Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-04-2024, 18:08
Alvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alvin Alvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ikidir soyluyorsun fotonu tartismak gibi bir amacim yok, konu foton degil konu karanlik enerji degil diyorsun. Dolayisiyla da beni konuyu manipule etmekle sucluyorsun. Konunun proton notron ya da foton olmadigini biliyoruz. Burada foton hakkinda ders verilmedigini de biliyoruz. Konu ozellikle foton degil. Sen konuya dahil oldugunda foton parcacik mi degil mi tartismasi donmuyordu, dedigin gibi bir yerde bir cumleyle degindin ve dedin ki foton ne parcaciktir ne de isiktir dedi. Ben de bunun boyle olmadigini sana gosterdim, Sen de kalkip, mal sana gosterdim ya parantez icinde acikladim ya dedin. Parantez icinde bir sey goster diye falan da yoktu yani. Ben bu cumlene itiraz ettim. Ve dedim ki, foton isigin parcasidir, bu bir parcaciktir dedim. Ve Bunun boyle oldugunu soyleyen bilim kuruluslarindan ya da cesitli kaynaklardan da soyledigimi destekledim. Aldin sen buradan uzattin da uzattin konuyu gunlerdir, fotonu konusuyoruz. Bir de kalktin terbiyesizlik yaptin, yasina basina, bilgine tecrubene bakmadan kendi sitende uyelere kufur etmeye kalktin. Bir yazar olarak da site sahibi kufur ediyorsa bir uyeye uye ne yapacak? Gitmeyecek mi? Asil gitmese uye kendisine saygisizlik yapar. Ben bu saygisiz ortamda bulunmak istemedigim icin gitmek istiyorum. Halbuki yazacagim benim pek cok sey vardi. Terbiyesiz herif.

Madde parcaciktir dedim diyorsun, Eger dediysen bunu dogru. Sen daha ilk yazdiginda foton ne parcaciktir ne de isiktir dedin. Ben bu cumleye itiraz ettim. Hepsi bu. Ne hayvan gibi buyuk puntolarla yaziyorsun. Terbiyesiz.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 26-04-2024, 18:33
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ikidir soyluyorsun fotonu tartismak gibi bir amacim yok, konu foton degil konu karanlik enerji degil diyorsun. Dolayisiyla da beni konuyu manipule etmekle sucluyorsun. Konunun proton notron ya da foton olmadigini biliyoruz. Burada foton hakkinda ders verilmedigini de biliyoruz. Konu ozellikle foton degil. Sen konuya dahil oldugunda foton parcacik mi degil mi tartismasi donmuyordu, dedigin gibi bir yerde bir cumleyle degindin ve dedin ki foton ne parcaciktir ne de isiktir dedi. Ben de bunun boyle olmadigini sana gosterdim, Sen de kalkip, mal sana gosterdim ya parantez icinde acikladim ya dedin. Parantez icinde bir sey goster diye falan da yoktu yani. Ben bu cumlene itiraz ettim. Ve dedim ki, foton isigin parcasidir, bu bir parcaciktir dedim. Ve Bunun boyle oldugunu soyleyen bilim kuruluslarindan ya da cesitli kaynaklardan da soyledigimi destekledim. Aldin sen buradan uzattin da uzattin konuyu gunlerdir, fotonu konusuyoruz. Bir de kalktin terbiyesizlik yaptin, yasina basina, bilgine tecrubene bakmadan kendi sitende uyelere kufur etmeye kalktin. Bir yazar olarak da site sahibi kufur ediyorsa bir uyeye uye ne yapacak? Gitmeyecek mi? Asil gitmese uye kendisine saygisizlik yapar. Ben bu saygisiz ortamda bulunmak istemedigim icin gitmek istiyorum. Halbuki yazacagim benim pek cok sey vardi. Terbiyesiz herif.

