Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Yahudilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-01-2018, 05:34
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bir kaç gün Google'de araştırdım.
Kafama en yatan gerçeğe ulaştım.
Yahudiler yaşadıkları devletlerde askerliğe ve memurluğa uzak tutulmuşlar. Asker bir millet değiller
Yahudiler yaşadıkları toplumların içinde sürekli kovulma/katledilme tehdidiyle yaşamışlar. Yerli bir millet değiller.
Asker ve memur olamayan Yahudiler sürekli ticarete yönelmişler, kovulma tehdidi altında yaşadıkları her ülkede gayri menkul edinmemişler. Herhangi bir kovulma/katliama karşı ev, arsa, arazi, han, hamam gibi gayri menkulleri kaçıramazlar. Bu sebepten dolayı varlıklarını likit yani nakit tutmaya özen göstermişler. Ticarette nakit önemlidir. Sürekli değişik coğrafyaya yayılmak zorunda kalan Yahudilerin kendi aralarında ki imece, ticaret sektöründe ilerlemelerini sağlamış.
Mevzu bu.
Alt 25-01-2018, 09:28
Dijwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dijwar Dijwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bence bundan fazlasıdır Turdur...
Neden Türkiyede sürekli katliama uğrayan Aleviler bunu yapamadı? Neden, kimlikleri yok sayılan Kürtler bunu yapamadı? Alevilerin ve Kürtlerin de köylerinin basılıp, yerlerinden edildiği çok oldu.

Mesele sadece askerlik ya da nakit akışı olayı değil bence. Yahudilerin zeka açısından bir tık ileride olduğunu düşünüyorum diğer milletlerden. Tabi, uzun yıllar önce Harvard Tıpta bir arkadaşım, elinde milletlerin ortalama IQleri üzerine yapılan bir araştırmayı paylaşmıştı. Yahudiler zirvedeydi ama aradan yıllar geçti, internette arattığımda bulamıyorum çalışmayı.
Kaç denek üzerinde yapıldı, ne zaman yapıldı gibi şeyleri hep unutmuşum(Bu arada benimle o bilgiyi paylaşan arkadaşım Yahudi değildi, onu da belirteyim)

Kişiliklerinde devrim yapamayanlar, devrimci olamazlar
Mahir ÇAYAN
Alt 05-06-2018, 06:19
Think Atheist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Think Atheist Think Atheist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahudilerin terörist olduklarını söyleyenler var bu yanlış
Yahudiler yüzyıllardır saldırı altında olan bir millettir ve kendilerini savunmak zorundalar
Ben islam ve ırkçı propagandalarına inanmam ve tek taraflı düşünmem
İnsanlar ırka renk ve dile ayırmak yanlışır hepimiz insanız ve kimse kimseden üstün değildir
Kötü ve iyi insanlar vardır israile ve yahudi halkına terörist demek bunu kabul etmem
Ben türküm ama bu hiçbirşeyi değiştirmez ateistim ve hümanist bir insanım ırkçılığa ve islama karşı mücadele ediyorum elimden geldiği kadarıyla
Nefret insanın en irenç taraflarından biridir tüm hayvan ürlerinden en çok kana susamış ve nefret eden hayvan türüyüz ve hümanizmden uzağız
Yahudi milleti çok zekidir bu tartışılamaz ve buna çok görenler var ırkçılar var
Filistine gelince o topraklar yahudi halkına ayittir ve Kudüs yahudilerin şehridir müslümanlar boşu boşuna gaza gelip neretini kusmasınlar
Evet gerekirse vuruyorlar sınırlarını devletini ve milletini islam teröründen ve yobazlığından
korumak için
Bu arada hangi ülke hatasız tarihte böyle ülke var mı hiç hata yapmayan? YOK!

Önerilen Siteler