Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-07-2018, 23:20
manas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
manas manas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Türkiye'de din tarikatler kavgalar vs...

birden ne olduysa dün fetöcüler tepelendi bugün kedicikler tarikatı, yarın belki süleymancılara menzilcilere sıra gelecek. adnancılar dün masumdu da bugün mü sapıttılar, bunun farkına yeni mi vardılar da tutuklama başladı? düğmeye basıldı çünkü, masum olsun sapıtık olsun tüm dini oluşumlar bu gerçekle karşılacak, seriye bağlandı.
her örgüt/cemaat kendi içinde bazı oluşumları safdışı bırakır, bırakmak zorundadır aslında, kendini sağlama almak için...
şimdi hiç bir dini oluşum "benim siyasetle işim olmaz, ben allah yoluyla ilgileniyorum sadece" diyemez, taptuk emre dergahı'nın masumiyeti yok artık günümüzde. ya siyasi iktidarın tekelinde olacak ya da işte öyle dağıtılacak.
erdoğanın yapmak istediği de bu, siyasi otorite kendisi olduğu gibi dini otorite de kendisi olmak istiyor, din vicdanlardan çıkıp siyasete girmek durumunda.
M.kemal doğrusunu yapmıştı tarikatleri kökten bitirmekle.. bunu dini inanca değil siyasi zekaya bağlamak gerek, o da biliyordu tarikatler masum olamaz, olmayacakta, milletin devletin başına bela olacağını biliyordu ama insanlarımız bunu anlayamadı, bakın şimdi ne haldeler. ama üzüntüm o ki insanlar herşeye rağmen tarikatlerin eteğini öpmeye devam edecek!

***Tanrı mineral de uyudu, bitki de düş kurdu, hayvanda uyandı, insan da kendini buldu ***

Önerilen Siteler