Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-11-2005, 22:05
Üye Değil

Standart islamda mizah

islamda bir çok şeyi eğlence haline getirmek, bir çok şeyin şakasını yapmak günahtır bilindiği üzere. o yüzden kanal 7, samanyolu tv, tgrt gibi kanallardaki mizah programları eşşek şakalarına dayanır. dikkat edin bu programlar çoğunlukla dışardan bazen de yerel şakazade gibi programlar sunarlar. bir müslüman için sokakta kayıp düşen insan dışında hayatta gülünecek birşey yoktur. bu adamların mizah anlayışının temelinde %90 yerçekimi yatar. dikkat edin bu tür programlarda genelde çeşitli düşme şekilleri %50 diğer %50 de ise birilerini kızdırıp onları kameraya çekme ve sonra sizi şakaladık demek vardır. çünkü kuranda ya da hadislerde düşene gülmek ya da birine eşşek şakası yapmakla ilgili bir madde yoktur.
varsa aksini ispat edebilecek, bana islamın mizah anlayışından saydıklarım dışında bir örnek versin.
Alt 06-11-2005, 23:06
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şaka ve mizah konusunda hemencecik bir şey söyleyeyim. Bilindiği üzere şaka ve mizahın sonunda gülmek gerekir. Hatta bazen ağzını tavana doğru çevirip ve bir karış açıp, eşşek gibi anırarak bile gülmek gerekir. Ama bilindiği üzere muhammed gülmezmiş. Sadece tebessüm edermiş. Eeeeeeee. Ne olacak şimdi. Müslüman kardeşlerimizi, öyle kahkahlarla güldürmek günah olur herhalde. Ne yapmak lazım? Onlara sadece tebessüm ettirecek şakalar yapmak lazım. Sünnettir.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 06-11-2005, 23:54
Üye Değil

Materyalist Diyor ki
Sünnettir.
sen niye sunnet oldun?
Alt 07-11-2005, 00:16
Üye Değil

sünnet olurken bize sorulmadı dj kardeş. ama bizim çocuklarımızın bir şansı olacak kestirmemek için
Alt 07-11-2005, 01:04
Quark Quark isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslamda mizzah konusu aklıma bir arkadaşımın dün anlattığı bir olayı getirdi.

Arkadaşın halası bir komşusunun kızına iş bulabilmesi ve rızkının açılması için
tanıdığı bir hocaya muska yazdırmış. Bu musakyı akşamdan su bardağının içine atıp sabaha kadar beklemesini sabahta bu suyun bir kısmını içmesini bir kısmıylada yüzünü yıkamasını tembihlemiş.

Kız akşam telefon açmış ve arkadaşım çıkmış telefona ona kağıdın mürekkebinin suya geçtiğini bu suyu içemeyeceğini halama iletmesini söylemiş. Bana anlatınca birlikte koptuk. Gelde gülme şimdi...İslamda çok derin bir mizzah hazinesi var.

smile146
Alt 07-11-2005, 01:09
Üye Değil

abi o kız iş miş bulmasın yaw, hani müslüman şirket sahipleri işe alırken din ve meshep soruyorya, ilerde biz de iş veren olursak müslüman olanları almayalım, bunların neye inanıp ne yapacağı belli olmuyor.
Alt 07-11-2005, 03:52
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaş ben kendini tam müslüman zannedenlerin neye güldüğünü bilmesem de, neye ağladıklarını biliyorum. Hem de çok iyi biliyorum. Adamlar her şeye ağlıyor. Çok yakın bir tanıdığım var. Vatandaş dini bir kitap okudumu başlıyor ağlamaya. Harbiden ağlıyor yaaaa! Eviriyorum, çeviriyorum, burada ağlanacak ne var diye bakıyorum. Maalesef hiç bir şey bulamıyorum. Allah şeytanı huzurundan kovmuş. Bunun neresine ağlanır. Allah çok esirgeyendirin neresine ağlanır. Muhammedin, abdes almasını anlatan bir yazının neresine ağlanır. Hüngür hüngür ağlıyorlar.
Ağlayın, ağlayın açılırsınız.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 07-11-2005, 03:58
merak merak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart agliyorlar sende anlam veremiyoesun

sen anlamazsin
Alt 12-11-2005, 00:40
Üye Değil

Standart puahaha

usrenin Diyor ki
sünnet olurken bize sorulmadı dj kardeş. ama bizim çocuklarımızın bir şansı olacak kestirmemek için
kim sana sordu?
bana senin çocugundan?
Alt 08-09-2008, 00:38
okinono
Üye Değil

o yüzden kanal 7, samanyolu tv, tgrt gibi kanallardaki mizah programları eşşek şakalarına dayanır. dikkat edin bu programlar çoğunlukla dışardan bazen de yerel şakazade gibi programlar sunarlar.
..........

Bu kanallar Müslüman mı sahi ya?

Çok ilginç...

Selamlar

Önerilen Siteler