Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-07-2006, 15:18
painkiller painkiller isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: LÜTFEN CEVAP VERİN

oha yani islam devletleri halkları arasında kardeşlik mi var islam kardeşlik ortamını tahsis mi etmiş? yuh diyorum dünyada islamdaki kadar mezhep katliamının yaşandığı bir din daha var mı?islam ülkeleri arasında birbiriyle savaşmayan var mı ya da çıkarları uğruna savaş konumuna gelmeyen hatta amerika ile birlik olup diğer islam ülkelerini arkadan vuran islam ülkeleri değil mi?oha destekli at biraz be yuh...
Alt 01-03-2009, 05:30
cenker cenker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"And olsun ki, biz insanı süzme çamurdan yarattık. Sonra da onu nutfe halinde sağlam bir yere yerleştirdik. Sonra nutfeyi bir kan pıhtısı haline getirdik, derken o kan pıhtısını bir çiğnemlik et yaptık, bir çiğnemlik etten kemikler yarattık, kemiklere de et giydirdik. Ve sonra onu başka bir yaratık yaptık. Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir." (Mü'minün, 12-16 ayetler.)

önce kemikler yaratılamaz en son kemikler yaratılır.sinirler ve damarlar ve kaslar oluşur etrafında kemikler oluşur böylece rahat rahat yol alırlar.kemik önce yaratılırsa sinirlerin kemiği delmesi gerekirki bu imkansızdır.

mesala gözün altındaki kemikte sinirlerin geçtiği delikler vardır.kemikler ona uygun oluşamaz embriyoloji ispatlamış bunu.ayrıca bir çok kemik kıkırdaktır sonradan kemikleşir..(bıngıldak kalça kaslarının 16-17 yaşında kaynamasıvb)
ortaokul din kitabındada muhammedin midenizin 3te birini yemekle 3te birini havayla 3te birini boş bırakın lafını ettiğini okumuştum.havanın ciğerlere gittiğini bilmeyen yok sanırım.
diyorsanızki dolaylı konuşmuş anlatmak istediği şu bu diye ee soralım ben bu din herkese gelmedi mi illa entellektüellere işin aslını iciğini ciciğini araştırıp anlayanlara mı geldi cahiller nerden bilsin mecazı gerçeği vb vb.illa aracı mı kullanmak lazım din için hani ruhban sınıfı yoktu.işin aslını ernest hemingway söylemiş düşünen her insan ateistdir diye.

ayrıca ben bugün vahiy geldi peygmberim desem şizofreni teşhisi koyup hastaneye yatırırlar ki böyle insanlarda tarihin her döneminde olmuştur(hasan mezarcı mesala)bu bir hastalıktır.muhammed kendi de inanıyordu büyük bir ihtimalle o yüzden bu kadar inandırıcı oldu.ayrıca o dönem arabistanda yeni dine aç bir toplum vardı.nerden biliyoruz.bir sürü sahte peygamber çıkmış etrafında mürit toplamışlar ama muhammedin takipçileri bunları yok etmiş.muhtemelen muhammedden öncede vardı muhammed başarılı oldu farkı bu.saygılar.
Alt 01-03-2009, 05:41
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger cenker;

Yaziyi okurken, birsey dikkatimi cekti.

Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir- alinti-

Sirf bu cumle bile basli basina bir sorun. Diyorki, "Allahtan baska yaratanlar da var" Kimmis bu yaratanlar, ki onlar en guzeli olmayanlar, dogrusu merak ettim.Boyle, bir aciklama yapan, baska ayet varmi?, yani diger yaratanlarin kim veya ne oldugundan bahseden?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 01-03-2009, 13:39
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger cenker;

Yaziyi okurken, birsey dikkatimi cekti.

Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir- alinti-

Sirf bu cumle bile basli basina bir sorun. Diyorki, "Allahtan baska yaratanlar da var" Kimmis bu yaratanlar, ki onlar en guzeli olmayanlar, dogrusu merak ettim.Boyle, bir aciklama yapan, baska ayet varmi?, yani diger yaratanlarin kim veya ne oldugundan bahseden?

Saygilarimla;
evrensel-insan
evet doğru ayrıca ben yerine biz yaptık vb diye geçer bir sürü ayetde.burda da 3.tekil şahıs olarak bahsedilmiş bakkala gidip ben 3 ekmek ister demek gibi bi şey.bunlarla çok uğraşmıyorum ben uslup böyledir deyip geçiyorlar maddi ve bilimsel konularaki çelişkiler daha çok ilgimi çekiyor benim.
Alt 02-03-2009, 02:31
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

biz diyor çünkü muhammed le allah bunları beraber ayarladı muhammed bu satırları yazarken allahıda kapsamış biz olmuşlar..

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 02-03-2009, 19:04
herşeyneden herşeyneden isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

arkadaşlar aranıza yeni katıldım biliyorum daha yeniyim ama bence muhammed çok zeki ve kendi rahatı için bunu yapmak zorunda.kafam çok karışık ve içinden çıkamıyorum bazı şeylerin bu yüzden aranızdayım
amerikada dinsizlik iyice yaygınlaşmakta bu yüzden devlet adamları tetbir alıyoılar ve gençlere yakın gelecek bi din oluşturmaya çalışıyolar.muhammedin yaptığıda buydu.anlıcanız bana göre herşey başta gezenlerin sistemi için
Alt 03-03-2009, 12:06
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

herşeyneden´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
... kafam çok karışık ve içinden çıkamıyorum bazı şeylerin bu yüzden aranızdayım amerikada dinsizlik iyice yaygınlaşmakta bu yüzden devlet adamları tetbir alıyoılar ve gençlere yakın gelecek bi din oluşturmaya çalışıyolar ...
Sevgili arkadaşım,

Kafan hiç karışmasın, çoğu sorunun cevabı sandığından daha basittir.

Yazdıkların içinde aradığın cevabı zaten yazmışsın: din dediğin kitlelerin daha kolay yönlendirilmesi ve susturulması için bir araçtır o kadar. Dinler toplumların afyonudur.

Şimdi söyle bakalım: devlet adamları dinsizliğe karşı niye önlem alıyorlar? Sen onların kendi çıkarlarına olmayan bir iş yaptığını gördün mü şimdiye kadar?

Rahat ol, cevaplar gelir ...

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 02-03-2009, 19:13
herşeyneden herşeyneden isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

bu arada tartıştığınız konular turan dursun un konuları üzerine hep.ben artık çemberin daha da dışındayım.hepimizin kafasındaki tanrı kavramı birbirimizinkinden farklı değilmi.hepimizde bi tanrı var ama hep farklı tasvir ediyoruz.bilim adamları tanrıyı bulmak için çok devasa bi miktarda bi bütçeyle bulmaya çalışıyolar.onlara göre tanrı bizi bu dünyada görüntüleyen şey.elimizi bir kere sağa çevirdiğimizde o harekette milyonlarca filaş patlıyo ve oraya görüntümüz düşüyo.kuran dan ve diğer kitaplardan okuduğumuz herşey bulunduğu dönemi anlatıyo.hep kendi yakın tarihini.ve biz bunu kabulleniyoruz.yakın akrabalarıma neden namaz kılıyosunuz diye soruyorum af dilemek günahlarımızdan temizlenmek için diyolar.peki namaz nasıl kılınıyo sure ile.peki surenin anlamı ne o dönem yaşananlar.tanrıya yalvarmanın o dönemi anlatmayla nasıl mümkün olduğunu hala anlamış değilim.düşünsenize af dileniyosun sevgilinden ve ona başka sözler sölüyosun temsili hikayeler anlatıyosun.anlayamıyorum arkadaşlar inanın kafam çok karışık.beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.
Alt 03-03-2009, 00:57
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

''bilim adamları tanrıyı bulmak için çok devasa bi miktarda bi bütçeyle bulmaya çalışıyolar.onlara göre tanrı bizi bu dünyada görüntüleyen şey.'' herşeyneden

Hoşgeldin kardeşim ,
Sen bilim okudunmu?
Bilimin fizik ötesi bir uğraşısı yok,tanrıyı felan da aramıyor var olanı keşfetmeye çalışıyor.
Varlık ise fizikidir ve kainatın içindedir,bilim kainatın dışını şu an aramıyor ,ayrıca kainat dediğinde sonu yok ki ,o sonsuzluğun dışındaki bir güç bu sonsuzluğu yaratmış olsun.

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 03-03-2009, 03:13
Üye

hepimizin tanrı anlayışı farklı.bazıları tanrının olmadığına bazıları olsa bile anlıyamıyacağımıza inanıyor.o konularda herkesin bir doğrusu var.ben kendi adıma konuşayım bence tanrının varlığını ya da yokluğunu anlıyamayız o yüzden o konuları düşünmek saçma.bize tanrı olarak dayatılan her türlü şeye de karşıyım.ve eğer öteki dünyada insanlar inançlarına göre cennet veya cehenneme gitceklerse cennete gitceklerin ateistler olduğunu düşünüyorum.ateizm dünya kurulduğundan beri her toplumda her inancın alternatifi olmuştur ama az ama çok .bazen insanlar içinden yaşamıştır bazen dışından.ateizm kadar her çağda her mekanda olan başka düşünce yok.her ne kadar islam diğer peygamberleri de sahiplense de.dünyada hiç peygamber gitmemiş çok az insanın yaşadığı ıssız yerler var.günümüzde bile islamla tanışmamış milyonlarca insan var.

Önerilen Siteler