Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-11-2005, 00:08
Bulent
Üye Değil

Gün kelimesinin 365 kez, günler (gün kelimesinin çoğulu) kelimesinin 30 kez geçmesi Kur'an'ın (bazı "anti islamcı" ateist forumcuların iddia ettiği gibi) Hz. Peygamber tarafından yazılmadığını ve ilahi bir kaynaktan geldiğini gösteriyor. Bazılarının iddia ettiği gibi, Hz. Muhammed keyfine göre bir şeyler uydurup bunu ilahi kaynaktan gelmiş gibi sunduysa, böylesi bir matematiksel yapının oluşması mümkün olur muydu? Ana sayfanın yan tarafında şöyle yazıyor: "Biliyor muydunuz? : Muhammed öldüğü sırada Kuran ayetlerinin dağınık vaziyette bulunduğunu. Uzun yıllar sonra bir kurul tarafından duyuru yapılarak çeşitli kişilerden ayetlerin toplatıldığını. " Yani denmek isteniyor ki, (haşa) Kur'an bir Allah kelamı değildir. Muhammedin kafasına ve bazen de kendi keyif ve menfaatine uygun olarak, hesap kitap yapmadan rasgele söylediği sözlerin öldükten yıllar sonra derme çatma bir şekilde toplanmış halidir. Peki, eğer bu dediğiniz doğruysa, dağınık bir şekilde ve uzun yıllara yaygın bir süreçte derlenip toplanan Kur'an'da böylesi dikkate değer bir matematiksel yapı nasıl meydana geldi? Tesadüfen mi? ) Bu sorum islam karşıtı ateist forumculara. Cevabını merakla bekliyorum.

Kur'an'ın yapısındaki, hayranlık ve şaşkınlık uyandıracak matematiksel verileri araştırırken çoğu kez hata yapıldığını ben de düşünüyorum; ama, bazı tespitler var ki (bu forumda belirtilen ve daha pek çok tespit) insanı hayretlere düşürüyor ve Kur'an'a daha fazla hayran kalmamızı sağlıyor.

İnat ve kibiri bir tarafa bırakıp, samimi bir şekilde ve gönül gözüyle bakabilenler için o kadar çok delil var ki!...