Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Felsefi Tartışmalar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 13-09-2017, 10:06
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Evrene varlık’a ve uçumlara

Evrene varlık'a ve uçumlara /var vadisi
(serbest defin/ serbest dökün)

Başlangıç/Giriş; Merkez

Bir tanrı olmayacağı sözetmesini, bir tanrı olmayacağının mantıksal çürütmesine, ve bunun çözümlemesine ve bunun düşün gözlemine temelleyerek ve düşüne dayanarak, indirgeyerek sözediyoruz...

--- (Bir tanrı olmayacağı sözetmesini) Düşündüğüme/düşünüme dayanarak söylüyorum.

Bir tanrı olmayacağını kendime dayanarak, bir tanrı olmayacağına dayanarak kendi irademle söylüyorum

Bir tanrı olmayacağını düşüncelerime , düşünme yetime ve kavramsal yetime, aklıma dayanarak ve bunlara indirigeyerek sözediyorum/söylüyorum....

---

"Tanrı yok" Tanıklığımı ve tutanağımı, öğrenimime, bilgime ve varlığıma dayanarak/dayanak tutarak söylüyorum

Tanrı yok tanımımı ve bildirmemi ve bu kertemi bağımsız imime kendi yürek imime/bilimime dayanarak, bağlayarak baskıladım.

"Tanrı yok diyorum çünkü araştırmam, öğrenimim ve bağımsız irademle erdiğim sonuçlar ve yaptığım tüm düşünmelere bakarsak varlık var görece-si öylece var devinmektedir.bu açıktır..."

"Zaman kör yapısı geriden gelmemektedir. bu açıktır"

ve "Tanrı yok" düşünümümü, erdiğim sonuçlara indirdirgiyorum ve tanıklığımı bağımsızca ifade ediyorum çünkü diğerimiz bu sonucu dinlemeli ve diğer sonuçta ısrar etmemeliler. Varlık çözümlenmeli ve keşfedilmelidir. Diğerleri zaman kaybıdır? Çatışmak sizin işiniz mi?

ve kanıtım ve tanıtım kendimdir-dürüstümdür-ifademdir-bilincimdir-istencimdir. Benimdir...

Tanrı yok tanıtlığım ve tanıklığım benimdir. Tanrı yok (diye tanıklık etmem) tanıtlığım ve tanrı olmadığını bildirmem ve tanrı olmadığını dürüst pozitif istenç ve , değişim ve gelişim istenci ile ve bir şeylerin değişmesini iyi olmasını isteme umudum ile birlikte tanıklık ederek iletmem, çocuklarımın geleceği, neslim için duyduğum endişe ya da bugünlerimin karmaşasına ilişkindir. başka şeylere değil...
,

Tanıt ve kanıtlar benim /bağımsız/izgisiz/ irademe yaslanır-ben'e dayanır/bana yaslanır

ben bilincime
ben irademe/bağımsız irademe

"Bir tanrı olmayacağını dilletmem, tanrı olmadığı bilgisine/bilgime –inanıma sade dürüst kefilliğim ve tanıklığım ve bağımsız kalbime inanarak söylemimdir… ve buna dayanarak esenlik ile tanrı yok bildiriyorum... ve umut ile, sana karşıtlık değil saçmalama- git işine, git işine...

inanarak

Bilim bize imkanlar vermedi-kafa karışıklığı verdi. Şimdi ben bu kafa karışıklığını aştım-kurtuldum

Bir insanın olabileceği , yapabileceği şey/imkan; herşey ne oalbiliyorsa o olmaktır-
olabileceği herşey/yapabileceği herşey olmaktır

"Bir insanın olabileceği , yapabileceği şey/imkan; toplum olmaktır. Toplu-m kurmaktır/her türden birleşmedir-kaynaşmadır"

--Evrim Üzerine Yorgunluk--

Evrim teorisi, başlangıca, "bir şeylerin başlangıcına" temellenmezse güzel teori..

Ateizimi evrime temellemeyin/merkezlemeyin. Bu haliyle/bu çelişkili/bu halde ki bir evrim düşüncesiyle felsefe işletmeyin. onda kanıt aramayın. bu büyük bir tuzak

Her sey birden bir anda -aynı anda var, aynı var
Evrim mevrim yok o anlamda yok

Hareket mareket aynı anda heryerde
Herşey birden var aynı yerde
Birdenbire her yerde aynı anda

Evrilerek gelmedi vardı şimdi var
Neden gerisi (nedennin gerisi gerideki neden olan) yok

Evrilmemiş halde-ki tüm imkanlar aynı şimdi de.var

İlk şimdi denilen/sanılan ve denilecek olan şimdiyle son şimdi sanılan denilecek arasında fark yok. Hepsi her şey var.

