Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 01-12-2011, 02:12
frodo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
frodo frodo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Standart Önemli bir rica

Son birkaç haftadır site aktif üyelerinde ciddi bir azalma yaşıyoruz. Bu tuhaf bir rastlantı ile internet filtrelenmesi ile çakışan bir düşüş.

Nedenlerini araştırırken ilginç bir olgu gözlemledim ;İnternet bağlantılarında Dns ayarları otomatik seçilmiş hiçbir bilgisayarda siteye ulaşamazken google dns ayarlarında sorunsuz bağlanabiliyorum.

Türkiye'den bağlanan üyelerimizden de bu deneyi yapmalarını rica ediyorum.

Dns ayaralarını otomatik seçime alıp bağlanmayı deneyip sonuçları paylaşabilir misiniz ?

Bu deneme ile benim ve birkaç arkadaşın gözlemlediği bu durum genele yayılıyor mu öğrenmek isteriz.

İnsani olan her şey kabûlüm.
Alt 01-12-2011, 02:33
Sangre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sangre Sangre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bilmiyorum daha önce konusu geçti mi ama, siteye bazı yerlerden girilemiyor.

Örneğin geçen gün evimin yakınlarından bi net cafede girmeyi denediğimde, hiçbir şekilde bağlanamadım.. Şimdi tam hatırlayamadığım bi sayı dizisi adreste olduğu zaman girilebiliyor, fakat sitedeki yazı karakterleri bi garip çıkıyordu.

Fakat aynı net cafenin farklı bir pcsinde siteye giriliyor.. Bu da garibime gitti.

Denediğim bir kaç net cafeden girdiklerim de, giremediklerim de oldu.. Ama her hangi bir filtrelemenin dışında, siteye bağlanamıyor yazısı çıkıyordu.. Ben sorunun sitede olduğunu tahmin ediyorum.
Alt 01-12-2011, 02:58
Kıdemli Üye

Normalde 8.8.8.8-8.8.4.4 ile bağlanıyorum.. Söylediğin gibi ayarları otomatiğe getirip denedim.. Maalesef siteye bağlanamadım.

Eğer gittiğim net cafede başka bir pcyle bağlandığım sırada, dns ayarlarında da bir düzenleme yapmışlarsa bilmiyorum.. Ama aynı net cafede, farklı günlerde gidip farklı bir pcye oturduğumda öncekiyle bağlanamayıp, sonrakiyle bağlanabilmiştim.
Alt 01-12-2011, 03:08
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sitede hiç bir sorun yok sevgili Sangre.. bayramda yoklukdan istifade hayli etraflı bir saldırı aldık. Tabi 3 gün erişim kalmamış ve DNS kayıtlarından site düşmüştür. Site tekrar aktif oldu, yalnız Türkiye de DNS istemciler sanırım hayli hantal bir güncelleme servisi sunuyor. 24-72 saat gibi bir zaman sürüyor. Tabi PC lerde DNS ön bellek manuel olarak temizlenmişse(flushdns) bu süre çok kısadır..

Örneğin, O internet kafede farklı PC lerden girememen normal. Yani DNS önbelleği birisinde güncel, diğerinde ise değildir muhtemel... (ipconfig/flushdns)

Her ne kadar kanaatim TTNET in engellediği yönünde ise de bir çok kullanıcı DNS adresine bakmayı bilmiyor, gerçekten TTNET DNS kullananlarda ancak bir sonuç alabiliriz diye düşünüyorum. Tabi bunun içinde DNS adreslerinide otomatik yada TTNET DNS adresleri yapmalılar.

Frodo TTNET adresiyle giremiyor örneğin, ama ben DNS adresimi TTNET yapsam da giriyorum, yalnız, tabi hizmeti TTNET'den almıyorum. Yine de burada bir sorun var, eğer DNS TTNET tarafından engellense bende giremezdim, kısaca bu engel DNS üzerinden değil, hizmet/IP bilgisi üzerinden yapılıyor olabilir. DNS adresi yurtdışı lokasyon yapıldığında da filtreden yırtılıyor. Kısaca bir engel varsa dahi bu kişiler/Ip üzerinden oluyor.

Not: Frodo, Sangre, Milomanara.. sayı 3 etti...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 01-12-2011, 08:40
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

turandursun.com yerine ancak IP@65.18.198.4'den bağlanabiliyorum. Arada bir turandursun.com üzerinden de bağlanabildiğim oluyor -ayda iki ya da üç defa-
Alt 01-12-2011, 10:36
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Otomatik DNS ile ben de giremiyorum. Bu arada arama fonksiyonları şu anda çalışmıyor bende.

