Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-09-2009, 20:15
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Evrim karşıtlığı’nda Türkiye’yi kim geçer?

Evrim karşıtlığı’nda Türkiye’yi kim geçer?

işte özgürlükler ülkesi ve onun özgürlüğü, ilericiliği....

Tabii ki ABD. Charles Darwin’in hayatını anlatan İngiliz yapımı “Yaratılış” adlı film, ABD’deki hiçbir dağıtımcı firma filmin dağıtımını üstlenmediği için bu ülkede gösterilemiyor.

İngiliz yönetmen Jon Amielm tarafından çekilen ve ünlü bilimadamı Charles Darwin’in yaşamını konu alan “Yaratılış” adlı film, ABD’de gösterilemiyor. Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olan ve neredeyse tüm ülkeler için şimdiden dağıtım anlaşmaları imzalanmış bulunan film, ABD’deki hiçbir firma filmin dağıtımını üstlenmeye yanaşmadığı için bu ülkede gösterilemiyor.
Filmin yapımcısı Jeremy Thomas’ın açıklamasına göre, ABD’li dağıtım şirketleri filmin “fazla ihtilaflı” olduğu ve ülkede kargaşaya meydan vereceği gerekçesiyle dağıtım anlaşması yapmaktan çekiniyor. Thomas, filme konu olan Darwin’in “Türlerin Kökeni” adlı kitabının yayımlanmasından 150 yıl sonra hâlâ böylesi tavırların var olmasına şaşırdığını belirtiyor.
Thomas, “Filmin ABD’de dağıtımcısı yok. Dünyadaki diğer her yerde anlaşmalar yapıldı fakat sadece ABD’de yapılmadı, ve bunun sebebi de filmin konusu. Bu konunun ABD’de hâlâ tabu bir mesele olması bizim için inanılmaz. Hâlâ O’nun dünyayı altı günde yarattığına dair büyük bir inanç var” dedi.
Hristiyan yönelimli ABD’li sinema sitesi movieguide.org, filmle ilgili kaleme aldığı bir eleştiri yazısında Darwin’i “bir ırkçı, bir yobaz ve mirası kitlesel katliamlar olan 1800’lerin bir natüralisti” olarak tanımladı. Siteye göre “Adolf Hitler’in katliamları, klonlama ve gen mühendisliği gibi” sayısız suç Darwin’in eseri.

ABD, evrim karşıtı düşüncenin dünyadaki düşünsel merkezi konumunda. Türkiyeli evrim karşıtları da düşünsel olarak büyük oranda ABD kaynaklı “akıllı tasarım” gibi hikâyelerden besleniyorlar.
(soL - Dış Haberler)

işte bizim adnan hocaların kaynağı sevgili harika ülke amerika , ve onun meşhur evanjelistleri... zaten bizim ülkemizde yapılan bu çalışmaların kaynağının, yaılan kitapların orjinallerinin nerden geldiğini biliyorduk.. şimdi ise çok daha garip bir sansürle yeni bişey öğrendik...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 15-09-2009, 20:28
cyctec3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cyctec3 cyctec3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

KIZILORDU´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evrim karşıtlığı’nda Türkiye’yi kim geçer?

işte özgürlükler ülkesi ve onun özgürlüğü, ilericiliği....

Tabii ki ABD. Charles Darwin’in hayatını anlatan İngiliz yapımı “Yaratılış” adlı film, ABD’deki hiçbir dağıtımcı firma filmin dağıtımını üstlenmediği için bu ülkede gösterilemiyor.

İngiliz yönetmen Jon Amielm tarafından çekilen ve ünlü bilimadamı Charles Darwin’in yaşamını konu alan “Yaratılış” adlı film, ABD’de gösterilemiyor. Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olan ve neredeyse tüm ülkeler için şimdiden dağıtım anlaşmaları imzalanmış bulunan film, ABD’deki hiçbir firma filmin dağıtımını üstlenmeye yanaşmadığı için bu ülkede gösterilemiyor.
Filmin yapımcısı Jeremy Thomas’ın açıklamasına göre, ABD’li dağıtım şirketleri filmin “fazla ihtilaflı” olduğu ve ülkede kargaşaya meydan vereceği gerekçesiyle dağıtım anlaşması yapmaktan çekiniyor. Thomas, filme konu olan Darwin’in “Türlerin Kökeni” adlı kitabının yayımlanmasından 150 yıl sonra hâlâ böylesi tavırların var olmasına şaşırdığını belirtiyor.
Thomas, “Filmin ABD’de dağıtımcısı yok. Dünyadaki diğer her yerde anlaşmalar yapıldı fakat sadece ABD’de yapılmadı, ve bunun sebebi de filmin konusu. Bu konunun ABD’de hâlâ tabu bir mesele olması bizim için inanılmaz. Hâlâ O’nun dünyayı altı günde yarattığına dair büyük bir inanç var” dedi.
Hristiyan yönelimli ABD’li sinema sitesi movieguide.org, filmle ilgili kaleme aldığı bir eleştiri yazısında Darwin’i “bir ırkçı, bir yobaz ve mirası kitlesel katliamlar olan 1800’lerin bir natüralisti” olarak tanımladı. Siteye göre “Adolf Hitler’in katliamları, klonlama ve gen mühendisliği gibi” sayısız suç Darwin’in eseri.

ABD, evrim karşıtı düşüncenin dünyadaki düşünsel merkezi konumunda. Türkiyeli evrim karşıtları da düşünsel olarak büyük oranda ABD kaynaklı “akıllı tasarım” gibi hikâyelerden besleniyorlar.
(soL - Dış Haberler)

işte bizim adnan hocaların kaynağı sevgili harika ülke amerika , ve onun meşhur evanjelistleri... zaten bizim ülkemizde yapılan bu çalışmaların kaynağının, yaılan kitapların orjinallerinin nerden geldiğini biliyorduk.. şimdi ise çok daha garip bir sansürle yeni bişey öğrendik...
Evrime karşıyım.opcorn:
görecelilik teoremine taraftarım.

ama bu arada "çarşı evrime karşı"

ama bir dahaki maçta evrim taraftarı olabiliriz.

yukarıda anlatmaya çalıştığım gibi abdelilerin yaptığı gibi evrim taraftarlığıda karşıtlığı temel hikayesi olan ideolojik (temel) babında ne bilimdir ne başka bir şey. Siyasi bir düşünce sistemi ayaklarından biridir.

Geçende "american scientific" dergisinde neandertal insanları hala evrimin aşamalarından birine koymaları bu konunun ne kadar siyasi olduğunu bana gösterdi. ki hali hazırda neanterdal insanların insan oğlu ile herhangği bir gen ortaklığı olmamasının kanıtlanmasına rağmen bazen evrimin taraftarları bilimsel litaretürü unuttuğu için kafaları karışıp neandertaleri hala evrim aşamalarından biri olarak gösterebiliyorlar. işte buda siyasetin bilimden ne kadar uzak olduğunu göstermekte.

saygılar.
Alt 17-09-2009, 15:43
Molloch Molloch isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Yaratılış teorisi zaten Hristiyan evanjelistlerden çalıntı.

Ahmet Altan (s.a.v.) olmasa ne yapardık! Geceleri yatmadan önce Ahmet Altan'a (s.a.v.) dua ediyorum. Bir de Ahmet Altan'a (s.a.v.) hakaret eden faşistler var ki, o kâfirlerin hepsi tasfiye edilmeli! Düşündükçe gözlerim kararıyor, nefret içinde çırpınıyorum! Bir gün hepsini yok edeceğiz. Bir gün herkes Taraf okumak zorunda kalacak. Elhamdüllaltan!

Önerilen Siteler