Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-10-2010, 17:40
Melek-ül Sirac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Melek-ül Sirac Melek-ül Sirac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben size soruyorum ve sizden cevap vermenizi rica ederim..

Hic Allah, bugünkü $arlatan falcilar gibi,3 vakte kadar gibi tahminde bulunur mu?

Yani ayette ne diyor? ...3 ile 9 yil icinde...

Yani her seye kadir olan Allah, mesela, neden 4 sene 7 ay icinde(kesin olarak tarih bildirmiyor) demiyorda...

3 ile 9 yil icinde diyor. Koca Tanri tahminde bulunur mu?

diyen sizsiniz çünkü..

evet sizden cevap bekliyorum.. madem kendinizce bir açık buldunuz ve buraya dikkat çekmek istediniz..
Sizden göstermenizi, aksi takdirde; incelemelerinizde hata yapmış olduğunuzu belirtmenizi rica ederim.

Saygılarımla.

Annemin Karnındaki Embriyo Ezan Sesleriyle Gelişti!..

Konu Nova tarafından (02-11-2010 Saat 02:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: Olması gerektiği haline dönderildi..Üslup
Alt 31-10-2010, 17:45
dağcı dağcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

ya arkadaş en son yazdığım mesaja neden dikkat etmiyorsunuz kıvırdığım falan yok önceki mesajları alıntı yapmıştım son mesajı kendim derledim ona göre değerlendirin. ama değerlendiremezsiniz siz, çünkü şartlanmışsınız inanmamaya...

Yasin 9: Önlerine bir set, arkalarına da başka bir set çektik. Böylece onları kuşatıp sardık; artık onlar görmezler. 10: Sen ha uyarmışsın onları ha uyarmamışsın, fark etmez onlar için; inanmazlar. 11: Sen ancak o Kuran`a uyan ve görmediği halde Rahman`dan korkan kimseyi uyarırsın. Böylesini, bir bağışlanma ve seçkin bir ödülle müjdele.

Araf 198: Onları, hidayete çağırsanız, duymazlar. Onların sana baktıklarını sanırsın. Oysaki onlar görmezler. 199: Affetmeyi esas al! İyiyi ve güzeli emret, cahillerden yüz çevir. 200: Şeytandan bir dürtük seni dürtüklediğinde, Allah`a sığın. Çünkü O, her şeyi işitir, her şeyi bilir. 201: Korunup sakınanlar, kendilerine şeytandan bir görüntü/dürtü gelip dokunduğunda, hemen Allah`ı hatırlarlar. İşte o anda görülmesi gerekeni görürler. 202: Yoldaşları ise onları sürekli azgınlığa iterler, sonra da yakalarını bırakmazlar.
Alt 31-10-2010, 17:53
oguzay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
oguzay oguzay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Tamam oldu. $imdi git 39 nolu iletiye, oku orda without ne demis?

Ama alintiyi da oku!
Alt 31-10-2010, 18:17
serseri003 serseri003 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Melek-ül Sirac´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaş dediğin ayeti sana buraya orjinal haliyle kopyalıyorum..

فِي بِضْعِ سِنِينَ لِلَّهِ الْأَمْرُ مِن قَبْلُ وَمِن بَعْدُ وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ"
"الْمُؤْمِنُونَ

Ayetin neresinde 3 ve 9 yıl diyor.. ben ne 3 görebildim ne de 9 dediğini..

Sende bir yalanlayan olarak kendine sormadın mı burda 3 ve 9 yok.. hadi ikisini birden geç 1 tanesi bile yok.. ben ne diyorum diye sorsaydın keşke..

Sen buna rağmen görebilmişsen madem.. bana çevir bakayım ayeti..
Bak çevireceğin kısmı da sana kırmızıyla gösterdim bulamazsan diye..

bir şey ortaya atarken ne attığını bileceksin..

http://www.kuranmeali.org/kuran_meal...esi=rum&ayet=4

bazıları 3 9 çevcirmis siz arapça biliyormusunuz da bole bir iddaada bulunuyorsunuz
Alt 31-10-2010, 18:22
Üye

Elif, Lam, Mim. Rum (orduları) yenilgiye uğradı. "Dünyanın en alçak yerinde". Ama onlar, yenilgilerinden sonra yeneceklerdir. Üç ile dokuz yıl içinde. Bundan önce de, sonra da emir Allah'ındır. Ve o gün müminler sevineceklerdir. (Rum Suresi, 1-4)
Ya arkadas, israrla bana 3-9 soruyorsun. Bende sana sordugun sorunun muhatabi ben degil, adres gösterdim.

