PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuran öğrenmeyen öğrenciye işkence


atheist87
01-06-2008, 01:17
Kuran öğrenmeyen öğrenciye işkence

Medrese hocası, Kuran'ı öğrenmediği gerekçesiyle 7 yaşındaki öğrencisini, tavandaki pervaneden başaşağı astı.

İngiliz BBC televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, Pakistan'da bir medrese hocası, Kuran'ı öğrenmediği gerekçesiyle 7 yaşındaki öğrencisini, tavandaki pervaneden başaşağı astı.

Zavalı çocuk indirildikten hemen sonra öğretmenin odasında can verdi. Pakistan Başbakanı Yusuf Rıza Gilani, olayla ilgili soruşturma başlatırken, medrese hocası Maulvi Ziauddin tutuklandı.

Medresedeki öğrenciler, hoca Maulvi Ziauddin'in 7 yaşındaki Atıf'ı geçen çarşamba günü pervanaye başaşağı asarak bir süre öyle bıraktığını söyledi. Bir tarım işçisinin oğlu olan Atıf medresede 20 Kuran öğrencisiyle birlikte ders alıyordu. Atıf kuzeniyle birlikte aynı medreseye gidiyordu. Kuzeni, talihsiz çocuğu çarşamba akşamı ve ertesi günün sabahı göremeyince ailesine haber verdi. Kısa süre sonra Atıf'ın cansız bedeni medrese hocası Maulvi Ziauddin'in odasında bulundu ama hoca ortalıkta görünmüyordu.

Pakistan polisi acımasız hocayı perşembe akşamı başka bir köyde gözaltına alarak tutukladı. Şimdi Pakistan Başkanı Yusuf Rıza Gilani olayla ilgili soruşturma başlattı.

İnsan hakları örgütleri Pakistan'da çocukların sık sık şiddete maruz kaldıklarını belirtiyor.
http://www.timesistanbul.com/haberdetay.asp?tarih=31.05.2008&Newsid=260&Categoryid=1
31.05.2008 06:54:00Dinde zorlama yoktur. Doğru yol, sapıklıktan, hak batıldan ayrılıp belli olmuştur. Artık kim tağutu reddedip Allah’a iman ederse, işte o, kopması mümkün olmayan en sağlam tutamağa yapışmıştır. Allah her şeyi işitir, bilir. (Bakara 256)


bu ayeti Muhammed Yanlış yazmış. Uygulanan ve doğrusu şu durki

Dinde zorlama vardır.. İman yolu, sapıklığa,gerçekten batıla ayrılıp belli olur.. Artık kim gerçekleri reddedip din huafesine iman ederse, işte o, yıkılması mümkün olmayan en sağlam giyotin olup,en ufak hatada bille kelleleri uçurur. Gören gözler her şeyi görür.Düşünen beyinler her şeyi anlar (Bakara 256)

KızıL
01-06-2008, 21:21
daha öncede pakistanda kuran öğrenmeyen 2 öğrenci suya sokularak nefessiz bırakılarak işkence yapılmıştı.. bi nevi cıa usulü konuş deme taktiği....

Lestat
01-06-2008, 23:26
Benim babamı da küçükken kuran kusuna yazdırmak istemişler götürdüklerinde bu çok zayıf dayağa gelmez siz bunu daha iyi beselyin seneye getirirsiniz demişler.Şimdi dinde zorlama yoktur diyen inanırlar bunları duyduğunda insanlar yanlışa lgılıyıyor kuranın muhammedin suçu mu gerçek din böyle değil diyorlar.Bu müslimanlık öyle bir şeyki her müsliman farklı algılamış demekki