Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-04-2014, 22:29
ebucehil ebucehil isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart "kutsallarımız, ahlaki değerlerimiz" diyip bar yakan bdp gençliği.

Evet arkadaşlar yıllarca devlet faşizminden çeken insanlar şimdide kürt “yurtsever gençleri” nin faşizmine uğruyor. “ahlak, kutsallarımız, yozlaşma” diyerek birahane yakıyorlar. Aslında bu Dersimdeki (Tunceli) ilk birahane saldırısı değil bundan daha öncede sık sık bu haberleri görmüştük. http://www.odatv.com/n.php?n=tunceli...iri-1804141200

Bende o yüzden bu eylemi bir olay değil olgu olarak ele aldım. İşte bu zihniyet, dili, rengi, ırkı önemli değil kendilerini böyle var ediyorlar “kutsallarımız, ahlak, yozlaşma, değerlerimiz” diyerek. hiç düşünmüyorlar ki birilerinin kutsalları yüzünden insanların acı çektiklerini.
Fakat bence burdaki asıl amaç birahane değil. Bunlar herkesin kendileri gibi olmasını, kendileri gibi düşünmesini istiyorlar. Buradaki asıl amacın baskı uygularak kendileri gibi düşünmeyenleri bölgeden uzaklaştırmak olduğunu düşünüyorum. Zaten kendilerine zaza diyenleride ısrarla “sizde kürtsünüz, zaza kürt aynıdır“ diyerek görmezden geliyorlar ve bu kendileri gibi düşünmeyen laik alevileri chp’ye oy verdikleri için "tecavüzcüsüne aşık" “stockholm sendromlu” insanlar olarak görmektedirler.

Kadınlara meta gözüyle bakıldığını söylemektedrler oysa alevi kadın ve kızlarının sünni kürtlerden çok daha özgür oldukları ortadadır. Ve kürt siyasetinin etkin olduğu yerlerde kadın hala köledir, kadın barda çalışıyor diye ekmek teknelerini yakıyorlar fakat ekonomik güç olmadan kadının kölelikten kurtulamayacağını kavrayamamışlar herhalde özgürlüğün tek etmeni dil olmasa gerek. Aslında kendileri gibi olmayan alevilerin bu seküler ve kendilerine eleştirel yönlerini hazmedememektedirler. Mesela bölgede kürt hareketinin izni olmdan, onları görmeden bir bar, eğlence makanı açamazsın. Kendilerine tam olarak biat eden bir halk istiyorlar bu alevi saldırganlığının altında bu neden yatmaktadır. Bu gibi yerlere saldırarak bilinçaltlarını temize çekmek istiyorlar tıpkı batıdaki dinci, milliyetçi, faşitler gibi. Şimdi Emma goldman gibi düşünen birisi “benim dans edemeyeceğim devrim, devrim değildir.” Dese herhalde ona yoz gözüyle bakılıp, Bir an önce topluma kazandırılıp ıslah edilmeye çalışır. ben nasıl ıslah edileceğini biliyorum ama neyse.

Konu ebucehil tarafından (18-04-2014 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-04-2014, 01:15
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Mal mı la bunlar? Kadın istismarı konusunda bu kadar hassaslarsa gidip 10'lu yaşların başındaki kız çocuklarını dedeleri yaşındaki adamlara satanlara, ailecek karar alıp kızlarını namus deyip öldürenlere molotof kokteyli atsınlar. Bu tip şeyler Kürtler arasında yaşanmıyor mu yoksa, İsviçre'de falan mı oluyor? Olay anlatıldığı gibiyse Türk faşistler bunların yanında Einstein sayılır.

Bdp'nin bu molotof kokteyli kullanımına engel olmaya çalışması lazım. Taş atmıyorrsun a.q. Attığın şey icabında yangın çıkartıp insanların diri diri yanmalarına sebep oluyor.

Daha geçen tek suçu olay yerinden geçmek olan 33 yaşında bir kadın polisi bulunduğu arabaya molotof kokteyli atıp kaçmasın diye aracın kapılarını tutmak suretiyle diri diri yaktılar, kadın yoğun bakımda öldü. Çözüm süreci ayağına kimse kadının adını ağzına almadı.

Tamam biz de haz etmiyoruz polisten de yoldan geçen, size en azından o an için zararı olmayan, belki de büroda çalışan bir polis memurunu ne demeye hunharca katlediyorsunuz? Arkadaş, insan en azılı düşmanımı bile bu şekilde öldürmez, beş dakika insan olun yahu! Bir de sözüm ona ateşkes var.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 21-04-2014, 16:11
prometheZEus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
prometheZEus prometheZEus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahu birahane de bira içen 3-5 kişiden ne istiyorsunuz?Nasıl bir hırs bürümüş gözlerinizi ki masum bir sürü insanı diri diri yakmaya cüret edebiliyorsunuz?Herhalde faşizme ölüm diye bağıran,ağzı buram buram kürtçülük kokan gruplar,kendi iktidarların da faşizmi uygulamaya çok daha hevesli olacaklar.

'ben ıskalamam bebeğim'.elWray-'tek gerçek kadın;Monica Belluci'.
Alt 21-04-2014, 17:16
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bağnaz öküzün ne dini ne ırkı ne kalibresi olur. bunların hep aynı imalat

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 22-04-2014, 07:08
Godsgift Godsgift isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Eger birileri " kutsallarimiz, degerlerimiz, kutsallarimizi cignetmeyiz" cigliklari atiyorsa aslinda sunu demek istiyordur: Sira artik bana gelsin. Benim istedigim sekilde dusunme ve yasama zamani gelsin. Senin baskindan ziyade benim uygulayacagim baski gerek. Benim onumde egileceksiniz.

"Benim/bizim kutsalimiz, degerlerimiz" kendi icinde "ben ustunum" demek zaten....

Bence hicbir insan toplulugunun kutsali veya degeri yok, olmamali. Sadece insanligin, tum insanlarin kutsali var, o da yasam ve ozgurluk hakki.... Yasam hakki ve ozgurluk hakki da bir baskasinin yasam ve ozgurlugu ile sinirlidir (Kusura bakmayin, Ingilizce klavyede I harfini kucuk yazamiyorum). Bu iki temel hak da ne devletten ne de Tanri'dan gelir, sadece insan olarak dogmaktan gelen bir haktir, dogustan.

Turk fasitlerden cok cekmis olanlar simdi kendi fasizmini hayata gecirmek icin cirpiniyor, olay bu. Ne degisecek ki? Birileri "Turk ve musluman" diye kendinde ustunluk gordu. Simdi bir baskalari da " Kurt" diye goruyor.
Alt 22-04-2014, 15:46
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bağnaz öküzün ne dini ne ırkı ne kalibresi olur. bunların hep aynı imalat
Bağnazlığın dili, olmaz, dini olur dinin kendisi bağnaz olabilir, ırkın bağnazı olmaz, ama o ırkın kültürü bağnaz olabilir, bu da o ırkın genelinin bağnaz olmasına sebep olur, aynı ırktan bir birey farklı bir kültürde pekala gayet düzgün bir insan olabilecekken mevcut olduğu ırkın genel kültür potasında kaynaması sonucu ırkının kültürünün özelliklerini gösterir.

Kürtler ırk olarak bir soruna sahip değiller, Kürt ırkının ait olduğu ne idüğü belirsiz kültürel yapı sorunlara haiz.

Her yanları çelişki dolu, en yobazdan daha yobazlar, çok eşlilik ve pedofili, aile içi şiddet ve tecavüz, kadın haklarının yok sayılması, berdel usulü vb. bir çok çeşit ahlaksal ve çelişkisel kültürel motiflere haizler.

Kürt kültürel ideolojisi kendini sosyalist olarak tanımlasa da aslında teokratik bir özellik gösterir, sosyalizmle uzaktan yakından alakaları yoktur, tıpkı üstat Aziz Nesin'in dediği gibi, sosyalizmin yayılmasını engelleyemedikleri için, sosyalizme tamamen ters bir kültüre sosyalizm sıfatını yapıştırarak sosyalizmin içini boşalttılar.

Kürtler ırksal olarak herhangi bir soruna sahip değiller, lakin kültürel olarak Bağnaz arap kültürünün etkileri oldukça fazla.

Bunları deyince faşist oluyorsunuz, ancak bizim faşist olmamız doğuda ki bu gerçekleri değiştirmiyor sayın Kürt kardeşlerim.

Önerilen Siteler