Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-08-2015, 13:16
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Senin sedna dan haberin yok.. Sedna demedin çünküm

Biri bir şeyden bahsetmeyince, ondan haberi yok, bu kaide nerde yazii ?

Yıldıztozu kaidesi komiksin

"Bilim insanı Allah'a götürür." Louis Pasteur
...
Domuz eti sağlıklı diyenler domuz etinden çiğ köfte yesinler, konuşmasınlar..
Alt 07-08-2015, 21:07
Kurdistannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kurdistannn Kurdistannn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim videoyu izlememe gerek yok, direk anadili Arap olan Bilgi Sistemleri Uzmanı arkadaşıma sordum. Bu ayette dünya demiyor diyor, dünya demek şu kelimeler demek diye izah etti.
Demek ki İngilizceye çeviren anadili Arapça olan müfessirler,Dünya diyerek hatalı çevirmişler.

Sahih International
And after that He spread the earth.
Muhsin Khan
And after that He spread the earth;
Pickthall
And after that He spread the earth,
Yusuf Ali
And the earth, moreover, hath He extended (to a wide expanse);
Shakir
And the earth, He expanded it after that.
Dr. Ghali
And the earth, after that He flattened it (for life).
Alt 07-08-2015, 22:15
Lep Lep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

alpha´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Valla sanırım sen yanlış anladın, çünkü benim bi arkadaş var Mısırlı ona sordum, dünya demiyor diyor, burada dünya kelimesi yokki diyor, çünkü dünya kelimesi arapça da başka bir kelime imiş. Ve onu söyledi. Yani dünya yazsaydı şu yazardı diyor. Dolayısı ile ya sen yada senin baktığın kaynaklar doğruyu söylemiyor. Alllah land yani araziyi düzleştirmiş ve bu düzlüğü artırmış yaymış anlamında.
Benim de kuran üzerine sohbet ettigim arap arkadaşlarım kuran dilinden anlamıyorlar. Kuran dilinin eski arapca oldugunu o yüzden bir çok kelimenin ne oldugunu bilmedikleri gibi ne anlamda kullanıldıgından da bi haberler. Yani kriter günümüz arapçasını bilmek degildir. Kuranın yazıldıgı dönemin arapçası ile günümüz arapcası farklıdır.Arkadasında kendi düşüncesini dile getiriyor olabilir.

Konu Lep tarafından (07-08-2015 Saat 22:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 19-08-2015, 10:27
alpha alpha isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Merhaba Lep,

Olabilir idi, ama kelime eski dil değil, şu an da bile hala kullanılan kelime;
earth ingilizcesi ve erd arapçası.
Bu iki kelimede geçmişten günümüze kullanılagelen bir kelimedir.

"Bilim insanı Allah'a götürür." Louis Pasteur
...
Domuz eti sağlıklı diyenler domuz etinden çiğ köfte yesinler, konuşmasınlar..
Alt 02-09-2017, 06:44
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AKP gençlik kolları başkanı Tolgay Demir, düz dünya teorisi başlıklı bir yazı yayınladı: "Dünyanın yuvarlak olması mason uydurması, dünya düzdür" diyor yazısında. Ki biz bunu kur'an ayetlerinden biliyorduk zaten.

İslam'a göre gökte asılı yıldızlar vardır ve yeryüzüne düşen yıldızlar da vardır. Allah'ın 2 günde yarattım dediği 7 kat göğün üstü kubbe şeklinde kapalıdır ve allah'ın arşı oradadır. Gökyüzü korunmuş bir tavandır ve göktaşları şeytanlara atılmak için yaratılan taşlardır. Allah, Türkçesine göktaşı dediğimiz meteorları, şeytanları taşlamak için yaratmıştır. Şeytanlara atımlık göktaşı söylemi, Muhammed'in Hicr 27, Cin 8-9, mülk 5 ayetlerinde kendi söylediğidir. Ayetlere göre göktaşları Cin ve Şeytanların kafalarına iniyor ve 7 kat gökler arasındaki en yakın gök, yıldızlarla süslenmiştir. Oysa dünya atmosferinin hiçbir katında yıldız yoktur ve dünya'ya en yakın yıldız Proxima Centauri'dir. islam'a göre 7 kat bina edilmiş ve tavanı ile korunmuş, yaklaşan şeytanların taşlanarak kovalanması için göktaşları yaratılmıştır. İslamda yıldız kayması teorisi ile desteklenen islamın Düz dünya\evren modeli budur.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 02-09-2017, 08:40
Tumagü İskicap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tumagü İskicap Tumagü İskicap isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dünya düzdür islami argümanını, Arabistan Başmüftüsü Abdülaziz Al Şeyh ve Arabistan fetva kurulu başkanı medya'ya açıkladıktan sonra dünya müslümanları cesaretlendiler bu konuda. Quran'da dünya düzdür sonucu, yeryüzü/arz düzdür ifadesini veren ayetlerden çıkarılabilir. Quran'ın evren kuramı kapalı evren modelidir. Kıyamet zamanı gökkubbe'den, sema'dan yeryüzü/arz'a yıldızların düşmesi ifadesi, quran'ın sema dediğinin, evrenin mi gökkubbesi, yoksa dünyanın mı gökkubbesi olduğu net anlaşılmıyor.
Alt 02-09-2017, 09:46
Shutur Nahundi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Shutur Nahundi Shutur Nahundi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuran'da muhammed "güneş bir karar yerine doğru akıp gitmektedir" dediği yasin 38'de,
Gök kubbeli fanus içindeki düz dünyanın doğusundan batısına doğru güneşin akıp gittiği kastedilir.
Solar apex yörüngesi boyunca vega yıldızına doğru hareket ettiği kastedilmez.
Yasin 38'de solar apex yörüngesi ve vega yıldızı hakkında bilgi verilmez zaten.
Alt 02-09-2017, 11:31
Cercis Hz Circis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cercis Hz Circis Cercis Hz Circis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tolgay demir'in makalesini okudum ben. tolgay demir'e göre güneş 93 milyon mil uzaklıkta değildir. çok daha yakın ve daha küçüktür. gemi ile yolculuğa çıktığınızda, güneşin kara balçıkta battığı yere yolculuk yapabilirsiniz. çünkü makalesinde yazdığına göre "güneş, dünya'ya yakın ve dünya'dan daha küçüktür! düz dünya'nın çevresinde ve yukarısında spiral şekilde çember çizerek dolaşır. yerçekimi gavity, masonların küre dünya modelindeki insanlara sistematik şekilde sundukları sihirli sözcüktür."
Alt 02-09-2017, 14:27
Üye

Ben de şuradan okudum ve gördüm ki Tolgay Demir, kıble konusunda küresel dünyada, namazlarda kabe'ye doğru yönelen milyarlarca müslümanın, kabe'nin koordinatlarına tam isabet ettirseler bile kabe'ye yönelemediklerini, uzay boşluğuna yöneldikleri gerçeğinden epey rahatsızlık duyuyor.

Ben halen cuma namazının 2 rekat farzını ve ardından 4 rekat cuma'nın sünnetini kılıyorum sosyal baskıdan dolayı ve şöyle niyet ediyorum;

Allahım, biliyorsun içimi, niyet eyledim cuma namazının farzını kılmaya, uydum imam'a döndüm kıble'ye kıblem kabe allahü ekber.
Allahım, biliyorsun içimi, niyet eyledim cuma namazının sünnetini kılmaya, uydum kuran'a döndüm kıble'ye kıblem kabe allahü ekber.

Eksik-fazla, genelde namaza niyet böyledir ama döndüm kıble'ye kısmı, diğer kısımlardan farklı, coğrafya gerçeği olarak isabet ettirilemiyor oluşu, bazı pozitif vizyonu olan müslümanları sıkıntıya düşürüyor, tasalandırıyor. İşte Tolgay Demir, pozitif vizyonlu müslümanlardan birisi. Çünkü şöyle yazmış düz dünya teorisi makalesinde;

"Güney kutbu diye birşey yoktur, dikkat ederseniz onun üzerinde hiçbir uçuş rotası yoktur. Kuzey kutbu denilen yer, karaların bulunduğu tam merkezdir pusulalar işte bu merkezi yani kuzeyi gösterir. El biruni yaptığı analizde dünyanın küre değil yuvarlak olduğunu söylemiştir, çünkü istikameti çember şeklindedir. Dinsel inançlarımızda herkesin belli bir istikamete dönmesi küre dünyada imkansızdır ama düz dünyada herkes aynı yöne örneğin Kabe'ye dönebilir".

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 02-09-2017, 20:32
Üye

Nuh tufanı düz dünya'nın kanıtıdır diyor dünya düzdür diyen Türk mucit.

Önerilen Siteler