Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-07-2012, 09:00
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Muhammed'e göre kadın'ın tanımı ve nitelikleri

Kadın ve insan hakları bizdedir ,islam kadına hak ettiği değeri vermiştir diyen kardeşlerimiz silkelenin ve o güzel gözlerinizi ne olursunuz açın.Gerçeklerle yüzleşin

"Kadınlar aklen ve dînen dûn (aşağı) yaratıklardır..."
(Muhammed)

"Allah'ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü... erkekler kadınlar üze-
rinde hâkimdirler.. "

(Kur'ânNisâ34)

"Erkeklerin (kadınlardan) bir üstün dereceleri vardır..."

(Kur’ân: Bakara 228)

"iki kadının tanıklığı bir erkeğin tanıklığına bedeldir"

(Kur'ân: Bakara 282)

"Erkeğin payı., iki dişinin payı kadardır... Erkeğe kadına nispetle iki
pay verilir"

(Kur,ân:Nisâ11,176)

"Serkeşlik (itaatsizlik, inatçılık) etmelerinden endişelendiğiniz (kadınla-
rı)... dövün."

(Kur'ân Nisâ34)

"Uğursuzluk üç şeyde vardır: karı'da ev'de ve at'da...H
(Muhammed)

"Namazı kat'eden (bozan) şeyler (Kara köpek), eşek, domuz ve KA-
DIN’dır
(Muhammed)

"Kadınlar arasında sâliha (iyi, yararlı) kadın yüz tane karga arasında
alaca bir karga gibidir..
(Muhammed)

"Benden sonra erkekler için kadınlardan daha zararlı bir fitne bırakma-
dım..
"(Muhammed)

"Bana Cehennem halkı gösterildi; çoğunluğu kadınlardı... Siz kadınların
çoğu Cehennem kütüğüdür."

(Muhammed)

İLHAN ARSEL Şeriat ve Kadın'dan alıntı

Konu xcan tarafından (09-07-2012 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-07-2012, 18:06
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Müminler kadın haklarını aktarmanız için fırsat sundum sizlere .Hadi öksürün sesinizi duyayım
Alt 09-07-2012, 18:16
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Iki hadiscikte benden olsun be

"Eğer erkeğin tepesinden tırnağına kadar cerahat aksa, kadın da bunları ağzı ile temizlese, yine de erkeğin hakkını ödemiş olmaz."
İbni Hacer el Heytemi 2/121

Hz. Ömer (radiyallahu anh) anlatiyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Erkeğe, hanımını ne sebeple dövdügü sorulmaz." Ebu Davud, Nikah 43, (2147).
Alt 10-07-2012, 12:26
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

xcan,insanın canını sıkmaya başladın,kıcından kelimeler uydurup burda hadis kaynağını belirtmeden hangi cüretle,iftira atma olayına girersin,başlık acıyorsun,açtığın başlıkların hiçbirinde delil sunmuyorsun,düşüncelerin cok alcakca ve pis kokan bir durumdaki,zehrini akıtmaktan zevk alıyorsun,galiba yeni yetme bir ateistsin,burda şu ana kadar hiç bir ateistten duymadığım dayanaksız iftiraları sende görüyorum,diğer arkadaşalr hiç yoktan şurda şu falan derken yalanda olsa delil sunuyorlar ama sen şunu demiş,bunu demiş
..bi iletindede delil diye şöyle yazmışsın sahihi....2-345 .sahihi... bu nedemek nasıl bir anlayıştır senin ki,
bi yerde artık başlık acmayacağını belirtmiştin,vallahi süper olur,senin başlıkları okurken yemin ediyorum gülme kriine giriyorum,alcaldıkca alcalıyorsun,oku araştır sonra yaz,afedersin ama kıcından cumleler kurup peygamber efendimize addetme,galiba cocuksun ki nasıl cumleler kurduğun ve ne düşüncede olduğun gün yüzüne cıkıyor,ALLAH cumle insanı doğru yolu bulmayı nasip etsin.saygılar

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 10-07-2012, 13:59
123 123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selamun Aleyküm,

öncelikle verdiğiniz kur andan ayetleri kendi kafanızdan yorumlayıp oraya yazmışınız. ben bakara suresi 228. ayete baktım kadınların erkeğe hakları ve erkeğinde kadınlara hakkı vardır. ancak erkeğin hakkı 1 derece daha fazladır. yani erkeğin kadına olan sorumlulukları daha fazla denmek istenmiş. sizse erkek kadından daha üstün diye yorumlamışınız bu bir... nisa 34 . ayette kadına karşı üstünlükten bahsedilmemiş ayetin tamamı buyrun:
nisa 34:
Allahın insanları birbirinden üstün kılması ve erkeklerin mallarını aile fertleri için harcamaları sebebiyle erkekler kadınlar üzerine koruyucu ve yöneticidirler.iyi kadınlar itaatkar olup Allahın korunmasını emrettiği gizli yerlerini korurlar.Çirkeflik yapmasından korktuğunuz kadınlara durumlarına göre ya öğüt verin yataklarından uzaklaşın ya da hafifçe dövün. eğer itaat ederlerse onların aleyhine başka bir yol aramayın.çünkü Allah çok yücedir,çok büyüktür.

gördüğünüz üzere burada erkeğin kadına karşı sorumlulukları verilmiştir. yanlızca çirkeflik yapan kadınların hafifçe dövülmesi gerektiği bildirilip kadına karşı kesinlikle bir hakaret yoktur.
bu 2...

hz. Muhammed biricik peygamberimizin böyle bir sözü hiç bir hadiste yoktur. İslamda uğursuzluk yoktur diyen zatın böyle bir sözü söyleme imkanı 0 dır . bu onun üstüne atılan iftiradır. bu 3...

belli ki kur an ayetlerini yanlış yorumlamışsınız. gerekli açıklamaları ben yaptım. lütfen bilip bilmeden koyduğunuz ayetlerin ki (ayetlerin tamamını ve doğrusunu yaz sıkıyosa ) orasını burasını kesip birleştirmişsiniz. ve çok garip manalar çıkartmışsınız. lütfen laf attığınız kitabın biraz haddini bilin o kitap KUR AN
Alt 10-07-2012, 14:12
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hadislerin hepsini bilemem ama bazıları sağlam, Kuran kolay, ona kendiniz bakın.
Fasıl: NAMAZ BÖLÜMÜ
Konu: Namazın Sekiz Şartı - Kıble
Kaynak: Buhari, Salat 90, İlm 18, Ezan 161, Cezau's-Sayd 25; Müslim, Salat 254, (504); Muvatta, Kasru's-Salat 38, (1, 155); Ebu Davud, Salat 110, 113 (703, 704, 715, 716, 717); Tirmizi, Salat 252, (337); Nesai, Kıble 7, (2, 64, 65)
Ravi (r.a.):
Hadis: Diğer bir rivayette şöyle gelmiştir: "Resulullah (sav) buyurdular ki: "Biriniz sütresiz olarak namaz kılarsa (önünden geçtiği takdirde) şunlar namazını bozar: Eşek, domuz, yahudi, mecusi, kadın... Namazın bozulmaması için onun önünden, bunların bir taş atımlık uzaktan geçmesi kifayet eder." (Bir diğer rivayette şöyle denmişti: "Namazı, (önden geçen) hayızlı kadın ve köpek bozar.")
Kayıt No.: 2732

Fasıl: UĞURSUZLUK VE FAL BÖLÜMÜ
Konu: Uğursuzluk Ve Fal Hakkında
Kaynak: Buhari, Cihad 47, Nikah 17; Müslim, Selam 119, (2226); Muvatta, İsti'zan 21
Ravi (r.a.): Sehl İbnu Sa'd
Hadis: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Bir şeyde (uğursuzluk) olsaydı, bu atta, kadında, meskende olurdu."
Kayıt No.: 4095

Muhammed efendinin misojinist(kadın düşmanı, kadından tiksinen) olduğu sabittir.

Bakın aşağıda kocasını henüz öldürdüğü kadını düdükleyişini anlatıyor sahih kaynaklar. Mide bulandırıcı, ana avrat sövdüresi bedevi!
Fasıl: NİKAH BÖLÜMÜ
Konu: Resulullah (sav)'ın Zevceleri
Kaynak: Buhari, Salat 12, Ezan 6, Salatu'l-Havf 6, Cihad 102, 130, Menakıb 27, Megazi 38; Müslim, Nikah 464, (1367); Ebu Davud, Haraç ve'l-İmaret 21, (2996, 2997, 2998); Nesai, Nikah 79, (6, 131-134)
Ravi (r.a.): Enes
Hadis: Resulullah (sav) Hayber'e geldi. Allah kaleyi fethetmeyi müyesser kılınca, kendisine Safiyye Bintu Huyey İbni Ahtab'ın güzelliğinden bahsedildi. Safiyye'nin kocası savaş sırasında öldürülmüştü. Kadın daha yeni evlenmişti. Aleyhissalatu vesselam, ganimetten pay olarak kendisine onu seçti. Oradan Safiyye ile birlikte çıktılar. Revha nam mevkiye geldiler. Aleyhissalatu vesselam orada gerdek yaptı. Sonra küçük bir yaygı içerisinde has (denen hurma, yağ ve keş'ten mamul bir yemek) hazırladı. Sonra bana: "Etrafındakileri çağır!" buyurdu. Bu, Resulullah (sav)'ın Safıyye için verdiği düğün yemeği idi. Sonra oradan Medine'ye hareket ettik. Resulullah (sav) Safiyye için, bineğinin terkisine bir örtü seriyordu. Sonra devesinin yanıda çömelip dizini dayadı. Safiyye (ra), dizine basarak deveye bindi.
Kayıt No.: 5617

Fasıl: SOHBET BÖLÜMÜ
Konu: Erkeğin Hanımı Üzerindeki Hakları
Kaynak: Tirmizi, Rada' 10, (1159)
Ravi (r.a.): Ebu Hüreyre
Hadis: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim."
Kayıt No.: 3293

Kaynak: Tirmizi, Rada' 10, (1161)
Ravi (r.a.): Ümmü Seleme
Hadis: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Hangi kadın, kocası kendisinden razı olarak vefat ederse, cennete girer."
Kayıt No.: 3294

Kaynak: Buhari, Nikah 86, Bed'ü'l-Halk 6; Müslim, Nikah 120-122 (1436); Ebu Davud, Nikah 41, (2141)
Ravi (r.a.): Ebu Hüreyre
Hadis: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Nefsim kudret dinde olan Zat-ı Zülcelal'e yemin ederim, bir erkek hanımını yatağa davet ettiginde kadın imtina edip gelmezse, kocası ondan razı oluncaya kadar semada olan (melekler) ona gadab ederler."
Kayıt No.: 3295

Kaynak: Ebu Davud, Nikah 43, (2147)
Ravi (r.a.): Ömer
Hadis: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Erkeğe, hanımını ne sebeple dövdüğü sorulmaz."
Kayıt No.: 3299

Bu da bonus, peygamberin şeytanı Müslüman olmuş!
Fasıl: SEFER (YOLCULUK) VE ADABI BÖLÜMÜ
Konu: Seferden Dönüş
Kaynak: Tirmizi, Rada 17, (1172)
Ravi (r.a.):
Hadis: Bir diğer rivayette şöyle gelmiştir: "[Resulullah (sav):] "Kocası gurbette olan (yabancı) kadınların yanına girmeyin, Zira şeytan, herbirinizin içinde, vücudunuzda kanın dolaştığı gibi, (kendisini hissettirmeden) dolaşır" buyurdu. Biz atılıp sorduk: "Sende de dolaşır mı?" "Bende de (dolaşır), ancak Allah bana yardım etti de (şeytanım) müslüman oldu."
Kayıt No.: 2200
Alt 10-07-2012, 14:18
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
xcan,insanın canını sıkmaya başladın,kıcından kelimeler uydurup burda hadis kaynağını belirtmeden hangi cüretle,iftira atma olayına girersin,başlık acıyorsun,açtığın başlıkların hiçbirinde delil sunmuyorsun,düşüncelerin cok alcakca ve pis kokan bir durumdaki,zehrini akıtmaktan zevk alıyorsun,galiba yeni yetme bir ateistsin,burda şu ana kadar hiç bir ateistten duymadığım dayanaksız iftiraları sende görüyorum,diğer arkadaşalr hiç yoktan şurda şu falan derken yalanda olsa delil sunuyorlar ama sen şunu demiş,bunu demiş
..bi iletindede delil diye şöyle yazmışsın sahihi....2-345 .sahihi... bu nedemek nasıl bir anlayıştır senin ki,
bi yerde artık başlık acmayacağını belirtmiştin,vallahi süper olur,senin başlıkları okurken yemin ediyorum gülme kriine giriyorum,alcaldıkca alcalıyorsun,oku araştır sonra yaz,afedersin ama kıcından cumleler kurup peygamber efendimize addetme,galiba cocuksun ki nasıl cumleler kurduğun ve ne düşüncede olduğun gün yüzüne cıkıyor,ALLAH cumle insanı doğru yolu bulmayı nasip etsin.saygılar
Öyle olmuyor cevap.

Cevap, yalan demenle de olmuyor. hangisi yalan? ayetler mi? Hadisler mi?

Mesela Buhari'yi okuman gerekebilir.

Aşağıda örnek bir hadis, hem kadının aklının eksikliği konusu hem de şahitlik derecesi, bak ikisi bir yerde.

Ravi:Ebû Saîd-i Hudrî
Hadis:
Şöyle demiştir: Bir Kurban, ya Ramazan bayramında Resûlu'llâh salla'llâhu aleyhi ve sellem Efendimiz, yanımıza namezgâha çıktı. Kadınların yanından geçti. Ve (onlara): Kadınlar, sadaka veriniz. Zîrâ bana Cehennem halkı gösterildi, çoğu sizler idiniz. buyurdu. (Kadınlar): Yâ Resûlâ'llâh, neden? diye sordular. Çünkü siz (ötekine, berikine) çokca lâ'net eder, zevclerinize karşı küfrân-ı ni'met gösterirsiniz. (Ne acîbdir ki kendini zapteden tam akıllı ve dîninde) hazimli kimsenin aklını sizin kadar eksik akıllı ve dîninde) hazimli kimsenin aklını sizin kadar eksik akıllı, eksik dinli hiç bir kimsenini çelebildiğini görmedim. buyurdu. Aklımızın, dînimizin eksikliği nedir? Yâ Resûâ'llâh. dediler. Kadının şahâdeti, erkeğin şahâdetinin yarısı değil midir? diye sordu. Evet. dediler. İşte bu aklın eksikliğinden. Hayız gördüğü zaman da namaz kılmaz, oruç tutmaz değil mi? buyurdular. Evet. dediler. İşte bu da dîninin eksikliğinden. cevâbını verdi.

Buyur araştır.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 10-07-2012, 14:29
123 123 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sondan başlayalım oradaki şeytan dediği nefistir. peygamberimizin orada dediği şey benim nefsim terbiyelidir demektir. bu diğer paygamberlerde de vardır.yoksa şeytan lanetlenmiştir ve kıyamete kadar müslüman olmayacaktır. zaten o hadiste oynamalar olmuş belli. hiç bir peygamber şeytanım müslüman oldu demez! ravi(r.a) hadis alimi olarak hiç bir yerde okumadım görmedim. lütfen güvenilir olanları Tirmizi,buhari ,müslim gibi hadis alimlerini veriniz.
erkeklerin kadınlar üstünde çok hakkı vardır. namaz kılarken önünden kadın geçmesi elbette namazı bozacaktır. çünkü kadınlar erkeklerin nefislerininin dikkatini çekerler ve namazda iken ruh yerine nefsin hakim olması namazı geçersiz kılar. kadın da uğursuzluk yoktur islamda da uğursuzluk yoktur . uğursuzluk olsaydı gibi cümleler peygamberimize ait değildir!!
Alt 10-07-2012, 14:35
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Güzel kardeşim, böyle bir hadis yok, Tirmizi ver dediğin hadis Tirmizi! Ravi(r.a) hadis alimi değil, nakleden manasındadır. Burada kaynak(alim) Tirmizi, nakleden bilinmiyor! Hadis okumayıda mı biz öğretelim size yahu? Bir de sıkılmadan "yok böyle bir şey", "okumadım", "görmedim" demişsin. Ben ne yapayım sen okumadıysan?
Alt 10-07-2012, 15:17
Deistic Thought - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deistic Thought Deistic Thought isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İmam hatip mezunu ve türbanlı bir kızla konuşmuştum 1-2 ay evel. Ona da bu ayetlerden bahsettim. O da erkeklerin kadınlardan çok daha üstün olduğunu kabul ettiğini, Allah'ın erkekleri daha üstün yarattığını söyledi.

Yani müslüman kadınlarda, erkeğin üstünlüğünü kabul ediyor artık. Zaten nasıl etmeyecekler tapu gibi ayetler var

Konu Deistic Thought tarafından (10-07-2012 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler