin allahiniz birbirinden cok farkli olmasina ragmen kandirma metodu ayni,seytan yapiyor seytan ayartiyor.
Birgün ayilman dilegiyle,saygilar

xcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
.Yanlızca Kurtis arkadaş Turan Dursuna teşekkür eden arkadaşa:
Şeytana yenilmişsin falan demişsin .Takiyye yapmadan söyle Turan Dursunu okudunmu hiç?
Düşüncelerinden dolayı öldürülen ,ve üstelik şeriatçilerce öldürülen Turan dursun.Yobazları neden korkuttu?
Xcan bunu bana yazdiysan,bi yanlis anlama var,yazilanlari tekrar gözden gecir,saygilar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca

Konu murted tarafından (28-06-2012 Saat 14:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arka arkaya girilen kısa iletler birleştirildi.
Alt 29-06-2012, 00:22
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

antika´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
xcan´isimli üyeden Alıntı
.Yanlızca Kurt....is..... arkadaş Turan Dursuna teşekkür eden arkadaşa:

Xcan bunu bana yazdiysan,bi yanlis anlama var,yazilanlari tekrar gözden gecir,saygilar
Xcan bunu bana yazdiysan,bi yanlis anlama var,yazilanlari tekrar gözden gecir,saygilar[/QUOTE]
Sevgili dostum yazı kurt...lss adlı şahsa yazıldı .Bir kere başlığına bakmanız bunun böyle olduğunu anlamanıza yetecek.
Ben aydın insanlara böyle yazı yazmam .Tanıyanlar bilir.
Mavi yazıya bakın dostum
Alt 29-06-2012, 12:23
Kıdemli Üye

xcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili dostum yazı kurt...lss adlı şahsa yazıldı .Bir kere başlığına bakmanız bunun böyle olduğunu anlamanıza yetecek.
Ben aydın insanlara böyle yazı yazmam .Tanıyanlar bilir.
Mavi yazıya bakın dostum[/QUOTE]

Sevgili xcan yazdigini üc dört defa okudum 7.iletide t.dursuna ben tesekkür ediyorum ordan yanildim,saygilar.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 27-06-2012, 17:46
Kıdemli Üye

Ateist olmak ,dindar bölgelerde dürüst ateistler icin zordur ama inanmayip dini cikarina kullanan ateistler icin mutlaka zevklidir,kandirmak bizlere zevk vermez ama dini kullananlar zevkden dörtköse oluyordur,allahu ekber allahu ekber yatda geber,bu laf sizlere birsey hatirlatir.

Alt 27-06-2012, 18:58
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Kurtulus, sunu aklina iyi sok, allah yok diyen icin seytan hepten yoktur. bu masal kahramanlari sadece siz imanlilar icin vardir. Yellenerek kacan seytan, uykunu getiren seytan, namaz vaktini gecirten seytan... Yaw yazik, valla aciyorum yazdiklarini okudukca; Insan bu kadar mi sacmalar? Cinleri unutmussun, onlardan da bahsetsene biraz.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 27-06-2012, 20:35
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Şeytan ve cinler konusundaki masallara ayrı bir yer vermek gerekiyor.

Hakkını vermek gerekir ki, inanırlar bu konuda oldukça yaratıcılar. Öyle fantastik masallar uydurabiliyorlar ki! Şeytan üflemiş, fısıldamış, aklımı çelmiş vs vs vs...

Şimdi, sürdürdüğüm yaşama baktığım zaman görüğüm şu: elimden geldiği kadar iyi bir insan olmaya çalışıyorum ve gördüğüm kadarıyla da bunu başarıyorum. Üretken olmaya çalışıyorum. Bilgi paylaşımında bulunmaktan büyük keyif alıyorum ve umarım paylaştığım bilgilerle de faydalı oluyorum.

Şimdi, ben bunları yaparken, şeytan geldi ve beni allah yolundan mı çevirdi? Mantıken, eğer şeytan dediğiniz hayali arkadaş gerçekten dininize zarar vermek istese beni dinden döndürmek yerine dinde bırakıp yukarıda yaptıklarımdan döndürürdü. Olabildiğim kadar kötü bir insan olmamı sağlar ve islama zarar vermeme, kötü propaganda yapmama neden olurdu.

Ancak, çevremize baktığımızda görüyoruz ki, islamı dilinden düşürmeyenlerdir bugün bunları yapanlar. İnsanları dolandıran, özgürlüklerini elinden alan, dedikodunun dibine vuran vb vb vb.

