Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-11-2004, 18:02
ngcoskun ngcoskun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart adem havva

1400 yaşında olmasına rağmen, bugünün ihtiyaçlarına da cevap verdiği ve bilim yanlısı olduğu iddia edilen Kuran''da şu sorularımın cevaplarını bulamadım..

1)Adem ve Havva hangi tarihte yaratıldılar?(en önemli soru da bu.)
Cennete hangi tarihte girdiler? Hangi tarihte cennetten kovuldular?

2) Önce Adem mi yaratıldı, Havva mı? Aralarında ne kadar yaş farkı vardı?

3) Doğmadıklarına göre Havva ve Adem''in göbekleri varmıydı? (Hani, çamurdan mı, yoksa pıhtıdan mı yaratıldığı tartışma konusu olan ilk insan..)

4) Ya da hayali cennetten kovulmadan önce, cinsel organlari varmiydi?

5) Vardı ise ne için vardı? (madem ki cinsellik yasaktı?..)

6) Ya da Havva''nin göğüsleri varmıydı? (Çocuk emzirmeyecegine göre)? Yoksa bunlar cennetten kovulur kovulmaz mi olustular?

7)Ya da Adem ve Havva''nin hormonlari önceden var mıydı? Vardıysa, (testesteron, östrojen, prolaktin, oksitosin vs.) ne amaçla vardı?

8)Havva, adet görüyor muydu?

9) Adem ile Havva''nın kıyafetleri nasıldı? Havva, başörtülü müydü, çarşaflı mı? Yoksa ...?

10)Eğer bunlar yok idiyse, nasıl oldu da birbirlerine cinsel arzu duydular?.. Var idiyse, bu arzudan dolayı neden cezalandırıldılar?

Yani hem insanin beynine, ve bedenine cinsellikle ilgili her türlü mekanizmayi ve kimyasallığı koy, hem de cinselligi yasadiklarinda cezalandir. Adalet bu mudur?

10)Cennette yasak olduğu söylenen meyvenin adı neydi? Bu yasak meyve bugün dünyada yasak mı değil mi? Niye?

11)Ensest ilişki, günah mıdır, değil midir? (Adem ve Havva''nın çocukları ensest ilişki ile çoğalmış olmalı.. Yoksa, dünya belli bir nüfusa ulaşıncaya kadar ana ve babalar Allah''ın verdiği bir özel formülle seks yapmadan çocuklarını çamurdan mı yapmaya devam ettiler?

12)Adem ile Havva ne kadar yaşadılar? Kaç yılında öldüler?

buyrun

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 27-11-2004, 18:09
Ebu Leheb Ebu Leheb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

benim kitabım bilim derki: insanlar 3 milyon yıl önce ortaya çıktılar ve bu insanlar hiç de kutsal kitaplarda tarif edildigi gibi günümüz modern insanına hiç benzemiyordu.

Eğer dininiz Tanrı tarafından gönderilseydi mükemmel olurdu ve bizler bu kadar fazla çelişki bulamazdık ve sizler de bu çelişkileri savunmak zorunda kalmazdınız.
Alt 27-11-2004, 18:16
Üye

Standart geç gelen tanrı

tabiki de öyle ama islamiyetin yaşıyla bu rakam çakışınca tanrı biraz geç gelmiş olsa gerek.dünyanın yaşının 4 milyon yıldan fazla olduğunu kanıtlayan bilim adamlarının kanıtlarına inanmayalım mı yani. yokluğa inanmaktan daha mantıklı da olsa yani

Gerçeklikle karşılaştırıldığında, bilimde vardığımız düzey ilkeldir, çocuk oyuncağıdır.Ama sahip olduğumuz en değerli şey de odur.
ALBERT EINSTEIN
Alt 27-11-2004, 21:48
Üye Değil

Merhaba Coskun
Konuya senin imzani ornek gostererek cevaplayalim.
"havaya değil, gördüğüme, tuttuğuma, yaşadığıma ve bilime inanıyorum.ben burdayım allah nerde?"
Burasi dedigin yer neresi?Avrupami,asyami,amerikami?Kimse bilmiyor.Belki su an komsuyuzdur.Buna itirazin yok.
Bence sen su an ayda yasiyorsun.Bilimsel olarak bu mumkun.Ve orda bir dizustu bilgisayar ve uydu araciligiyla bu foruma baglisin.Olamazmi?
Biraz daha abartalim.Bence sen yoksun ve sen sadece bir bilgisayar programisin.Yuksek teknoloji ile yapilan programlarin telefon dinlediklerini ve ne kadar akilli programlar oldugunu hepimiz biloyoruz.Insanlari sesinden veya gorunusunden taniyan programlarda var.Otomatik cevap yazan programlar vs bircok seyler.Evet belki sen bir programsin,belki komsunsun,belki aydasin.Yani varmisin yokmusun,dunyadamisin aydamisin?Nerdesin?Sence senin nerde oldugunu bilen biri varmi bu forumda?Bence yok.Senin gercekten varoldugunu bilen varmi?Bence yok.

Peki bu foruma katilmamis,hatta hic bilgisayar bilmeyen biri senin burda olup olmadigini nasil bilecek?
Ve hatta sen bu forumdakilere nerde oldugunu ispatlayabilirmrsin?Yada gercekten varolup olmadigini?
Anladigim kadariyla bir cok konuda bilgilenmissiniz.Ben inanmak ve inanmamak arasinda bilgisi az ve kafasindaki sorulara cevap bulmak isteyen biri olarak bu foruma katiliyorum.
Buyuk ihtimalle bu forum insanlarin kafalarindaki sorulara cevap bulmak amaciyla tasarlandi.Bende cevap ariyorum.
Sorularima cevap verilecekmi?Yoksa daha onceden birilerinin yaptigi gibi once dalga gecilip sonra hakaretmi edilecek?
Cevap bulma umidiyle
Alt 28-11-2004, 20:55
alpacino_ugur alpacino_ugur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

alpacino_ugur - MSN üzeri Mesaj gönder

1 ) bu konu hakkında belirtilen bir yazı veya tarih yok
2 )önce hz.adem yaratıldı daha sonra hz.havva yaratıldı
3 )hz. adem balçık tan yaratıldı.hz.havva da hz.ademin kaburga kemiğinden yaratıldı
4 )elbette vardı.çünkü çocuklarının bir kısmı olan habil ve kabil doğmuştur.
5 )cinsellik yasak değil di
6 ) evet göğüsleri de vardı
7 )evet vardı
8 )çok saçma bi soru
9 )hayır baş örtüsü falan yoktu
10 ) bu arzularından ötürü cezalandırılmadılar.yasak meyve yedikleri için cezalandırıldılar
10 ) o meyve ila Allah nefislerini ölçmüştür
11 ) çok aşağılık bir günahtır.Allah çaprazlama diye tabir edilen bir yöntem kullanmalarını söylemiştir.
12 ) hz.ademin 900 yıl yaşadığı din kitapları bahseder.

?üphesiz ki kuran size bir habercidir.
Alt 29-11-2004, 00:14
stingray stingray isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tanrı neden önce erkeği yaratmıştır yani neden erkeğe öncelik vermiştir?

Ensest günahsa, çaprazlama denilen yöntem kullanılınca bu günah daha az mı oluyor?

Adem çamurdan yaratıldığına göre kadın neden erkeğin kaburga kemiğinden yaratılmıştır?

Kuran da habilin kabili kıskançlık yüzünden öldürdüğü söyleniyor. bunun nedeni kabilin buğday isteğinin yerine gelmesi fakat habilin koyun isteğinin yerine gelmemesidir. peki adem ile havva ilk insanlarsa nasıl oluyorda tarımla ve hayvancılıkla uğraşıyorlar. ilk insanlar toplayıcılıkla uğraşmıştır. daha sonra avcılık yapmıştır. yerleşik hayata geçilşmesiyle tarım ve hayvancılıkla uğraşılmıştır. yarleşik hayatada milattan önce 4000 yılında zamanında geçilmiştir.

Bir insan 900 yıl nasıl yaşar? Şimdi neden bu kadar uzun süre
yaşayamıyor?

Adem ve Havva o günahı(!) işlemeselerdi dünyada insan diye bir tür olmayacak mıydı?

Benim felsefem inanmamakt?r...(Nietzche)
Alt 30-11-2004, 13:33
quixsoul quixsoul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sadece kuran ve hadislere bağlı olan inanca bütün elleriyle bağlanan bir akıl bu 12 sorunun hepsine asla mantıklı bir cevap bulamaz.

ngcoskunun kuran daki belirsizliğe olan en iyi sorusu bence şu :

ngcoskun Diyor ki
11)Ensest ilişki, günah mıdır, değil midir? (Adem ve Havva''nın çocukları ensest ilişki ile çoğalmış olmalı.. Yoksa, dünya belli bir nüfusa ulaşıncaya kadar ana ve babalar Allah''ın verdiği bir özel formülle seks yapmadan çocuklarını çamurdan mı yapmaya devam ettiler?
Verilen cevaplar da akıl ve mantık fakirliliği var.
Düşündüğümüzde gerçektende ilginç.
-Adem ve havva cennetden kovulduktan sonra ilk insanlar olarak dünyada yaşamaya başladılar.(hangisinin önce ve hangi tarihde yaratıldığı çok önemli değil)
-Daha sonra adem ve havva doğal olarak cinsel ilişkiye girip çocuk sahibi oldular (sayılarını tam bilmiyorum ama sanırım iki kardeşden birisi birini öldürmüş)
-Buraya kadar herşey normalken burdan sonra insanların çoğalması çok ilginç.Kurandaki Allah insanların kendi akraba ve eşlerle evlenmesini ve cinsel ilişkiye girmesini yasaklıyor ise (ki buda mantıklı) adem ve havva nın oğulları kimle evlendi ve nasıl ürediler.Kardeş kardeş olma ihtimali aklımızın ucundan bile geçmiyor, çünkü bu Yaratıcının hayvan ve insanların içgüdülerinde yerleşmiş bir şey.Böyle şeyleri düşünmek bile çirkinken soru işaretlerine karşılık bulamıyorum..

Mantığın en büyük düşmanı anlam veremediklerimizin tanrısıdır.
Alt 30-11-2004, 13:43
quixsoul quixsoul isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yeni merhaba .Seni tebrik ediyorum.Hadislere ve tarihe kapılmadan yaratıcının sana verdiği aklı gayet güzel kullanmışsın.

"Bilinmeyen bir şey için yok demekde çok doğru değil" sorularına cevap olarak örneklerin de güzel.Keşke ayrı bir başlık olarak açsaymışsın yazdıklarını.Çünkü aslında cevabın temel kaynağı çoğu felsefecinin kafa yorduğu varlık nedir sorusunada hitap ediyor.

Yukarıda benim kafamı karıştıran sorulara yanıt vermeni aynı yöntemlerle beklerim.2 bilgi var elimizde ve bunlarda kuran eyetlerinde geçiyor.Bunlar :
1.Allahın yasak koyduğu kardeş evlilikler.
2.Adem ve Havva nın ilk insanolarak yaratıldığına ait bilgiler.

saygılarımla..

Mantığın en büyük düşmanı anlam veremediklerimizin tanrısıdır.
Alt 30-11-2004, 14:01
Üye

selam yeni
varlıkla ilgili kuşkulu yaklaşım çok iyi bir örnek olmuş.tebrikler.buna cevap vermem senin kuşkularını gidermeyecek tabiki.ama ben varlığımı bu formda yazarak isbat edebiliyorum.ve eğer herkese isbat etmek istersem bunu yapmam gereken yerlerde yapar ve inanmayanları varlığımın fiziksel isbatı ile inandırabilirm.fakat allahın bu varlığı isbatı için yüzyıllardır bir isbat girişimi yok.çünkü o zamanlar allahın isbatı diye anlatılan şeyler hikaye, saftadan başka birşey değildir.

bu arada adem ile havvanın ne zaman yaratıldığının önemsiz olduğunu yazanlara yaşadığım çelişkiyi belirteyim. dünyanın varlığın 3 milyon yılken nasıl olurda islamiyet henüz birkaç bin yıldır vardır. dinler gelmeden önce allah neredydi yokmuydu.?
bu adem ile havvanın yediği yasak meyve neydi ve şuanda yeryüzünde yetişmiyo mu?onları sınamak için mi yaratılmış bir şeydi o.

ALBERT EINSTEIN
Alt 30-11-2004, 16:43
Üye Değil

Merhaba Coskun.
Cevabin icin tesekkurler.
Konuyla ilgili yeni baslik actim.Orda tartisiriz.

Önerilen Siteler