Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 05-01-2006, 13:46
koritzi koritzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Evet Allah'a inanıyorum..

Evet inanıyorum ben Allah'a tüm kalbimle, onun gerçekten de kafamda şekillendiremeyeceğim kadar yüce ve ulu olduğuna inanıyorum. Hepimizi sevdiğini düşünüyorum. Dünyada bu kadar farklı kültür, ırk oluşturması, bu muhteşem denge hep onun eseri. Evet hiçbir şey sebepsiz değil. Ve ben birşeye daha eminim, ne olursa olsun, nerede yazarsa yazsın bu kainata hükmeden yaratıcının öldürün diyebileceğine, kadınların şahitliği yarımdır diyebileceğine, erkeklerin nefisleri yüzünden kadınların örtünmesi gerektir diyebileceğine inanmıyorum. Evet Allah öldürün demiş olamaz bence, kafir de olsalar, dine de saldırsalar demiş olmaz, ya da şöyle söyleyeyim savunmak için öldürün demişse de bu savunma sadece karşındaki dinsiz ya da başka bir dinden olunca mı geçerli? Mesela bana bıçak çekmiş bir müslümanı öldürme hakkım yazıyor mu Kuran'da, aradım bulamadım, belki de var ama ben göremedim. Evet Allah'a inanıyorum ve bence o muhteşem yaratıcı din adına yapılanları görünce bizler adına üzülüyor ama bize akıl ve beyin vererek bu dünyayı teslim ettiği için müdahale etmiyor. Kimbilir belki hesap günü de var, ama bence bu hesap günü de bir kitaba uygun yaşamakla değil kalple ilgili, gerçekten hesap günü olmasını çok isterim, tüm herşey karşılığını bulsun diye. Evet inanıyorum Allah'a, adına niye Allah diyorsun da diyebilirsiniz bu müslümanların koyduğu isim. Ama bence adının ne olduğunun da bir önemi yok Tanrı, Allah, yaratıcı. Eğer masanın adı masa ise biz öyle söylediğimiz için öyle, ve eğer kendi inandığım varlığa Allah diyorsam bu da benim koyduğum bir isim olabilir, ben alıştığım ismi kullanabilirim. Evet inanıyorum, kalbime inanıyorum, vicdanım bana neyi emrederse onu yapıyorum, kesinlikle mağrur olduğum kendimi çok önemli gördüğüm için ya da sorumluluktan kaçmak için de değil dinle ilgili sorularım. Gerçekten inandığı için ve o müthiş yaratıcı ile yakınlaşmak için namaz kılanlar varsa eğer takdir ediyorum, çünkü bence yol önemli değil o o kadar yüce ki namaz da kılsak, ya da tek başına oturup onu düşünerek meditasyon da yapsak ona aynı şekilde ulaşır. Dünyanın bu kadar çeşitli olmasının bir anlamı olmalı, ama korku ile yapılan, borç kapatmak için yapılan her ibadet bana riyakarlık gibi geliyor. Allah bir tane mi evet bence öyle ama yüzleri çok farklı. Ondan korkanların içine korku vermeye devam ediyor, ona inanmayanların kalbine güzellik veriyor onların Tanrısı da kendi kalpleri oluyor. İşe o kadar kudretli Allah ve hepimizi çok seviyor.
Sevgiyle kalın..

Önerilen Siteler