Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-07-2012, 17:31
sergenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sergenci sergenci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kulll´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kimin öldürdürdüğünü bilemiyorum fakat cesedin duruşunu manidar buldum.Cesedin elini ağzına götürmesi bir yanılma, pişman olma ifadesini anımsattı .Üzerine örtülen hürriyet gazetesindeki yazılarda ve resimde ilgimi çekti.Yazıda hoşgeldin ve bahçe yazıyor galiba, resimde gözüken ise bir bayan ın eğilip yerde duran süs köpeğine sanki bir şey söyler nitelikte .Yorum sizin .Herşeyin en doğrusunu ALLAH CC bilir.
Sizin gibilerin değiştiremeyeceği hiç birşey yoktur, kuranı değiştirdiğiniz gibi, utanmadan çıkardığın sonuca bak. Kahpe bir yandaşının, bir insan hayatını nasıl katledildiğini değilde gazetedeki resim ve kadının köpeğimi ilgini çekti.

O köpek bile fark etmiş ama sen fark edememişsin, elbette fark edemezsin?

O kurumun ekmeğini yediyse hakkını verdi hemde fazlasıyla. Şu anda 70 milyonun hakkını yiyenlerede sözün yokmu körmüsün yoksa onlardan nemalanıyormusun.
Alt 18-07-2012, 17:42
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Pardon big beng i kabul ediyormusunuz çünkü bu çok amatör olan deney big beng in milyonlarca küçültülmüş patlamasını örnekler.
Evren git gide genişliyorsa, zamanı geriye sardığında mantıken ne olduğunu tahmin edersin.Big bang'i kabul ediyor musun ne demektir ya ?
Bu bir gerçekliktir.Galaksilerin gezegenlerin nasıl oluştuğu hepsi gayet açıktır.Bugün sizin o muhteşem dediğiniz düzen yer çekimini sağlayan graviton adlı ufak kuarklara borçlusunuz.

Eğer evinizde digiturk varsa
Şu programı history channel ' da izlemenizi tavsiye ederim.

http://www.digiturk.com.tr/belgesel/...e-dunya-tarihi

Araştırdım fakat izlemeniz için herhangi bir video bulamadım şu an için elimden gelen bu.

Bugün bilim evrenin ilk saniyesini bırakın ilk saniyenin milyonda birinde dahi ne olduğunu açıklayabiliyor , siz hala evrenin 6 gündemi yaratıldığını sanıyorsunuz.
Alt 18-07-2012, 18:29
kulll kulll isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Sayokan ne diyebilirimki o zaman kovana graviton u da koy deneyi birde öyle yap gerçi temini mümkün değil ,bunda o kadarda kızacak bir şey yoktu gerçekten kötü niyet taşıyarak yazmamıştım
http://tr.wikipedia.org/wiki/Graviton
Gerçi varlığı hala kanıtlanmamış bir şey için tartışmak mantıksız
Deneyi yaptınmı yani patlamayla bir güneş sistemi yapabildinmi ben bir kaç kere denedim çok saçma şeyler çıktı ,bu düzen o kadar kusursuzki ALLAH CC görmemek imkansız
Alt 18-07-2012, 18:41
Üyeliğini Sonlandırmış

Eğer biraz astronomi hakkında bilginiz olsa şu anda süper novalar sonucu evrende sıfırdan ( sıfırdan diyorum)
yeni galaksiler ve güneş sistemlerinin oluştuğunu bilirdin.

Benim yapmama gerek yok evren kendi yapıyor.

Süper nova sonucu dağılan elementler ve gazlar birleşip yer çekimi etkisi altına girerek gezegenleri oluşturur bugün bilim adamları bu oluşumları teleskoplarda izlemektedir.
Siz ve ben bir süper nova patlamasından arta kalan yıldız tozlarıyız sadece.
Alt 18-07-2012, 19:19
Yasaklandı

Sayokan bir patlama bu kadarmı düzenli bir madde meydana getirir, bu kadarmı sistematik ilerler çok hassas dengelerin olması lazım, tesadüflerle açıklanamayacak kadar kusursuz, arkadaşım hiç bir patlama arkasında yaşam bırakmaz estetik duruş bırakmaz
Konu patlama ise ortaya yıkım çıkar yaşam çıkmaz
Adı üstünde patlama patlayan hiç birşey kendiliğinden patlamaz patlayan şey işe yaramaz
En iyisini ALLAH CC bilir
Alt 18-07-2012, 19:58
Üyeliğini Sonlandırmış

Sayokan bir patlama bu kadarmı düzenli bir madde meydana getirir, bu kadarmı sistematik ilerler çok hassas dengelerin olması lazım, tesadüflerle açıklanamayacak kadar kusursuz, arkadaşım hiç bir patlama arkasında yaşam bırakmaz estetik duruş bırakmaz
Adı üstünde patlama patlayan hiç birşey kendiliğinden patlamaz patlayan şey işe yaramaz
Kardeşim allahmı yönlendiriyor ordaki süper novadan sonra oluşan gezegenleri ne gülünç bir fikir.