3 veya 9 yok diye sevinc cigliklari atiyorsun. Biraz kafan calissa,

- keske orada 3 ve 9 olsaydi,

derdin.

Birde Kur'an mealcilerini begenmezsiniz. Adamlar kurtarmak icin, miclarini yirtiyorlar.
Alt 31-10-2010, 18:22
Yasaklandı

sayın serseri003,

yazdığım sondan ikinci mesajı okudunuz mu!? yazık size, olayı saptırmada çok maharetlisiniz hepiniz? yazık..
Alt 31-10-2010, 18:32
Melek-ül Sirac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Melek-ül Sirac Melek-ül Sirac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

serseri003
Ayetlere katılan yorumları ayetten diye sayamazsınız.. ayet olduğu gibidir..
kelime kelime türkçeye çevirin ne 3 görebilirsiniz ne de 9.. ne de başka bir sayı..
Mealleri karşılaştırın bütün mealcilerin meallerinde geçmesi lazım değil mi eğer var ise?..
Bu arada arabım.. orda sayı geçip geçmediğini de anlayabilecek kadar hakimim arapçaya..

Peki siz arapça biliyor musunuz da onaylıyorsunuz..

Sizde eğer bu yorumu doğrulamışsanız ve bize karşı yalanmala aracı olarak kullanıyorsanız Basic efendi bir zahmet göstermekle yükümlüsünüz.. öyle değil mi.. Hala cevap gelmediğine göre gösteremiyorsun demektir..

Annemin Karnındaki Embriyo Ezan Sesleriyle Gelişti!..

Konu Melek-ül Sirac tarafından (31-10-2010 Saat 18:40 ) değiştirilmiştir.
Alt 31-10-2010, 18:49
serseri003 serseri003 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

çunku buna benzer birsey okumustum arapçada o kelime anlamı bir kaç yıl degilmis tam olarak onlarda zaten 3 9 u kafasında atsak adamlar degil...

tammam siizin dediginiz olsun ama savas 3 9 yıl arasında kazanılsaydı emin ol ters konumlardaydık ..

biz olayı saptırmıyoruz zaten bir maçı tahmin etmek gibi bir seyi tanrı niye koyar kurana heleki musluman olmayan bir memleketi

bu arada bu ayette biz dinsiligi savunmuyoruz bi arkadasınız buna tahmin edilemez bir mucize demis bizde insan tarafından gayet tahmin edilebilir.. en fazlda oran 1 e 1.5 olurdu..
Alt 31-10-2010, 19:00
Yasaklandı

ayet 615de inmiş savaş 624de kazanılmış sorun nedir gene 9 yıl içinde kazanılmış!? arkadaş hemen atlıyorsunuz, 5dkda neticeye varıyorsunuz.. önce gidin bir tarihçiye kaynakları araştırın tarihleri öğrenin sonra gidin müftülüğe ayetleri sorun istediğiniz şekilde sorun korkmayın yemezler sizi.. sonrada gelin bana deyinki arkadaş sen haksızsın yalan yanlış şeyler bunlar son olarak bunu söyleyin!?

Konu Nova tarafından (31-10-2010 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.
Alt 31-10-2010, 19:04
Üye

Bak arkadasim!

Sen 3-9 birak!

-Birkac sene icinde...hud-4

Ben ne demisim yorumum da...

-----------------
Hic Allah, bugünkü $arlatan falcilar gibi,3 vakte kadar gibi tahminde bulunur mu?

Yani ayette ne diyor? ...3 ile 9 yil icinde...

Yani her seye kadir olan Allah, mesela, neden 4 sene 7 ay icinde(kesin tarih bildirmiyor) demiyorda...

3 ile 9 yil icinde diyor(Burayi düzeltiyorum, Senin dedigin olsun,-Birkac sene icinde-
. Koca Tanri tahminde bulunur mu?

Sen bir inanir olarak, kendine bunu sormadin mi?

Mesala, cogumuz ama inandigimizdan, ama girgirina fal baktirdik! Falci üc vakte kadar dedigi zaman, ne zaman ne zamen diye sormusuzdur. Illa ki kesin tarih ögrenmek istemi$izdir.

Iste arkadasim, sen(yani islam) böyle bir ayeti insan yazamaz diyorsun!

----------------------

Sen kafayi 3-9 taktin anladim. Ben de diyorum ki, without'un 39 nolu iletisine dikkat edersen, 3-9 yok diye ayiflanir, aglarsin.

Önerilen Siteler