Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-06-2013, 19:09
antilop antilop isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart beden soymak atatürkçülük değil?

taksimde bir kadın elbiselerini çıkarıp protesto eylemi yaptı.
şu anda dha da gösterimde
bir başka kadın da ortalığı karıştırdı.
bir türk milliyetcisi beden soymak atatürkcülük değil dedi.

kadına sorulan sorulardan biri neden soyundunuz?

cevap : gerçekleri anlamak için daha ileri gitmek gerekir
onun için dedi

şimdi bakalım arkadaşlarımızın içinden kimler ne diyecek merak ediyorum
Alt 20-06-2013, 19:23
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kamu düzenini bozmadıktan sonra herkes istediğini yapabilmeli..Soyunmayı bu bağlamda destekliyorum..Bir kişinin soyunması sadece o kişiyi ilgilendirir..Rahatsız olanlar farklı yöne bakabilirler..Bu kadarını yapabilirler sanırım..Yoksa yapamazlar mı
Alt 20-06-2013, 22:02
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu tip bir eylemin teknik olarak bir sakıncası yok da mevcut eylemde amaca hizmet etmediği gibi aksine olayı sulandırıyor. İktidar ve yandaşlarının arayıp da bulamadıkları şey bu, hiç gerek yok bu hareketlere.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!

Konu murted tarafından (20-06-2013 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 20-06-2013, 22:07
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Ulkemiz ve toplumumuz henuz yaz aylarinda yaz giysileri ile sahil ve plajlarin disinda baska mekanlarda dolasmayi pek kaldiracak duzeyde gorunmuyor. Kadincagiz Turkiye'yi Almanya zannetmis olmali.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 20-06-2013, 22:07
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Katılıyorum sana Mürtet .
Başka bir olayda evet fakat bu olayda provakasyondur yanlıştır.
Alt 20-06-2013, 22:39
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

İkisi de artist soyunan kadın ve anında orada akp söylemini dillendiren kadın tiyatro oynuyorlar.

Amaç eylemi marjinal göstermek ve halkın artık eylemcilere yeter artık dediğini duyurmak .

Tezgahlanmış bir şov

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 20-06-2013, 22:46
Kıdemli Üye

Taksim Meydanı'nda başlayan 'Duran Adam'lar eylemi devam ederken,Taksim'e gelen Mine Dost eyleme bikini ile destek verdi

T24

Taksim Meydanı'nda başlayan "Duran Adam"lar eylemi devam ederken, saat 17.30 sıralarında Taksim'e gelen Mine Dost farklı bir eyleme imza attı.

Mine Dost adlı protestocu, metro çıkışında bikinili olarak dans etmeye ve çeşitli sloganlar atmaya başladı. Protestocular kadına alkışlarla destek verirken yoldan geçen vatandaşların tepkisi üzerine bikinili Dost üzerini giyerek uzaklaştı. Eylem sonrası DHA'dan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dost "İnsanları düşündürmek istedim. Özgürlük ve insanlık istiyorum" diye konuştu.

Cem Akan isimli yoga öğretmeni de Taksim Meydanı'nda amuda kalkarak eyleme destek verdi. Radikal gazetesi'nin haberine göre, Yaklaşık 15 dakika baş aşağı duran Cem Akan, bu hareketiyle çevredekilerden alkış aldı. Akan daha sonra olay yerinden ayrıldı.

İstanbul'da yaşayan yabancılar ve turistler de eyleme destek oldu. Taksim'de eyleme destek verenlerin sayısı bugün öğleden sonra 50-60 kişiyi buldu. Destek verenler arasında bulunan Amerikalı öğrenci Meleni, “Sessiz eylem, en güçlü protestolardan biridir" diye konuştu. Üç yıldır İstanbul'da yaşayan Amerikalı Clear ve arkadaşı Alex de “Burada doğa için eylem yapıldığını duyduk. Bu yüzden buradayız" dedi.

http://t24.com.tr/haber/duran-adamla...stekler/232429

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 20-06-2013, 22:52
Kıdemli Üye

Bikinili kadın gözaltına alındı!

Taksim'de yaptığı bikini eylem sonrası alanı terk etmişti. Yeniden geldiğinde ise...

Zeki GÜNAL - Mustafa Özdabak - Ünsal ÇAKİN-İSTANBUL DHA Bikinisiyle Taksim'deki eyleme destek veren kadın, bazı vatandaşların tepkisine neden oldu. Alandan ayrıldıktan kısa süre sonra geri kelen kadın, gözaltına alındı.

Taksim Meydanı'nda başlayan "Duran Adam"lar eylemi devam ediyor. Saat 17.30 sıralarında gelen Mine Dost ise duran adamlardan farklı bir eyleme imza attı.

Dost, metro çıkışında müzik dinleyerek bikinili dans etmeye başladı. Bazı eylemciler Dost'a alkışlarla destek verirken isminin Ümit olduğu öğrenilen türbanlı bir kadın duruma tepki gösterdi.

Ümit çevrede toplananlara seslenerek " Sizlerde bu rezilliği seyrediyorsunuz değil mi? Bu modern ben gericiyim değil mi? Ben Atatürkçü değilim değil mi?" diye tepki göstermeye başladı. Mine Dost ise " Saygı. Ben insanım. Benim Allahım kalbimde" diye karşılık verdi. Çevrede bulunun vatandaşlar da araya girerek kadını uzaklaştırmaya çalışsa da başarılı olmadı. Çevrede bulunan bir vatandaş " Sen Atatürkçü olamazsın" diye bağırınca emekli öğretmen Ümit çileden çıktı.

"Ben senden yüzbinkere fazla Atatürkçüyüm" diye karşılık veren kadın "Hepimiz kardeşiz. Benim başım kapalıdır. Ben sana birşey söylüyor muyum. Mahvettiniz bu ülkeyi. Dediğinizi dediniz. Dün burada hareketsiz duranı ben de evde alkışladım.Ama bu vatanı yıkmak dökmek insanlık mı?" diye bağırdı.

Ümit, kendisini şov yapmakla suçlanan 2 kişinin de üzerine yürüyerek tepki gösterdi. Bu anlarda kısa süreli arbedeler yaşandı. Olay yerine gelen sivil polis ekipleri Ümit'i uzaklaştırdı.

Anne ve babasının Türk, kendisinin Almanya doğumlu olduğunu ifade eden Dost ise "İnsanları düşündürmek istedim. Özgürlük ve insanlık istiyorum" diye konuştu.

İKİNCİ KEZ SOYUNDU GÖZALTINA ALINDI

Elbiselerini giydikten sonra olay yerinden uzaklaşan Mine Dost saat 19.00 sıralarında yeniden soyundu. Bunun üzerine polis ekipleri Dost'a önce kimlik kontrolü yaptı.

Polis otosuna bindirilen Dost burada polis tarafından kısa süre sorgulandı. Ardından da ifadesi alınmak üzere Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

http://www.gercekgundem.com/?p=552098

Alt 20-06-2013, 23:05
antilop antilop isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilk gördüğümde dans ediyor du
bir an için utandım ve üzüldüm kadının adına

sonra anladım ki kadın baya akıllı ve çok iyi bir protest miş
kadının konuşmalarında ki yuvarlaklıklar düşük cümleler
kadının almanya da doğup büyümüş olmasından ve türkçeyi tam bilmemesinden kaynaklıdır.
sakın benim gibi kadını zavallı sanıp onun adına üzülmeyin
zira asıl onu anlayamayacak düzeyde oanlar
acınacak haldedir
diğer kadın ise

tam akp ve islam dili dir

Alt 21-06-2013, 01:26
simply a good person - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
simply a good person simply a good person isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tam yerinde olmuş, demokrasimizi bu sayede test ediyoruz.

Benim karşımda demokratik hakkını kullanan çarşaflılara nasıl tahammül ediyorsam, onlar da bikinili görünce tahammül etmek zorundalar.

Muhafazakar kesimin demokrasiden ne anladığını gözümüze sokmuşlar işte, hep bana rabbena...

O k u m a k ....c a h i l l i ğ e ....z a r a r l ı d ı r !

Önerilen Siteler