Madde parcaciktir dedim diyorsun, Eger dediysen bunu dogru. Sen daha ilk yazdiginda foton ne parcaciktir ne de isiktir dedin. Ben bu cumleye itiraz ettim. Hepsi bu. Ne hayvan gibi buyuk puntolarla yaziyorsun. Terbiyesiz.
Alıntı yaptım, ilk cevaplarımda da. Foton nedir, yapısı nedir, tanımı nedir diye direten sen değil misin? Ben bunu-foton nedir, yapısı nedir vs.- tartışma konusu etmedim demeyim de ne diyeyim? HAYVAN GİBİ BÜYÜK PUNTOLAR, hayvan gibi yalanlara karşı artık 10. kez ifadeden sonra yazılır ki artık görsün de yalanlarını sürdüremesin diye. peki söylediğin yalanları, kendimden yaptığım alıntılarla görebildin mi? Bu önemli.

Sen ALENİ YALAN SÖYLEDİN, ÇARPITTIN, DAHA KAÇ KEZ BUNU GÖSTERMEM, KANITLAMAM GEREKİYOR.

Foton parçacık değildir diyen birisi, neden maddenin saf hali-parçacığı olabilir desin? Alıntı yapmadan dönüyor ve alıntı yaparken de cümle içindeki 1 ya da 2 kelimeyi kırpıp, gerisini kafana göre YALANLAR, İFTİRALAR, İSNATLARLA KENDİN yazıyorsun İzah ederken sana yaptığım ve söylediklerinin yanlış olduğunu gösteren alıntılarımı görmüyor musun?

Foton=ışık yaklaşımını, fotonun ışığa indirgenmesini -sırf ışığın parçacığıymış gibi yaklaşılmasını- doğru bulmadığım ısöyledim, kaldı ki zaten elektron, pozitron oluşumunda fotonun rolüne değinmişim. Işık vb. olarak edindiğimiz ise temelde etkidir demişim, biz bu etki üzerinden tanımlıyoruz, öyle değil mi?

Bu da 11. izah yuh! Öyle yalanlar söyledin ki, kendin bile ya inandın ya da çarpıttığın gibi sürdürmek işine geliyor.

Terbiye, ahlak bunlar hikaye, neden mi? SİTE DE BENİM DEĞİL, KENDİ SİTEM DE DEĞİL, öyle bir mülki anlayışım yok, KONULARA YAZARKEN DE ÜYEYİMDİR, KEDİYE, KEDİ, ADİCE SÜRDÜRÜLEN HER DİYALOGA ADİLİK DERİM, bunun bu siteyle ilgisi yok. o halde İŞTE KANITLADIĞIM HALİYLE SÜRDÜRDÜĞÜNÜZ TROL YÖNTEMLİ adiliği bırkamanız gerekir. Israrla sürdürüp, yapıyorsun, ama söylenince gocunuyorsun, YAHU çarpıtmaları, cımbızlama yöntemlerini geç, DÜPEDÜZ YALAN SÖYLÜYORSUN, yapma o halde!.

Çarpıttın->evet->ispatlı mı evet, işte bir önceki yazım ve senin çarpıtmalarının altında direk kendimden yaptığım alıntılar, şöyle, böyle dediğimi iddia etmişsin, oysa öyle dememişim, aksine yalan söylemişsin!!!!!
Çarpıtıyorsun dendi mi? öyle söylemedim de dedim mi?
Evet.

Peki alıntılarla bak ben öyle bir şey söylemedim, benim sözüm bu diye 10 kez gösterdim mi?
Evet.
5-10. Kez gösterildiği halde aynı çarpıtmanı sürdürdün mü?
Evet.

Hasılı bu adilik, ikiyüzlülük, sahtekarlık, tutarsızlık değilse nedir? yapıtığın bu, bunun ahlakla vb ilgisi yok, bu düpedüz senin hukuk tanımaz tutumunla ilgili. Buyurbu başlığa ilk cevabım, sonrasında zaten izah etmişim;
spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim görüşüm;

Maddedir. Bu; fotonlar ya da eğer fotonların kütlesi-alt parçacığı söz konusu ise o parçalardır.
Fotonlar ne ışık(bu bir etki-tepkiye verdiğimiz isimdir) ne de parçadırlar.
Bu cümleyi anlamadın diyelim iyi de devamında zaten açıklanmış;

Fotonlar parçacık değildir demiyorum burada, foton=ışık demenin ve SIRF IŞIK PARÇASIYMIŞ GİBİ DÜŞÜNÜLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM, özel olarak ışığın parçası değiller, aksine etkileşimlerle ışığı anlamlı kılıyorlar, sebebidirler diyorum. örneğin fay hatlarının özel olarak deprem gibi bir görevi olabilir ve buradan da fay=deprem sonucu çıkartılabilir veya fay=deprem yapısı denebilir mi? Ama sebebidirler ya da aksine verili formlarını korudukları sürece, depremi engelleyen -dengeleyen- yapılardır, nereden baktığınıza bağlı

Benim görüşümün temelini, uzayın boşluk olmadığı, MADDE-N olduğu dolayısıyla PARÇALANAMAZ BİR YAPI TAŞI OLARAK MADDE bağlıyor, eğer parçalanamaz halde olan fotonlar ise o yapı taşının malzemesi=>foton olabilir diyorum. Kısaca bu başka hiç bir parçadan meydana gelmeyen -> YANİ FORM OLMAYAN, SAF PARÇA OLAN BİR PARÇA olmalı...

Bu 1 düzine olan izah, artık anlamadım diyorsan, kusura bakma seninkisi terbiye ile de ölçülemez -hayvanlar terbiye edilir, bir insan olarak hukuka yönelmeni tavsiye ederim.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 26-04-2024, 20:06
Üye

Kardesim sen hasta misin! Gercekten soruyorum yani hasta misin sen?

Cevap hakki dogurma diyorum, seninle muhatap olmak istemiyorum diyorum, seninle yazismak istemiyorum diyorum, hala yaziyor mal mal. Cevap versem bir turlu, cevap vermeyince de Icimde kaliyor. Yazma kardesim, yazacagini yazdin zaten, uzatma yani konulari bu kadar .dengesiz misin sen. Hani vardir ya sosyal hayatta, surekli kavga eder, tartisir, fikirlerini empoze eder, karsi tarafin yanlis oldugunu kanitlamaya calisir, diretir, 100 kere ayni seyi soyler, yapisir kalir. Aynen oyle davraniyorsun. (Ayni malligi ben de yapmisim ki, o cumleni defalarca yanlislamaya kalkmisim. Hadi ben malim, esseklik yapmisim, sen de mi malsin, sen de mi aptalsin) Yazma kardesim. Anlayisin mi kit senin. Ben yukarida aciklamami yaptim, Neyin ne oldugunu ve neyi neden soyledigimi ifade ettim. Her sey cok acik. Benim acimdan acik. Yazmissin oraya ya parcacik degildir diye, sonra da kivirmissin parcacik demissin, bunu da 5-10 kere soylemissin, Ben de neye neden itiraz ettigimi soylemisim, gunlerdir, Hatta bir iki haftadir ayni seyleri yuz kere yaziyorsun.

Yazma kardesim Sen hasta misin? Bu kadar diretiyorsun? Tartisma manyagi misin sen? Bana ne foton falan. Kimse takar seni. Madem o niyetle yazmamissin o cumleni, aciklamissin iste baska yerde, ben o cumlenin hakkinda konusmusum. Ne yaziyorsun haftalardir ayni seyleri.

Manyak misin sen. Neymis yalan soylemis mi hayir yalan soylemedim. Hasta ruhlu musun sen ya bu kadar diretiyorsun. Ulan bir insanda bir edep olur, bir laf soyler, fikrini ifade eder, gecer gider. Ben, senin diger cumellerine itiraz etmiyorum ki, o cumleyi o sekil kurman yanlis. Bunu diyorum. Senin sayfalarca yazini okumak zorunda miyim ben, takip etmek zorunda miyim.

sanki kan davasi gibi uzatiyor da uzatiyor, uzatiyor da uzatiyor. Manyak misin sen ya hasta misin. Yaz simdi monolog yap, trollerle takil. Site sahibi degilmis ver o zaman sifreyi bana.