Ben inanırlar yerinde olsam, beni bu kokuşmuş düzenden çevirdiği için allahı bir kenara bırakır şeytana taparım. İyiliğinizi düşünüp o kadar caninin, soyguncunun ve namussuzun dahil olduğu bir sistemden sizleri kurtardığı için. Bi düşünün derim.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 28-06-2012, 09:56
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

istatistik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şeytan ve cinler konusundaki masallara ayrı bir yer vermek gerekiyor.

Hakkını vermek gerekir ki, inanırlar bu konuda oldukça yaratıcılar. Öyle fantastik masallar uydurabiliyorlar ki! Şeytan üflemiş, fısıldamış, aklımı çelmiş vs vs vs...

Şimdi, sürdürdüğüm yaşama baktığım zaman görüğüm şu: elimden geldiği kadar iyi bir insan olmaya çalışıyorum ve gördüğüm kadarıyla da bunu başarıyorum. Üretken olmaya çalışıyorum. Bilgi paylaşımında bulunmaktan büyük keyif alıyorum ve umarım paylaştığım bilgilerle de faydalı oluyorum.

Şimdi, ben bunları yaparken, şeytan geldi ve beni allah yolundan mı çevirdi? Mantıken, eğer şeytan dediğiniz hayali arkadaş gerçekten dininize zarar vermek istese beni dinden döndürmek yerine dinde bırakıp yukarıda yaptıklarımdan döndürürdü. Olabildiğim kadar kötü bir insan olmamı sağlar ve islama zarar vermeme, kötü propaganda yapmama neden olurdu.

Ancak, çevremize baktığımızda görüyoruz ki, islamı dilinden düşürmeyenlerdir bugün bunları yapanlar. İnsanları dolandıran, özgürlüklerini elinden alan, dedikodunun dibine vuran vb vb vb.

Ben inanırlar yerinde olsam, beni bu kokuşmuş düzenden çevirdiği için allahı bir kenara bırakır şeytana taparım. İyiliğinizi düşünüp o kadar caninin, soyguncunun ve namussuzun dahil olduğu bir sistemden sizleri kurtardığı için. Bi düşünün derim.
....sayın istatistik,yukarda verdiğim örnekte,şeytanın asıl kabul ettiği eylem, kişinin ALLAH c.c yönelmesini,onun yolundan gidilmesini engellenmesini istemektedir,sizin iyi bir iinsan olmanız,sağa sola zararınız olmaması önemli deil onun için zira diğer kötü olgularda içki içmek,zina yapmak bu ve buna benzer günahlarda,kişi tevbesinde samimi ise ALLAH c.c onun tevbesini kabul edeceğini bildiği için şeytanın bu işleri yaptırmasında,onun için fazla ehemmiyeti yok,şeytan için asıl önemli nokta,kişinin ALLAH c.c inkar etmesi,ona şirk koşması,dinden cıkmasını istemesidir,şeytan için muhim mesele budur,bir kişi ALLAH c.c şirk koşarsa,inkar ederse,geri dönüşü cokmu cok ordur,en buyuk gunahlardan biridir,
..hakikaten şeytan konusu hakkında başlı başına bir başlık acabilirsek baya iyi olacaktır,bakınız kuran-ı kerimde ne buyuruyor ALLAH celle celaluhu
4:48 - Doğrusu Allah, kendisine ortak koşulmasını asla affetmez. Ondan başkasını (diğer günahları) ise, dilediği kimseler için bağışlar ve mağfiret buyurur. Her kim Allah'a şirk koşarsa gerçekten pek büyük bir günah ile iftira etmiş olur.
4:116 - Şüphesiz Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında dilediğini bağışlar. Allah'a ortak koşan, muhakkak ki, derin bir sapıklığa düşmüştür.
6:19 - De ki: "Şahitlik yönünden hangi şey daha büyüktür?". De ki: "Allah, benimle sizin aranızda şahittir ve bana bu Kur'ân vahyolundu ki, onunla hem sizi, hem de sizden sonra kendisine ulaşan herkesi uyarayım. Allah'la beraber başka ilâhlar olduğuna siz gerçekten şahitlik eder misiniz?" De ki: "Ben buna şahitlik etmem". "O, ancak ve ancak bir tek ilâhtır ve gerçekten ben, sizin ortak tuttuğunuz şeylerden uzağım"de.
7:33 - De ki: "Rabbim, sadece fuhşiyatı, onun açık ve gizli olanını, günahları, haksız yere isyanı, haklarında hiç bir delil indirmediği şeyleri Allah'a ortak koşmanızı ve Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri söylemenizi yasaklamıştır".
4/137- İman edip sonra inkâr eden, sonra inanıp tekrar inkar eden, sonra da inkarlarında ileri gidenler var ya; Allah onları bağışlayacak da değildir, doğru yola iletecek de değildir.
...sevgili istatistik,şeytan hakikaten insan için büyük bir kötülük kaynağıdır,eğer bir insanın içersinde ALLAH c.c yönelik ufakta olsa bir kıvılcım varsa onu köreltmeye,yok etmeye calışır,ayetlerde ALLAH c.c buyurduğu gibi,şeytan için asıl önemli olan,kişinin ALLAH c.c'undan uzaklaşmasıdır..saygılar

