Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Sanat > Resim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-05-2019, 00:02
Rapi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Rapi Rapi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Odun Parçaları Üzerine Resim Sanatı

Odun Parçaları Üzerine Resim Sanatı

Sanatçı Kimera Wachna, ağaçlardan düşen odun parçalarını ince bir işçilikle boyayarak birer sanat eserine dönüştürüyor. Uzun ve sıkıcı bir ofis hayatının ardından çocukluktan beri derin bir bağ kurduğu ormana dönen Wachna, şehirdeki monoton hayatını ardında bırakmanın ruhunu dinginleştirdiğini ifade ediyor.

Zamanının çoğunu ağaçların dibine düşen odun parçalarını toplayarak geçiren sanatçı, minik boyamalar ve figürler kullanarak üzerine basıp geçtiğimiz ağaç dallarını dönüştürmeyi kendine uğraş edinmiş. Materyal bulmakta zorluk çekmediğini ifade eden Wachna, eğer evinin çevresindeki odunlar biterse komşularından rica ederek bölgenin başka alanlarından da kaynaklarını ediniyor.
Monoton ofis hayatını bırakmanın verdiği huzuru ve sanata yönelmesini şu sözleriyle ifade ediyor Kimera Wachna "Küçük parçalarla çalışmayı seviyorum, bu doğa ve benim aramda yakın bir ilişki yaratıyor. Zanaatkârlık sürecine duyduğum saygıyı bu çalışmalar sayesinde öğrendim. Eylemlerimi doğaya dayatmak yerine onun güzelliklerini geliştirmeyi ve çoğaltmayı amaç edindim."

Kaynak: Boredpanda

Alt 05-12-2019, 03:56
007 007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Güzel çalışmalar

Önerilen Siteler