Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-08-2011, 11:08
dark screams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dark screams dark screams isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

darkmasturbater´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ad hominem.

Evet yada hayir goremedim ben.Verdin mi oyle bir cevap?Allah butun kotulukerin kaynagidir diyorum.Oyle degildir diyorsan nerden geldi bu kotuluk, seytan, iskence vs yahu Ucan Spagetti Canavarimi yapti
bak bu sefer anla idrak et tekrar tekrar aynı soruyu sorma olur mu güzel kardeşim

bak Allah insanları yarattı ve imtihan için dünyaya gönderidi

amaç bizi imtihan etmek

dünyaya geldik

yanımıza bi şeytan geldi bi de melek

birisi sürekli iyi olmamızı iyi işler yapmamızı istedi diğeri kötü...

sen de kullandığın beyninle düşünme kabiliyetinle istediğinin yanına gidersin istediğinin szünü dinlersin bu tamamen sana ve irdene kalmış bi olaydır

Allah herşeyi çiftiyler yaratmıştır iyi güzel ak kara doğruluk yanlışlık

herşeyden çüft vardır

eğer isteseydi sadece iyiyi yani melekleri yaratırdı isteseydi de sadece kötülüğü yani şeytanları yaratırdı

e bu durmda sen ne ye göre sınav olacaktın neye göre iraden amelin ortaya çıkacaktı?

senin mantığın şu ben günah içersinde yüzüyorum o halde sadece kötülük var

e bak dünyaya bir sürü iyilik içinde olan insan var bsak geçmişe iyilik içinde olan bir sürü insan var

anlamıyor musun olay dengeden ibaret sen ne tarafa gidersen orası ağır basar ve o taraf kazanır

kimileri iyiliğe gider kimileri kötülüğe

kimi için dünyada sadece iyilik vardır kimi için sadece kötülük

anlamanı diliyorum

OKUMAK CEHALETİ ALIR EŞŞEKLİK BAKİ KALIR...
Alt 08-08-2011, 14:04
yalnizs yalnizs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kendilerine bir iyilik dokununca, "Bu Allah’tan" derler; başlarına bir kötülük gelince de "Bu senin yüzünden" derler. “Küllün min indillah [Hepsi Allah’tandır] de, bunlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar. [Nisa 78]

evet arkadaşlar

Güzel akıbet takdir ettiklerimiz [kaderi güzel olanlar] Cehennemden uzak tutulur.
[ Enbiya 101]

Sizi de, işlerinizi de yaratan Allah’tır. [Saffat 96]

Peygamber, Kur'an-ı kerimdeki imanla ilgili âyetleri açıklayor:
İman; Allah’a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, ahiret gününe, [yani Cennete, Cehenneme, hesaba, mizana], kadere, hayrın ve şerrin Allah’tan olduğuna, ölüme, öldükten sonra dirilmeye, inanmaktır. Allah’tan başka ilah olmadığına ve benim Onun kulu ve resulü olduğuma şehadet etmektir. [Buhari, Müslim, Nesai]

Hayrı, şerri, imanı, küfrü ve her şeyi yaratan ancak Allahü teâlâdır. Her şey Onun tasarrufu altındadır. imam-ı Kadı Beydavi

Allahü teâlâ, “Bana inanıp da kadere, hayır ve şerrin benim takdirimle olduğuna inanmayan, benden başka Rab arasın” buyurdu. [Şirazi]Bir kişi, kaderin, hayrın ve şerrin Allah’tan olduğuna inanmadıkça, mümin sayılmaz. [Tirmizi]

Ayetler ve mealler yukarda, "iyilik ve kötülük Allahtandır" demedikçe müslüman olamazsınız.

"Hiçbir Ehl-i sünnet âlimi şer Allah’tan değildir dememiştir. Çünkü hiçbir âlim, Kur’an ve hadise aykırı konuşmaz. Kul kendi kaderini yaratamaz." kendi hakikatiniz ile "kendi Allah'ınızı" yaratmayın bence.

ÇELİŞKİ :

4:79 - (Ey insanoğlu!) sana gelen her iyilik Allah'tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir. Ey Muhammed! Biz seni bütün insanlara bir elçi olarak gönderdik. Buna şahit olarak da Allah yeter.

BU DA ÇEKİŞKİDİR. YUKARIDAKİ AYETLERDE HAYIR VE ŞER BENDENDİR DİYEN YARATICI BURADA "İYİLİK BENDEN KÖTÜLÜK SİZDEN "DEDİ.
Alt 08-08-2011, 14:54
SHADOWofGODonEARTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SHADOWofGODonEARTH SHADOWofGODonEARTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dark screams´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ayet değiştirilmez daha doğrusu bunu yalnızca Allah yapar başka kimse değiştiremez

diyanetin tutumunun başka bi sebebi olmalı

bu sebebi bilmediğim için o konuda bişey söylemeyeceğim ama diyanet mi daha iyi bilir sen mi daha iyi bilirsin gibi çocukça sorular sorma lütfen

benim söylediğim şu Kuranda hiç bi ayeti hiç bi şekilde değiştiremeyiz hiç bi ayetin hükmünü biz beşer olarak kaldıramayız

söyleyeceklerim bu kadar
bir ayette dinde zorla yoktur diyor, diğerinde kafirler cizye versinler diyor..
ikisi çelişkili..
islam alimlerinden daha iyibilmediğine, diyanetten daha iyi bilmediğine göre, hükmü kalkan ayet 'dinde zorlama yoktur'.. bitti..
çocukça kendini kandırıyorsun..

Anadan doğma müslümanım;
o vakit anadan doğma budistler kesin cehennemliktir.
Alt 08-08-2011, 16:10
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yalnizs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendilerine bir iyilik dokununca, "Bu Allah'tan" derler; başlarına bir kötülük gelince de "Bu senin yüzünden" derler. "Küllün min indillah [Hepsi Allah'tandır] de, bunlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar. [Nisa 78]

evet arkadaşlar

Güzel akıbet takdir ettiklerimiz [kaderi güzel olanlar] Cehennemden uzak tutulur.
[ Enbiya 101]

Sizi de, işlerinizi de yaratan Allah'tır. [Saffat 96]

İman; Allah'a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, ahiret gününe, [yani Cennete, Cehenneme, hesaba, mizana], kadere, hayrın ve şerrin Allah'tan olduğuna, ölüme, öldükten sonra dirilmeye, inanmaktır. Allah'tan başka ilah olmadığına ve benim Onun kulu ve resulü olduğuma şehadet etmektir. [Buhari, Müslim, Nesai]

Hayrı, şerri, imanı, küfrü ve her şeyi yaratan ancak Allahü teâlâdır. Her şey Onun tasarrufu altındadır. imam-ı Kadı Beydavi

Allahü teâlâ, "Bana inanıp da kadere, hayır ve şerrin benim takdirimle olduğuna inanmayan, benden başka Rab arasın" buyurdu. [Şirazi]Bir kişi, kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan olduğuna inanmadıkça, mümin sayılmaz. [Tirmizi]

Ayetler ve mealler yukarda, "iyilik ve kötülük Allahtandır" demedikçe müslüman olamazsınız.

"Hiçbir Ehl-i sünnet âlimi şer Allah'tan değildir dememiştir. Çünkü hiçbir âlim, Kur'an ve hadise aykırı konuşmaz. Kul kendi kaderini yaratamaz." kendi hakikatiniz ile "kendi Allah'ınızı" yaratmayın bence.

ÇELİŞKİ :

4:79 - (Ey insanoğlu!) sana gelen her iyilik Allah'tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir. Ey Muhammed! Biz seni bütün insanlara bir elçi olarak gönderdik. Buna şahit olarak da Allah yeter.

BU DA ÇEKİŞKİDİR. YUKARIDAKİ AYETLERDE HAYIR VE ŞER BENDENDİR DİYEN YARATICI BURADA "İYİLİK BENDEN KÖTÜLÜK SİZDEN "DEDİ.
Tebrik ediyorum yalnizs!Ben celiski oldugunun farkinda degildim ve garibime gitmisti insanlarin butun kotulugu yaratan birine sevgi beslemesine ama Muhammed'de biraz derdini cekmis anlasilan bunun.Bir ileri bir geri yapmis Dark Screams gibi.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna
Alt 08-08-2011, 16:15
ereninthenature - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ereninthenature ereninthenature isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Allah herşeyi çiftiyler yaratmıştır iyi güzel ak kara doğruluk yanlışlık

herşeyden çüft vardır

eğer isteseydi sadece iyiyi yani melekleri yaratırdı isteseydi de sadece kötülüğü yani şeytanları yaratırdı

e bu durmda sen ne ye göre sınav olacaktın neye göre iraden amelin ortaya çıkacaktı?
Yani sonunda azcik olsun anlasabildik.
Bir varlik butun kotulugu yaratiyor sonra diyor bunu yapma.Yapinca noluyor?
Sonsuza kadar yaniyorum.Muthis bir varlik bu cok akilli vs vs.

Islamin/Teismin mantigi.Butun kotulugu yarat, yapamamalarini emret.Yapinca cehenneme at!Suc kimin kotulugu yapanin, kotulugu yaratanin degil.Kozmik diktatorluk

Butun kotuluklerin efendisine iyi tapinmalar diliyorum Musluman kardeslerime.

Saygilar.

Science is not only compatible with spirituality; it is a profound source of spirituality.
-Carl Sagan

All ideology is toxic because ideology is a kind of insult to the gift of human free thinking.
-Terence McKenna

Konu ereninthenature tarafından (08-08-2011 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-08-2011, 13:58
Üye

yalnizs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kendilerine bir iyilik dokununca, "Bu Allah'tan" derler; başlarına bir kötülük gelince de "Bu senin yüzünden" derler. "Küllün min indillah [Hepsi Allah'tandır] de, bunlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar. [Nisa 78]

evet arkadaşlar

[ Enbiya 101]

Sizi de, işlerinizi de yaratan Allah'tır. [Saffat 96]

İman; Allah'a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, ahiret gününe, [yani Cennete, Cehenneme, hesaba, mizana], kadere, hayrın ve şerrin Allah'tan olduğuna, ölüme, öldükten sonra dirilmeye, inanmaktır. Allah'tan başka ilah olmadığına ve benim Onun kulu ve resulü olduğuma şehadet etmektir. [Buhari, Müslim, Nesai]

Allahü teâlâ, "Bana inanıp da kadere, hayır ve şerrin benim takdirimle olduğuna inanmayan, benden başka Rab arasın" buyurdu. [Şirazi]Bir kişi, kaderin, hayrın ve şerrin Allah'tan olduğuna inanmadıkça, mümin sayılmaz. [Tirmizi]

"Hiçbir Ehl-i sünnet âlimi şer Allah'tan değildir dememiştir. Çünkü hiçbir âlim, Kur'an ve hadise aykırı konuşmaz. Kul kendi kaderini yaratamaz." kendi hakikatiniz ile "kendi Allah'ınızı" yaratmayın bence.

ÇELİŞKİ :

insanoğlu böyledir işte anlayamadığı herşeye böyle çelişki gözüyle bakar ne yapalım böyle kabul edeceğiz artık

bak arkadaşım eğer diğer yazıları da okursan bu konu içinde Allah insanı yaratmıştır ve yanına bi melek bir de şeytan vermiştir dedim

melek sürekli iyilik yapmamızı sevap işlememizi vs için bize baskı yapar

diğer yandan da şeytan bunun tam tersini yapar sürekli günaha teşvik eder vs

yani hayrı ve şerri Allah yarattı dedim ama bu şekilde bırakmadım sonra asıl sorumluluğun bizde olduğunu söyledim tabi bu ikinci durum arkadaşları biraz bozdu işin kolayına kaçmak varken suçu haşa Allaha yıkmak varken sorumluluğun insanda olduğunu öğrenmek baya bi bozdu sanırım bu yüzden ısrarla benim kendilerine cevap vermediğimi iddia ettiler bu da ilginç bi nokta tabi

son yazdığın cümleye bak bi çelişki var diyorsun

işte orası bi çelişki değildir

yani yukardaki hayır ve şer kaza ve kader vs

burdkai şer bendendir demek şudur

eğer başınıza bi kaza gelecekse yani atıyorum yolda yürürken düşecekseniz bunun sebebi benim diyor ayetler

yani günlük olaylarda musibet olarak adlandırılan şeyler başımıza gelen felaketler misal bi deprem heyelan sel vs bunlar Allahtandır

ama son yazdığın ve çelişki olduğunu iddia ettiğin ayette iyilik ve kötülük günah sevap bazında söylenmiş

ve bu da benim defalarca anlattığım konuya giriyor yani şeytan melek olayı vs

umarım anlatabilmişimdir

@SHADOWofGODonEARTH

kendimi kandırdığım yok

cizye bi vergi çeşididir ve dinde zorlama yoktur ayeti ile ilgili olumsuz bi durum yoktur

ayetleri birbirine karıştırıp yükümlülükleri bu şekild harmanlayarak nereye varmaya çalışıyorsunuz acaba?

dinde zorlama yoktur ayetinin hükmü kalkmışsa şayet bunu Allah bizzat Kuranda söylerdi ama yok öyle değil mi

diyanetin ya da diğerlerinin neden böyle söylediğini bilmiyorum ama Kurandan tek bi ayeti bile inkar eden dinden çıkar kardeşim bu kadar basit

@darkmasturbater

Allah sadece kötülük yaratmış olsaydı hak verirdim size

ama anlamadığınız anlamak istemediğiniz nokta şu bi tane kötülük varsa şayet karşısında hemen bir iyilik var yani sadece kötülük mü var dünya da

kötülüğü Allah yarattı diyerek sorumluluklardan sıyrılmak acizliğin simgesi değil de nedir acaba?

karşında bir yol değil iki yol var ya şeytanın esiri olursun ya Allaha sığınırsın

karar senin

Alt 09-08-2011, 14:32
Üye

@SHADOWofGODonEARTH

kendimi kandırdığım yok

cizye bi vergi çeşididir ve dinde zorlama yoktur ayeti ile ilgili olumsuz bi durum yoktur

ayetleri birbirine karıştırıp yükümlülükleri bu şekild harmanlayarak nereye varmaya çalışıyorsunuz acaba?

dinde zorlama yoktur ayetinin hükmü kalkmışsa şayet bunu Allah bizzat Kuranda söylerdi ama yok öyle değil mi

diyanetin ya da diğerlerinin neden böyle söylediğini bilmiyorum ama Kurandan tek bi ayeti bile inkar eden dinden çıkar kardeşim bu kadar basit
Benim birşey yaptığım yok, diyanetin sitesindeki yazıyı sana gösteriyorum, orada ''dinde zorlama yoktur ayetinin hükmü kalkmıştır'' diyor..
yani senin burada hayır kabul etmiyorum demen birşey ifade etmiyor, kendini kandırıyorsun.. senin inandığın islam, islam değil..
islam işte oradaki, diyanetteki islam..

O ayetler de çelişki..
Muhammed 'dinde zorlama yoktur' ayetini zayıfken yazıyor, güçlenince cizye ayetini yazıyor ve ilk ayet hükmünü yitiriyor..bu kadar basit...

gavur ellerinde yaşadığını düşün, gavur olmayanlardan fazladan vergi alıyorlar, sen de fakirsin, ne yaparsın?

hala kabul etmiyorum diyorsan, diyanete git böyle şey olmaz de..
ortada bir sorun var, bunu düzeltmeye çalış..
şahsen ben olsam işin aslını öğrenmeden bırakmazdım..

Anadan doğma müslümanım;
Alt 11-08-2011, 11:40
Üye

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4760

http://www.sorularlaislamiyet.com/qn...lamaliyiz.html

http://www.sorularlaislamiyet.com/in...eyword=zorlama

linkler biraz uzun gelebilir ama lütfen hepsini oku sonra tekrar konuşalım

.............
zayıf olan bir kimse zaten vergi alamaz çünkü vergiyi bireysel olarak değil devlet adına topluyorlardı

doğal olarak söylediğin bi anlam teşkil etmiyo yani hadi sıkıysa zayıfken de vergi alsaydı gibi bi durum olamaz

Alt 11-08-2011, 13:27
Üye

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=4760

http://www.sorularlaislamiyet.com/qn...lamaliyiz.html

http://www.sorularlaislamiyet.com/in...eyword=zorlama

linkler biraz uzun gelebilir ama lütfen hepsini oku sonra tekrar konuşalım

.............
zayıf olan bir kimse zaten vergi alamaz çünkü vergiyi bireysel olarak değil devlet adına topluyorlardı

doğal olarak söylediğin bi anlam teşkil etmiyo yani hadi sıkıysa zayıfken de vergi alsaydı gibi bi durum olamaz

Verdiğin linkteki yazıları bari oku..

(Allah yolunda göç edinceye kadar hiçbir kâfiri dost edinmeyin. Eğer yüz çevirirlerse onları yakalayın, bulduğunuz yerde öldürün) mealindeki Nisa suresinin 89. âyeti ise, İslamiyet’i kabul ettikten sonra, ondan yüz çevirip mürted olanların öldürülmesi gerektiğini bildirmektedir.
Sen dinden çıkanın öldürülmesini onaylıyorsun heralde

Anadan doğma müslümanım;
Alt 24-08-2011, 07:38
yasasincehennem yasasincehennem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yahu burda ne alim insanlar varmıs da benim hic barerim yokmus ya beyler görüyorumki hepiniz alim olmussunuz ama hiçbir halttanda haberiniz olmadıgı acıkcada belli bana ben ateist oldum ben deist oldum gec bunları bi kalem biraz mert olun ya ya diyinizki bana icki, sevismek vs vs dinde haram olanlar bana hos geliyor onları yapmak istiyorum sizleri anlarım bana dini bahane etmeyin sizler nevsinizin ve şeytanın oyuncagı olmussunuda haberiniz yok gerisi hep bahanedir zaten işte bundan YAŞASIN CEHENNEM iyiki varsın

Önerilen Siteler