Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-08-2012, 00:37
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Facebooka girip karikateist sayfasını açarsanın görürsünüz ok bilip bilmeden yargılama yapmayın.Evet İsevilik islamdan üstündür sadece islam değil hepsinden üstündür.Alka Rab Mesih İsa küfürbaz değil sadece gerçekleri sert yada yumuşak uslupta söyler.Sert uslupta çok nadir.Gerçekler sana küfür geliyorsa senin sorunun.Zaten Ferisilerde gerçekleri söyledi diye Rabbe aynısını söylemişlerdi.
Bu üstündür lafzı artık geyik gibi geliyor. Geyik gibi gelmesi aslında sizler için sevindirici, yoksa size göre sizin gibi düşünmeyen ve inanmayan alçak oluyor.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 08-08-2012, 00:43
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

......................................Evet İsevilik islamdan üstündür sadece islam değil hepsinden üstündür.......................................Ger çekler sana küfür geliyorsa senin sorunun.......................................
Ateistlerin iğrenç yüzünü herkes gördüyse kendimden utanmaya gideceğim.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 08-08-2012, 02:12
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Siz istediğiniz kadar dalga geçin hakaret edip küçümseyin!Lakin GERÇEK ne hakaret etmekle nede dalga geçmekle değeri azalır!!!!!!!!!Bilakis dahada değeri artar!Sizin bu nahoş tutumlarınız RAB MESİH İSA VE MÜJDENİN değeri dahada artırmaktadır))))Farkınızda olmadan RABBE hizmet ediyorsunuz.Hayır efendim aynı değildir!İSEVİLİK RAB MESİH İSAYI izlemek ONA İNANMAKTIR!Kendisi MATTA 10'da

24Sonra İsa, öğrencilerine şunları söyledi: «Ardımdan gelmek isteyen, kendini inkâr etsin, çarmıhını yüklenip beni izlesin. 25Canını kurtarmak isteyen, onu yitirecek; canını benim uğruma yitiren ise onu kurtaracaktır. MATTA 16 AMİN!

Şurasınada açıklık getirmek istiyorum.Zatı muhteremin biri YÜCE RABBİMİZ,EFENDİMİZ MESİH İSAYI haşa küfürbazlıkla suçlamıştı.Bu tamamen asılsızdır!Zaten inanmayanlara gerçekler hep küfür gelmiştir.2000 sene öncede Ferisiler aynı tepkiyi göstermişlerdi bakınız.

Vay halinize, Ferisiler!

(Mat.23:1-36; 12Mat.23:38-40)

37İsa konuşmasını bitirince bir Ferisi O'nu evine yemeğe çağırdı. O da içeri girerek sofraya oturdu. 38İsa'nın yemekten önce yıkanmadığını gören Ferisi şaştı.
39Rab ona şöyle dedi: «Siz Ferisiler, bardağın ve tabağın dışını temizlersiniz, ama içiniz açgözlülük ve kötülükle doludur. 40Behey akılsızlar! Dışı yapanla içi yapan aynı değil mi? 41Siz kaplarınızın içindekini[j] sadaka olarak verin, o zaman sizin için her şey temiz olur.
42«Ama vay halinize, ey Ferisiler! Siz nanenin, sedef otunun ve her tür sebzenin ondalığını verirsiniz de, adaleti ve Tanrı sevgisini ihmal edersiniz. Ondalık vermeyi ihmal etmeden esas bunları yerine getirmeniz gerekirdi. 43Vay halinize, ey Ferisiler! Havralarda en seçkin yerlere kurulmaya, meydanlarda selamlanmaya bayılırsınız. 44Vay halinize! İnsanların, farkında olmadan üzerlerinde gezindiği belirsiz mezarlara benziyorsunuz.»
45Kutsal Yasa uzmanlarından biri söz alıp İsa'ya, «Öğretmenim, bunları söylemekle bize de hakaret etmiş oluyorsun» dedi. LUKA 16 AMİN!

Oysa RAB MESİH İSA EFENDİMİZ burda ferisilere yanlışlarını,hatalarını göstermektedir ama gelgelelim adamları olayı nasıl anlıyorlar))))

Bu arada başkalarına bakacağına önce KENDİ ÖNÜNÜZDEKİ MERTEĞİNİ çıkarın.Sizin İSEVİLİĞE ettiğiniz hakaretler,alaycı ifadelere ne demeli!!!BABA ALLAH der ki:

4Senin gözünde mertek varken nasıl olur da kardeşine, `İzin ver de gözündeki çöpü çıkarayım' dersin? 5Seni ikiyüzlü! Önce kendi gözündeki merteği çıkar, o zaman kardeşinin gözündeki çöpü çıkarmak için daha iyi görürsün. MATTA 7 AMİN!

