Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-01-2007, 13:41
Üye Değil

Standart Re: Turan Dursunun Büyük Yanılgısı veya Günahı

anladığım kadarı ile kutigine göre iki muhammed var ve turan dursun
yanlış muhammed hakkında yazmış diyor kultegin, ve aynı zamanda
iki kuran var, islama yeni bir boyut, bravo kultegin
Alt 18-01-2007, 13:46
tewderi tewderi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

gandalf";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
anladığım kadarı ile kutigine göre iki muhammed var ve turan dursun
yanlış muhammed hakkında yazmış diyor kultegin, ve aynı zamanda
iki kuran var, islama yeni bir boyut, bravo kultegin
Evet birinide Maho -amed imiş
yani diyarbekirli maho

"Yeryüzünde hic bir insan toplulugu, biribirinden daha asagi, daha önce ve daha antik degildir. Tümü de insanin dogaya yüksek uyumunu geleneksellesmis kültürel yasamin binlerce yillik ürnünü temsil eder." Gordon Schild.
Alt 18-01-2007, 16:31
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bre Kultigin kardesim,

bilmez misin ki senin bu okuduklarini yazan Turan Dursun, asil Turan Dursun degildir. Asil Turan Dursun daha gelmemistir.

Bu arada ben kimim ve sen kimsin sorularinin da cevabini vermemiz lazim tabii.. Ise Muhammed'den baslayacaz galiba..

Hayirli olsun, foruma hosgeldin, epey zenginlesti bizim forum.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 18-01-2007, 17:12
Üye Değil

pearline";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ya Kültigin kardes inan bana gonderdigin iki mesajida tekrar be tekrar ve dedigin gibi hazmede ede okudum lakin af buyur bende beelzbb gibi karistim kaldim walla hehe...
sn pörül-line, beelzebub arkadaşımın takma niki olmaklan beraber, aslı böcekler kralı olmaktadır, ve çok kuvvetli sinyal alır.

beelzbb diyor ki "Kuran İslam peygamberi H.z Muhammed (S.A.V) ' in kalbine vahyedilmedi mi? "
sen de "Evet fakat, hangi Muhammed gerçek Muhammed mi? mekkeli hz Muhammed mi? Mekkede "okunan Kuran" "inen kuran" *değildir." diye cevapliyorsun.
-simdi Evet ise beelzbb'in dedigi Kuran'in İslam peygamberi H.z Muhammed (S.A.V) ' in kalbine vahyedildigini kabul ediyorsun.
ama mekkeli Hz Muhammed degil diyorsun...bir celiski yok mu?
Neden çelişki olsun. Neden bunu bir çelişki olarak alıyorsunuz da bir hak , bir büyük gerçek ve bir büyük uyanış olarak almıyorsunuz? Mekke islamı geldi geleli, Türklerin anası bellenmiş, sahte cihatlarda, hatta kuran dışı sahte cihadlarda türkler kırım kırım kırılmışlardır, 1500 yıldır:bu mekke islamı çıktı çıkalı. Adı barış-selam olan bir din Türkleri asırlardır sahte cihat teranleri altında savaştırıp yok etti, az daha yokedecekti, de Allah acıdı da Atatürkü gönderdi. Ki Türk milleti *yokolmasın, onlar da varolsun diye. Evet Mekkeli Hz Muhammed Kuran muhammedi değildir, Kuran peygamberi Muhammed o değildir. Peygamber ayı bölmez, peygamber mucizesi böyle olmaz. Peygamber olana emin demezler: Kuran uyarınca sabittir; peygamberlere terorist derler. Oysa Mekkeli Muhammede kavmi Muhammed-ül Emin demiştir. Ve yine Oysa, diyorum; Kuran kuran peygamberi muhamede, halkı tarafından " emin" denmediğini , tam tersine ahlaksız ve soysuz vb *dendiğini açıkça ifade eder: BUna göre nasıl oluyor da Mekkeli "Emin" peygamber Hz Muhammed, Kuranın gerçek *muhammedinin *namussuz ve kahpe toplumu tarafından "ahlaksız, ve soysuz" denen bizim muhammedimiz olabiliyor??

