Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-09-2013, 04:49
earthling earthling isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kadının kolay kanması, evrimin bir parçası mı?

Bir süredir kafamı kurcalıyor. Eşimle biraz beyin fırtınası yaptık da ben takıldım kaldım...

Daha çok kadınların kendilerini sömüren bir inanışa saplanıp kalması, onu ölümüne savunması bana da mantıklı gelmiyor. Kadın neden kandırılmaya bu kadar hevesli? Erkeklere soruyorum, cidden bilmiyorum. Kadını kandırmak sizin için kolay mı? Evrimin bir gereği mi kadının kolay kandırılması?? Kadınlar aptal demiyorum, diyemem ama kandırılmaya çok yatkınız sanki.
Alt 08-09-2013, 05:13
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Kısaca:

Din, insanlar arasında yapay bir akrabalık hissi yaratır yani akrabalığa dair bir ilüzyon oluşturur ve akrabalık bir kadının üreme başarısı için çok önemlidir. Bugün bile bir kadın için akrabaların desteği olmadan yalnız başına bir çocuk büyütmek çok zordur. Aile desteği duygusal destek verir ve bu destek de stresi azaltır. İnsan evriminde son 100.000 yıl boyunca, küçük bir yaşta çocuğu erginlik çağına kadar yetiştirmek ve bunun için hayvanlar alemine kıyasla daha uzun süreye ihtiyaç duyulması aile ve akraba desteğini çok önemli kılmıştır. Kiliseler, sinagoglar, tapınaklar, camiler genel olarak kadınlar için çabuk elden kurgusal bir akrabalık (yani varsayılan bir aile) sunuyorlar. Bu yüzden bir dinin doğru veya yanlış olması pek önem arz etmiyor. Önemli olan kadına onun duyduğu ilkel korkulara karşı toplumsal bir güvence sunması. Bu da zaten ailesel yardıma ihtiyaç duyan kadının din üzerinden de sosyal ilişkilerde bağımlı hale gelme olasılığını artırmaktadır. Diğer yandan sonucu ölümle bitebilecek riskli şeyler için kadınların aptalca davranışlarda bulunması (savaşmak, güç gösterisi yapmak gibi) erkeklere göre daha az olasıdır.

Konu ALKA tarafından (08-09-2013 Saat 05:21 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-09-2013, 03:25
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kadını kolay kandıramazsınız..Tabi gerçek kadından bahsediyorum..Günümüzde dizilerle/hocalarla beyni dumura uğramış kadınlar,farklı bir konumdalar..Bu kadınların doğadan kopuk bir şekilde metropollerde yaşamak zorunda kalmaları,kendilerini/seçimlerini çok etkiliyor..
Kadın seçicidir,kadın çıkarını düşünür,kadın korunmak ihtiyacı duyar,kadın ürkektir,kadın düşüncelidir,kadın Tanrı'dır
Erkek seçilendir,erkek çıkarını/geleceğini pek düşünmez,erkek korunma ihtiyacı duymaz,erkek düşünmez,erkek bir köledir

Mesela hep kadınların dine sıkı sıkı sarılmalarından şikayetçi olur insanlar..Bunun sebebi kadının toplum içinde yalnızlaşma korkusudur,çıkarlarıdır..Kadın dinin saçma olduğunu farketse bile,dinini çok zor terkeder..Terketse bile bunu belli etmez..
Kadının bu korunmacı davranışı kadının yapısından kaynaklanmaktadır..Bir tarafta milyonlarca sperm,diğer tarafta tek tumurta..Yumurtasının değerini bilen kadın,yumurtasını koruma zorunda hisseder kendini..Bu koruma içgüdüsü kadının hayatına her alanda hakimdir..