Zaten yaşamın olması pat diye olmuyorki bir gezegende.Gezegen oluştuktan belkide milyarlarca yıl sonra oluşuyor evren bu kadar büyükken bu dünyada yaişam olması şans eseridir diyebiliriz çünkü evren trilyonlarca gezegenle dolu trilyonda bir ihtimal derler ya işte bizde burdayız o ihtimaliz.

Yaşamın şans eseri oluştuğu aşikardır yaşamın nasıl oluştuğuna dair teoriler vardır bugün bilim adamları yapay amino asit, RNA üretebilmektedir .Sıfırdan bir canlı yaratmaya çok yaklaşılmıştır .

Şu belgeseli izlemenizi şiddetle öneriyorum dünyada canlılığın nasıl başladığı üzerine teoriler.

http://www.turandursun.com/forumlar/...morgan+freeman

Zaten gezergenler kusursuz değilki Mesela Merkür bir yüzeyinde dursanız erirsiniz arka yüzeyinde dursanız donarsınız.Öyle gezegenler varki yaşama aşırı elverişsiz mesela bir gezegende dünyadaki gün kavramı
100 dünya günü = x gezegenin kendi etrafında dönüş süresi

Gezegenler yer çekiminin bir sonucu oluşur ve galaksiler dediğiniz o muhteşem düzen yine çekim kuvvetinin sayesinde belli bir düzende durur.
Yani ortada kusursuz bir şey yok.Trilyonlarca gezegen arasında bir dünyanın yaşama el verişli olması ( veya birkaçının dünyayı uzaydan ziyarete gelen yabancı ırklar sayılır ise ) bir lütuf değil şanstır.

Dünyanın yaşama el verişli olmasının belli başlı sebepleri vardır.

Birincisi su vardır, ikincisi iç merkezi hala haretkeliliği sayesinde dinamo etkisi yaratarak bize manyotosfer sağlar o da bizi güneşin zararlı ışınların yüklü parçacıklardan korur.Ozon tabakasıda aynı şekilde.Eğer dünyanın içi soğursa aynı Mars gibi olacağız manyotesferimizi kaybedeceğiz ve güneşten gelen yüklü parçacıklar canlılığı yok edecek.

Umarım yeterince anlatabilmişimdir trilyonda bir gezegenin yaşama el verişli olmasına kutsiyet adamak saçmadır çünkü olaylar zaten kendi seyrinde gerçkeleşmiştir.

Şunu derseniz anlarım ama evreni yaratan bir güç vardır ona kabulüm bakın.Ama gelipte dünyayı tanrı yarattı

dünyanın yaşama el verişli olmasının sebebi odur demeniz gülünç

Marstan kopan bir taşın içindeki fosiller incelendiğinde demin bahsettiğim manyotosfere bir zamanlar marsında sahip olduğu ve içinde bakteri fosilleri buunduğu tespit edildi.

Bir taştan bir gezegenin manyotesferinin haritası gelişimi çıkarabilmektedir.

Evreni yaratan Tanrı vardır diyin bu kabul edilebilir bir görüş saygı duyarım ama bugün bile süper nova patlamaları olup belkide evrenin öbür ucunda yaşamın filizlendiği başka gezegenler olma ihtimali varken dünyayı tanrı yaptı demek cahilliktir.

Bu bahsettiğim süreçler milyarlarca yıl süren süreçlerdir.Bir anda da olmuyor belirteyim.
Alt 18-07-2012, 22:28
Yasaklandı

Sayokancım ben şurayı anlayamıyorum veya anlatamıyorum
Seninde söylediğin gibi(bugün bilim adamları yapay amino asit, RNA üretebilmektedir .Sıfırdan bir canlı yaratmaya çok yaklaşılmıştır )diyorsun
Bak sende üretim diyorsun, canlı yaratmaya yaklaşılmıştır diyorsun
Bende aynısını söylüyorum ALLAH CC üretti ALLAH CC yarattı diyorum
Yaşamın pat diye ortaya çıkmaması imkansız .Neden?
Düşünsene henüz savunma sistemi hiç evrimleşmemiş x canlı saldıraya mağruz kaldığında canlılığını bir sonraki nesile geciremeden ölür. Çünkü savunması bir anda oluşmadığı için onu geliştirmeye zamanı ve yeteneği olmadığından hayatta kalamaz
Şuanki teknolojimiz trilyonlarca gezegende hayat olmayıp sadece bizim gezegenemizde, bizlerin yaşaması için binlerce kusursuz nimet olduğunu ispatlar niteliktedirki seninde söylediğin gibi diğer gezegenlerde yaşamamızın ihtimali yoktur.Seninde dediğin gibi evreni yaratan bir güç vardır.
Sen ona yaratan güç dersin ben kusursuzca var eden ALLAH CC derim

