Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-07-2010, 19:20
Gündelik Ekmeğimiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gündelik Ekmeğimiz Gündelik Ekmeğimiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet senin suçun. Çünkü Sende akılolanb bir şeyi kullanmaman Tanrı'nın değil senin suçun. Çünkü araştırmıyorsun. Bilmiyorsun. Sadece işine gelen suırf eleştirmek ve kulp takmak için öte - beri yazıları okumuşsun hepsi bu. Ama Hristiyan tarihi, Hristiyanlık teolojisi hakkında hiçbir şey okumamışsın iki. Okumadığın tam olarak bilmediğin bir şeye inanmazsın tabiki de. Materyalist zırvalıkların gelip geçici zevkleri içinde ancak (...) gibi mutlu olursunuz heğsi bu. Dünyasal hayatın geçici zevkleri ile ancak tabiri caiz ise (...) bir zevk alırsınıuz o kadar.

Konu ALKA tarafından (17-07-2010 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir. Sebep: hakaret iceren/ nezaketsiz söylemler
Alt 17-07-2010, 21:26
hur-kus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hur-kus hur-kus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Smile

Gündelik Ekmeğimiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet senin suçun. Çünkü Sende akılolanb bir şeyi kullanmaman Tanrı'nın değil senin suçun. Çünkü araştırmıyorsun. Bilmiyorsun. Sadece işine gelen suırf eleştirmek ve kulp takmak için öte - beri yazıları okumuşsun hepsi bu. Ama Hristiyan tarihi, Hristiyanlık teolojisi hakkında hiçbir şey okumamışsın iki. Okumadığın tam olarak bilmediğin bir şeye inanmazsın tabiki de. [COLOR=purple]Materyalist zırvalıkların gelip geçici zevkleri içinde ancak (...) gibi mutlu olursunuz heğsi bu. Dünyasal hayatın geçici zevkleri ile ancak tabiri caiz ise (...) bir zevk alırsınıuz o kadar.
Sayın AerA,

Görüldüğü üzre bu sefer sahiden işiniz zor......

Hakikatten "Allah yardımcınız" olsun.....

Kim bilir, belki de sizi imana getirecek yöntem budur, ......

Saygılarımla

"İnsanların size nasıl davranmasını istiyorsanız, siz de onlara öyle davranın."
Jesus Christ

Matta 7:12

www.jw.org

Konu ALKA tarafından (17-07-2010 Saat 21:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: Silinen bölümlerin alintida düzeltimi
Alt 18-07-2010, 13:29
Felsefeci 87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felsefeci 87 Felsefeci 87 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Evet senin suçun. Çünkü Sende akılolanb bir şeyi kullanmaman Tanrı'nın değil senin suçun. Çünkü araştırmıyorsun. Bilmiyorsun. Sadece işine gelen suırf eleştirmek ve kulp takmak için öte - beri yazıları okumuşsun hepsi bu. Ama Hristiyan tarihi, Hristiyanlık teolojisi hakkında hiçbir şey okumamışsın iki. Okumadığın tam olarak bilmediğin bir şeye inanmazsın tabiki de. Materyalist zırvalıkların gelip geçici zevkleri içinde ancak (...) gibi mutlu olursunuz heğsi bu. Dünyasal hayatın geçici zevkleri ile ancak tabiri caiz ise (...) bir zevk alırsınıuz o kadar.

Tahmin ettiğim kadarıyla siz hristiyanforum üyelerinden birisiniz. Ordaki kendini bilmez adminlerde, insanları bu şekilde yargılar ve onlara demediklerini bırakmazlar. Siz de o kişilerden birisiniz. Ayrıca, eğer bir Tanrı varsa herşeyin sorumlusu o, olmalıdır.. Ayrıca birçok hristiyan tanıdığım var, konuşmaları ve üsluplarıyla çok mütavazi ve saygılılar. Sizin yazılarınızı okuyorum, tamamen nefret ve kabul edememezlik mevcut. Hiçbir şeyi alttan almıyorsunuz, Hristiyan arkadaşlarımın bir çoğu, (inanmasam bile) incil'e dayandırdıkları hoşgörü ve sevgi açısından insanlara yaklaşıyorlar. Ama siz ve o hristiyanforum'da bulunanlar, tamamen tanrı kesilmiş onu bunu yargılıyorsunuz. Siz, kimsiniz ki insanları yargılayabiliyor ve onlar hakkında hüküm verebiliyorsunuz. Önce siz kendinize bakın.. Ondan sonra ahkam kesin...

http://gercekciisevilik.blogspot.com

Hristiyanlığın ve Kutsal Kitap'ın tahrifata uğramadığını iddia edenlere karşı en iyi yanıtı veren site.
Alt 18-07-2010, 19:30
Üye

Felsefeci 87´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tahmin ettiğim kadarıyla siz hristiyanforum üyelerinden birisiniz. Ordaki kendini bilmez adminlerde, insanları bu şekilde yargılar ve onlara demediklerini bırakmazlar. Siz de o kişilerden birisiniz. Ayrıca, eğer bir Tanrı varsa herşeyin sorumlusu o, olmalıdır.. Ayrıca birçok hristiyan tanıdığım var, konuşmaları ve üsluplarıyla çok mütavazi ve saygılılar. Sizin yazılarınızı okuyorum, tamamen nefret ve kabul edememezlik mevcut. Hiçbir şeyi alttan almıyorsunuz, Hristiyan arkadaşlarımın bir çoğu, (inanmasam bile) incil'e dayandırdıkları hoşgörü ve sevgi açısından insanlara yaklaşıyorlar. Ama siz ve o hristiyanforum'da bulunanlar, tamamen tanrı kesilmiş onu bunu yargılıyorsunuz. Siz, kimsiniz ki insanları yargılayabiliyor ve onlar hakkında hüküm verebiliyorsunuz. Önce siz kendinize bakın.. Ondan sonra ahkam kesin...
Günah çamuruna bulanmış birinin üzerinden bu lekeyi söküp atması öyle zordur ki. Kendi akılsızlığını, kendi beceriksizliğini, başkalarına yüklemek işin en kolay yolu. 1Madem dünyayı yarattın, sorumlulukta senin!" demek ancak, kendi körlüğünü görmeyenlerin yapacağı bir şey. Kusura bakma da neden alttan alayım? Eğer benim iman ettiğim kitap hakkında ileri geri konuşuluyorsa, ayetleri çarpıtılıyorsa ASLA ALTTAN ALMAM. Hristiyanforumdaki kardeşleri eleştireceğinize, ilk önce kendinize bakın. İsa der ki: "Neden karşındaki kişinin gözündeki çöpü görürsün de, kendi gözündeki merteği görmezsin! Önce kendi gözündeki merteği çıkart ki, karşındaki kişinin gözündeki çöpü daha iyi görebilesin." demiştir. Sizin gözünüzdeki mertek, gözünüzü kör etmiş ve bu yüzden hiçbir şey görmüyorsunuz. Yanlızca, karşınızdakini eleştiriyorsunuz.
Alt 18-07-2010, 19:37
Üye

hur-kus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın AerA,

Görüldüğü üzre bu sefer sahiden işiniz zor......

Hakikatten "Allah yardımcınız" olsun.....

Kim bilir, belki de sizi imana getirecek yöntem budur, ......

Saygılarımla

Tam bir YŞ'den beklenebilecek bir cevap. Sen benim imanımı sorgulayamassın. Senin haddine değil bu. Sen önce düştüğün çukurdan kurtul sonra karşıma gel. Yehova Şahitleri'nin geçmişi çamur ve iğrençlikle dolu. Sahte peygamberliklerinizle, halkı kandırmaya çalışıyorsunuz. Ama bak Kutsal Kitap sahte peygamberliklerle ilgili ne diyor? Yanlış öğretişle ilgili ne diyor. Senin iddia ettiğin o "eşdeğerlik" konusunu, bu gün kilieye gelen, Hristiyan teolojisi üzerine uzman ve bu konuda ders veren, profesöre anlattım, adam gülmekten gözünden yaş geldi ve dedi ki: "Bunu kim anlattı sana? Yehova Şahidi mi?" dedi. Ben de "evet" dedim. Adam "hiç şaşırmadım. Normaldir. Yıllardan beri böyle yanlış öğretilerle halkı kandırıyorlar" dedi. Bunları diyen şahıs, İskoçya da ileri Hristiyan teolojisi ve Hristiyan İlahiyatı konusunda ders veren 65 yaşında bir profesör.
Alt 18-07-2010, 19:53
Kıdemli Üye

Günah çamuruna bulanmış birinin üzerinden bu lekeyi söküp atması öyle zordur ki. Kendi akılsızlığını, kendi beceriksizliğini, başkalarına yüklemek işin en kolay yolu. 1Madem dünyayı yarattın, sorumlulukta senin!" demek ancak, kendi körlüğünü görmeyenlerin yapacağı bir şey. Kusura bakma da neden alttan alayım? Eğer benim iman ettiğim kitap hakkında ileri geri konuşuluyorsa, ayetleri çarpıtılıyorsa ASLA ALTTAN ALMAM. Hristiyanforumdaki kardeşleri eleştireceğinize, ilk önce kendinize bakın. İsa der ki: "Neden karşındaki kişinin gözündeki çöpü görürsün de, kendi gözündeki merteği görmezsin! Önce kendi gözündeki merteği çıkart ki, karşındaki kişinin gözündeki çöpü daha iyi görebilesin." demiştir. Sizin gözünüzdeki mertek, gözünüzü kör etmiş ve bu yüzden hiçbir şey görmüyorsunuz. Yanlızca, karşınızdakini eleştiriyorsunuz.

Ama siz, imanlı olmanıza rağmen insanlara ters davranışlar sergiliyorsunuz. Peki, önce siz kendi gözünüzdeki merteği görmeden niye insanlara çamur içindesiniz diyorsunuz. Siz imanlı olmuşsunuz ama, insan olamamışsınız. Kusura bakmayın ama durum bunu göstermektedir. Ayrıca eğer bir Tanrı varsa, herşeyin sorumlusu elbette ki o'dur. Düşünsenize; Tanrı eğer herşeyi biliyorsa, ezelden ebede kadar herşey onun bilgisi dahilindeyse, sizin imanlı olacağınızı ve benim de günah içinde kalacağımı bilmektedir. Bunu bile bile, bana ve diğer insanlara müdahalede bulunmuyorsa bu onun kabahatidir. Çünkü ben, kendi isteğimle bu dünyaya gelmedim, kendi isteğimle günah çukuruna düşmedim. Bir Tanrı varsa; günahı da yaratan ve insanların bu duruma gelmesine izin veren de o'dur. Niye bunu görmemezlikten geliyor..

Hristiyanlığın ve Kutsal Kitap'ın tahrifata uğramadığını iddia edenlere karşı en iyi yanıtı veren site.
Alt 18-07-2010, 20:11
Üye

Felsefeci 87´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ama siz, imanlı olmanıza rağmen insanlara ters davranışlar sergiliyorsunuz. Peki, önce siz kendi gözünüzdeki merteği görmeden niye insanlara çamur içindesiniz diyorsunuz. Siz imanlı olmuşsunuz ama, insan olamamışsınız. Kusura bakmayın ama durum bunu göstermektedir. Ayrıca eğer bir Tanrı varsa, herşeyin sorumlusu elbette ki o'dur. Düşünsenize; Tanrı eğer herşeyi biliyorsa, ezelden ebede kadar herşey onun bilgisi dahilindeyse, sizin imanlı olacağınızı ve benim de günah içinde kalacağımı bilmektedir. Bunu bile bile, bana ve diğer insanlara müdahalede bulunmuyorsa bu onun kabahatidir. Çünkü ben, kendi isteğimle bu dünyaya gelmedim, kendi isteğimle günah çukuruna düşmedim. Bir Tanrı varsa; günahı da yaratan ve insanların bu duruma gelmesine izin veren de o'dur. Niye bunu görmemezlikten geliyor..
Felsefeci, zamanında benim sorduğum soruları soruyorsun.Ama sonuçta ne oldu? Bir imanlıoldum. Ama sen dikenler içine düşen bir tohumsun ve boğulmuşsun. Daha yaşın küçük.Bunları kalkıp da zamnında kilise pastörüne de sorabilirdin ama senin yüreğindeki çürüklük bütün heryerine yayılmış. Sen kafatasının içindeki organın ne işe yaradığını bilmiyor ya da farkında değilsen Tanrı san ne yapsın ki.Tanrı insana özgür irade vermiş. Aslında müdahelede bulunuyor ama nasırlaşan yürekleriniz ve körleşen gözlerinizle bunu hissedemiyor ve göremiyorsunuz. Senin günahlı oluşunu görmezlikten gelmiyor canım. Ama ne diyor? Arayın bulacaksınız. Kapı çalana açılır" diyor. Sen aramıyorsan, suç Tanrının değil senindir. Sen günaha giden geniş yolu seçti isen Tanrı sana ne yapsın ki. Önüne çarmıa Mesihi koymuş buna rağmen sen günahı seçiyorsan daha çok bedelini ödemeye mahkumsun.
Alt 18-07-2010, 20:18
Kıdemli Üye

Lidya'nın yüreğini açan, Saul'un gözlerini açan Tanrı, benim nasırlaşan yüreğimi açamıyor mu? Kusura bakma ama ben bu sorulardan öte, eleştirip sorgulamasını öğrendim.. Düşünsene; senin oğlun var diyelim, gözlerinin önünde diyor ki; ''Baba, benim bir özgür iradem var, ve elimdeki benzini üstüme döküp, diğer elimdeki çakmakla kendimi yakacağım, bana lütfen müdahale etme'' Sen o durumda ne yaparsın? Kendi gücün ve kuvvetin varken, oğlunun gözlerinin önünde cayır cayır yanmasını ister misin? Bu vahşete nasıl tanıklık edebilirsin? Aynı şey, senin inandığın Tanrın için de geçerli değil mi? Madem bu kadar sorular sormuşsun zamanında, bu soruya cevabın var mı?

Alt 18-07-2010, 20:27
Üye

Evet. Pavlus'u bile Kör edip, üç gün sonra gözlerini açan da İsa Mesih. Hem de İsa Mesih'e inanları kılıçtan geçiren, nerde görürse öldüren, Yahudilik hakkında üst düzey bilgiye sahip olan Pavlus'un gözlerini açan ve sonra Mesih yolunda gitmesini sağlaynda Rab.Ama şu da bir gerçek ki, dikenler arasında yok olan tohumlar için Rab hiçbir şey yapmaz. Çünkü yok olup gitmiştir.
Alt 18-07-2010, 22:58
özdekçi özdekçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu başlık kısa sürede 1521 izlemeye ulaşmış. Bence kilise çok akıllı, işini biliyor hatta hepsi birer Dr.Freud mübarekler.

Önerilen Siteler