Yazma kardesim yazma seninle muhatap olmak istemiyorum diyorum hala yaziyor.

Taciz ediyor ya resmen. Bunu taciz derler ya. Bir de hukuk diyor adam taciz ediyor resmen. Yazma kardesim arkamdan. Bitir artik konuyu. Takintili misin, Ruh hastasi misin.

Sapik gibi, yaziyor da yaziyor. Diretiyor resmen. Taciz ediyor resmen.

Ben, gidiyorum diyorum, arkamdan tekrar yaziyor. Cevap hakki dogurma diyorum, tekrar yaziyor. Ben burada yokum, arkamdan yaziyor, bir iki gun yazmiyorum, bu sefer de MONOLOG seklinde koca koca paragraflarla YINE yaziyor, kendisini aciklamaya calisiyor millete. Ders veriyor forum ahalisine. Surduruyor da surduruyor, surduruyor da surduruyor.

Kim okuyor kardesim senin yazini, bu kadar diretiyorsun! Monolog yapiyorsun.

Takti mi takiyor yani.

Senin gibilere, he derler, tamam derler ki, adam kavga cikarmasin.

Bi insan haftalardir, gunlerdir bu kadar diretir mi ya.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 26-04-2024, 21:11
Üye

Ben, bu yukarida soyledigim seyler icin bile uzuluyorum. Nezaketimi kaybettigim icin uzuluyorum, bunlari burada sarf ettigim icin bile uzuluyorum. Hak ettigin halde, bu kaba sozleri burada ifade ettigim icin uzuluyorum. Ama her insanin bir sabri var.

Sabrimi tasirdin.

Yazma kardesim arkamdan, bitir artik konulari.

Otesi tacize giriyor artik. 100 kere anlatmissin kendini artik. Daha ne uzatiyorsun.

— Walt Disney
Alt 26-04-2024, 21:12
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Konuyu trolleyip, manipüle edip, bir dolu yalanlar, iftiralar atıp, yazma diyorsun, neden kendimi ve görüşümü çaprıtana karşı doğrusunu ortaya koyamaz mıyım? Asıl sana sormalı mal mısın diye, ki mal gibi trollüyorsun, sormaya da gerek yok, zira bu başlıkta geriye doğru giden görür. İFİRA ATIYORSUN, EN ADİ İNSANLARIN YAPACAĞI TÜRDEN YÖNTEMLERLE KONUYU PROVAKE EDİYORSUN, hayırdır sen reisinin sol daşşa mısın? Nasıl bir trol kafasındasın? üzüm yemek istersen -ki istemedin, tüm mesajlarda sırıtıyor bu durumun- sunarım, dbağcı dövme derdindeysen böyle bağcı sopasını kafana yersin...

Cevap hakkı doğurma, o halde, dingil, sen yazınca yazıyorum, bu konuya sana cevap vermek için mi dahiş oldum? HAYIR? Sen ebnim konuya yazdığım yazıya YALAN, DOLANLA, ADİ YÖNTEMLERLE girip provake edensin, yalanların, ifitraların, sahtekarlığına cevap vermeyecek miyim?.

Adilik yapma, o zaman öyle bir mesaj yaz ki, 12 MESAJDIR YALAN SÖYLEDİĞİNİ KANITLADIĞIM üfürklerini, TEKRAR ETME!

Ne kadar da haklıymışım YAPTIĞININ ADİLİK olduğu KONUSUNDA.

ALVİN denen cahil eksiğin(çznel idealist zırvacının) İDDİA ETTİĞİ GİBİ BU BAŞLIKTA, FOTON PARÇACIK DEĞİLDİR DEMEDİM, BU YALANDIR, ALVİN YALANINDA ISRAR EDİYOR. ki tüm başlıklarda muhataplara aynı trol yöntemi uyguluyor, senin özel bir sorunuh mu var?

haksızlık hakkını kimseye tanımam, TYALANLARLA BİR DOLU ALGI YAPIP, sonra da bana bir şey demeyin diyeni de tanımam, BANA YALAN,DOLAN İFTİRA ATARAK YAZAN SENSİN, DİNGİL CEVAP HAKKINDAN söz ediyorsun, arsızlığın da bu kadarı...

senin İNSAN İSEN YAPACAĞIN ŞEY ÇOK basitti, o konuda yanlış anlamışım, foton parçacık değildir dememişsin demekti...

Tarıştıran ben miyim, öyleyse nedne her cevabım bu şekilde?

1. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
2. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
3. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
4. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
5. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
6. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
7. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
8. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
9. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
10. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
11. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.,,

Haksızlığa uğradığımda, yalan, dolan bir dolu TROL yöntemiyle eksik aklıyla şahsıma değil kime olursa olsun, trollükle haksızlık eden babam olsa tanımam, senin ne ayrıcalığın var dingil?

Yalan söyleme, trol yöntemlerini bırak, insan ol...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 26-04-2024, 21:14
Üye

Ben, bu yukarida soyledigim seyler icin bile uzuluyorum. Nezaketimi kaybettigim icin uzuluyorum, bunlari burada sarf ettigim icin bile uzuluyorum. Hak ettigin halde, bu kaba sozleri burada ifade ettigim icin uzuluyorum. Ama her insanin bir sabri var.

Sabrimi tasirdin.

Yazma kardesim arkamdan, bitir artik konulari.

Otesi tacize giriyor artik. 100 kere anlatmissin kendini artik. Daha ne uzatiyorsun.
Konuyu trolleyip, manipüle edip, bir dolu yalan atıp, sonra da yazma diyorsun, asıl sana sormalı mal mısın diye? LAN İFİRA ATIYORSUN, EN ADİ İNSNALARIN YAPACAĞI TÜRDEN YÖNELRLE KONUYU MANİPÜLE EDİYORSUN, hayırdır sen reisinin sol daşşa mısın? Nasıl bir trol kafasındasın?

Cevap hakkı doğurma, o halde, dingil, sen yazınca yazıyorum, bu konuya sana cevap vermek için mi dahiş oldum? HAYIR? Sen ebnim konuya yazdığım yazıya YALAN, DOLANLA, ADİ YÖNTEMLERLE girip provake edensin, yalanların, ifitraların, sahtekarlığına cevap vermeyecek miyim?.

Adilik yapma, o zaman öyle bir mesaj yaz ki, 12 MESAJDIR YALAN SÖYLEDİĞİNİ KANITLADIĞIM üfürklerini, TEKRAR ETME!

Ne kadar da haklıymışım YAPTIĞININ ADİLİK olduğu KONUSUNDA.

ALVİN denen cahil eksiğin(çznel idealist zırvacının) İDDİA ETTİĞİ GİBİ BU BAŞLIKTA, FOTON PARÇACIK DEĞİLDİR DEMEDİM, BU YALANDIR, ALVİN YALANINDA ISRAR EDİYOR. ki tüm başlıklarda muhataplara aynı trol yöntemi uyguluyor, senin özel bir sorunuh mu var?

haksızlık hakkını kimseye tanımam, TYALANLARLA BİR DOLU ALGI YAPIP, sonra da bana bir şey demeyin diyeni de tanımam, BANA YALAN,DOLAN İFTİRA ATARAK YAZAN SENSİN, DİNGİL CEVAP HAKKINDAN söz ediyorsun, arsızlığın da bu kadarı...

senin İNSAN İSEN YAPACAĞIN ŞEY ÇOK basitti, o konuda yanlış anlamışım, foton parçacık değildir dememişsin demekti...

Tarıştıran ben miyim, öyleyse nedne her cevabım bu şekilde?

1. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
2. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
3. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
4. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
5. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
6. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
7. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
8. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
9. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
10. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.
11. ALVİN yalan söylüyorsun bak kendimden alıntılıyorum ben öyle bir şey demedim.,,

Haksızlığa uğradığımda, yalan, dolan bir dolu TROL yöntemiyle eksik aklıyla şahsıma değil kime olursa olsun, trollükle haksızlık eden babam olsa tanımam, senin ne ayrıcalığın var dingil?

Yalan söyleme, trol yöntemlerini bırak, insan ol...

Ya, sen gercekten hastasin. Harbiden diyorum hastasin.

Kizgin degilim aslinda su anda. Suan sakinim. Ama gercekten takintili bir adamsin ve rahatsizsin yani.

— Walt Disney
Alt 26-04-2024, 21:20
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Ya, sen gercekten hastasin. Harbiden diyorum hastasin.

Kizgin degilim aslinda su anda. Suan sakinim. Ama gercekten takintili bir adamsin ve rahatsizsin yani.
Kim takıntılı ve rahatsız? 1 yalanı aksi ifade edildiği -alıntılarla da kanıtlandığı- halde sürdüren-üzerinde alakasız bir dolu şeyi konuya boca eden- sen mi, çarpıtyorsun(resmen yalan söylüyorsun)söylüyorsun, yapma diyen ben mi takıntılı? Günümüzde spekülatif olduğunu düşündüğüm yaklaşımlardan daha farklı bir bakış açısı getirmek mi takıntılı, arızalı olmak? Sende kapasite yoksa, okuyup, anlamaya çalışıp üzerinde değerlendirme yapmak yerine yalanlar söyleyip, konuyu provake etmek mi normal olan tutum? Bu senin sorunun...

Bunu yazmak zorunda kalan mı, yazdıran mı? Kızsan ne yazar dingil, bir cümleyi anlamayacak durumdasın, kaç kez ispatlamam lazım.

Yukarıdaki her bir rakam bir mesaj sayısıdır ve eğer buna rağmen kişi YALANLARINDA ısrar ediyorsa, bu kişi normal midir? Adi, düzenbazın teki, niyeti trollüktür.

İlk mesajalrımda davranışının normal olmadığını söyledim. Yalancı düzenbaz, öznel idealizmin arpası az gelmiş eşek beyinlisi...

Kopardığın yaygara ve benim "FOTON PARÇACIK DEĞİLDİR" DEDİĞİMİ idda ettiğin yalanın içindi... Bir kez daha alıntılayım, yapıp, ettiğin bunca sahtekarlık, trollük ve kopardığın fırtınaya değdi mi? Eline ne geçti?
Temel bir parçacık olmaları, daha alt parçaları olduğunun düşünülmediği anlamına gelir;
Oysa daha ilk mesajlarımda ne demişim
Ki dikkat edersen saf madde parçasının kütlesi yoktur diyorum, eğer foton kütlesiz ise diye ekliyorum ve bu halde o saf madde parçacığı foton olabilir diyorum, anladın mı?
foton maddenin saf halidir denebilir, elbette denemeyebilir de, ancak şu an edindiğim veri fotondan daha alta inebilmeme müsade etmiyor, sonuç olarak bir biçimde form-yapıların oluşması gerekir.

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 26-04-2024, 21:34
Üye

Yarim aklinla burada ders veriyorsun, cahilsin, dingilsin ve hasta ruhlusun. Kurdugun cumle yanlis. Bilimsel olarak YANLIS.

Takintili derecede ispata ugrasiyorsun. Surduruyor da surduruyor. Taciz ediyor ediyor resmen. Kimseyi de kendisini anlamiyor saniyor. Ben sana cevap veirdim ama vermeyecegim. Psikopat gibi takiyorsun, uzatiyorsun. Bu ortamda diyalog kurulabilir mi. Ben gercekten de biktim yani.

Birak abi birak. Ben yalan soylemisim farz et, ben cahilim farz et. Degilim ama hadi oyle olsun.

Senin Turkcen yok mu?

Bak, yazma diyecegim, yine yazacak

Sonra tekrar bi daha yazacak. Sapik cunku.

Abi, bence dinlen, yada bi doktora git lutfen.

— Walt Disney
Alt 26-04-2024, 22:00
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Alvin, iyice düşürdün kendini, devam et böyle.

Adilik yapıyorsun denmiştim, bin dereden su getirmiştin, oysa o konuda da ne kadar doğru bir tespit yapmışım...

Hala devam ediyorsun.

Spartacus fotonun parçacık olmadığını söyledi demedin mi, bu konuyu böyle provake edip, ısrar etmedin mi? Başından sonuna değin iddian, yalanın bu değil mi? Niyetin bozuk olmasa hem bunu yapmaz, hem de daha başında tamam öyle anlamışım, sen öyle iddia etmemişsin der çıkarsın, yaptın mı? hayır. Bu halinle -gerçekten cehaletini görebiliyorum ama anlaman için milyon fazla okuman, düşünmen gerekir, izah edemem- kapıldığın yükseklik kompleksi.
Neden ısrar ettin? Çünkü adisin-insan yalan söyler ve ısrar ederse, amacı nedir, yaptığı nedir? İlk cevabımda gördüm sendeki psikolojik -trolleme- sorununu ve üzüm yemek derdinde olmadığını söyledim. işte yine bir tespitim daha kanıtlanmış oldu.

Cevap yazmamı istemiyorsan, yazma, zira sana -ilk yalan ve iftiranı takiben- cevap vermek için yazıyorum... yalan söyleyip, yalanında ısrar eden sensin, bana da yalan söylediğini ve doğrusunu dile getirme borcu kalır, mesele cevap verme değil, söylediğinin yalan olması ve orta yerde bırakmayacağımdan.

Aymaz, laçka bir tutumla, hem konuyu provake ettin, trolledin, hem şu ana kadar yalan, dolan, iftira ile hep aynı şeyi yazdın, hem de utanmadan cevap yazma diyorsun, yapma o zaman, sen öyle bir iddiada bulunmamışsın, yanlış anlamışım vs. diyebildin mi?mesele demen de değil, SÜRDÜRMEN! demek ki senin amacın üzüm yemek değil.

BÜYÜK PUNTOLARLA MI YAZMALIYIM, CEVAP VEREN BEN DEĞİLİM, SENSİN, bana yalanla karşı yazı yazan sensin, kim cevap verecek, kim vermeyecek?

Tavsiyene uy, hem bu kadar açık yalan söylemenden hem de ısrarla sürdürmenden dolayı bir doktora git, nasıl bir psikolojik sorun yaşıyorsa, niyeti bozuk, provakatörlük, trollük yapmış, nasıl bir sorun yaşıyorsa, yalana mecbur kalmış, ama bana doktor tavsiye ediyor iyi mi?

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------
Alt 26-04-2024, 22:24
Üye

Ben hic bir yerde yalan soylemedim. Belki yazilarin her cumlesini takip edememis olabilirim. Uzun yazma o zaman o kadar. Ama bilerek-isteyerek-bilincli olarak HIC BIR ZAMAN hic bir seyi carpitmadim, carpitmam. Bunu ne bu ay, ne gecen yil, ne de 10 yil once yaptim. Ben, oyle biri degilim ve bunu kanitlama ihtiyacim da yok. Sen, kendi algisi, yorumu olan normal, siradan bir insansin. Dolayisiyla benimle ilgili yorumlarin da yanlis. Dogru da olabilirdi, yanlis da olabilirdi geenl olarak- ama bu konuda da yanildin. Herseyi bildigini saniyorsun, surekli niyet okuyorsun, falcilik yapiyorsun, ama yaniliyorsun.

Benim neredeyse BUTUN elestirilerim, 1. sayfadaki ILK yazinadir. Hatta ilk cumelelrine dir. Bu kadar.

— Walt Disney

Önerilen Siteler