Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-09-2018, 09:30
hur-kus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hur-kus hur-kus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

uydurtu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Duaları duyuyorsa/cevaplıyorsa birlikte dua edelim mi?
Lütfen siz yardımcı olun..

Sevgili Tanrı
Biliyorsun ki bu ara işsizim ve keyfim kaçık bu ev de sorunlara neden oluyor. Sanırım kızım da Sheila'nın durumunda olmalı.. Onun senden ümidi kesmesini istemiyorum.. Bari ona yardım et.

statik ve süreğen (kesintisiz) gelire ve yaşam şartlarına ve standartlarına ihtiyacım var çünkü diğer durumda kaygı boğucu bir hal alıyor. Buna diğer insanlarında ihtiyacı olduğunu biliyoruz ancak bize öncelik tanır mısın? Bu iyi bir dua mı? Geliştirilmeli mi?

Bunu Tanrıyla konuşmuştuk..
Bunu daha önce de konuşmuştuk sevgili Tanrı
Sevgili Tanrı kredi kartları borcum için ödenek istemiyorum. Durumuma uygun çalışma koşulları ve iş rica ediyorum senden. Mesela evde bilgisayar başında çalışabilirim.

Sevgili Tanrı

Bu Hristiyanlık işi ve Hristiyanite yayımcılığı örneğin ticari gelir ya da iş sağlıyorsa ben bu işi canı gönülden yapabilirim. Çünkü bu kolay ve cazip bir iş gibi duruyor. Hem benim iş ahlakım olduğunu herkes bilir. Mesela jw.org vb.sitelerin içeriklerini seve seve canı gönülden dağıtabilirim. Lütfen benim inançlı Hristiyanlarla bağlantı ve iletişim kurmamı ve bana iş konusunda yardımcı olmalarını sağla.
Mekanik olarak hafta da 45 saat mesai ahlakıyla canı gönülden çalışabilirim çalışacağımı ve aksatmayacağımı biliyorsun sevgili Tanrı ve bunu inançlı bir insandan ve Hristiyandan daha canı gönülden yapabilirim bunu sen de biliyorsun. 7/24 Hristiyan olabilir miyim bilmiyorum ancak haftada 45 saat kesintisiz tam bir Hristiyan olacağım kesin ve bundan kesin olarak emin olabiliriz bunu biliyorsun sevgili Tanrı ben çok dürüst bir adamım. Biz de söz sözdür sevgili Tanrı bunu herkes bilir ve işimi seve seve yapmayı hatta tüm gönüllü misyonerlik faaliyetleri için canla başla (haftada 45 saat) çalışmayı göze alacağımı biliyorsun.

Bu arada bu şaka değil sevgili Tanrı...

Bu arada bana jw.org ya da bir Hristiyan yardımıyla yardım eli uzatmanı rica edeceğim. Eskiden seni seviyordum Tanrı... Hala ordaysan sevgili Tanrı beni kendine tekrar inandırmak için şimdi bir fırsatın var..
Sayın Uydurtu; aşağıdaki makale dua konusunda size yardımcı olacaktır,
Saygılarımla

Tanrı Dualarımızı Dinler

Bir kadın yıldızlı bir gecede dua ediyor
"Göğü ve yeri yaratan" Tanrımız Kendisine dua etmemizi istiyor (Mezmur 115:15)

SAYISIZ yıldızla dolu evrende Dünyamız çok küçüktür. Yehova Dünya'ya baktığında üzerindeki tüm milletleri bir damla su gibi görür (Mezmur 115:15; İşaya 40:15). Böylesine küçük olmamıza rağmen, Mezmur 145:18, 19 ayeti bize şu güvenceyi verir: "Yehova Kendisine yakaranlara, O'na içtenlikle yakaran herkese yakındır. Kendisinden korkanların dileğini yerine getirir, yardım yakarışlarını işitir ve onları kurtarır." Bu harika bir ayrıcalık! Sonsuz güce sahip Yaratıcımız Yehova bize yakın olmak ve dualarımızı dinlemek istiyor. Evet, dua Yehova'nın her birimize verdiği çok özel bir hediyedir.

Yehova'nın bizi dinlemesini istiyorsak, O'nun kabul edeceği şekilde dua etmeliyiz. Bunu nasıl yapabiliriz? Kutsal Kitabın dua hakkında neler söylediğine bakalım.

YEHOVA'YA NEDEN DUA ETMELİYİZ?

Yehova O'na dua etmenizi, yani O'nunla konuşmanızı istiyor. Bunu nereden biliyoruz? Lütfen Filipililer 4:6, 7'yi okuyun. Bu sevgi dolu davet üzerinde düşünün. Her şeyi yaratan yüce Tanrı sizinle içtenlikle ilgileniyor. Kendisine dua ederek düşüncelerinizi, duygularınızı ve sorunlarınızı anlatmanızı istiyor.

Dua Yehova'yla aramızda güçlü bir dostluk gelişmesine yardım eder. Dostlar birbirleriyle düzenli olarak konuşup düşüncelerini, kaygılarını ve duygularını paylaştıkça dostlukları güçlenir. Yehova'ya dua etmek de buna benzer. Yehova Kutsal Kitap yoluyla düşüncelerini ve duygularını sizinle paylaşır ve gelecekte neler yapacağını size anlatır. Siz de Yehova'ya düzenli şekilde dua ederek en derin duygularınızı O'nunla paylaşabilirsiniz. Bunu yaptıkça Yehova'yla aranızdaki dostluk daha da güçlenir (Yakup 4:8).

TANRI'NIN DUALARIMIZI DİNLEMESİ İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Yehova herkesin duasını dinler mi? Hayır.
İşaya peygamberin yaşadığı dönemde Yehova İsrailoğullarına şöyle demişti: "Çok dua etseniz de dinlemiyorum. Elleriniz kana bulanmış" (İşaya 1:15). O halde çok dikkatli olmalıyız. Yehova'nın istemediği şeyleri yaparsak O'ndan uzaklaşırız ve Yehova dualarımızı dinlemez.

Yehova'nın dualarımızı dinlemesini istiyorsak O'na iman etmeliyiz (Markos 11:24).
Kutsal Kitapta şöyle okuruz:
"İman olmaksızın Tanrı'yı hoşnut etmek olanaksızdır. Tanrı'ya yaklaşan kişi O'nun varlığına ve Kendisini ciddiyetle arayanları ödüllendirdiğine iman etmelidir" (İbraniler 11:6).
Fakat iman ettiğimizi söylemek yeterli değildir.
Her gün Yehova'nın sözlerine uygun yaşayarak imanımızı açıkça göstermeliyiz (Yakup 2:26'yı okuyun).

Yehova'ya dua ederken saygılı ve alçakgönüllü olmamız gerekir. Örneğin bir kralla ya da devlet büyüğüyle konuşacak olsak, bunu saygılı şekilde yaparız. Yehova mutlak gücün sahibi olan Tanrı'dır. O'nunla konuşurken çok daha saygılı ve alçakgönüllü olmamız gerekmez mi? (Başlangıç 17:1; Mezmur 138:6).
Ayrıca, anlamadığımız bir dilde, bir dua kitabından okuyarak veya aynı sözleri tekrar tekrar söyleyerek dua etmemeliyiz. Bunun yerine Yehova'ya yüreğimizi açarak içtenlikle dua etmeliyiz (Matta 6:7, 8).

Son olarak, dua ettiğimiz konuda biz de elimizden geleni yapmalıyız. Örneğin, günlük ihtiyaçlarımızla ilgili dua ediyorsak, tembel olmamalıyız.
Çalışabilecek durumdayken çalışmayıp Yehova'nın bize her şeyi vermesini bekleyemeyiz. Aksine, çalışkan olmalı ve yapabileceğimiz her işi kabul etmeliyiz (Matta 6:11; 2. Selanikliler 3:10).
Ya da, yanlış bir şey yapmamak için Yehova'dan yardım diliyorsak, bizi günaha düşürebilecek herhangi bir durumdan uzak durmalıyız

"İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın."
Jesus Christ

Matta 7:12

www.jw.org
Alt 24-09-2018, 09:54
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hür kuş tamam düşüncende elbette özgürsün de ! Şu son yazın , misyoner PAPAZ tavrı degilmi ? Günah çıkarma seanslarınada başlarsın artık.

Senin şu kitapta konuşabilen tanrın , olacakları ezelden yazıp çizmiş ise , uydurtunun işsiz kalmasını tasarlaması ve uygulamaya koyup uydurtuyu yalvartıp , kendisininde İKNA olduktan sonra uydurtuya yardım etmesi yücelttigin tanrıca bir yolmu?

Uydurtuyu işsiz bırakan Tanrı
Uydurtuya yalvar diyen Tanrı
Uydurtuya tekrar iş veren Tanrı

Bunun adı KUMPAS kurmak olmuyormu ? Bilirsin KUMPAS ölçtüğünü okur.

Kendisine inanılsın diye kumpas kurup , sanki bundan habersizmiş gibi DUA et kurtarayım demek neyle açıklanır ?

İnsanların kendi aralarında özellikle uyanık politikacılar tarafından kullanılan bir yöntemi cilalayıp ( ilahileştirerek) savunmak ya aptallıktır yada art niyet.

Madem öyle , Dua denilen eylemden kesin sonucu , saf inanırlar elde edebiliyorsa hodri meydan !! Yapın. Görelim.
Alt 24-09-2018, 11:16
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şintoist olmalarına rağmen Tanrı Japonların dualarına cevap vermiş,japonya dünyanın en gelişmiş,saygın ülkelerinden biri olmuşsa dualarımızın kabulunun şartları tekrar gözden geçirilmeli mi ?

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 25-09-2018, 01:20
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ah sevgili Yehova,
Yehova diye bir varlığı gerçeklemediğimizi hepimiz biliyoruz. bunu sen de biliyorsun
Sanırım beni duyuyor olmalısın. Dinlemediğin dualar varmış ancak duymadığın şey olmamalı
Biliyorsun ki sana iman edemeyiz, ya da sözlerine uygun yaşayamayız. bunlar teknik olarak mümkün değil ve bunu hur-kus bile sağlayamaz
ve hem hur-kusun imanını sorguluyoruz yani Yehova diye bir varlığı nasıl gerçekliyor ve onu gerçeklemek ne anlama geliyor? bunu sorguluyoruz. Diğer taraftan duygu ve düşüncelerimi dürüst bir biçimde paylaşabileceğimizi hepimiz biliyoruz
Sana şunu söyleyebilirim ki; hur-kus senin için canla başla, can hıraş bir şekilde çalışıyordu. Bunu gördüm buna tanık oldum. jw.org adlı bir siteden makaleler toplayıp yayarken ve her soruna kutsal kitaptan pasajlar aktarırken onu gördüm ve izledim. Onun da elinden o kadarı geliyor sanırım. Belki fazlası için sen ona yardım edebilirsin. Daha nasıl yapılacağını bilmiyor. Buradaki insanlar Hristiyanlığı sevmiyorlar ve o sanırım tıkanmış hissediyor. 2009 dan beri buradaymış ve hiç kimseyi Hristiyan yapabildi mi? ya da sana inandırabildi mi? Bilmiyorum.

Ben senin benim dualarıma duyarsız olmanı anlayabilirim, bunu biliyorsun.. O sözde pırıl pırıl Hristiyanlar onlar neden duyarsızlar (ya da sen onlara neden duyarsızsın? Hiç dünya da barış mutluluk felan dileyen olmadı mı mesela?).
Onlar neden sevgi için az çalışıyorlar. Sanırım herşeyi senin yapmanı istiyor ve bekliyorlar,
Bence onlara daha fazlasını yapmak için fırsat tanımalısın yani yukardan herşeye el atmamalısın. Bırakta onlar yapsınlar ve öğrensinler. Bırakta sevginin peşinden koşsunlar ve yüreği incinmiş her bir Sheliayı kendileri bulup yürek acılarını onamayı ve tamir etmeyi, gelecek nesillere güven bağı kurmayı öğrensinler.

Ah Sevgili Yehova, Birbirlerini korumayı kollamayı öğrensinler. Yeryüzünde Yehovanın gölgesi olmayı öğrensinler ve gerçek sevgiyi bulsunlar ve öğrensinler. Yehovanın yukarıdan işler yapması bunları onlara öğretebilir mi? Birbirlerini koruyabilirler mi? Onlara ilerlemeleri için fırsat tanımalısın yani öyle dualara felan pek yardım etmemelisin. Kendi başına işler yapmayı ve sorumluluk almayı öğrenmeliler. Hazırcılığa alışırlar hem sonra.
Biliyorsun ki bir yerlerde Yehovaya inanıyor olsam yani sana inanıyor olsam çok çalışırdım. Öyle hayatımı günümü gün etmez, yardıma koşardım, olaylara seyirci kalmazdım. Sonra da tıkanıp kalırdım belki...

Her neyse sevgili Tanrı oralardaysan bizi duyuyorsan ve bu işler için yapabileceğin bir şey varsa bir el atmalısın. Küçük şeyler olsa da... Çünkü burada çok fazla karmaşa var. Biliyorsun. Karmaşalar çözüm bekliyor...
Biz eski duacılar biliyorsun dualarla çok zaman geçirdik ve boşluktaki varlıklarla ve boşluklarla çok konuştuk. Yankı olarak gönderdiğimiz sesler ve boşluklara yaydığımız sesler ve düşünceler ve paradigma bulantıları, bunlar kulaklarındaysa duyarsızlığın kötü bir hastalık olduğunu sana hatırlatacağım...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Önerilen Siteler