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 28-06-2012, 10:43
endulus endulus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

....sayın istatistik,yukarda verdiğim örnekte,şeytanın asıl kabul ettiği eylem, kişinin ALLAH c.c yönelmesini,onun yolundan gidilmesini engellenmesini istemektedir,sizin iyi bir iinsan olmanız,sağa sola zararınız olmaması önemli deil onun için zira diğer kötü olgularda içki içmek,zina yapmak bu ve buna benzer günahlarda,kişi tevbesinde samimi ise ALLAH c.c onun tevbesini kabul edeceğini bildiği için şeytanın bu işleri yaptırmasında,onun için fazla ehemmiyeti yok,şeytan için asıl önemli nokta,kişinin ALLAH c.c inkar etmesi,ona şirk koşması,dinden cıkmasını istemesidir,şeytan için muhim mesele budur,bir kişi ALLAH c.c şirk koşarsa,inkar ederse,geri dönüşü cokmu cok ordur,en buyuk gunahlardan biridir,
..hakikaten şeytan konusu hakkında başlı başına bir başlık acabilirsek baya iyi olacaktır,bakınız kuran-ı kerimde ne buyuruyor ALLAH celle celaluhu
4:48 - Doğrusu Allah, kendisine ortak koşulmasını asla affetmez. Ondan başkasını (diğer günahları) ise, dilediği kimseler için bağışlar ve mağfiret buyurur. Her kim Allah'a şirk koşarsa gerçekten pek büyük bir günah ile iftira etmiş olur.
4:116 - Şüphesiz Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında dilediğini bağışlar. Allah'a ortak koşan, muhakkak ki, derin bir sapıklığa düşmüştür.
6:19 - De ki: "Şahitlik yönünden hangi şey daha büyüktür?". De ki: "Allah, benimle sizin aranızda şahittir ve bana bu Kur'ân vahyolundu ki, onunla hem sizi, hem de sizden sonra kendisine ulaşan herkesi uyarayım. Allah'la beraber başka ilâhlar olduğuna siz gerçekten şahitlik eder misiniz?" De ki: "Ben buna şahitlik etmem". "O, ancak ve ancak bir tek ilâhtır ve gerçekten ben, sizin ortak tuttuğunuz şeylerden uzağım"de.
7:33 - De ki: "Rabbim, sadece fuhşiyatı, onun açık ve gizli olanını, günahları, haksız yere isyanı, haklarında hiç bir delil indirmediği şeyleri Allah'a ortak koşmanızı ve Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri söylemenizi yasaklamıştır".
4/137- İman edip sonra inkâr eden, sonra inanıp tekrar inkar eden, sonra da inkarlarında ileri gidenler var ya; Allah onları bağışlayacak da değildir, doğru yola iletecek de değildir.
...sevgili istatistik,şeytan hakikaten insan için büyük bir kötülük kaynağıdır,eğer bir insanın içersinde ALLAH c.c yönelik ufakta olsa bir kıvılcım varsa onu köreltmeye,yok etmeye calışır,ayetlerde ALLAH c.c buyurduğu gibi,şeytan için asıl önemli olan,kişinin ALLAH c.c'undan uzaklaşmasıdır..saygılar

Sen git bu masalları çocuklarına anlat. Ben ateist olurken yanımda şeytan falan yoktu. Ben kendim araştırdım okudum öğrendim. Ayrıca sizin gibi müslüman geçienlerden bin kat daha iyi bir insanım. Sırf allah emretti diye değil kendi özgür iradem ve beynimle tecavüzün, hırsızlığın vs kötü birşey olduğunu anlayabiliyorum. Bunları anlayabilmek için ilahi bir güce gerek duymadım.

Bu ülke'nin hiçbir zaman "C" planı olmadı.Bu ülke de daima A.B.D planları devreye sokuldu !... UĞUR MUMCU

Önerilen Siteler

Etiket
ateist, dergi, feyz, forum, islami