Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-03-2005, 12:03
dmxads dmxads isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kadına Damızlık İnek Muamelesi

Resulullah (sav)''a bir adam gelerek: "Ben (evlenmek üzere) asaletli ve güzel bir kadın buldum. Ancak kısırdır, çocuk doğurmuyor. Onunla evleneyim mi?" diye sordu. Aleyhissalatu vesselam: "Hayır evlenme!" buyurdular. Sonra adam ikinci sefer geldi, yine aynı cevabı aldı. Adam üçüncü sefer de gelince: "(Ey insanlar!) Vedud (çok seven) ve velud (çok doğuran) olanla evlenin. Zira ben (kıyamet günü) diğer ümmetlere karşı çokluğunuzla övüneceğim" buyurdular.......

Şimdi Muhammed Emretti Diye Kısır Kadınlarla Kimsa Evlenmezse Bu Kadınların Hali Ne Olur? Sanki Kısır Olmak Onların Suçuymuş Gibi!!!!

Çok Pardon Ya.. Ne Dİyorum Ben.. Önemli Olan Muhammedin Övünecek Olması Dimi?
Alt 17-03-2005, 14:13
ReS ReS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dmxads eli kulagina koymus

Resulullah (sav)''a bir adam gelerek: "Ben (evlenmek üzere) asaletli ve güzel bir kadın buldum. Ancak kısırdır, çocuk doğurmuyor. Onunla evleneyim mi?" diye sordu.Aleyhissalatu vesselam: "Hayır evlenme!" buyurdular.
suraya bakin adam kadini bulmus,bir kere denemis,dokuz ay beklemis,
sonra peygamberimize dogurmuyor,evleneyimmi diye soruyor..
yaa Kardesim guldurme beni,bu olay Lut kavminde bile olmayacak olay bu dunyanin hangi kaviminde yasanmis bi bulda goster.iftiranin bu kadari..

aslinda iftira keske bukadar olsa,

Sonra adam ikinci sefer geldi, yine aynı cevabı aldı.
..........
Adam üçüncü sefer de gelince: "(Ey insanlar!) Vedud (çok seven) ve velud (çok doğuran) olanla evlenin. Zira ben (kıyamet günü) diğer ümmetlere karşı çokluğunuzla övüneceğim" buyurdular.......
Peygamberimiz,bakire kizlarla evlenilmesinde dogurganligin daha cok oldugunu vurgulamistir.

Yani atheistler gibi ona buna surtunmus kose kizlarini birakipda,temiz ahlakli,eline erkek eli degmemis musluman kizlardan alininmasi burada bizim icin bir on plan teskil ediyor.

6534 - Uveym Ibnu Saide radiyallahu anh anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselambuyurdular ki: "Bakire kizlarla evlenin. Cunku onlarin agizlari daha tatli, rahimleri dahadogurgandir, aza da razi olurlar."

[b:5cf617df5c]“Topra?a her türlü kötü ?ey at?l?r. Fakat topraktan hep güzel ?eyler biter...."

[color=indigo:5cf617df5c] Ak?emseddin

[
Alt 17-03-2005, 16:29
Üye

Selam Res kardeş... Bu olayın iftira olup olmadığını görmek istiyorsan..
www.yesilyol.net sitesine gir.. Orda kütübi sitte bölümü var ... (En solda .Efendimiz (S.A.S) bölümünün altında)
onu tıkla .. çıkan arama motoruna övün yaz.. 3 bölümlük sonuç çıkacak karşına.. 3. bölümde en sonda yazan hadisi oku..

İstersen bi de bu linki dene: http://www.yesilyol.net/modules.php?...titleA&show=10

O zaman görürsün iftira mı değil mi... tabi sen hadislerin bazılarına iftira diyorsan ona diyeceğim bi şey yok... O zaman kabul ben iftiracıyım....

suraya bakin adam kadini bulmus,bir kere denemis,dokuz ay beklemis,
sonra peygamberimize dogurmuyor,evleneyimmi diye soruyor.. demişsin... ama adamın evleneceği kadının dul veya boşanmış olma ihtimali yok mu? Eğer kadın eskiden evliymiş ise bu kadına sorarak kısır olup olmadığını öğrenebilir.....