Kadınların,erkeklerin güzel sözlerine filan kolay kandıklarını sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz..Kadın mutlaka güzel sözlerin arkasında birşey hissettiği veya bildiği için kanmıştır erkeğe..Kadının bu öngörüsü de kuvvetlidir..Tabi dediğim gibi doğadan tamamen kopmuş ve kendini kapitalizme mahkum etmiş günümüz kadınlarının bir kısmının yanlış seçim yapmaları muhtemeldir ama genele bakarsak kadınları kandırmak hiçte kolay değildir diyebiliriz..
Alt 11-09-2013, 12:48
earthling earthling isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dilegi belki kabul olsun diye mail forward eden cok akilli arkadaslarimizdan yuzde kaci kadin? Inanma ihtiyaci kadinin zayifligindan, bunu anliyorum. Ama baska bir nedenle de aldatilmaya yatkin. Belki kanmalari icin bir takim kritik sartlar saglanmali. Konu cocuk olunca mesela, cok kritik, milyonda bir ihtimal olsa bile inaniyorlar. Cok cok cok zeki bir arkadasim, hamileyken sacini kestirmedi (cocugu geri zekali olurmus!). Kocasinin kahvesine bilmem ne katan kadinlari da saymazsam geriye pek bir kadin kalmiyor cidden. Toplumdan soyutlanmis ve soyutlanmamis kadin arasindaki fark cok fazla degil. Biri hocaya gidiyor, digeri sacini kestirmiyor.
Alt 11-09-2013, 13:02
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kadını kandırmak kolay mıdır? Sanmam, Hangi konuda kimi kandıracağınız insanın ihtiyaç, kişilik, umutları, bilgisi, zekası vesaire ile ilgilidir diye düşünüyorum. Zekanın önemi çok, düşünmeyi öğrenmek bizim toplumumuzda kadın için daha zor şartlar açısından. Bir çok şeyin erkeklere üstünlük sağladığı,etik kurallar dahil çoğu kural kaideyi erkekler düşünür ve uygular haldeyken her alanda ve erkek egemen bakışın ağırlığı olduğundan zaten kadın düşüncesinin önemsendiğini, değeri olduğunu, birey olduğunu anlayana kadar erkek çoktan o aşamaları geçmiş, sonrada kadının bu haline anlam veremeyerek daha akıllımıyız, dahamı kurnazız yanlışına düşüyor.

Yok daha şanslıyız sadece.

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 11-09-2013, 19:16
hercümerç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hercümerç hercümerç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Kadınlar sadece hoşlarına giden erkekler tarafından kolayca kandırılabilirler, diğerleri ağızlarıyla kuş tutsalar yaranamazlar
Alt 24-09-2013, 17:50
Audaz Audaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Atheist Census'da ateist / agnostik anketi yapıldı biliyorsunuz geçen aylarda.

Türkiyedeki ateistlerin sadece %22'si Kadın.

Bunu Türkiye toplumunun ataerkil , kadınlara baskıcı bir toplum olmasına bağladım ancak Norveç , İsveç gibi ülkelerdede ateistler arasında kadınların oranı az maalesef.Kadınların duygusal yönü daha baskın olduğu için dinlere daha çok bağlanıyorlar sanırsam.
Alt 24-09-2013, 20:24
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

earthling´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir süredir kafamı kurcalıyor. Eşimle biraz beyin fırtınası yaptık da ben takıldım kaldım...

Daha çok kadınların kendilerini sömüren bir inanışa saplanıp kalması, onu ölümüne savunması bana da mantıklı gelmiyor. Kadın neden kandırılmaya bu kadar hevesli? Erkeklere soruyorum, cidden bilmiyorum. Kadını kandırmak sizin için kolay mı? Evrimin bir gereği mi kadının kolay kandırılması?? Kadınlar aptal demiyorum, diyemem ama kandırılmaya çok yatkınız sanki.
Dusunen, sorgulayan olani degerlendiren hic bir beyin; insanoglu turunun hangi fiziksel cesidine ait olursa olsun; kolay kolay kanmaz. Kanmak inanc ile ve de biat etmek/teslim olmak yani "ne verilirse onu oldugu gibi almak" ile paraleldir.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 25-09-2013, 04:15
Merakediyorum Merakediyorum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

earthling´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

http://aytanrisi.blogspot.com/2010/0...umerlerde.html
Alt 15-11-2013, 20:51
dynamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dynamin dynamin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kadınların dinlere erkeklerden daha çok bağlanmasını duygusallığına bağlamak kolaya kaçmak demektir. Ben bir kadınım ama inanmıyorum. "Duygusal olma" kadınları sorgulama konusunda etkilemez. Etkileyen tek şey erkek egemen toplum tarafından dışlanmaktır, bu da beraberinde sorgulamaktan kaçmayı getirir. Yoksa kadınlar duygusal boşluğunu doldurduğu gerekçesiyle erkek uydurması dinlere sarılmaz. Sayın NOLAN 'ın dedikleri daha tutarlı, kelimesi kelimesine katılıyorum.

Önerilen Siteler

Etiket
evrim, kadın