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 01-12-2011, 11:37
kilimanjaro kilimanjaro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tabiiki siteye girememek online üye sayısının azalmasında bir etken.
Ancak bu dediğiniz sorun son zamanların sorunu. Hep böyle değil ki.
Demek ki sorun başka...
Şu an bakıyorum misafirleri saymazsak 3 kayıtlı üye online durumunda.
Yaklaşık iki aylık üyeliğim boyunca bu rakamın hiçbir gün iki elin parmaklarını geçtiğini görmedim.
Şimdi siz yapın hesabını; 11.195 kayıtlı üyeye karşılık 5, 10, bilemedin 20 online üye...
Basit bir hesapla, her kayıtlı üye ayda bir pazar gezintisi yapar gibi aklına gelip de siteye şöyle bir 5-10 dakikalığına uğrasa yine de bu sayının 300 ün üzerinde olması gerekir. Hani nerede bu üyeler?
Bunda bir yanlışlık var. Ya bu gösterilen kayıtlı üye sayısı gerçeği yansıtmıyor, ya da bu site (uğrak yeri olarak bile) üyelerin ilgisini çekecek bir etkinlik ortaya koyamıyor.
Ama inanıyorum ki etkinlikten de önce sitenin temel yapılanması ile ilgili kriterleri ortaya koymak gerek.
Bilmem anlatabildim mi?
Alt 01-12-2011, 13:56
Kıdemli Üye

Söylemeyi unuttuğum bir konu daha var.

Bir ara pcde sorun olduğu için uzun süre nete girememiştim.. İlk açtığımda G. Milat, kendisine faceden gelen bir mesajdan bahsetmişti. (Kendisinin sitedekiyle aynı olan bir face hesabı var)

TD sitesinin kapandığını/veya kapatıldığını, artık yayın yapmadığını (yanlış hatırlamıyorsam başka bir yere taşındığını) felan söylemiş.

Acaba diyorum siteye otomatik dns ile ulaşılamamasında, bu mesajı gönderen kişinin bir alakası olabilir mi?

Siteye ulaşılamadığını bildiğinden, burada yazan insanları caydırmak için bazı kişilere mesaj gönderiyor olabilir mi?

Ama bu kişinin Milat'ı yakından tanımadığı da aşikar.. Çünkü kendisi Türkiye'den değil, yurt dışından siteye bağlanıyor.. Eğer kendisini tanıyan biri olsaydı bu durumu bilir, mesaj göndermek için zahmet etmezdi.

Dilerse Milat mesajın tam olarak içeriğini buraya taşısın (Çünkü içeriğini tam olarak hatırlamıyor labilirim.. Hangi face adresinden geldiğini felan da yazabilir.
Alt 01-12-2011, 14:43
c m c m isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

DNS ayarlarını standart şekilde ayarladığımda turandursun.com veya www.turandursun.com yazarak giremiyorum. 65.18.198.4 üzerinden girebiliyorum. Fakat grafikler konusunda kısmi sorunlar göze çarpıyor. Google DNS kullandığımda hem site ismini yazarak hem de IP ile giriş yapabiliyorum ve giriş konusunda sorun görünmüyor.

Siteye giremediğim anlarda yaptığım incelemelerde hiçbir DNS değişikliğinin yararlı olmadığını gördüm. Cache ve cookie temizliği yaptıktan ve modemi yeniden başlattıktan sonra da girişin mümkün olmadığını gördüm. Ayrıca siteye giremediğimde yaptığım son incelemede DNS Ayarları Anketi başlıklı konuda belirttiğim AS sorununun mevcut olmadığını gördüm.

Son birkaç gündür sitede karşılaştığım yeni sorunlar...

- İki gündür Yeni Mesajlar ve Bugünkü Mesajlar linkleri hiçbir işe yaramıyor. Yeni mesajları forumun ana sayfasındaki forumlara girerek takip edebiliyorum.

- Bir konuyu yeni sekmede veya yeni pencerede açtığımda yeni sekmede veya yeni pencerede açılan konuyu bir ziyaretçi gibi okumak durumunda kalıyorum yani o pencere veya sekme için giriş yapmamış gibi görünüyorum. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Bu sorunu giriş yaparken 'beni hatırla'masını sağlayarak hallettim. Tekrarlamakta fayda var... Bu sorun, yeni bir sorun.

- Ana sayfada bulunduğum durumlar içerisinde sohbet kutusu ile ilgili aynı uyarıyı alıyorum. Ayrıca sohbet kutusunun kaldırılmasının veya başka bir yöntemle sohbetin ana sayfa dışında gerçekleşmesinin daha yararlı olacağını düşünüyorum.
Alt 01-12-2011, 16:35
kilimanjaro kilimanjaro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kusura bakmayın ama, ya anlamıyor, ya da anlamak istemiyorsunuz.
Her Allahın günü mü bu sorunlar yaşanıyor kardeşim. Ben iki aylık üyeyim bir, ya da iki defa siteye girememe gibi bir sorun yaşamışımdır. Linklerin çalışmaması gibi bir sorun ise hiç yaşamadım.
Söyler misiniz bana, neden sorunu hep böyle eften püften şeylerde arıyorsunuz?
Söyleye söyleye ağzım genişledi kardeeeş...
Yok "link" diyorsunuz, yok "siteye giremedim" diyorsunuz...
Sorun başka yerde.
Sorun başka yerde.
Sorun başka yerde...
Bir daha söyliyeyim mi?
İsterseniz ingilizce söyliyeyim.
The matter is out side.
Olmadı mı?
The problem is another place...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil