Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-07-2006, 15:16
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Muhammed neden son Peygamber?

dinssiz";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
katiliyorum drsano sana biran once unutululmasi gereken eski bir mit islam bir isa filozoftu onun icin yazdigi kitap avrupa kulturunu yikmadi veya musa ama islami yazan kisiler filozof degildi okuma yazma bile bilmeyen kisiler yazdi onun icin bugun islam ulkeleri bu durumda
Dinsiz,ortaçağ avrupasında yaşasaydın gene de aynı düşüncede olurmuydun?
Alt 05-07-2006, 16:18
retrogamer retrogamer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar...Siteye yeni üye oldum.Tartışma ortamı gayet hoşuma gitti.Benim de söyleceklerim var Son peygamber olmasının sebebini tam olarak bilmiyorum ama son peygamber olacağını da pek sanmıyorum çünkü dünyada kötülükler devam ediyor ve 600lü yıllardaki arap toplumundan daha da beter hale gelebilecek bir dünya var karşımızda..Yeni bir peygamber belki gelir ama ona inanacak insan olacağını pek sanmıyorum dünya çok değişti dogmatik inançlar kalktı.Bu gelecek peygamber ancak büyük bir mucize göstermeli ki hak yoluna davet edebilmeli..
Alt 05-07-2006, 17:12
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Evet son peygamberdir muhammed.
Allah once musa'yi yolladi, bakti ki is kotu, dur bir de isa'yi yolluyum dedi. Onun da yaptiklarini gorup, bu da olmadi ,dur bi de muhammed'i deneyeyim dedi. Muhammedin islerini gorunce iyice zivanadan cikti, bir daha peygamber yollamamaya ,Sina dagina, Kudus baglarina, zemzem suyuna and icti.
*Gelen gideni aratir, atasozu degil ,allahin kelamidir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 05-07-2006, 17:57
ate777 ate777 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dinssiz, drsano

Ateist bir arkadaşınız olarak söylediklerinizin çoğuna katılıyorum, yalnız Musa ve İsayı filozof ilan edip Muhammedden üstün tutmak yanlış olur kanaatindeyim.

Musa ve İsa gerçekten yaşadılarsa bile ya insanları kandıran çok büyük yalancılardı, ya da psikolojik sorunları olan hasta kişilerdi.

Tevratın küçük bir kısmı Musaya ait. O kısmında Musa tarafından yazılmadığı yahudi araştırmacılar tarafından itiraf edilmiş. Bana göre tevrat ne edebi ne de felsefi açıdan değer taşıyor. İçinde bir sürü akılalmaz kurallar ve hikayeler var.

İncil ise havarilerin yazdığı bir kitap. Havariler isanın öğreti ve sözlerini kendi kafalarınca yorumlayıp yazmışlar. Evet İsa Museviliğin katı kurallarını yumuşatıp taraftar toplayan bir hahamdı, ancak Muhammedde taraftar toplamaya çalışırken her kesime karşı çok ılımlıydı. Sonra ne oldu Muhammed gerçek yüzünü gösterdi...

Kurandan bahsetmek gerekirse, Kuranda sürüsüyle hata bulabiliriz. Özelliklede hikayeleri tevrattan araklarken yapılan yanlışlıklar, Allahın çoğu yerde kendisinden bahsederken başka birinden bahsetmesi gibi, ya da bazı surelerde deki yazmayı unutması gibi......vs.

Ancak Muhammedin ve Kuranın bir iddiası var oda Kuranın tamamının Allahın sözleri olduğudur. Bence bu yönden bakarsak içinde birçok hata bulsak dahi İncil ve Tevrattan üstündür. Çünkü 3 kitapta saçma sapan kurallar ve hikayeler anlattığı halde, sadece Kuran vahiy yoluyla yazılmış izlenimi veriyor. Her ne kadar İncilinde havarilerin Tanrıdan esinlenme yoluyla yazdırılmış olduğu düşünülsede Kurandaki gibi direk olarak Allahtan Muhammede bir hitap tarzı yok.

Kısaca al birini vur ötekine. İsa zamanındaki Yahudilerin uygulamaları, ortaçağdaki Katoliklerin uygulamaları, Müslüman şeriatçilerin uygulamalarını düşünürsek 3 kitapta toplum için zararlıdır. Umarım gelecekte kutsal kitaplardaki abuk sabuk hikayeleri ve kuralları kendi hayatında uygulamaya çalışan insanlar olmaz.
Alt 21-07-2006, 15:59
vacsmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vacsmt vacsmt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu sorunun net bir yanıtı yok !!!Muhammed'in neden son peygamber
olduğunu anlayabilmemiz için ALLAH'ın neden eskiden peygamberler
seçerek toplumsal hayata müdahale etme gereği duyarken bundan
neden Muhammed den sonra vazgeçtiğini bile bilmemiz gerekiyor !
Bu noktada konuya İslamcıların verdiği klasik"ALLAH,Muhammed *
peygamberle beraber son ve değişmez kitabı gönderdi bundan sonra
artık başka peygambere gerek yoktur!"yanıtı da çok havada kalıyor.
Zira buğün itibarıyla biliyoruz ki Kuran da zaman içinde birçok tahrifattan
geçerek günümüze ulaşmış bir kitaptır.BKZ.BENİM BU KONUYLA İLGİLİ
DİĞER YAZILARIM.....
*Sonuçta ben Muhammed neden son peygamber sorusunun yanıtını *
bulamadım.Bulan varsa beri gelsin.........
Alt 22-07-2006, 17:35
Üye Değil

yahu bu ateistler neden böyle dönek olurlar ?

buhariden tirmiziden müslümden bizler sağlam kaynak gösterirler ve derlerki bak bunlar islamın en sağlam kaynakları bunlar doğrudur derler sonra hz muhammed bir peygamber değil der çıkarlkar işin içinden !

sizler nasıl bir çelişki içinde olduğunuzun farkındamısınız veya işinize gelmediği içinmi böyle davranıyorsunuz ?

hem allahı inkar et sonra ayetleri tek tek karşımıza sırala ve bak ayet böyle diyor dersiniz sonrada bak size kendi silahınızla cevap veriyoruz dersiniz fakat savunduğunuz kitabı inkar edersiniz !

bir düşünün de neyin gerçek neyin yalan olduğunu anlayın !

hep sizin düüşüncenizin tersinde olan düşünce yanlış dır diye bir kural yok hep ben haklıyım demekle haklı olunmaz !

ancak islama fitne ve nifak sokmak gayreti dışına çıkmaz .

zaten birşey de elde edemezler ki bugüne kadar da edemediler .
Alt 22-07-2006, 17:43
Üye Değil

vacsmt";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu sorunun net bir yanıtı yok !!!Muhammed'in neden son peygamber
olduğunu anlayabilmemiz için ALLAH'ın neden eskiden paygamberler
seçerek toplumsal hayata müdahale etme gereği duyarken bundan
neden Muhammed den sonra vazgeçtiğini bile bilmemiz gerekiyor !
Bu noktada konuya İslamcıların verdiği klasik"ALLAH,Muhammed
peygamberle beraber son ve değişmez kitabı gönderdi bundan sonra
artık başka peygambere gerek yoktur!"yanıtı da çok havada kalıyor.
Zira buğün itibarıyla biliyoruz ki Kuran da zaman içinde birçok tahrifattan
geçerek günümüze ulaşmış bir kitaptır.BKZ.BENİM BU KONUYLA İLGİLİ
DİĞER YAZILARIM.....
Sonuçta ben Muhammed neden son peygamber sorusunun yanıtını
bulamadım.Bulan varsa beri gelsin.........
senin o klasik cevap aldığın cümlesini kabul etmemen seni bağlar başkasını değil !

sen ister kabul et ister etme bir peygamber zuur etmiş 1400 sene evvel ve son bulmuştur .

kıyamet gerçeğini bilen bir insan da kıyametin yaklaştığını anlar !

ister algıla ister algılama ister inan ister inanma .

neye inanıp inanmaman seni bağlar seni o klasik cevap tatmin etmediyse senin istediğin tarzda bir cevap yazda insanlar senin hoşnut olucağın tarzda cevap yazssınlar !

son peygamber oluşunun isbatı halen 1400 sene evvelki kuranın korunması ve halen de bir başka peygamberin yeryüzüne gelmemesi !

zaten bir peygamber gelse mucize gösterir görürdük ... peygamberlere mucizeler verilmişdir .
Alt 22-07-2006, 18:03
NedimYilmaz NedimYilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

deniz1955";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
peygamberlere mucizeler verilmişdir .
Destansı mucizeler.
Alt 22-07-2006, 18:43
mep
Üye Değil

deniz1955";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yahu bu ateistler neden böyle dönek olurlar ?

buhariden tirmiziden müslümden bizler sağlam kaynak gösterirler ve derlerki bak bunlar islamın en sağlam kaynakları bunlar doğrudur derler sonra hz muhammed bir peygamber değil der çıkarlkar işin içinden !

sizler nasıl bir çelişki içinde olduğunuzun farkındamısınız veya işinize gelmediği içinmi böyle davranıyorsunuz ?

hem allahı inkar et sonra ayetleri tek tek karşımıza sırala ve bak ayet böyle diyor dersiniz sonrada bak size kendi silahınızla cevap veriyoruz dersiniz fakat savunduğunuz kitabı inkar edersiniz !

bir düşünün de neyin gerçek neyin yalan olduğunu anlayın !

hep sizin düüşüncenizin tersinde olan düşünce yanlış dır diye bir kural yok hep ben haklıyım demekle haklı olunmaz !

ancak islama fitne ve nifak sokmak gayreti dışına çıkmaz .

zaten birşey de elde edemezler ki bugüne kadar da edemediler .
*sevgili deniz ateist arkadaşlara kızmışsın kurandan örnekler veriyolar,hemde inanmıyolar diye

kim ne kitabını savunuyo *ateistler kitabımı savunuyo,aklın karıştı herhalde bak şöyle oluyo kuran müslümanların kitabı,ateistler savunmuyo müslümanlar savunuyo onu,ataistler bazı ayetlerini filan koyup soruyolar sadece!!aman gözünü seveyim kargaşa yaratma gelen giden misafirler oluyo!ateistler kuranı savunuyo *filan diye algılayacaklar,sonra çivisi çıkıcak sitenin.zaten ne kadar allahu ekber demesini bilen varsa dalıp siteye bağırıp çağırıp gidiyo.peygamberlere mucize verilmesi olayıda enteresan tabiki,muhammet'ede kuran verildi mesala mucize olarak dimi,son peygamber olmasından dolayı eldede başka bişi kalmayınca,bütün peygamberlere böyle bol bol dağıtılınca tabi!! sona kalan dona kalır gibi yani.neyse ben fazla düşünmeyeyim,kafam dağılıyo sonra.

Son peygamber olmasının nedeni bence.Zaten kainatı o'nun yüzü suyu hürmetine yaratmıştı o geldi,gitti herşey bitti.yani kısaca'' Harç bitti yapı paydos'' *sevgiler
Alt 23-07-2006, 06:13
soro soro isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

soro - MSN üzeri Mesaj gönder soro - YAHOO üzeri Mesaj gönder

nefisto,bir laf etmişsin tam hedefi tutturmuşsun.
"Son peygamber olmasının nedeni bence.Zaten kainatı o'nun yüzü suyu hürmetine yaratmıştı o geldi,gitti herşey bitti.yani kısaca'' Harç bitti yapı paydos'' *sevgiler"

doğruya yakın bir laf.

eski insanlara ayrı ayrı topluluklar olduklarından devamlı peygamberler geliyodu.

artık insanlık tek bir topluluk gibi olmuş.yeni peygambere gerek yok,zira hz. muhammedein dini heryere ulaşıyor,duymayan yok,yan, işi yerele havale etme durumuna gerek yok.

fakat insanlık ise hz muhammedin çağrısına nefis ve şeytan hesabına kulak tıkadığı için ve bu insanları uyandırmak için yeni peygamber de gelmeyeceğine göre *artık son durak yaklaştı gibime geliyor.
azgınlığın ve zulmun sergilenmemiş şekli kalmadı gibi,e bu tarafta da artık söz tükendi,herşey söylendi.
insan nesli vazifesini yaptı ve artık vazifeden uzaklaşıyor.azgınların çoğalıp içlerinde tek bir hakiki *müslüman kalmadığı zaman kıyameti bekle.

Önerilen Siteler