Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-07-2006, 16:27
Üye Değil

Standart Re: LÜTFEN CEVAP VERİN

“..Allah'ın sözlerini değiştirecek yoktur.” (En'am 34)
“O'nun sözlerini değiştirebilecek yoktur:” (En'am 115)
“Allah'ın sözleri için değişiklik yoktur” (Yunus 64)
sanırım bu sorunuzun cevabını son ayet vermekte allahın sözlerinden neanlıyosuz . sizi bilmem ama ben insanlık tarihinden itibaren gönderdiği ortak inanç esaslarının kastedilebileceğini düşünüyorum .yani diğer peygamberleri nasılki kendisine iman ahirete iman cehenneme cennete iman yardımlaşma dayanışma gibi hususlarda toplumu uyarmak için göndermişse aynı emirleri inançları bin yıl sonraki peygamber aracılığıylada *göndermiştir ve allahın sözünde yani ilettiği emirlerde hiç bir değişiklik olmamıştırrr
Alt 13-07-2006, 16:31
liopleurodon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
liopleurodon liopleurodon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hayır. külliyeten yanlıştasın. Bu hususlarda da islam ile yahudilik + hristiyanlık, hristiyanlık ile yahudilk vs. arasında bir hayli ciddi sorunlar vardır. Allah mesela, hristiyanlıkta boşanmayı yasaklamıştır. Çok eşliliği lanetlemiştir. Ama islamda, beline kuvvet, al, becer, boşa, hatta bir daha al.. İnanç olarakta fark büyüktür. Allah ile teslis veya yhw aynı tanrıyı ifade etmez.

Dahası, eğer, adam gibi o dinler yaşanaıyor, doğru idiyse, neden bir başkası yollanmıştır?
Alt 13-07-2006, 16:50
Üye Değil

ben adam gibi yasandığını söylemedimki bewlki öyle yaşanmamaya başladığından dolayı sonraki din gönderildi
hem aralarında fark olmasıda tahrif edilmiş olduklarına bir delil
evliliğe gelince *ise :kuran 4 e çıkarmamış belki 9 *dan 10dan indirmiştir hem tek eşlilikten bahseden ayettende haberiniz vardır . peygamberin çok evlilikleri ise hepsinin üstünde tek tek durup açıklaya bilirim
Alt 13-07-2006, 16:55
Üye

Peki, dur o zaman. Sen nerden biliyorsun doğrusunun muhammet denen etek düşkünü bedevinin anlattığı din olduğunu? Belki aslında doğrusu Hristiyanlıktır? Yada daha doğrusu, Hintlilerin dinidir?

Tek eşlilikten bahseden ayet filan yoktur. Ayeti inkar etme, şirke girme, küfüre gitme.. Allahın helal kıldığını haram kılmaya yetecek bir gücün var mı ki senin?
Alt 13-07-2006, 17:46
Üye Değil

eğer aralarında adaletsizlik yapmaktan korkarsanız bir tane alın diye ayet var . ama şimdi araştıracak vaktim yok işte hocam ispat böyledir ben var diyorum siz yok ben size yerini söylüyorum:kuranda siz aksini ispat etmek için bütün kurana göz atmanız lazım konu açılmışken şunuda söyleyeyim binlerce peygamber ALLAH tan AHİRETten bahsedip dava ediyorlar şimdi sizin inkar etmeniz için sanırım yapmanız gereken ortada

*hocam diğer dinler hele öğreti diyebileceğimiz sdvarta gataman gibi adamların ortaya koydukları islamiyetle kıyas edilemiyecek derecede aralarındaki fark zahirdir hangi din var ki aralarında bir kardeşlik bağı kurmuş geçici arızalarla kopmuş olsa dahi evet islamlar içinde 2 veya3 taneden fazla dahili savaş yok
ve hangi din var ki onun tabilerinden ibni sina ibni haldun gibi binler zeki tasdik ediciler ...mevlana yunus emre gibi her şeyi sevenler kanuni gibi osman bey gibi dahi siyasetciler çıkmış olsun hemde dinlerine okadar bağlıyken halbuki sair dinlerde dinden uzaklaştıkca ilerleme kaydetmişler
ortaçağ bunun açık bir kanıtı bir yerde özgür düşünce bir yerde kilisenin baskısı edinler içinde islamiyete kafa tutacak bi din varsa oda hristiyanlık olur fakat oda dejenere olduğundan dolayı hali ortada
Alt 13-07-2006, 18:12
Üye

eğer aralarında adaletsizlik yapmaktan korkarsanız bir tane alın diye ayet var .
Yetimler arasında adaletli olmaktan korkarsanız, o zaman bir tane alın der. Ama tek kadın alın gibi bir ayet yoktur. Bugüne kadarda, ben adaletli olamam diye başka evlenmemiş hiç bir adam tanınmaz. Bu ayet, karılarınız arasında adaletli olun demektedir aslında. Size, 4 taneye mühlet vermişsek, sizde adaletli olun aralarında şeklindedir.

Sen eski yunanlıları bilir misin? Hangi dinden Aristolar, Herakletler, Hipokratlar çıkmıştır bilir misin? Hangi dinden İskenderler çıkmıştır bilir misin? Ve İbn-i sina, ibn-i haldun vs. nin maalesef, eski yunanı tekrar günyüzüne çıkarmaktan fazlasını getiremediğini de bilir misin? Böyleyken, ibn-i sina'nın 12 yıl kaçıp, en sonunda şattülarapta yakalanıp, dine fesat sokmaktan idam edildiğini bilirmisin? Kendi başına astronomide bir hayli yol alan Farabi'nin laboratuarıyla birlikte, dinsiz, şeytanın uşağı denerek yakıldığını da bilir misin*

Kilise baskısından bana ne? Kilise sanki din değil mi? Ben ne kilisenin, ne caminin tanrısını kabul etmiyorum. Bana ne anlatıyorsun ki? Aha kilise orda duruyor. Onun tanrısal gücü günlük hayattan kalkınca adamlar gözünü ayda açtı. Sizin bu örümceklenmiş fikirler, safsatadan ibaret düşünme ssiteminiz ve sonuçları da ortada..
Alt 13-07-2006, 18:38
Üye

eğer aralarında adaletsizlik yapmaktan korkarsanız bir tane alın diye ayet var .
Yetimler arasında adaletli olmaktan korkarsanız, o zaman bir tane alın der. Ama tek kadın alın gibi bir ayet yoktur. Bugüne kadarda, ben adaletli olamam diye başka evlenmemiş hiç bir adam tanınmaz. Bu ayet, karılarınız arasında adaletli olun demektedir aslında. Size, 4 taneye mühlet vermişsek, sizde adaletli olun aralarında şeklindedir.

Sen eski yunanlıları bilir misin? Hangi dinden Aristolar, Herakletler, Hipokratlar çıkmıştır bilir misin? Hangi dinden İskenderler çıkmıştır bilir misin? Ve İbn-i sina, ibn-i haldun vs. nin maalesef, eski yunanı tekrar günyüzüne çıkarmaktan fazlasını getiremediğini de bilir misin? Böyleyken, ibn-i sina'nın 12 yıl kaçıp, en sonunda şattülarapta yakalanıp, dine fesat sokmaktan idam edildiğini bilirmisin? Kendi başına astronomide bir hayli yol alan Farabi'nin laboratuarıyla birlikte, dinsiz, şeytanın uşağı denerek yakıldığını da bilir misin*

Kilise baskısından bana ne? Kilise sanki din değil mi? Ben ne kilisenin, ne caminin tanrısını kabul etmiyorum. Bana ne anlatıyorsun ki? Aha kilise orda duruyor. Onun tanrısal gücü günlük hayattan kalkınca adamlar gözünü ayda açtı. Sizin bu örümceklenmiş fikirler, safsatadan ibaret düşünme ssiteminiz ve sonuçları da ortada..
Alt 14-07-2006, 14:01
Üye Değil

Sen eski yunanlıları bilir misin? Hangi dinden Aristolar, Herakletler, Hipokratlar çıkmıştır
demek ki şu bir gercek hocam islamiyet diğer dinlerle kıyas edilemez bakın sizde dinsiz kişilerden ancak örnek verebildiniz. eee hocam ozaman bir tarafta islamiyet bir tarafta dinsizlik başı çekiyolar hangisi kazanır dersiniz acaba
Alt 14-07-2006, 14:22
turok turok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kemal dedi ki

*Sen eski yunanlıları bilir misin? Hangi dinden Aristolar, Herakletler, Hipokratlar çıkmıştır
demek ki şu bir gercek hocam islamiyet diğer dinlerle kıyas edilemez bakın sizde dinsiz kişilerden ancak örnek verebildiniz. eee hocam ozaman bir tarafta islamiyet bir tarafta dinsizlik başı çekiyolar hangisi kazanır dersiniz acaba

* bir sey anladiysam arap olayim!

edit: açık mavi yazıyı görmekte zorlandığımdan değiştirdim. istediğiniz rahat seçilebilen başka renk varsa PM atın, onunla değiştireyim. neutrino.
Alt 14-07-2006, 14:38
Üye Değil

Kemal yazmış:
*hocam diğer dinler hele öğreti diyebileceğimiz sdvarta gataman gibi adamların ortaya koydukları islamiyetle kıyas edilemiyecek derecede aralarındaki fark zahirdir hangi din var ki aralarında bir kardeşlik bağı kurmuş geçici arızalarla kopmuş olsa dahi evet islamlar içinde 2 veya3 taneden fazla dahili savaş yok

Çaldıran seferinden başlayalım, önce bizden olsun, daha öncesi için Ayşe ile Ali kuvvetlerinin çarpıştığı hangisi idi Cemel vakası mı? Kerbela olayı vardı bir de. Selçuklu imparatorluğu Bağdat'ı ele geçirdiğinde kiminle savaşmıştı? Ankara savaşını (Timur ile II. Murad arasında) duydunuz mu? 2 veya 3'ü geçtik mi, daha sayalım mı? Osmanlı İmparatorluğu'nun Anadolu ve doğuda yaptığı seferler (Örnek: Mısır, Bağdat, Hicaz, Trablusgarp, Anadolu beylikleri vs...). Bunların bir kısmı devletler arasında savaş, bir kısmı mezhep savaşı aynı zamanda (Çaldıran örneği). Yahu say say bitmez, hangi 2, hangi 3?

Önerilen Siteler