Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-01-2012, 02:16
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bayraktaro
O zaman, kafamdaki sorularımı çözerim diyerek, bir iki sayfasını karıştırmıştım. İlk baktığım da "Din Bu 1" eseri idi. Ama, dehşete kapıldım. İnanamamıştım. Bilgi alacağım derken, eleştirileri görmem beni çok korkutmuştu. Uzun bir süre eserlerine dokunamadım. Kitap okumayı çok seviyordum ama, nedense bu tür kitaplar benim için tabuydu.
Üniversite yıllarında tamamen tesadüf eseri tanıştım bende Turan Dursun'un Din BU I'i ile. Erken 20'li yaşların toyluğu ile şüphelerimi, görebildiğim çelişkileri, korkularımı, sorularımı başkasının da yaşadığını..Hem de nasıl yaşadığını! Müftülüğü bırakıp dinsizliği seçecek kadar yaşadığını.. evet, bunları gördüğümde üzerimdeki korkunç baskı hafiflemeye başladı.

Kuşkularım yersiz değildi. İslam boş ve kof bir fata morgana idi (çöldeki vaha).
Yoktu! Sadece yoktu..

Bu bilginin teyidini bulmuştum artık..

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)

Önerilen Siteler