Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-05-2006, 02:28
sodomo-- sodomo-- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Ölümden sonra ne oluyor?

yahu pante dostum nereden buldun bu Ahmet Mekkî Efendi denen cehennem ağızlıyı ?

yani bu adamın yazdıklarını okumak yeter zaten cehennem azabı duymak için.

vallahi üşenmesem "ölüm anı deneyimleri" diye bir başlık açacağım ve anlatacağım ölüm anı deneyimlerini- ki en çok ilgi duyduğum metafiziki konudur- ve bir hoş olacak insanların içi.

GOD IS LOVE diyor bu deneyimi yaşayan her Amerikalı.

İlginç bu deneyimi yaşayanların hiçbirisi bunun halisünayson olduğunu kabul etmiyor çünkü deneyim hyper-realite boyutunda yaşanıyor. Yani bizim bu dünyada gerçek diye algıladığımız ve gerçeği tanımlarken kullandığımız ne var ise orada bunun hyper'i mevcut. Hatta oradan bakılınca burası rüya gibi kalıyormuş. Yani diyolar ki siz bu dünyaya gerçek mi diyosunuz ? bırakın hayaller aleminde yaşamayı hakikate gelin hakikate diyor hepsi.

Kristal şehirler mi dersin, Bilgi tapınakları mı, eski uygarlıklara ait cennetler mi ? sonra tarihte dilediğin yere gidebilme özgürlüğü mü mesela Eski Mısıra vb. en ilgincide bu dünyadaki her uygarlığın orada kendisine ait bir cennetinin olması. Sonra istediğin "guru" ile görüşebiliyorsun mesela ve orada da öğretmenler var sana her konuda bilgi veren ve eğiten, şahsen ben Socrat ile görüşmeyi isterim. Tabii daha önce ölmüş aile üyelerin ile görüşmeler, hasret gidermeler de cabası.

Gidip gelenlerin büyük bir çoğunluğu diyor ki ; dünyada milyonlarca yıl yaşasanız bile yine de oradaki bir anlık kalışınıza ve yaşadıklarınıza denk düşmez. Ölümden daha güzel bir şey yoktur diyorlar abiciğim daha ne diyeyim.

Vallahi pante dostum senin korkuttuğun insanları biraz ferahlattım bu kadar yeter şimdilik.