Ayrıca , Yani atheistler gibi ona buna surtunmus kose kizlarini birakipda,temiz ahlakli,eline erkek eli degmemis musluman kizlardan alininmasi burada bizim icin bir on plan teskil ediyor.
demişsin.. Öyle bi yazmışsın ki, okuyan da atheistlerin ona buna sürtünmüş köşe kızlarıyla evlenmek gibi bi zorunluluğu var sanır. Böyle genellemeler hiç hoş değil... Asıl iftira diye de buna denir.......

Toprağa güzel şeyler de atılır ama bazen senin gibileri de çıkar... Karaşemseddin....
Alt 17-03-2005, 19:25
Foolhardy Foolhardy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinimiz yok diye,ahlakımız da yok değil ya.Şimdi hırsızlık islama göre suç.Ben dinsizim diye nede olsa günah kavramım yok.OOH gidip her şeyi çalcam.Öylemi.Ah yavrum,ben vicdanımla yaşarım.Bugün insanların başına neler geliyor.Adama sorsan,dini islamdır.Biz ateistler davranışlarımıza iki kat dikkat ederiz.Unutma bunu..

insanlar davranışların dini vecibelerine göre yapsalardı,hey gidi hey.Türkiyenin geçen gün suç oranı açıklandı.Görmüşsünüzdür.İşler acısı ReS arkadaşa göre o zaman bu ülkede müslüman kalmamış

**D?N AFYONDUR**
Alt 19-03-2005, 18:58
Üye

Ya Res nerelerdesin.... Kayıp ilanı vermeyi düşünüyom senin için.. İnsan bi kusura bakma haklıymışsın falan yazar... Gerçi sen de haklısın.... şimdi bana haklıymışsın desen hadisin gerçekten inanılır gibi olamayacağını kabul etmiş olacaksın... O kadar yazı yazdın böyle saçma sapan olay olur mu diye... Ne oldu yoksa hadise saçma dedin diye çarpıldın mı?
Neyse bu sana ders olsun.... Hadis lerini bile onlardan öğrendiğin ateistlerle ilgili daha saygılı şeyler yazarsın bundan sonra....
Alt 19-03-2005, 23:00
Creator Creator isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dmxads,

res´e birde anadoluda "kuma" kelimesinin ne anlama geldigini sor...

cocuk dogurmayan kadinin yeri erkeginin yatagi degildir ancak yasamini
hayvanlarin arasinda ahirda sürdürür. bu dislanmis kadin öküzle yanyana cifte sürülür...

saygilar
Alt 21-03-2005, 13:03
ReS ReS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

oncelikle demissin

Ya Res nerelerdesin.... Kayıp ilanı vermeyi düşünüyom senin için.. İnsan bi kusura bakma haklıymışsın falan yazar... Gerçi sen de haklısın..
kardes biz oyle her Allahin gunu internette degiliz,evimizde bile internet yokki ara sira atalim...
kutuphanelerden yaziyoz, onlarinda acilma saatleri kapali oldugu gunler var...malumm....

sonra, vermis oldugun link acilmiyor,istersen bir dene.ve ayrica acilmis olsa dahi ve internetten yayinlanan hadislerin nekadar dogru oldugu mechul.

[b:5cf617df5c]“Topra?a her türlü kötü ?ey at?l?r. Fakat topraktan hep güzel ?eyler biter...."

[color=indigo:5cf617df5c] Ak?emseddin

[
Alt 21-03-2005, 17:26
Üye

sonra, vermis oldugun link acilmiyor,istersen bir dene.ve ayrica acilmis olsa dahi ve internetten yayinlanan hadislerin nekadar dogru oldugu mechul....

Kıvırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Sitelere güvenmiyorsan hadis kitabını al da ordan bak..... NİKAH BÖLÜMÜ|Evlenmeye Teşvik Ve Tergib(Buhari)...Bu sefer de kitap açılmıyo deme .... Ya dahadislere güvenmiyorum yazarsın..... Yakında imanın şartlarından biri olacak zaten bu hadislere inanmamak...........Kıvırmak istedikten sonra bahane çok......

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil