Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-05-2011, 04:53
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart İsviçre ensest ilişkiyi serbest bırakıyor

İsviçre Senatosu'nun hazırladığı yasa taslağına göre, aynı aile üyelerinin kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye girmesi artık suç sayılmayacak.
İsviçreli yetkililer, söz konusu yasanın yürürlüğe girmesi halinde, aile içindeki çocukların cinsel taciz ve pedofiliyle ilgili yasalar çerçevesinde korunmaya devam edeceğini söyledi.
Yeşiller partisi milletvekillerinden Daniel Vischer, iki yetişkin insanın, akraba olsalar dahi, kendi rızalarıyla cinsel ilişkiye girmesinde bir sakınca görmediğini söyledi.
Hırıstiyan Halk Partisi'nden Barbara Schmid Federer ise Senato'dan yapılan teklifin "tamamen iğrenç" olduğunu ifade etti. İsviçre'de 1984'den bu yana sadece 3 ensest ilişki vakası görüldü. (Hürriyet)

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=81

Ensest ilişki cezalandırılmalı mı? Hangi durumlarda sizce ceza gerektirmeli veya gerektirmemeli?
Alt 16-05-2011, 09:39
ateist.bakış ateist.bakış isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ensest ilişki cezalandırılmalı mı? Hangi durumlarda sizce ceza gerektirmeli veya gerektirmemeli?
Ensest ilişkiyi cezalandırmak için ilk önce bu ilişki türüne üçüncü şahısların hangi hak ve gerekçelerle karışabileceğini tespit etmek lazım.

Hangi sıfatla, kim olarak karışacaklar?

Yasal yaş sınırını geçmiş kişiler için bu sorunun bir cevabı yoktur.
Yani eylemlerine üçüncü bir tüzel ya da gerçek kişinin karışabilmesinin bir dayanağı bulunmuyor.

O halde karar doğrudur.

Ensest ilişkinin ahlaki boyutuna gelince;

Benim onaylamayacağım bir şey.
Dinsel ahlakla alakalı bir şey değil bu bakışım.
Genel olarak cinsel ihtiyaçta kişiye en yakın karşı cinsin değerlendirmeye katılıp aile sevgisi ve birliği gibi duyguların hiçe sayılarak cinsel ihtiyacın yakınlardan temin edilmesi doğru bir şey değil.
Alt 16-05-2011, 11:24
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

http://www.katholisches.info/?p=10769

Bu basliga bakinca yukardaki linkteki yaziyi tesadüfen okudum. Katoliklerin olaya bakislari cok carpik. Ayni bizde de örneklerini gördügümüz gibi konuyu saptiriyorlar. Ornegin yukardaki yazida ayni aileden olan yetiskin kisilere (örnegin kardeslere) verilmekte olan 3-4 yillik cezanin kaldirilmasi ile nudizm birdenbire pedofili ve yamyamlik ile ayni zemine getirilmeye calisiliyor. Zaten yesillerin, feministlerin, solcularin aile kurumunu yikmaya calistiklarini ve ensest tabusunu kaldirmaya calistiklari seklinde bir argüman gelistiriyor.

Beni rahatsiz eden sey ise carpitma ve yalana basvurulduguna dair bir izlenim edinmem oldu.

Noch wesentlich deutlicher wurde der amerikanische Psychologe Wardell Baxter Pomeroy zum Inzest in seinem umstrittenen Buch A New Look at incest (1977). Darin propagierte er vor allem den Inzest zwischen Vätern und Töchter: “Der Inzest zwischen Erwachsenen und Kindern kann eine befriedigende und bereichernde Erfahrung sein … Der Inzest kann eine angenehme, harmlose und sogar bereichernde Erfahrung sein.”

Yani Amerikali psikolog Wardell Baxter Pomeroy "Ensest'e yeni bir bakis" adli tartismali kitabinda söyle yaziyormus: "Ensest yetiskinlerle cocuklar arasinda özgürlestirici ve gelistirici bir deneyim olabilir.. Ensest zevkli, zarasiz ve hatta gelistirici bir deneyim olabilir."

Bu psikologun adini ilk olarak duyuyorum. Wikipedia'da hakkinda kisa bir bilgi var.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wardell_Pomeroy

Erkeklerin ve kadinlarin cinsel davranislari üzerine kitaplari varmis, ama bahsi gecen kitabi göremedim. Bazi linklerde penthouse forum'u diye bir referans verilmis. Eger yukardaki ifadeler metnin baglamindan koparilmis ise, ki benim izlenimim bu oldu, cok cirkin. Degilse, daha da ciddi bir durum var demektir.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 16-05-2011, 11:40
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Ehehehe, tehlikeli bir konu...

İki yetişkinin kendi aralarında ne halt ettikleri kimseyi ilgilendirmez. Lakin ensest sonucunda dünyaya gelen bir çocuğun biyolojik açıdan sağlıklı olmama riski çok yüksek. Tabi bir de olayın psikolojik tarafı var, çocuğun yetiştirilme süreci sıkıntılı olacak, problemli bir birey topluma dahil olacaktır. Reşit olan iki insanın çocuk yapmamayı tahattüt ettikten sonra ne halt ettiklerine kimse karışamaz dersek daha da netleştirmiş oluruz konuyu. Omazsa olmaz şeyse çocukların korunması bu mevzuda.

Yalnız açıkçası mesela annesiyle yattığını bildiğim bir adamla kanka olabileceğimi sanmıyorum. Elbette adama cüzzamlı muamelesi yapacak, bir selamı esirgeyecek halim yok ama ister istemez belli bir yerden sonra bu ikişiyle aramda bir duvar olacaktır. Bu ne kadar benim tabuların etkisinden sıyrılamamamla, ne kadar insanın doğal tepkisiyle ilgili kestiremiyorum.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 16-05-2011, 17:22
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ensest kesinlikle serbest bırakılmamalı. İnsan ırkının sonu olur. Bunun tabu ile ilgisi yok. Doğanın kesinlikle elediği bir süreçtir. Evrimde ensest kesinlikle fayda sağlayan bir süreç değildir.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 16-05-2011, 17:31
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrim konusunda ki görüşlerim farklı ama kanunen bunu yasaklmak mantıklı değil! iki yetişkin kişinin kendi rızalarıyla ilişki kurmalarına kanun ne karışır ki!
karar doğru. ancak bu konuda olabilecek sapkınlıkları korumak için devlet çok dikkat etmeli yetişkin olmayan kişileri daha sıkı bi şekilde korumalı..

ÖRGÜTLENİN!!!

Konu KızıL tarafından (16-05-2011 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 16-05-2011, 17:38
OffSpring OffSpring isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

taylan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ensest kesinlikle serbest bırakılmamalı. İnsan ırkının sonu olur. Bunun tabu ile ilgisi yok. Doğanın kesinlikle elediği bir süreçtir. Evrimde ensest kesinlikle fayda sağlayan bir süreç değildir.
Zaten bütün insanlarda donunu indirdi yasanın kalkmasını bekliyor.
İnsan ırkının sonu olurmuş
Alt 16-05-2011, 17:43
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Zaten bütün insanlarda donunu indirdi yasanın kalkmasını bekliyor.
İnsan ırkının sonu olurmuş

Bu sitede laf sokma gelenek haline gelmiş anladığım kadarıyla.

Ensest önümüzdeki yüzyıllarda yaygınlaşırsa gerçekten de insan ırkının sonu olur bu. Doğa olabildiğince uzak genleri tercih etmektedir. Bazen anlama zorluğu çeken bir kişiye anlatırcasına tane tane ve detaylı konuşmak gerekiyor herhalde.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 16-05-2011, 17:48
OffSpring OffSpring isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

taylan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu sitede laf sokma gelenek haline gelmiş anladığım kadarıyla.

Ensest önümüzdeki yüzyıllarda yaygınlaşırsa gerçekten de insan ırkının sonu olur bu. Doğa olabildiğince uzak genleri tercih etmektedir. Bazen anlama zorluğu çeken bir kişiye anlatırcasına tane tane ve detaylı konuşmak gerekiyor herhalde.
Herşey bitti bir bu kaldı insanlığı tehtit eden.

Yok olucaksakta özgürlüğümüz için olalım.
Alt 16-05-2011, 17:50
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ensest ilişki, o ilişkiyi yaşayanların, yaşamak isteyenlerin dışında kimseyi ilgilendirmez. Evrim dışı, bilim dışı, din dışı, insanlık dışı, tabu dışı, ahlak dışı gibi tanımlamalar yalnızca o tanımı yapan insanın bakış açısını şekillendiren, tutarsız ve desteksiz "bilim dışı" kanaatlerin ürünüdür.

Dünya aynı şeyleri homoseksüeller için de konuştu ve tartıştı. Kafalardaki farklıyı algılayamama sorunu yüzünden henüz insanlığın %5'i dahi homoseksüelliği sindirebilmiş değil.

Ensest ilişkinin serbest olması demek, herkesin enseste zorlanacağı anlamına gelmiyor. Ben bunu, homoseksüel erkek arkadaş edinemeyen heteroseksüel bireylerin tutumuna benzetiyorum. Nedir korkulan? Her an tacize uğrama, ilişkiye zorlanma durumu mu?

Bir takım insanların cinsel eğilimlerinin toplum tarafından normal kabul edilenlerden farklı olması o insanlarıı tecavüzcü, seks düşkünü ve sapık statüsüne koymamız için yeterli değildir. Hatta bu bir kıstas da olamaz.

İnsanların eylemleri, kendi iç dünyalarının dışındaki dünyada diğerlerinin genel insan hak ve özgürlüklerini çiğnemiyorsa sorun yok demektir.

Bir insan vicdani olarak neye boyun eğmek istiyorsa eğebilir, ne istiyorsa yapabilir. Yeter ki bir diğerinin vicdan ve özgürlük sınırını ihlal etmesin.

Önerilen Siteler

Etiket
cinsel etik, cinsellik, ensest, ensest ilişki, insan cinselliği