Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-05-2009, 23:13
Felsefeci 87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felsefeci 87 Felsefeci 87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Özne´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer Tanrı herşeyi biliyorsa kişinin cennet yada cehenneme de gideceğini bilir. Bu durumda mevcut "sınav" olarak adlandırılan hayat saçmalık olur. Sonuç belli ne de olsa(!)

Sonuç belliyse niye sonucu belli olan bir sınavdayız peki(?) Sınavı yapan manyak mı? Yoksa bildiği sonucu görüp egosunu mu okşayacak? Yoksa sınavı yapan öğretmen değil de siz "bana sınav yapan bir öğretmenim olsun" mu dediniz(?) Ne çok seviyor yaşamayı insanoğlu. Ölsek bile ahiret hayatı var dimi? breh breh... insanın hayal gücü sınırsız olunca kandırması da kolay oluyor.

Paolo haklısınız aslında... şiirdeki/ilk yazıdaki suçlu insanlardır. Çünkü insanlar o kitapları da kendileri yazdıkları gibi sınavıda insanlar yarattı. Hatta konunun adına cevap vermek gerekirse evet günahı da sen yarattın.

İnsan öyleki bir valık ki çocuk kitaplarını bile kutsallaştırabilir. Kitabın yeni baskısı çıkıp beğenilirse eskisine mitoloji de denilebilir.
Doğru söze ne denir sevgili özne. Ama maalesef bunu anlayamayan insanlar bir hayli fazla.. Bunlar masaldan başka birşey değil.. Bunları daha iyi görüyor ve daha iyi anlıyorum. Darısı diğer insanlarımızın başına.

Konu Felsefeci 87 tarafından (11-05-2009 Saat 23:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-05-2009, 01:04
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Hoca başarısız olan kişiye sana zayıf veriyorum dese kişi itiraz etmez mi?Sınav yapmadan nasıl zayıf verebilirsin diye?Hem kendi eliyle seçmesi hemde hakedenle haketmeyen belli olsun.Gün ışığı üzerine çıksın diye.Öyle insanlar vardır ki aptal durumuna düşebilir.Hiç kullanmazlar.Tabi seçilmemişlikde dahil buna.Çağrılanlar çok ama SEÇİLENLER az.Sağırlara,Körlere ne kadar laf anlatsanda boş.Anlamazlar)))))))))
Alt 12-05-2009, 01:42
Özne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özne Özne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hoca başarısız olan kişiye sana zayıf veriyorum dese kişi itiraz etmez mi?Sınav yapmadan nasıl zayıf verebilirsin diye?Hem kendi eliyle seçmesi hemde hakedenle haketmeyen belli olsun.Gün ışığı üzerine çıksın diye.Öyle insanlar vardır ki aptal durumuna düşebilir.Hiç kullanmazlar.Tabi seçilmemişlikde dahil buna.Çağrılanlar çok ama SEÇİLENLER az.Sağırlara,Körlere ne kadar laf anlatsanda boş.Anlamazlar)))))))))
Son kelimen "anlamazlar" demişsin ya gerçekten de öyle sevgili Paolo. Vermiş olduğun cevabı biraz daha açabilir misin? Anlamakta zorluk çektim bu güzel Türkçen karşısında. Gerçi verdiğin her mesajda bu anlam taşması mevcut ama bu ricamı kırmazsın umarım. Lütfen benim ilk mesajıma bir kez daha cevap yazar mısın? Gerçi senin de dediğin gibi "ne kadar laf anlatsan da boş"

Konu Özne tarafından (12-05-2009 Saat 02:02 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-05-2009, 02:16
Yasaklandı

Elbette.En iyi örnek Ferisiler.Ferisileri bilir misin?MESİH İSA onca şey anlattığı olağanüstü işler yaptığı halde bir türlü iman edemediler.Azda olsa vardı tabi.Ama çoğu iman etmedi.Niye?Adamlar kör ve sağırlar çünkü.Kalpleri nasırlaşmış!RAB'de diyor bir yerde onlara.GÖRECEK görecek ama anlamayacaksınız,duyacak duyacak ama DUYMAYACAKSINIZ.Nasırlaşmış ve körlere ne kadar laf anlatsakta boşuna.Set olduğu sürece bir işe yaramaz.Anlatılanlar.
Alt 12-05-2009, 03:07
Kıdemli Üye

Elbette.En iyi örnek Ferisiler.Ferisileri bilir misin?MESİH İSA onca şey anlattığı olağanüstü işler yaptığı halde bir türlü iman edemediler.Azda olsa vardı tabi.Ama çoğu iman etmedi.Niye?Adamlar kör ve sağırlar çünkü.Kalpleri nasırlaşmış!RAB'de diyor bir yerde onlara.GÖRECEK görecek ama anlamayacaksınız,duyacak duyacak ama DUYMAYACAKSINIZ.Nasırlaşmış ve körlere ne kadar laf anlatsakta boşuna.Set olduğu sürece bir işe yaramaz.Anlatılanlar.
Öncelikle cevabınız için teşekkürler şimdi söylemek istediğinizi anladım

Bu söylediklerinizin farklı versiyonları diğer kitaplarda da mevcut. Ancak benim söylediklerimin cevabı değil gibi sanki.

Efendim aynı şeyleri yazmak istemiyorum zaten konuda mevcut. Demiştim ki madem biliyor benim cennete cehenneme gideceğimi yani bu sınavımın sonucu "belli ise" bunun adı nasıl sınav olur?
Alt 12-05-2009, 03:13
Yasaklandı

Sınav çünkü seçme özgürlüğün var.Zorlama yok.Zaten sınav olunabilmesi için özgürlük olması lazım.İyi bir öğretmen kimin zayıf kimin iyi not aldığını bilmez mi sence?
Alt 12-05-2009, 06:48
Kıdemli Üye

Sınav çünkü seçme özgürlüğün var.Zorlama yok.Zaten sınav olunabilmesi için özgürlük olması lazım.İyi bir öğretmen kimin zayıf kimin iyi not aldığını bilmez mi sence?
İyi bir öğretmen olsa bile bilemez. Sadece tahmin edebilir. Kendi hayatımdan alıntılarla devam edeyim:

çok iyi, nitelikli, vasıflı bir öğretmenimin " ya senden bu notu beklemezdim" diye duyduğum oldu üniversite hayatımda.

Ayrıca sırf sınav sistemini protesto ettiğim için/ezbere dayalı test sorularını bilmediğimden değil sınav biçimini beğenmediğim için sınav kağıdına ismimi bile yazmadan verip dersten kalan ve üniversiteyi bu nedenle 1 yıl uzatan biri var efendim karşınızda. Şimdi bu hoca benim onu protesto edip kağıdı ismimi yazmayacağımı da biliyordu diyin düşüp bayılalım burda hep birlikte

not: arkadaşlarla ortak yaptığımız bir protestoydu. ama yemedi
Alt 12-05-2009, 19:07
Kıdemli Üye

Eğer ve Tanrı varsa, ve herşeyi yarattıysa herşeyi önceden bilmesi gerekir.. Yoksa böyle bir Tanrı olamaz.. Fakat burda bir sınavdan bahsediliyor. Tanrı, yarattığı insanların ilerde ne yapacağını, nelerle karşılaşacağını bile bile yani insanın alacağı notu bile bile onu sınav eder mi? Bunu iyi düşünmek gerekiyor.. Ama bunu mantık süzgecinden geçirmeyen insanlar, sağlıklı düşünemiyor. Böyle devam edildiği müddetçe hiçbir zaman başarılı ve sağlıklı bir toplum arasında yaşayamayacağız. Çünkü bu masallara, insanların büyük bir çoğunluğu öyle ya da böyle kanıyor..

Konu Felsefeci 87 tarafından (12-05-2009 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-05-2009, 23:39
Yasaklandı

Merak etme özne.RAB öğretmenlerin ve bilenlerin en iyis olduğu için bilir.RAB tabiki herşeyi bilir.Körler için GERÇEKLER her zaman masal gelir.
Alt 13-05-2009, 00:06
Kıdemli Üye

Merak etme özne.RAB öğretmenlerin ve bilenlerin en iyis olduğu için bilir.RAB tabiki herşeyi bilir.Körler için GERÇEKLER her zaman masal gelir.

Hem herşeyi bilen bir Tanrı, hem de deneyen, pişman olan bir Tanrı?

Bu Tanrı, nasıl bir Tanrı?

Önerilen Siteler