İyi akşamlar sayokancım
Alt 18-07-2012, 22:35
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayokancım ben şurayı anlayamıyorum veya anlatamıyorum
Seninde söylediğin gibi(bugün bilim adamları yapay amino asit, RNA üretebilmektedir .Sıfırdan bir canlı yaratmaya çok yaklaşılmıştır )diyorsun
Bak sende üretim diyorsun, canlı yaratmaya yaklaşılmıştır diyorsun
Bende aynısını söylüyorum ALLAH CC üretti ALLAH CC yarattı diyorum
Yaşamın pat diye ortaya çıkmaması imkansız .Neden?
Düşünsene henüz savunma sistemi hiç evrimleşmemiş x canlı saldıraya mağruz kaldığında canlılığını bir sonraki nesile geciremeden ölür. Çünkü savunması bir anda oluşmadığı için onu geliştirmeye zamanı ve yeteneği olmadığından hayatta kalamaz
Şuanki teknolojimiz trilyonlarca gezegende hayat olmayıp sadece bizim gezegenemizde, bizlerin yaşaması için binlerce kusursuz nimet olduğunu ispatlar niteliktedirki seninde söylediğin gibi diğer gezegenlerde yaşamamızın ihtimali yoktur.Seninde dediğin gibi evreni yaratan bir güç vardır.
Sen ona yaratan güç dersin ben kusursuzca var eden ALLAH CC derim

İyi akşamlar sayokancım
Turan dursunu kim öldürdü konu başlığıdır .Konuyu sabote etmeyin.
Kulll ne konu tartışmak istiyosan o konuyu aç fakat Turan Dursunla ilgili konuyu torpilleme .

Yazımı tekrar yapıştırıyorum buradan devam et
Turan Dursunu hepimiz öldürdük.Kitap okuma alışkanlığımız olsa ve fikir emekçilerine.Dürüst aydınlara sahip çıkabilseydik hiçbir şeriatçi katil ona sokulamazdı bile.Bu ülkenin uyanık asalak takımı din tüccarlığı yaparak imanlı insanlarımızın sırtından servetlere konarken.Ölümü göze alarak halkının çıkarlarını savunan aydınlarımızın değerini bilemeyen
onları yığınlarla kucaklaştıramayan bizler öldürdük.Onedenle ellerimizde katillerin kanı vardır .Ülkemin insanlarını gerçekle yüzleştirmek gibi tarihi bir sorumluluğumuz olmuştur.
Onları katledenler ;Maşalarını televizyonlarda sirk soytarısı gibi sergiliyor.Dilediklerince öttürüyorlar.Aydınına sahip çıkamayan halklar köleleşirler .
Onu şeriatçı katil itler değil biz öldürdük.Ve biz yaşatmalıyız. O dirilmeyecek fakat karanlık ebediyen tarihin çöplüğüne gidecektir,gitmelidir .Onların cezasını ise biz değil,iliklerini kemiklerini emerek semirdikleri garip halkım verecek.Bu halk kılıçla kabul etmek zorunda kaldığı safsataları yok etmeyide kavrayacaktır.Turan Dursunlar ölmemeli.Yeni Turan Dursunlarımız var yüzlerce binlerce .En azından onlar ölmemeli.Bu kez onlara sahip çıkabilelim,hiç değilse.
Saygılar
Alt 03-08-2012, 07:51
anatomist anatomist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayokan ne diyebilirimki o zaman kovana graviton u da koy deneyi birde öyle yap gerçi temini mümkün değil ,bunda o kadarda kızacak bir şey yoktu gerçekten kötü niyet taşıyarak yazmamıştım
http://tr.wikipedia.org/wiki/Graviton
Gerçi varlığı hala kanıtlanmamış bir şey için tartışmak mantıksız
Deneyi yaptınmı yani patlamayla bir güneş sistemi yapabildinmi ben bir kaç kere denedim çok saçma şeyler çıktı ,bu düzen o kadar kusursuzki ALLAH CC görmemek imkansız
kusursuz ??
Einstein'ın Genel Görelilik teorisini anlayana kadar okursan meseleye vakıf olursun.
onun deneyini sen kendin evde kendi imkanlarınla yapamassın , yaparsan kendi imkanlarıyla uçmaya çalışan kişi gibi youtubede sükse yaparsın hepsi o.
ayrıca dediğin gibi VARLIĞI KANITLANMAMIŞ CC birşeyi tartışmak anlamsız haklısın .
Alt 03-08-2012, 07:59
anatomist anatomist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yaw arkadaş fizikle ilgili nasıl böyle rahat atıp tutabiliyorsunuz ????
ben 15 yıldır fizikle ilgileniyorum hassas denge YOK YOK.
sistematik olma durumu söz konusu bile değil.
bilmiyorsanız sorun anlatalım, böyle söylemlerde neyin nesi nerden okuyorsunuz bunları, bi kaynak gösterin , nerde nizam yazıyor bi görelim ?
dinle ilgili site göstermeyin de hep beraber yuh yaw bu kadar olur ancak demiyelim.
fizik ile ilgili astronomi ile ilgili bir site ( makale ) gösterin ki , evrendeki maddesel oluşumun nizamdan bahsetsin ?????????

Önerilen Siteler