Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2010, 00:30
SİYAHSANCAKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SİYAHSANCAKLI SİYAHSANCAKLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Konuların sizin yaptığınız gibi bir ucundan,iki ortasından,birde sonundan kendimiz eklersek tabiki konunun manasıda değişecektir vesselam...

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
şahsiyetsiz iki tane Halife'yi de GİZLİ BİR EL öldürmüştü. İsmi lazım değil Tabiki bende mevcut düzen derim.
Alt 12-08-2010, 00:30
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

SİYAHSANCAKLI´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Belli bir dini inanca sahip kişilerin içerisinde yaptığı şahsi eylemler onun sahip olduğu inanca mal edilemez örneğin ben İslamı inanca sahipken vede bu dinin inancı içerisinde olmayan bir fiil işlersem o yaptığım nasıl olurda o inançla kıyaslanabilir..
Bu dediğiniz ifade ile rahatça söylenilebilirki;

İslam alimi yoktur-alimin müslüman olanı vardır.

İslami terör yoktur-terörün islam adına yapılanı vardır.

İslam dini yoktur-dinlerin islami olanı vardır.

?

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 12-08-2010, 00:34
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Konuların sizin yaptığınız gibi bir ucundan,iki ortasından,birde sonundan kendimiz eklersek tabiki konunun manasıda değişecektir vesselam...
Eğerki siz söylüyorsanız kesin yalandır. Diğer yalanlarınız veya inandığınız yalanlar için bakınız : http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=172

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 12-08-2010, 00:45
Üye

nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

?
El cevap.
1- İslam Alimi yoktur ama Almin İslam olanı vardır,şimdi burada Alim kelimesi arapça kökenli olup sizin bilgin dediğiniz kişilerin tanımlamasında bu sözcük kullanılır bizde,ayırıca Müslüman olunca Alimlik sıfatı ondan kalkıyormu..?
2- Evet İslamda Terör yoktur,Çünkü İslamında kendisine mahsus şeriati(anayasası vardır)bunun adıda cezalandırmadır,siizn forumdaki verilen ceza puanları gibi ..
3- Evet değişik dinler vardır bunlarında çeşitli adları vardır..Hristyanlık,musevilik gibi bundan nasılda İslam dini yoktur gibi bir mana çıkarttınız şaşmamak lazım..kelme oyunlarına gerek yok..
Alt 12-08-2010, 00:54
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger SIYAHSANCAKLI;

Peki Kuran'da terore (korkutma, korkunun siddete donusmesi), yonelik yonlendirim ve yaptirimlar yok mu?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 12-08-2010, 00:58
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğerki siz söylüyorsanız kesin yalandır. Diğer yalanlarınız veya inandığınız yalanlar için bakınız : http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=172
Önemli olan benim söylediklerimmi sizin söylediklerinizmi..? düşünmek lazım sizin düşüncenize göre zaten zaten ölüm bir bitiş başlangıç değil yani ben doğruyu söylesemde sizde söylesenizde bunun bir hesabı olmıyacak..o halde sizin dediğinizle her ikimizde kurtuluyoruz, ama ya benim SÖYLEDİKLERİM doğru çıkarsa yaşamın sonunda bir hesap varsa ne olacak..?
Alt 12-08-2010, 01:02
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Peki Kuran'da terore (korkutma, korkunun siddete donusmesi), yonelik yonlendirim ve yaptirimlar yok mu?

Saygilarimla;
evrensel-insan
Kur'anda hiç bir ayetinde terör ifadesi yoktur bu bir iftiradır,dediğim gibi sadece Cihad (meşru savunma,güçlerin islah edilmesi)ve kendi anayasası vardır..terör bunun neresinde.?
Alt 12-08-2010, 01:05
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

"Kesin, dovun, oldurun, vurun" v.s. temelli emirler ie biten ayetler, ne anlam icerir sizce?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 12-08-2010, 01:06
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Önemli olan benim söylediklerimmi sizin söylediklerinizmi..? düşünmek lazım sizin düşüncenize göre zaten zaten ölüm bir bitiş başlangıç değil yani ben doğruyu söylesemde sizde söylesenizde bunun bir hesabı olmıyacak..o halde sizin dediğinizle her ikimizde kurtuluyoruz, ama ya benim SÖYLEDİKLERİM doğru çıkarsa yaşamın sonunda bir hesap varsa ne olacak..?
Bu yaptığınız argümana "Pascal's Wager" denilmektedir. Pascal'e verilen cevap : "Siz sadece doğru ise yanarım korkusu ile mi inanıyorsunuz? Tek amacınız ya doğruysa diye ***ınızı kurtarma çabasımı?" şeklinde olmuştur.

Gelelim yalan bölümüne : "Domuz Etinin Haramlığı" hakkında bir makale yazmışsınız. Aslında bir Prof. kaleme almış siz alıntılamışsınız. Oysaki sayın Prof. düpedüz yalan söylemiş. Belliki inanmışsınız. Dünyada olmayan maddelere var demiş, Dünyada yaşamamış filozoflardan alıntı yapmış. Ben ne demişim güzüde eserinizin sonunda : Be Ey İslamcı, Ya Her Duyduğuna İnanırsın YaYalancı.

Buradan çıkarılacak ders : Düşünün ve doğru diye bildiklerinizi bile araştırın.

Saygılar sunar, hayırlı ramazanlar dilerim.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 12-08-2010, 01:12
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

El cevap.
1- İslam Alimi yoktur ama Almin İslam olanı vardır,şimdi burada Alim kelimesi arapça kökenli olup sizin bilgin dediğiniz kişilerin tanımlamasında bu sözcük kullanılır bizde,ayırıca Müslüman olunca Alimlik sıfatı ondan kalkıyormu..?
2- Evet İslamda Terör yoktur,Çünkü İslamında kendisine mahsus şeriati(anayasası vardır)bunun adıda cezalandırmadır,siizn forumdaki verilen ceza puanları gibi ..
3- Evet değişik dinler vardır bunlarında çeşitli adları vardır..Hristyanlık,musevilik gibi bundan nasılda İslam dini yoktur gibi bir mana çıkarttınız şaşmamak lazım..kelme oyunlarına gerek yok..

Alıntı:
SİYAHSANCAKLI´isimli üyeden Alıntı
Belli bir dini inanca sahip kişilerin içerisinde, yaptığı şahsi eylemler onun sahip olduğu inanca mal edilemez. örneğin ben İslamı inanca sahipken vede bu dinin inancı içerisinde olmayan bir fiil işlersem o yaptığım nasıl olurda o inançla kıyaslanabilir..

?
Sn. Sİyahsancaklı, ben ortaya bir sav sunmadım yada bir fikir ortaya atmadım.

Sizin söylediklerinizin, kulanlarda nasıl tınladığını, nasıl duyulduğunu belirttim.

Siz ise size soru olarak yönelttiğim 3 örneğin açıklamalarını yapmışsınız.

Sanırım anlatamadım, o zaman daha ayrıntılı tekrarlayayım;

Lütfen nokatalama işaretlerine dikkat edelim.

Kırmızı cümle, sizin anlatmak istediğiniz anafikir.

Mavi noktalama işaretleride benim anlatımı güçlendirmenize yardımcı olacağını düşündüğüm müdahalelerim.

Yeşil satır, yazınızdan anlaşılan-çıkan sonuç.

Mor renkli soru işareti, size önermenin doğruluğu konusunda söz hakkını olduğunun bildirimi.

Bu kriterler doğrulturunda cevabınızı beklerim.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Önerilen Siteler