Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-05-2006, 09:35
ESLEMTU ESLEMTU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Ne kendi etti rahat,Ne âleme verdi huzur.......

Ezkamo,herkes anlayıp,sen anlamamışsan ben olsam hatayı kendimde ararım..Muhakeme hatası yaptn ve işin ilginci bunu savunuyorsun!..Arkadaşım doğruyu görürsen kendine,görmezsen yine kendine..

Doktor hastaya ilacını verip,hasta ilacını kullanmamışsa suçlanacak olan burada doktor değil,hastadır..

Kur'an'da evet herşey anahatlarıyla,başlıklarıyka var yeterki insan arasın;bu arada ikili falan sistem gibi uydurmalardan bahsetmiyorum;zahir ayan beyan ortada olan şeylerden bahsediyorum..Bu manada nasıl hüküm verilecek?ile ilgili sorularımıza da Kur'an'da örnekler ve cevaplar buluyoruz..

Şimdi geri kalmışlıktan bahsediyorsun;bunu derken İslam Tarihini bilmediğini düşünüyorum;Batı medeniyetinin temelini İslam Medeniyeti oluşturur,istersen bir tarih oku..Öğretilen değil,gerçek belgeleriyle olan tarihi..Kurtuba Medresesi,zamanımızda nasıl okumak için ''Amerika'' deniyorsa,o zamanda ''Kurtuba'' deniyordu...Cebir ismi de arapçadır..Belki bunlar sana birşeyler hatırlatır..İbn-i Sina'nın kitapları başucu olan geçerli kitaplardı..Medeniyeti İslam öğretti ortaçağ karanlığında ki insanlara..Onu bırakınca da şu zamanda ki zelil durumuna düştü..ne zamanki İslam'a sımsıkı sarılır,onunla yükselir bu millet..Bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?diyen,Allah'tan en çok alimler korkar diyen bir söz,senin bahsettiğin zelil bir milletin geri kalmışlığının nedeni değildir..Saptaman yanlış,biraz araştır derim.

ayrıca Tevrat'ın kopyasıdır diyorsun;kusura bakma ben Kur'an'da kızıyla yatan zinacı bir Peygamber göremiyorum..Bir insana Tanrı diyen bir ayet te göremiyorum..Bu kopyacılık,sizin basit hezeyanlarınızın ürünü..

Kimseye birşey dayattığımız yok..Gören kendisi için görür,görmezden gelen kendisi için görmezden gelir..Dileyen istediği gibi düşünür...Dilediğini yapabilir.Engelleyende yok..Herkes yaptığının,verdiği hükümlerin hesabını verecektir;bu da bizim inancımız..