Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-04-2024, 21:23
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Spartacus, beni ugrastirma dostum. Oraya linki koymusum, herseyi ben aktaramam buraya. El insaf. Vaktim yok vaktim. Bu kmonuyu kapatabilir miyiz lutfen? Baska birsey konusalim.

Madde konusacaksak, bu temelde devam edelim ama baska bir konuya deginelim artik. Madde nedir mesela. Madde organizma farki nedir? Madde nasil organize olur? Gel bunlari konusalim. Sonra bilinci konusalim. Beyin zihin bilinc...Bilinc nasil uretiliyor. Ben, artik ayni konulara donup durmak istemiyorum. Yada hic konusmayalim.
Ne yaptın da uğraşmış oldun, tipik aktrollerden ne farkın var? Her cevabımda yaptığının çarpıtma olduğunu ortaya seriyorum, bundan bıkmışım, pişkince uğraştırma diyorsun. Vakitle ilgisi yok, yaptığın doğru değil ve savunulacak bir yanı yok. ben düzeltmek mecburiyetinde kaldığım için yazıyorum, çünkü ifadelerim çarpıtılıyor, düzeltmesi gereken yine ben oluyorum, bu sorumluluğum ve şahsi bir durum değil...

Link paylaşmış ne alaka? Ben de yazmışım, ilk defa duyuyor durumuna girildiğinde alıntı koymuşum. Her çarpıtmanı cevaplayamam, her kelimeyi sana tek, tek açıklayamam, cümlelerde kelimeler araçtır, cümlenin amacı, kelimelerin her birini tek, tek açıklamak, tanımlamak değildir, cümleye, neye dair söylenmiş, hangi bağlamda söylenmiş, mahiyeti ne, hangi konuya göre yazılmış, odak noktası neymiş bunlara bakılır. Şu ya da buna dair ifadeleri bilmiyorsan araştır, ya da absürt yargılara varmadan önce muhatabına SOR!

Benim seninle konuşabileceğim bir şey yok, tutarlı, dürüst davranmıyorsun, insaf, vicdanın da yok, anlayışın lakait ve kıt, bilinç düzeyin sığ, sorumluluktaşımıyorsun, kelime oyunları yapıyor, çarpıtıyor sıçtım sen temizle diyor, eziyet ediyorsun. Sen ne zaman bu ve benzer başlıklarda bu tavrından, -kişi değil yöntem olarak diyorum- trol yöntemlerinden vazgeçersin o zaman.

Son cevabıma, senden yaptığım alıtnılara verdiğim açıklamalara, kendimden yaptığım alıntılara bak, hepsine bak, ne görüyorsun? Sürekli dam üstünde saksağan durumun, sürekli bir çarpıtma, ilgisiz, alaksız yerlere çekme, konuyu dağıtma, mahiyet saptırma, c/p kafası.... Her yazdığın konuya sırf cümlelerinde geçen kelimeleri esas alıp, cümleyi değil de kelimeyi tartışmaya açıp, sanki o kelimeyi tanımalamak, açıklamak derdin varmış gibi davranıp, alakasız bir sürü link versem, iş mi bu? BU bu biçimde SAFSATA hem de art-niyet, kompleks yöntemidir de.

Bu tutumun, trollemelerden vazgeçmediğin, her cümlemden bir kelime seçip, sanki amacım o kelimeyi tartışmakmış gibi davranıp üzerinden envai türde iftira, isnat, çarpıtma yapmaya veya vay efendim o kelimenin tanımı budur diye-amacım o değil ki- odak, mahiyet değiştirmeye devam ettiğin sürece benden uzak ol... Konu başlığına yazıyorum, sayende provoke oluyor, bir konuda görüşümüzü bile, alakasız kelimelere, cümlelere alakasız anlamlar yükeyip doğru düzgün yazdırmayacığının farkınmdayım, keşke hiç girmeseydim. benim yazılarıma muhatap olma arkadaşım, senden başka bir şey istemiyorum, olma ki ben de görüşümü, çarpıtmalarla cebelleşme durumuna düşmeden paylaşabileyim.
Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz bilmiyor muyuz bosluk denilen seyin bos olmadigini, etki-tepkiyi. Bana ne anlatiyorsun bunlari.
Sana anlatmıyorum, konuya cevap yazdım. Bana diyeceğine kendin normal hayata dön, kendini de her şeyin merkezine koyma. Konuya yazdım, kişilere değil, tabi ki boş olmadığını dile getirmek zorundayım, görüşümün dayanağı bu yahu, o dayanaklar olmadan nasıl ifade edilebilir? Seninle alalası ne? Kısaca beni konu bağlar, bundan sonra bir konuya yazarsam üzerine alınma, bir konuya yazıyorsam sadece konu umrumdadır, cevap yazarken de kişi değil, ne söylediği önemlidir.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu