Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-06-2005, 01:35
Sinoplu_Hacker Sinoplu_Hacker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Atamız doğrudur ezanı bir yerde okutmuş fakat yanındaki adam(yardımcısı) nasıl olmuş paşam diye sorunca Ata m yok bencede hiç güzel olmadı demiş, birde çanakkalede vaazı var da ancak bence bunlar cokta önemli degil ben ata nın yaptıgı şeylerden bahsetmiyorum bu ülkeyi kurtaran ve yurtsever dedigin insanların fikirlerine neden saygı duyulmadıgıdır dedigin gibi tek bir kesimin isteklerinin göz önüne alınması ne kadar demokratik kesinlikle tartışılır. sen bunların haklılıgından nasıl bahseder ve diger insanları hor görebilirsin. bu hiç bir insanlık sistemine sıgmaz anarşizm faşizm ve birkaç sistem hariç ayrıca laik olmak din ve devlet işlerini ayırdıgı gibi dini yaşamayı kısıtlamaz ancak türkiyede devletin ve yasaların din ve vicdan hürriyeti üstünde baskısı var .
demokrasi türbanla yıkılmaz yada olmaz önemli sorunşu insanları ne istedigi gercek demokrasimi ....
herkeste kendi oldugu grubu önplana cıkarma digerini taşlama sevdası var bu ülkede yasayan herkesin birbirini kabullenmesi lazım yoksa grup ve aynı düşüncelerin etrafıda kümelenmelere demokrasi değil anrşizm denir bilmiyorum sen ne dersin dedigim gibi sorun herkesin kendine demokrasi istemsi ve başkalrını görmezden gelmesi ve bununda sistemleşmiş olmasıdır......
Alt 29-10-2005, 17:34
abdullah
Üye Değil

Standart Sapıtanlar zümresi....

Sana nasıl örnekler vererek saptıklarına bir bak, artık onların bir yola güçleri yetmemektedir. (İsra Suresi, 48)
Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Ve büyük azap onlaradır(bakara süresi 7)
Alt 29-10-2005, 18:03
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Eeeeeeey Abdullah. Ey fani kul. Allah varsa bana yerini söyle. Yanına çay içmeye gidecem

Tek Gerçek Maddedir
Alt 22-11-2009, 22:49
La^... La^... isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Materyalist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eeeeeeey Abdullah. Ey fani kul. Allah varsa bana yerini söyle. Yanına çay içmeye gidecem
Abdullah fani de sen baki misin?ey belhum adel
Mutlaka ama mutlaka O'nun yanına gideceksin ama çay içmeye mi?bilemiyorum.Bende diyorum ki zamanında aynı soruyu Peygamber A.s. da söylemişler,Allah c.c. cevaben Ayeti kerimede mealen aşağıdaki cevapları vermiştir.

فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ فَإِمَّا نُرِيَنَّكَ بَعْضَ الَّذِي نَعِدُهُمْ أَوْ نَتَوَفَّيَنَّكَ فَإِلَيْنَا يُرْجَعُونَ
Fasbir inne va’dallâhi hakk(hakkun), fe immâ nuriyenneke ba’dallezî neıduhum ev neteveffeyenneke fe ileynâ yurceûn(yurceûne).

Onun için (Resûlüm), sen sabret! Şüphesiz Allah'ın vâdi gerçektir. Onlara söz verdiğimiz azabın bir kısmını ya sana gösteririz, yahut seni daha önce vefat ettiririz. Nasıl olsa onlar bize döneceklerdir...
Alt 29-10-2005, 18:28
Üye Değil

çay içmeye gidemezsin materyalist, bu dünyada kötü olan şeyler yapılabiliyor orada ancak. mesela burada cinsellik yasak orada 72 tane var, senin de böyle birşey yapmaya gitmen lazım, bak orada bir içecek varmış kuranda adı geçiyor, içkiymiş ama içince kusturmuyomuş. yani hadi allahın yanına içmeye gidiyom desen neyse, düpedüz serserilik seninki canım!
neymiş çay içmee gitceemiş, ahlaksız
Alt 29-10-2005, 21:36
Tuzbaykucbars Tuzbaykucbars isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Sapıtanlar zümresi....

abdullah Diyor ki
Sana nasıl örnekler vererek saptıklarına bir bak, artık onların bir yola güçleri yetmemektedir. (İsra Suresi, 48)
Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Ve büyük azap onlaradır(bakara süresi 7)
Bu ayet seni bu dine bagliyor degilmi??
Alt 08-12-2005, 21:00
imren imren isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

işte siz bu kadarlık bir toplumsunuz...tek gerçek maddedir diyen ve böylelikle kendini yerle vuran dinsiz kişi sen iyi dinle bunları...
Ya bi kere Darvin türlerin ve bu canlı vücut kompleksimizin cansız (olarak bildiği) bir bakteriden oluştuğunu savunur. Ama hala onun bahsettiği ilk canlı kayıtları neden bulunamamıştır?ve aynı zamanda bu savunduğunuz insanlar Darvin ve Lamarc o kadar komik bir iddia ortaya atıyor ki...şöyle: zürafaların ceylan benzeri hayvanlardan türediklerine inanıyorlardı...ona göre "otlara uzanmaya çalışan bu canlıların zaman içinde boyunları uzamış ve zürafaalara dönüşüvermişlerdi .Mendel'in 1865 yılında keşfettiği katılım kanunları,yaşam sırasında kazanılan özelliklerin sonraki nesillere aktarılmasının mümkün olmayacağını ispatlamıştır. Böylece le marc'ın zürafaa masalı da tarihe karışmıştır."

Ayrıca darwinistler , darwinin savunduğu doğal seleksiyonun (yani ilk canlının ılık bir gölet içinde rastlantısal olarak oluştuğu iddiası) yanına 1930 larda "faydalı değişiklik" olarak mutasyonları koydular...yani bu doğal seleksiyon ortamında dış etkenlerin de (mesela radyasyon gibi değişik hava akımlarının) da olacağı tezini attılar. Ama daha sonraki yıllarda bilimin de ispatladığı gibi mutasyonların canlıları geliştirmediği hatta ve hatta onlara zarar verdikleri gerçeği ile yüz yüze kaldılar. Bakın bu olayı amerikan genetikçi B . G . RANGANATHAN nasıl açıklamıştır:

"Mutasyonlar rast gele küçük ve zararlıdırlar. Çok ender olarak meydana gelirler ve en iyi ihtimalle etkisizdirler. Bu özellikler mutasyonların evrimsel bi gelişme gösteremeyeceğini gösterir. Zaten yüksek derecede özelleşmiş bir organizmada meydana gelebilecek rastlantısal bir değişim,ya etkisiz olacaktır ya da zararlı.bir kol saaatinde meydana gelecek rast gele bir değişim kol saatini geliştirmeyecektir. Ona ya zarar verecektir ya da etkisiz hale getirecektir."

Ve evrim teorisine göre bütün canlılar birbirinden türemiştir. Teoriye göre bu dönüşüm yüz milyonlarca yıl sürmüş ve kademeli olarak ilerlemiştir. Bu durumda iddia edilen uzun dönüşüm süresince sayısız ara türlerin oluşması gerekirdi. Yani balıkların zamanla değişime uğrayıp sürüngenleri oluşturması gibi bi çok ara formun yaşamış olması gerekirdi. Evrimciler de geçmişte yaşadıklarına inandıkları bu teorik yaratıklara ara geçiş formu adını verdiler. Ve eğer gerçekten bu tip yaratıklar oluşsaydı bunların sayıları milyarlarca olması gerekir...çünkü onlara göre sürekli bir değişime uğramış canlının getirdiği sonuçlarız biz

Ve Darvin bunun üzerine fosil kayıtlarını incelemeye almıştır.(bakın bu konuda belgelerle konuşuyorum. Kitabın adını da veriyorum charles Darvin ,the origin of species:a facsmile of the first edition,harvard university,1964,s.179)bu araştırmalar üzerine ünlü İngiliz paleontolog(fosil bilimci) DEREK W. AGER bir evrimci olmasına karşın bu geçeği(derek a.ager "the nature of the fossil reccord"proceedings of the british geolacigal association,cilt 87,1976,s.133)şöyle itiraf etmiştir;

"Sorunumuz şudur:fosil kayıtlarını detaylı olarak incelediğimizde türler ya da sınıflar seviyesinde olsun,sürekli olarak aynı gerçekle karşılaşırız;kademeli evrimle gelişen değil,aniden yeryüzünde oluşan gruplar görürüz"
Darvin'in başlattığı yani fosil kayıtlarında hiçbir "ara geçiş formuna" rastlanmamaktadır. Bir canlı türünün kendisinden evrimleştiği hiçbir atası olmadan bir anda kusursuz olarak ortaya çıkmasının tek açıklaması o türün yaratılmış olmasıdır. Bu gerçek ünlü evrimci biyolog DOUGLAS FUTUYMA tarafından da şöyle kabul edilir (bknz:douglas futuyma ,"science on trial",new york,pantheon books,1983.s.197);

"Yaratılış ve evrim,yaşayan canlıların kökeni hakkında yapılabilecek yegane iki açıklamadır. Canlılar dünya üzerinde ya tamamen mükemmel ve eksiksiz bir biçimde ortaya çıkmışlardır ya da böyle olmamıştır...eğer böyle olmadıysa bir değişim süreci sayesinde kendilerinden önce var olan bazı canlı türlerinden evrimleşerek meydana gelmiş olmalıdırlar. Ama fosil kayıtları diğer bilimsel deneylere bakıldığında bu olaya rastlanmamıştır. Eksiksiz ve mükemmel bir biçimde ortaya çıkmışlarsa o halde sonsuz güç sahibi bir akıl tarafından yaratılmış olmaları gerçeği ortaya çıkar"

selamın aleykum kardeşlerim yalnız değilsiniz evvel Allah
Alt 18-12-2005, 22:19
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bak arkadaşım Turan Dursun hakkında isteyen istediğini söylesin ben yine kendi bildiğimi söylerim çünkü ben seneler evvel din bu serisini elimde kuran'la karşılaştıra karşılaştıra okudum ve Turan Dursun'un yalanına raslamadım.

Böyle bir iddiası olan varsa kaynak göstersin. Desin ki "bakınız Turan Dursun din bu 1'de falanca sayfada kuranda bilmemne ayetinde şöyle yazar demiş. kuran'ı açıp baktığımızda öyle yazmadığını görüyoruz yani Turan Dursun yalan yazmıştır"

Adam gibi iddia böyle kaynak göstererek olur...

Bi de yok darvin'in ilk canlısı neden bulunmamış gibi boş sözlerle uğraşmayın yahu sanki ademle havvanın fosilleri bulunmuş gibi...

Bakınız serbest tartışma forumunda kuran'ın nasıl yalan bir kitap olduğunu sadece kurandan ayetler göstere göstere ispatlıyoruz. hiçbir müslüman da çıkıp "allahın fos çıkan müjdesi" başlıklı konuda, kaynak göstererek adam gibi bir açıklama yapamıyor.

Soruyorum; benim gibi hayatında dinin çok az bir yeri olan(o da sırf eleştirmek için) bir ateistin sadece kuranı kaynak göstererek ileri sürdüğü iddiaları neden yalanlayamıyorsunuz?

İş din cahili bir ateistin boş iddialarını yalanlamak olsaydı kolaydı tabii. İş gerçekleri yalanlamak olduğu için bu kadar zor...
Alt 07-09-2008, 15:38
malcolmx malcolmx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Thumbs down turan dursun

bu bilgin dediğiniz adam hiç okula gitmemiş.(kendiside) kaba, ham ,softa, yobaz , bağnaz insanların ,cahiliye araplığı mantığı ve uydurma hadisler ekseninde yetiştirilmiş taliban zihniyetli bir insandır ...o da ne yazıkki dini bunlar sanıp bunalıma girmiş cahilliğinin de verdiği etkiyle gerçeği bulamamış saçmalamaya başlamış..bir yezididir.....(yezidi ler peygambere ve ondan gelen tüm ehli beyte düşmandırlar hatırlatıyim......

Konu malcolmx tarafından (07-09-2008 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.
Alt 08-09-2008, 23:03
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

malcolmx´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu bilgin dediğiniz adam hiç okula gitmemiş.(kendiside) kaba, ham ,softa, yobaz , bağnaz insanların ,cahiliye araplığı mantığı ve uydurma hadisler ekseninde yetiştirilmiş taliban zihniyetli bir insandır ...o da ne yazıkki dini bunlar sanıp bunalıma girmiş cahilliğinin de verdiği etkiyle gerçeği bulamamış saçmalamaya başlamış..bir yezididir.....(yezidi ler peygambere ve ondan gelen tüm ehli beyte düşmandırlar hatırlatıyim......
Peki Turan Dursun okula hiç gitmemişse, bu bilgileri nereden öğrenmiş? Tabii ki senin dinler hakkında nereden öğrendiğin bilgiler varsa orada. Hiç olmazsa o dinler hakkında okuduğunu anlayarak ve araştırarak, dinlerin Tanrısal değil insan ürünü olduğu sonucuna varmış, ya sen?

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera

Önerilen Siteler