neyse....yazinin devamini okyunca da soyle anlasiliyor ki sen Hz Muhammed'e inanmiyor fakat Kuran'da adi gecen baska bir Muhammed'in olduguna, hatta anladigim kadariyla 2000 yilinda geldigine mi inaniyorsun?ve buna mehdi diyorsun oyle mi?
Ben ehli sünnettenim, dinsel köküm ehli sünnettir. Fakat Kuran okudukça ve yaşım ilerledikçe, ve uyandıkça, mekkeli Hz Muhammed SAV in , kuran peygamberiş muhammed olkmadığı fakat onun yerine geçtiği , ve dediğin gibi, gerçek mah,amedin bu çağda gelecek olan , ve fakat mahamed adı daha önce başkası tarafından gaspedildiği için, kendisine "mehdi" demek zorunda kaldıkları gerçek kuran peygamneri , gerçek muhammeddir.

eger oyleyse ya sen neyaptin simdi 1400yillik Islamiyet tarihini
1500 yıllık islamın ne tarihi varmış. bu islam dini kurandan değildir, kurana aykırıdır. kuran bu turanın da eleştirdiği dine "cahiliye" der, "batıl din" der. yani esasen Turan dursunun eleştirdiği dini Kuran daha ağır eleştirir: "cahiliye devri" batıl yani sahte din " diyerek, ve hak kuran dininin de geleceğini söyler.

tabiki onu kastetmemissindir ama yazdiklarindan da o cikiyor, bence kimsenin kafasi karismasin, sen ayrintili bir sekilde tek tek izah et eger zahmet olmayacaksa
Neyi kastetmedim ya, kastım açık: neden anlamak için o küçük beyinlerinizi azıcık zorlamıyorsunuz: iman, izan , ihlas sahibi iseniz. *

Bu din roma tarafından uydurulmuş, türkleri köle etmek için uydurulmuş bir dindir, tuzaktır, provokasyondur: KRİPTO dur. Türklere egemen olmuşlar ve günahkar Türkleri asırlarca tuzak savaşlarda kırım kırım kırmaya sürmüşlerdir. Sizi, bu sahtekarlığı "cihad", "allahın nizamı alemini yayma" gibi ****luklarla dezenforme ederler. Fakat işte Türk milletine ve Kürt kardeşlerime konuyu detaylandırıyorum.
Alt 18-01-2007, 17:24
Üye Değil

Kültigin";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu din roma tarafından uydurulmuş,
Diğer bölümleri bilmem, ama Buheyraları, Nuseyraları, Varakaları düşününce bu iddia tutarlı olabilir gibi görünüyor.
Alt 18-01-2007, 17:24
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili Kültigin, affına sığınarak,

Bir Abidesin

Muhammed'den 2000 yıl önce yaşayan Muhammed'mi diyor, 2000 yıl sonraki kabeye dönüp namaz kılanlara?

Yada böyle diyorsunda, Muhammed zaten bana kitap indi diye iddia etmiyor mu? Etmişde Kitabıda almış, onada inanlar bunu okuyorsa, illa kendinden önceki bir kitapdanmı bahsetmiş olsun Daha başında binbir korku ile 40 kişi ezberliyor bunu kardeşim...

Birde önerim, forumları gezin, savaşları göreceksiniz, nasıl Müslüman yapıldı insanlar olmayanlara neden fetihler yapıdlı(GANİMET)...

"Kanıt ankebut 51:.
Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır.

Ankebut 51 den anlıyoruz ki, okuyup durduğumuz bir kitap vardır,"

Evet anlıyoruz ki bu Kitap Bana indi demiş Muhammed, telif hakkından sonra yayına başlanmış, millette okumaya başlamış..

Bir an dedim ki, Amed'e falan girince, Zerdüşt kökene gideceksin ve Kutsal denen kitapların su kaynağına ulaştın, nerdeee? Fazlasıyla milli bir gurur üzerine kurulmuş komplo kurgularına dönüyor iş...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 18-01-2007, 17:41
Üye Değil

pearline";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bir de arkadasim ayet yorumun da beni cok sasirtti!

Kültigin yazmis:"ankebut 51:.
Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır.

Ankebut 51 den anlıyoruz ki, okuyup durduğumuz bir kitap vardır, fakat henüz inmemiştir. Sizin de dediğiniz gibi, esaz muhammed olan "mehdi" dedikleri şahsa inecek olduğu anlaşılıyor. Yoksa, mekkede muhammedin ve toplumunun okuyup durduğu bir kitap mı varmış? hayır: bu ayet, kitap ve mehdiden bahsediyor. zaten bu mekke islam dininden kuran "cahiliye devri olarak söz eder, ve batıl olduğunu söyler."

"okuyup durdugumuz bir kitap vardir, fakat henuz inmemistir" diyorsun...celiskili...
sn pearl,line ne çelişkisi kardeşim, benim yorumumum nesi çelişkili? Ayet bile çelişkili değil, işte asırlardır anlamadığınız ayeti size açıkladım. neden hemen iman etmiyorsun, akletmiyorsun. Neden benim yorumumu anlamamaya çalışıyorsun da kabul etmiyorsun.?

sn pörül-line diyorsun ki, yorumum seni şaşrtmış, hem de çok şaşırtmış: Kardeşim ayet seni şaşırtmıyor da, benim ayeti dillendirmem mi seni şaşırtıyor? Ben bu ayeti açıklamasam , ayet dikkatinizi bile çekmeyecek. Bak ne diyor ayet:

"ankebut 51:.
Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu ?

Bunu anlamayacak ne var, kuran okunup duruyor, ama inmemiş, gerçek kuran inmemiş, zaten bu şimdiki dine din denebilir mi? Kuran bu islam dinini yerden yere vurur, ve bu müslümanları.

Turan Dursun büyük bir yanılgı ve hata içerisine düşmüştür: BU islama ve dine "batıl, yani sahte, deyen , ve hızlı inanırlarına, hatta namaz kılanlarına "kafir(kafirun suresi), gafil-kafir(maun suresi), ve "azap edeceğiz bunlara" dediği (enfal suresi) Kurana buhtan ve iftira etmiştir!!!
Anlamaya çalış: okunan kitap var ama inmemiş: ayet böyle diyor. sonra , okunup dururken, birine iniyor. Öyleyse Muhammed mehdi, olur Kuran da daha inmemiş olur.

okuyup duruyorsak nasil henuz inmemis oluyor?

BU ne biçim soru şimdi? Ayet öyle diyor ben demiyorum. Ayetiş tekrar oku, sonra tekrar oku, sonra tekrar oku; gözlerin yorgun ve birşey anlamamış olarak mahcubiyet içerisinde öne eğilecektir )))))))))))))

ki bu kitabin Kuran-i Kerim oldugunu kabul ediyorsun, ama mehdiye inecegini soyluyorsun...mehdi'den ise 2000li yillar diye bahsediyorsun..Hz Muhammed(mekkeli!) vahiy yoluyla aktarmadiysa nerden geldi bu Kuran gokten zembille alin size kitap diye dusmedi ya!
Sana kitabın nasıl indiğini söylemeyeceğim, aklını işleteceksin. Nasıl indiyse indi. Sana ne , bana ne? işte sana açıkladım ama yine de, "daha inmedi " diye. İnen kitap böyle mi olur ya: Haydin türkler: tuzak savaşlara, ölümlere soykırıma, kana , dullara , yetimlere, zillete: bu islam türklere zilletten başka bvir şey vermemiştir: çünki bu batıldır, hak değildir, bu islam cahiliyye dir ve tuzaktır. Egemenleri israiloğullarıdır, medeniyeti de israiloğlu medeniyetidir. Kuran böle der. Kurana göre bu böledir.

Kuran-i Kerim'de gecen Muhammed,Peygamberimiz yani 571'de Mekke'de dogan Hz Muhammed(S.A.V)dir. nitekim Allah'in isminin hemen ardindan da anilan tek peygamber, ve son Peygamber odur!
sevgili pörül-line . Kuranı anlamadın diyelim , bak sana açıkladım, onu da anlamamakta direniyorsun. 1500 sene öncesi nasıl oluyor da ahir zaman ve mekkeli Hz Muhammed SAV de onun son peygamberi olabiliyor? Kuran hristiyan ve yahudileri tanırken, nasıl oluyor da bizim dinimiz bunları düşman belliyor. Şu osmanlıya bak sen, her türlü muafiyet, aşklar , yatlar, katlar, *gayri müslümlere, savaşlar, ölümler, kan Türklere. Hahaahhahaahahaaah... Helal sana benim yüce dinim. Senin uğruna ölmeye hazırım. Hatta emperyalist kapitalist efendilerim için ölmeye de hazırım . Hahahahahahahahahahahhahaahhaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! Dine kurban olurum.

slmtle....
Alt 18-01-2007, 17:49
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Neyi kastetmedim ya, kastım açık: neden anlamak için o küçük beyinlerinizi azıcık zorlamıyorsunuz: iman, izan , ihlas sahibi iseniz. *

Bu din roma tarafından uydurulmuş, türkleri köle etmek için uydurulmuş bir dindir, tuzaktır, provokasyondur: KRİPTO dur. Türklere egemen olmuşlar ve günahkar Türkleri asırlarca tuzak savaşlarda kırım kırım kırmaya sürmüşlerdir. Sizi, bu sahtekarlığı "cihad", "allahın nizamı alemini yayma" gibi **** dezenforme ederler. Fakat işte Türk milletine ve Kürt kardeşlerime konuyu detaylandırıyorum.
Biraz daha detaylandirsaniz. Ben daha pek bisey anlamadim. Simdi bu yeni din kurulmus mu, kurulacak mi, yoksa biz mi kuracaz?

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 18-01-2007, 17:53
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şuanda  online konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Asıl MUhammed kim?
Nerede ne zaman yaşadı?
Cevaplarsan sevinirim. Lütfen yıl ve zaman bildir, Kur'an'a geçmezden evvel.

"ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ
(58) *(Ey muhammed!) Bunu (bildirdiklerimizi) biz sana âyetlerden ve hikmet dolu Kur'an'dan okuyoruz."

Bak 1 tanede ben Buldum, ama yinede şu sorulara bir cevap alalım?
Bence Kur'an Muhammed'e inmemiş, Allah'a inmiştir.
Ahha oku.Ayet öyle diyor ben demiyorum. Ayetiş tekrar oku, sonra tekrar oku, sonra tekrar oku; gözlerin yorgun ve birşey anlamamış olarak mahcubiyet içerisinde öne eğilecektir )))))))))))))

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 18-01-2007, 17:59
Üye Değil

dilaver";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet, iyi gidiyoruz.

Bu başlık çok ilginç olacaga benzer.

Hoş geldin Kültigin, kardeş. Bir geldin pir geldin.

Önce Hadis reddediliyordu, bu reddiyeden hadisin sahibi de payını almış oldu.

Bu işin sonucu gerçek Kur'an inmemiştire kadar gidecek galiba.

İyi de biz islamiyeti nereden ögrenecegiz, aklım karıştı valla.

Bence Sodomo bile çıkamaz bu işin içinden.

saygılarımla

Bu arada Forum Kuralları geregi 10 başlık kotasını doldurmadıgınızdan başlıgınızı cafe'ye taşıdım.
Sn dilaver,

Hadisler hak islam hak peygamber ve batıl islam batıl peygamber mefhumlarını anlamamızda son derece yararlı: Örneğin, hadislerden mekkeli HZ MUhammed SAV e halkı tarafından "emin " dendiğini öğreniyoruz. Oysa Kuran , *kuran peygamberi olan kuran muhammedine "ahlaksız, soysuz " dendiğini söyler. Demek ki, mekkeli Hz MUhammed SAV , bizim kuranımızdaki ahlaksız ve soysuz denen peygamber değildir. Zaten , azgın toplum, nasıl bir peygambere emin der ki?

2-Kuran *zaten daha inmemeiştir, bunu kuran kendisi söyler: ankebut 51: onlara okunup duran kitabı , sanaa indirmiş olmamız , onlara yetmiyor mu? Biz kitabı okuyup duruyoruz, daha inmedi. İNmediği şurdan belli, bu aytei bile daha kimse anlamamış; demek ki daha inmemiş. ))

Önerilen Siteler