Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-10-2012, 05:29
Jingo Jingo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

spartan-troy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

kuranın bir vaadi var....tamam mı? bu vaadi ölümden sonraya hak veriyor....ve bu vaadi insanoglu hi bir şekilde yalanlayamaz...guzel kardeşim....ölümden sonrasına verdigi için bu vaadi kuran kendi bunyesinde bunu yalanlayanlara,kendisine gore dogru olan bir vaad oldugu icin....yalancı demektedir...eger ki kuranın vaadini sen yalanlıyorsan...buyur git gel ölümden sonra anlat bize ne var orda bilelim....siz bunu o kadar cok celişkili anlatıyorsunuz ki...hiç kimse inanmaz bu sozlerinize...

Bakınız arkadaşım...

Şimdi sen diyorsun ki "yalanlayamıyorlar"...

Eğer böyle düşünürsek, ben sana "görünmez süpermen" diye bir Tanrı'dan bahsediyorum hadi. Yalanla da göreyim... Ve hatta bana göre "Allah" yok, bu "süpermen Tanrısı" var... ama kutsal kitap falan indirmemiş... yalanlar mısın bunu hadi?

Ya da diyorum ki, matrix'teyiz... Yalanlar mısın bunu? Matrix'te olmadığımızı kanıtla?

Böyle "yanlışlanamaz" önermelerle kanıt oluşturulamaz.

Sana tek bir soru sorayım da cevabını ver şunun:

Neden Müslümansın? Sebep ne? Coğrafi olarak doğduğun yerin sana verdiği bu özellik dışında, neden Müslümansın? Ve sadece senin gibi düşünenlerin cennete gideceğine inanıyorsun? İncil'i okudun mu? Tevratı? Dünyadaki yüzlerce din hakkında araştırma yaptın mı? Daha da ötesi, bir "din" ya da "Tanrı" olması gerektiği konusunda niçin ısrarcısın? Belki Tanrı var, ama dinler yalan?

Mesela Japonya'da doğmuş olsaydın, Müslüman'lığı bulacak mıydın? %99.9 ihtimalle hayır...

Bu bile, dinleri terketmek için yeterli bir sebeptir...

Ve ayrıca, iddia sahibi, iddiasını kanıtlamakla yükümlüdür. Teistlerin en büyük hatası, "Yokluğunu kanıtlayabiliyor musunuz?" sorusudur ki, çok cahilcedir. Ben Müslüman iken bile, bu soruyu saçma bulurdum. Ama size mantıklı geliyor : /

Bana Zeus'un yokluğunu da kanıtlamak zorundasın o zaman...

Saygılar...