1Bu nedenle, başkasını yargılayan ey adam, kim olursan ol, özürlü değilsin. Başkasını yargıladığın konuda kendini mahkûm ediyorsun. Çünkü sen, ey yargılayan, aynı şeyleri yapıyorsun. 2Böyle davrananları Tanrı'nın haklı olarak yargıladığını biliriz. 3Bu gibi şeyleri yapanları yargılayan, ama aynısını yapan ey adam, Tanrı'nın yargısından kaçabileceğini mi sanıyorsun? 4Tanrı'nın sınırsız iyiliğini, hoşgörüsünü ve sabrını hor mu görüyorsun? O'nun iyiliğinin seni tövbeye yönelttiğini bilmiyor musun? ROMALILAR 2 AMİN!

Neymiş önce KENDİ MERTEĞİNİZİ çıkaracakmışınız başkalarına bakacağınıza öncelikle!!!!Kendiniz yapınca birşey olmuyor tabi.Ama başkası size tepki gösterse hemen yaygarayı basar bakın dinciler bize hakaret etti dersiniz!Ayıp ayıp insan biraz adil olur!
Alt 08-08-2012, 03:37
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Once kokunu kazidiginiz Kataristler'den bahsediniz. Icine seytan girdi diye diri diri yaktiginiz insanlardan bahsediniz.

Sonra ateistleri elestiriniz .

Konu Neva tarafından (08-08-2012 Saat 03:43 ) değiştirilmiştir.
Alt 08-08-2012, 04:07
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bir ata sözü vardır muhakkak duymuşsunuzdur.
"Aç tavuk kendisini darı ambarında sanırmış."

Şimdi bu başlıkda hakaret eden mi oldu? Birde uzun, uzun ünlemler diziyorsun. Umarım kızmazsın da yazdığımı anlarsın, zira hakaret edilmediği halde sen dünyanın çoğunu küçümsedin(hepsinden üstün diye). Üstündür demek nasıl bir şeydir ya! Biri çıkar islam üstündür der, birisi çıkar isevilik üstündür, hayırdır toto'mu oynuyoruz. Birde bu yetmezmiş gibi, hakaret edilmediği halde hakret edilmiş gibi bir havaya girmek nasıl bir psikoloji ürünüdür ben anlayamadım. Umarım iyisindir.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 08-08-2012, 04:23
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Facebooka girip karikateist sayfasını açarsanın görürsünüz ok bilip bilmeden yargılama yapmayın.
Gördüm ve baktım ama Hristiyanlara doğrudan yapılmış olan bir hakaret bulamadım. Ama şu karikatürü buldum, halka kendisini peygamber olarak tanıtan (veya ilan eden) bir ihtiyara insanların söylediği sözler bu forumda izin verilmeyecek kadar argo. Bunun hakeret olup olmadığına siz karar verin..

Resim url'si aşağıda..
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...02359713_n.jpg

Facebook'taki karikateist sayfasının linki ise aşağıda..

http://www.facebook.com/karikateist
Alt 11-08-2012, 02:03
Yasaklandı

Merak etmeyin hakaretle,eleştiri arasındaki fark anlayabiliyoruz çok şükür.Alka v spartacus acaba görmek istemiyor olabilir misiniz?Nasıl hakaret yok ya?Adam büyük bir haç takmış diye adama Hristiyan mal demişler sitede.Sizde burda hakaret yok mu?Bu arada birşeyde ilave edeyim.Ferisilerde gerçekleri hep göz ardı ederdi görmek istemezlerdi.
Alt 11-08-2012, 02:05
Yasaklandı

Neva bana RAB MESİH İSADAN,KUTSAL KİTAPTAN gel.Kişilerin yaptığı hatalardan gelme bana.
Alt 11-08-2012, 02:10
Yasaklandı

Sizin bu sözleriniz Rabbimiz Mesih İsanın Ferisilere söylediği sözleri hatırlattı bana.Onlarda bazı şeyleri gördüklerini,bildiklerini sanıyorlardı.Ama YÜCE MESİH İSA EFENDİMİZ:

39İsa, «Görmeyenler görsün, görenler kör olsun diye yargıçlık etmek üzere bu dünyaya geldim» dedi.
40O'nun yanında bulunan bazı Ferisiler bu sözleri işitince, «Yoksa biz de mi körüz?» diye sordular.
41İsa, «Kör olsaydınız günahınız olmazdı» dedi, «ama şimdi, `Görüyoruz' dediğiniz için günahınız duruyor. YUHANNA 9 AMİN!

İSEVİLİK İLAHİ olduğu için üstündür Efendim.Diğerleri ise İnsanların çıkardığı düşünceler,fikirlerdir.Musevilik hariç.Anlayacağınız diğerlerinin hepsi uydurma.
Alt 11-08-2012, 02:13
Yasaklandı

Siz niye ettiğiniz hakaretlere,saygısızlık,edepsizlere bakmayı başkalarını suçluyorsunuz hemen?Yukarıda daha kimseden özür duymadım yapılan çirkinlik için.İnsanları sırf inançları için hakaret edip dalga geçemezsiniz.Adam büyük haç takmak istemiştir.Takmış yada takabilir size ne bundan?Herkesin özgürlüğü yok mu?

Önerilen Siteler