Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-10-2013, 22:25
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Sövmeden de olmuyor ki!

Şimdi küfür etmek, genel olarak hoş karşılanmaz, küfür edene iyi gözle bakılmaz - bu bir gerçek.

Ama, ya yerine başka bir alternatif bulamıyorsak?

Anlatayım... Az önce eve girdim, girmeden önce de mahalledeki bayiiye uğradım. Canım nasıl bira çekti bu gece anlatamam. Sık içen biri asla değilim, ama dedim ya canım çok çekti, tadı burnumda tüttü.

Uzatmayalım, saat 10'u 5 dk. falan geçiyordu; yaklaşık 15 senedir alışveriş yaptığım bayiiye ben utana-sıkıla sordum "bir teneke bira alacaktım Osman" diye; o da beni kırmamak için 3-4 müşteri bekletti, sonra "gel ağbi yandan vereceğim" diye; etrafı kese kese, polis-zabıta denk gelmesin diye yana geçtim; Osman'da alelacele bir piyango listesine sardı bir teneke efes, torbamın içine attım.

Ne o? Bir teneke bira içeceğiz alt tarafı, sene 2014 - çektiğimiz eziyete bak... Üstelik 15 senelik müşterisiyim de belki de onun hatrına alabildim; şimdi bu satırları yazarken afiyetle yudumluyorum.

Şimdi, tahmin ettiğiniz gibi, yan tarafta Osman birayı sarıp benim torbaya atana dek geçen süre zarfında, malum şahısa, eşine, rahmetli annesine, kızına, vb. gereken lafları söyledim.

Söyledim yani en güzel şekilde - lütfen kusura bakmasın kimse. Osman da biraz bana eşlik etti, benzerlerini o da tekrarladı...

Şimdi ben burada haksız mıyım? Tepkimi nasıl ifade edebilirdim ki başka türlü o durumda? Kan beynime çıkıverdi iki saniyede, o malum lafları söyledim de sinirim biraz yatıştı...

...

Bu konunun ana fikri de bu işte, ben bazen küfürün yerine ikame edebilecek başka bir tarz / başka bir eylem bulamıyorum, siz ne dersiniz?

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...
Alt 26-10-2013, 22:44
NAZGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
NAZGUL NAZGUL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Öncelikle bilmen gereken alkol konusunda ki uygulamaların muhafazakarlık ile ilgisi yok. Yani eminim AKP hükümetinin içinden buda geliyordur ama içlerinden bunların gelmesi her şeyin haksız olduğunu göstermez. ABD gibi bir ülkede bu kurallar çok daha sert. Hatta birçok AB ülkesinde strandart uygulamalar.
Bunun için küfretmenizi mantıklı bulmuyorum.

Ve küfretmek konusu. Aslında hoş bir şey değil elbette. Mantıklı bir şekilde düşünmeye çalışıyorum. Cinsel içerikli bir küfür ile ne elde ederiz. Burada ki kastım "elinize ne geçicek" değil. Mesela birine "seni ...." dediniz. İyi de bu ne kadar kötü bir şey. Küfrettiğiniz kişi bir erkekse doğal olarak homo oldunuz. Yada dişi ise onu cinsel ilişkiye çağırdınız. Cinsel ilişki doğalsa küfür nedir? Ne yani karşıdaki ile cinsel ilişkiye giriyorsanız oda sizinle ilişkiye giriyor demektir. Sonuç itibari ile iki tarafta sex yapmış oluyor. Ne yani şimdi erkek olan kişi, sırf erkek olduğu için bu sırada daha mı üstün durumda oluyor? Dişi böyle bir durumda aşağılık mı oluyor?

Sanırım aptal-geri zekalı gibi hakaretler karşıdakini aşağılamak için daha uygun oluyor.

Ama kabul ediyorum herkes bazen küfür etmek ister.Her ne kadar genellikle "Lanet Olsun!" desemde, Bu kadar mantıklı düşünmeye çalışan ben bile bazen küfür ederim. Buda çevrenin beni manipüle ettiği anlamına gelir. Bilinç altıma empoze edilen bir şeyi çıkarmak hiç kolay değil.
Alt 26-10-2013, 22:54
Üye

Cinsellikle de aslında bir alakası yok sn. NAZGUL... Mesela ölmüş annesi de nasibini aldı benim o dediklerimden; ne işim olur ölmüş kadınla - hoş yaşasa ne, canlı cenaze gibiydi zaten.

Daha değişik bir şey bu - ne bileyim belki hayvani yönümüzü dışa dökebilmenin verdiği bir mutluluk mudur nedir, beni aşar...

Alt 26-10-2013, 23:01
NAZGUL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
NAZGUL NAZGUL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dediğim gibi ben manüpile olarak görüyorum. Tabi psikolog değilim. Birçok kadın da küfür ediyor. Hatta ne anlama geldiğini bilmeyen çocuklar gibi. Bu ancak bunun çevre nedeni ile kafalara sokulduğunun kanıtıdır. Dediğinizde haklısınız. Heralde yaşlı bi kadınla işiniz olmaz. Gerçi ben aseksüel biriyim pek anlamam. Ama ne olduğum veya insanların ne olduğunun küfür etmekle alakası olmadığı ortada.

Mesela herkes nefret ettiği kişiye "safyuw" dese. Tüm bir nesil bunu küfür gibi kullanır.
Alt 26-10-2013, 23:18
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Erdem bey;

25 senedir, belki de 30'a yakın tam bilemiyorum; bira da dâhil, boğazımdan aşağıya hiç bir içki inmedi. Öyle bir anlatmışsın ki, canımı istettin ya hu. Uzat oradan, bir "fırt" da biz çekelim.

Şaka bir yana; olsaydı, bir biraya hayır demezdim.
Yarın bir şişe alayım da midem bayram etsin anasını satayım.
Alt 26-10-2013, 23:22
Üye

Erdem bey;

25 senedir, belki de 30'a yakın tam bilemiyorum; bira da dâhil, boğazımdan aşağıya hiç bir içki inmedi. Öyle bir anlatmışsın ki, canımı istettin ya hu. Uzat oradan, bir "fırt" da biz çekelim.

Şaka bir yana; olsaydı, bir biraya hayır demezdim.
Yarın bir şişe alayım da midem bayram etsin anasını satayım.
Az önce bitti be Vefik ağbi, ama illa istiyorum dersen, ineyim bayiiye gene...

Bu arada ben de, birayı alırken çok sinirlendiğimden olsa gerek, olmam gereken çakırkeyflikte olamadım, neyse sağlık olsun, bir dahakine diyelim...

----------------

Güncelleme: Vallahi iniyorum aşağıya Vefik Sami ağabey, kesmedi, sen de böyle deyince bir tane daha rica edeyim Osman'ımdan... Bu arada umarım sn. Anima Libera okumaz bu başlığı, yoksa fırça atacak "Gene mi sanal meyhaneye çevirdiniz burasını?" diye...

Konu Erdem Alaca tarafından (26-10-2013 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: Güncelleme
Alt 26-10-2013, 23:40
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu kadar lanet bir Dünya'da/Türkiye'de yaşayıpta,ağzı bozuk olmayan birisi bildiğin ottur..Bu ülkede çok var bu insanlardan..
Küfretmek saksınızın çalıştığının göstergesidir,avamdan olduğunuzun göstergesi değil..!
Tabi yerine göre küfretmekten bahsediyorum..Ayrıca zihinsel olarakta rahatlamanızı sağlar..
Alt 26-10-2013, 23:46
Üye

Ayrıca zihinsel olarakta rahatlamanızı sağlar..
Bu ifadeye aynen katılıyorum.

Ayrıca şimdi güç bela alabildim ikinciyi. Osman'ımın patronu da ordaydı, baştan hiç vermek istemedi, sonra bir kereye mahsus anlaştık, ama alırken dedi ki "25.000 TL cezası varmış" -- korkunç bir rakam.

Ben dedim ona "Yahu yakalansak da hiç söyler miyim senden aldığımı, yazıhanemdeki dolapta vardı, ordan getiriyorum falan derim" dedim; ama kazın ayağı da öyle değilmiş, mutlaka kamera kaydı alıp ceza kesiyorlarmış. Bilmiyorum mobeseler mi, başka kameralar mı var, ama kesinlikle kayıt altına alınıp sonra ceza kesiliyormuş, itiraz etme de olmuyormuş haliyle.

Biraz pişman oldum bayii sahibi arkadaşa ısrar ettiğime...

Alt 26-10-2013, 23:53
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben alkolü sadece ictikden sonra arabayla trafige cikmasina ve asiri icip saga sola saldiranlara ve kusanlara karsi cikiyorum.

Her insan bünyesinin nekadar alkol kaldiracagini bilir..

Mesela benim 2 sise birayla kafam gayet güzel olur max 3 tane icerim ve yanindada extra kücük ickiler en fazla 3-4 duble ( enerji icececek karisikli eristoff ) icerim...

Ama 3 birayi gecersem fazlasi mideme dokunur. Ve ben her iki haftada bir defa bu sekilde icip bütün stresslerimi atmak isterim. Burda kimse bana karisamaz karismayada hakki yoktur.. Cünkü benim bünyem bukadarini kaldirir ve bukadar icersem sersem olmam etrafa saldirmam ve araba hatta bisiklet bile sürmem. Kafam nekadar hos olsada bilincim yerinde olur . Buraya kadar anladik mi ?

Ama yok yarim sise viskiyi icipde hertarafa kusup hic tanimadigin insanlari bile öpmek isteyip bos bos cene calip rahatsiz etmekde yakismaz..

Bu nedenle alkölün fazlasina karisiyim. Öyle su gibi icilecek bir icecek degildir... ve 1 saat icinde icelecek gibi degildir.. Gittigin discoda , barda en fazla 3-4 saat icinde icmis olman gerekir. Bunun disinda diyecek birsey yok.

eger midem 2 birayi zor kaldirsaydi max 1 tane bira icerdim

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 27-10-2013, 12:11
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu kadar lanet bir Dünya'da/Türkiye'de yaşayıpta,ağzı bozuk olmayan birisi bildiğin ottur..Bu ülkede çok var bu insanlardan..
Küfretmek saksınızın çalıştığının göstergesidir,avamdan olduğunuzun göstergesi değil..!
Ülke insanının "Elitist" yaklaşımdan neden rahatsız olduğunu ve akp ne oy verip iktidara getirdiğini şimdi daha iyi anlayabiliyor muyuz ?

Tanrı diyor ki :
"Dil Beni anmak içindir.Onu kötü sözlerle kirletmeyiniz."
Bir başka yerde de diyor ki :
"Şayet damarınız tutar da birisini kötülemek isterseniz,kendi kötülük ve yanlışlıklarınızı sayıp dökünüz.Zira siz kendinizi diğer insanlardan çok daha iyi tanırsınız."

Şahsen,sövmenin bir "Aciz"lik olduğunu düşünüyorum.

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.

Önerilen Siteler