Evriminiz; evrim kuramınız mağara insanının taş baltası gibi…

Ney bilmiyorum ama daha geçerli bir öğe lazım
Size ölmüşlerinizin ruhu için el Fatiha –el fetih'a

--
Evrim yerine koyulabilecek argüman,

irade serbestisi, irade bağımsızlığı, dürüst seçilim- bağımsız kanunlar, bağımsız irade ve irade ve kendinden seçilimlilik doğal erkelilik/ varlıklılık

Evrim teorisi yerine konulacak şey yine (geliştirilmiş) bir evrim teorisi olmakla birlikte yine de varoluşun doğal çalkalanması ve bu çalkalanmanın doğal dinamikleri

Evrim yerine konulabilecek şey; çalkantı teorisi

--
Yaratılışın karşısına yaratılmayış argümanı

Yartılış teorisine karşı yaratılamayış teorisi güzel teori. Yaratılamayış kendini açıklar. Her şey birden yartılmadan öylece var demektir. İşler kendinden, kendiliğinde öylece oluyor demektir.

Yaratılmadan var varoluş, yaratılmadan oluş; /öyle oluş -öylece varoluş

Tanrının karşısına antitanrı argümanı

Evrim teorisine varlık temellenemez/indirgenemez… evrim kendinden varlık'a içkin hareketin bağılı ve devamı

Evrim teorisi şudur. Evrim demek şudur...
Evrilmeyen hiçbir şey yoktur. Varlıkta hareket vardır. Varlık hareket etmektedir. Varlık hareketi ile vardır demek-tedir..kısaca...
Varlık hareketinin/kendinin bir unsuru olarak türetgendir/üretkendir-değişimcidir demek evrim demektir...

Evrim bir harekettir ve çevrimsel döngüsel bir hareketin parçasıdır. Evrim kavramı örneğin etimolojik olarak evrilme/evriliş fiiline-işine ve hareketine indirgenirse; bizatihi kımıldama ve yuvarlanma durumumunun kendini ifade eder.ileri sıçrayışı değil...

Sizin sorununuz şu. Bir nasıl açıklamaya çalışıyorsunuz. Tanrı kımıldatmadıysa nasıl kımıldadı. Hiçlikte bekleme ile yoklukta zaman ile oluşma ile..nasıl? Hiçlikte beklemedi. yoklukta oluşmadı. Hiçlik yok... ne yazık ki yok. hep vardır..

Kımıldamadı, hep kımıldamadı; hep kımıldadı/hep kımılıyordu/şimdi kımıldıyor ya da hiç kımıldamıyor....

Evrim teorisi yapmacık/dogma bir ön-dindir. Kurulumu gereği ya da paradigma olarak daha bir yapıcı bir silah /dindir...

/daha yaratıcı bir dogma-din

Evrim az ilerisidir. Teizmin az ilerisi. daha geniş bir vadi için...

Evrim teizimin üst katıdır/dairesidir- olmadı çatı katıdır ,ferahtır havadar mı?

Evrim teorisi level atlamış teoloji ya da teolojinin ve tezimin üst leveli...

---

Evrim kuramı ya da ona eşlik eden uzantı, bilimcilik/reddiyecilik ve karşı reddiye şunun için oluşturuluyor. doğuruluyor. Bir karşı cephe gücü, güçlü bir karşı cephe ve karşı cephenin gücü.

Karşı cephenin gücü için oraya yığınak, barikat yapılıyor. Kurumlar reddediliyor. Karşı reddiyeler yazlıyor. Hep bunlar sistemli şekilde işliyor. Karşıcılık

Karşı bilim olan şeyler dışlanıyor. Hurafeler dışlanıyor. Bunu yaparken görüyoruz ki, açık olarak görüyoruz ki arada kaynayan kaynıyor.

Aslında bilim ve bilimsel olabilecek pek şey bu telaş içinde karşı bilim olarak kaynamakta ve reddiye yemektedir. gerekli-gereksiz reddiye ve can sıkıcı reddiyeler ve çok can sıkıcı reddiyeler ve daha ve ileri can sıkıcı reddiyeler...

---

Antitanrının yaratmadığı evrenler canım

Antitanrının yaratmadığı evrenlerde yaşıyoruz.

Antitanrının yaratmadığı işler;

Ben yaratılmayarak vargelen/varolan olumumu yaşıyorum –ve bunu düşünüyorum ;

Yaratılamayagelenin/olanın keşfine uğraşıyorum/zorluyorum ve zaman harcıyorum bunun kavramlarını edindim/edinmeyi deniyorum –şimdi

ve ilk ipuçlarını zihnimde elde ettim

–olumsuzlamalar ne işe yarar?

Ne yazik ki, tüm doğasal/hepsel sıçrama ve içiçelik /geçişkenlik/aynılılık/benzerlilik/ tümdenlilik /heptenlilik ve bilincin canlılığı gibi kavramlar..

canlı?
evrim dediğiniz nedir? canlılığı onun yerine koyalım

Evrim argümanı teizmi çürütüyor mu? Zorluyor mu? bir karşı güç müğ? Güçlendirilmiş bir kaşı güç mü canım...
Benim için tezim diye bir gerçek yok ve onlarla iletişimim yok çünkü bu kamptalar

Evrim argümanı teizmi çürütüyor mu? eline bir balta, korunaç ve ya da bir karşı güç/sopa yada silah mı alıyor sadece. ve onu sivrilttikeç sivriltiyor-güçlendirdikçe gülendiriyor...yeni bir silah mı?

Evrim şunun gibi , eline bir şey tutmak .Babadan alma bir kitapla dur diyen kardeşe çorap çekmek gibi...

Evrim fikrini savunmak ya da evrim inancını edinmek
rahat yaşam-kolay yaşam için gerekli mi? rahat ve kola yaşam sağlıyor mu? çıkarımları ve edimleri ve rahatı ve güvencesi iyi mi?
iyi yaşam getiriyor mu yani?/bari? kafa daha az karışık sade stabil yaşam anlamında

---
evrimden başka bi şey lazım … -o bilgiyle /o oruspuyla , o organla kerhane işletilmez...Evrim veryansını bezgin bir veryansındır
daha güçlü dinamik argüman.. ne?

Çevrimde en az iki kol ve yön ve devrimde çok organlılık çok kollluluk/çokyönlülük var.

Devrim kuramını ve kavramını öneriyorum. Varlık devrimseldir. Varlık devrim teorisine dayanır. Boşlukta sıkılan titreyen minimal atomlar devrim yapmıştır. Hiçlik varlığa karşı devrim yapmıştır. Bulunmayan tanrıya karşı ve hiç bir şey yapmayan hiçliğe karşı varlık devrim yapmıştır
Varlık hiçlik içinden devrim yapmıştır

Yaratılmayış var. Bende bunu söylüyorum. Biz de bunu söylüyoruz…
Varlık durduğu yerde duruyordu/olduğu yerde oluyordu/olmaya devam ediyordu…

Neden yaratılmadığımıza inanmıyorsunuz?

Ben kendimden varım. Ben öylece varım. Ben kendimden öylece var bilirim kendimi..

Hiç bir boşluktan ve ve hiçbir yokluktan ya da hiçlikten aşağı yuvarlanmış ve devrilmiş varlık/ olma durumu devrimseldir... Düştüğünde/değişime girdiğinde/değiştiğinde kendini bilmiştir/her şey başlamıştır..

Evrim argümanıyla teizm karşıtlığı yapmayın. bunu yapmayın. bunu yapmayın artık. Bunu durdurun….

Evrim argümanıyla teizm karşıtlığı yaşmak kafa karıştırıcı. Kendi duygularını ve sade düşüncelerini açmak daha mantıklı ve daha az çaba ve daha da az çatışmacı. Anlam/anlamanı sağlar.

tanrı yoksa yoktur. Olmadığı yerde olamaz. olmadığı –yer- zaten baki

neden bir evrim kuruyor ki! Ya da neden evrimi böyle kuruyor/merkezliyor? Neden niye Teke indiriyor neden? canım!

Olmayan'a yok derim. yerine neden bir evrim karşı ezberi/sentezi koyayım

Evrimi yürüyen hale sokalım. Evrimi yürütelim/işletelim.

Varlık kendini evirmektedir o halde bu. Varlık kendi kendine kendinden evrilmektedir/evrilgen varlık devinmektedir

Evrilgen varlı kdevinmektedir/Varlı kevrilgen devinmektedir. Varlığın devinimi evrilgen , evriltili ve evrimsel içeçedir

ve bu evriliş sonsuz-baki

Tanrı yok. Olduğunu nerden çıkarıyor.

Bunu irademe/istencime/bilimime/bilincime ve bilişime dayanarakta söylüyoruz

araştırmalarıma dayanarak, keşiflerime indirgeyerekte söylüyorum. Aradımda buldum. Aradığıma bulduğuma dayanarakta söylüyorum

okumalarıma dayanarak söylüyorum. Diğerlerime olan güvenime istencime, dayanarakta söylüyorum. Edindiğim bilgiye ve tecrübeye ya da değere ve saygıya güvenerek tesöylüyorum

tüm bunları merkezlerim-merkezlerdim

İrade var ..

iradem var, gelde yıkın ,gelde değiştirin. gelip yıksınlar... gücü yeten değiştirsin. Kararımı anlağımı yıksın bozsun. Bilincimi ve tutumumu değiştirsin kırsın. bu mümkün mü? O halde ne var

Öfkede bir duygudur? duygusal yazmak….

videolar izledim bıktım, usandım … yandaki videolardan, çatışamalardan midem kalktı.. evcil hayvanlar gibi küçük yapmacık hayvanlar/insanlar

evrim de, başlamamış, başlangıçlanmamış bir varlığa olmaya ve şeye temellenmelidir/içerlenmelidir. Dürüst olun ve dikkat edin. Hiçliğe, bir bilinmeyene, öncele, boşluğa yaslanıyoruz.. Yaslanıyor muyuz diyoruz? Soruyoruz. Sadece dürüst olun ve bakın istiyoruz

olma ve olmamaya değilde hep varolmaya

evrim var evet evrim var ama başka türlü bir evrim

/başlamamış başlamaya temellenmiş hep evrim,
sürekli düngüsel-olağan/aynısal hep evrim
tekrara dayalı dinamik çevrim-dinamik hareket tekrarı;çevrim….

evrim son kerte de hareketi tanımlar/indirger. Devinime/devince indirgenir..

devinç var o halde; _-evinç teorisi

Evrim argümanı ateizm felsefesini batırıyor-su aldırıyor .Yoklukta boşlukta sallandırıyor canım
/boşluklarla dolu

haklarına sahip çık
haklarınıza sahip çıkıyorsunuz demek

yeme içme haklarına mı?
insanca yaşama hakları

insanca yaşama hakları nedir?

ölme hakkı mı? acısız ölme hakkı mı? dünyayı rahat doğal deneyimleme hakkı , iyi hissetme hakkı, sorunsuzluk –az boğuşma hakkı

son kertede tahlili de kolay ve mutlu ölüm/olum için

evrim silahı o bir silahsa o bir çakmaktaşı ya da mağara çağı devri insanının elindek gibi bir argüman mı?

bilgiden korkuyor musunuz?
bilgiden korkuyor musunuz?
ve görmekten

hiçlik dizboyu..
hiçlik 1000 km hızla giderken bir duvara çarpı

"tüm kaburgalarımı kırıyorum uzun zamandır böyle hissetmemiştim"

Evrim mi; ?
insanların yüzüne bakıp kaplanlar görüyorum. Horoz ve tavuk-lar görüyorum. Bazen kedicil ve bazen atçıl insanlar görüyoruz. Böyle bir evrimlilik var

Doğal geçişkenlilik bir hipotezdir/doğal sıçrama

Neden dalga konusu oluyorsunuz? Görmüyor musunuz?_

Bir neden ateist oldum videosu izledim hiç bir çekiciliği yoktu, sönüktü, coşku yoktu ondan
video berbat

Neden ateistim? Ateist oldum?
Oldum çünkü tanrı manrı yoktu bunu fark ettim.

bu etkileyici anlıyor musun?

lan dalga mı geçiyorsun. gördüm sen salak mısın? sana açıklıyorum anlatıyorum görmüyor musun?

Tanrı yok çünkü sana söylüyorum/ona inanıyorsun hala...

Tanrı olmayışının tüm mantıksal çelişkisizliğini kendi irademe dayanarak söylüyorum sadece…

Tanrınınolmayışını şimdi bağımsız aklıma dayanarak söylüyorum

Cahillik, öğrenmemişlik ya da bilgisizlik eleştirmesinde bir iyiniyet bir karşı duruş gerekiyor. Evet pişkindir evet elindeki yalan ve yanlış bir doğrudur . ama öğrenmemişlik ya da bilgisizlik gibi ifadeler burda duruyor...

---

Önerilen Siteler