Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-12-2008, 02:27
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sudem,

Burada yazan ateist, agnostik vb. insanların Turan Dursundan sonra değiştiğini zannediyorsan yanılıyorusun, ancak Turan Dursun dar olan yolu genişletmiştir. Ayrıca "ateist olun" diye zorla bir dayatmada da bulunmamıştır. Onun anısına kurulmuş olan bu site, elbetteki onun fikirlerini savunacaktır.

Peygamberler ve dinler varolduğu sürece, onları benimsemeyen insanlarda tarih boyunca varolmuşlardır ve olacaklarda. Zamanında belki insanlara otoriter bir yaşam biçimi sunmayı amaçlamış olabilirler, ancak günümüzde bu, etkili bir silah olarak kullanılıyor.

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 14-12-2008, 20:31
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sudem.71@hotmail.com´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden sizinle ayni fikir ve inançta olmayan insanlara karşi bu kadar saldirgansiniz.azinlik olduğunuzdan mi yoksa ne kadar bağirirsan okadar haklisin fikrini benimsemiş olduğunuzdan mi??...Turan Dursun biçok safsata yazmış çizmiş ve bunada candan inanmış ne acıdırki kendine inandırdığı bir azınlığın sözde lideri olmuş...bu denli cehalet pes doğrusu kitabı tersden okumayı bırakında birde normal beyinlerin yaptığı gibi düzden okuyun........

Sudem sen önce kendi beyninle ilgilen. Biz kime saldırıyoruz? Bu site din de dahil her şeyi eleştirecektir ama eleştiri ayrı saldırı ayrıdır, daha az evvel forumda dolaşırken bir mesajda Muhammed'le ilgili uygunsuz bir ifadeyi sildim sen bu laflarınla şu an kul hakkıma saldırıyorsun ahirette elim yakanda olur. Saldırganlığı bırak adam gibi konuşalım. Şimdi diyorsun ki Turan Dursun biçok safsata yazmış çizmiş ben de diyorum ki haydi o bir çok safsatadan üç tane görelim hodri meydan!

Konu yucemanitu tarafından (16-12-2008 Saat 02:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 16-12-2008, 02:31
sudem.71@hotmail.com sudem.71@hotmail.com isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

sevgili atlas ne demek istediğimi aslında sen kendi kurduğun cümlelerle ispatlamışın beni beyinsizlikle itham ediyorsun...sen ve senin gibiler anlatmak istediği şeyleri ifade ederken gerçekten haddinizi aşıyorsunuz.öncelikle bana kul hakkı dersi verecek en son kişi bile değilsin,ben kimsenin kişilik haklarına ve şahsiyetine saldırıda bulunmadım,ikincisi saldırı ve eleştiriyi ayırt edebilecek kadar zekam var,üçüncüsü ben o mesajı senin şahsına değil genel olarak siteye yazdım bu durumdan etkilenmesi gereken kişiler üstüne alabilir.....madem sen üzerine alındın şöyle söyleyim,insanların din ve inanışları hakkında fikir ve beyan yürütürken biraz daha dikkatli davranmak gerekir,savunduğun şey kendi düşüncen ve inanışınsa saygı duyarım ama birini kendine lider seçip sadece onun güya yapmış olduğu bir takım araştırma ve faaliyetlerinin peşine takılıpta onun fikri olan şeyleri savunuyor ve onu arkalamak adına çaba sarfediyorsan bunu yadırgarım.şimdi bana sen söyle arkadaşım turan dursun diyorki kuranı muhammet uydurdu bunu bana ispatlayabilirmisin,yanındamıymış eğer yaşıyor olsaydı bu soruyu kendine yöneltmek isterdim.yine kendileri demiş ki muhammet sex düşkünüdür peki arkadaş bu nasıl çirkin bir saldırı şeklidir tüm müslümanlara işte safsata derken bunlardan bahsediyordum turan dursun güya süleyman ateşi ismail nacarı susturmuş ama susturamadığı ve susturamayacağı yığın bir çoğunluk var.eleştiriye açığız elbette sorun kafanıza yatmayanı dilimizin dödüğünce açıklayalım mutlaka beynimiz okadarda gelişmiştir.turan dursun sadece dine saldırmıştır onun yaptığı eleştiri değil ötesinde bişey inandığı şeyi farklı bir üslüpla anlatabilmiş olsaydı belki ona saygı duyabilirdik ve şimdi sizde onun arkasından gidiyor aynı yöntemle saldırıyorsunuz.
Alt 16-12-2008, 03:14
Kıdemli Üye

Sevgili sudem beyin bahsini ilk ben açmadım ama. Bak sen de anormal beyinli demişsin ikimiz de gereksiz konuştuk. Evet sağlıklı bir tartışma için bunu yapmayalım. Elimden geldiğince özenli davranacağım sudem. Kul hakkına gelince ben ve diğer mod arkadaşlar dine hakaret içerecek ifadeleri görünce editliyoruz ve eğer saldırdığımız söylenirse haksızlık edilmiş olur ben de bunu şakayla karışık ifade ettim.

Savunduğum şeyler elbette benim fikrim sudem ama Dursun'un da yalan söylediğini düşünmüyorum.
Uydurmuşu neye dayanarak söyleyebiliriz:Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Ve büyük azab onlaradır. (Bakara 7) Bir tanrı kullarının hem gözlerini mühürleyecek hem inanmadılar diye cehenneme atacak. Bu adil olmaz ki. Şuna da bakalım: Ey iman edenler, eğer siz Allah'a yardım ederseniz, O da size yardım eder ve sizin ayaklarınızı sağlamlaştırır. (Muhammed 7) Ne demek Allah'a yardım, hiç olur mu? Ayrıca Allah nasıl olur da yemin eder Kuran hep Allah'ın yeminleriyle dolu. Allah hiç yemin eder mi?Bundan başka Allah hiç "beyinsiz, kofkütük, hayvan" diye söver mi? İstersen bu lafların geçtiği ayetleri de daha sonra bulup asayım.

Sex düşkünü lafını neye dayanarak söylemiş. Bak şu ayete:
Ey Peygamber, gerçekten biz sana ücretlerini (mehirlerini) verdiğin eşlerini ve Allah'ın sana ganimet olarak verdikleri (savaş esirleri)nden sağ elinin malik olduğu (cariyeler) ile seninle birlikte hicret eden amcanın kızlarını, halanın kızlarını, dayının kızlarını ve teyzenin kızlarını helal kıldık; bir de, kendisini peygambere hibe eden ve peygamberin kendisini almak istediği mü'min bir kadını da, -mü'minler için olmaksızın yalnızca sana has olmak üzere- (senin için helal kıldık). Biz, kendi eşleri ve sağ ellerinin malik olduğu (cariyeleri) konusunda onlar (mü'minler) üzerine neyi farz kıldığımızı bildik (size bildirdik). Böylelikle senin için hiç bir güçlük olmasın. Allah çok bağışlayandır, çok esirgeyendir. (Ahzab 50) Bir de Kuran'dan sonra en değerli kitap olan Buhari'nin hadis kitabında Muhammed ve Ayşe'nin Ayşe 9 yaşında iken gerdeğe girdiği yazar. Aynı iddia Müslim'de de var. Ayrıca Ayşe'nin: "Bakıyorum da rabbin hep senin hevan için koşuyor." cümlesi de Buhari'nin hadislerinde var. Dahası evlatlığının karısıyla evlendiğini de biliyorsundur. Biliyorum bunlar sizin için kutsal ama durum böyleyken Kuran'a ve Allah'a inanamıyorum. Kimseyi incitmek ya da saldırmak istiyor gibi görünmek bile istemem sevgiler.
Alt 16-12-2008, 18:09
sudem.71@hotmail.com sudem.71@hotmail.com isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

sevgili atlas seninde ifade ettiğin gibi saygı ve hoşgörüyle yapılan bir sohbet seher vakti uykusundan daha tatlıdır.bu dostane yaklaşımından dolayı teşekkür ederim.birbirimize kendi inançlarımızı empoze etmek yerine,neye neden inandığımızı yada inanmadığımızı ifadeye çalışalım.ilk olarak bakara7 den bahsedelim...sevgili atlas birşeyi başıyla sonuyla bir bütün olarak okumak ve o şekilde yorumlamak daha doğru olacaktır...GERÇEKTEN KAFİR OLANLARI(AZAP İLE)KORKUTSANDA KORKUTMASANDA MÜSAVİDİR ÇÜNKÜ ONLAR İMAN ETMEZLER..bakara6 bu ayet bakara7 nin açılımını veriyor bize..hiç bir şekilde iman etmeyen ve etmeyecek şekilde katılaşan kalplerden bahsediliyor,şu şekilde bir örnekle yaklaşırsak dünya kanunlarında bile kötüyü ve yanlış olanı cezalandırırsın yada yasaklarsın buda onun gibidir.onlar sonuna kadar allahı inkar edeceklerdir ve bu nedenle kalpleri ve gözleri mühürlenerek cezaları yeryüzünde başlatılır,blinir ki her zaman yanlış yanlışı.kötü daha kötüyü günah daha büyük günahı doğurur tövbesiz olduğu sürece,nitekim yanlış doğruya, kötü iyiye sıçrar ve bu nedenle onların kalbi ve gözü mühürlenmiştir.Muhammed7, burada ki yardım ALLAH'a yapılacak yardım değil,ALLAH adına islamiyete yapılacak yardımdan söz eder,islama ve islamiyetin yayımına ve doğruluğunu insanlara anlatmaya kim yardım eder ve o yolda olursa ALLAH'ta ona yardım eder manasını taşımaktadır.sevgili atlas birde bu beyinsiz,kofkütük,hayvan kelimelerinin bulunduğu ayetleri bulursan sevinirim. BUNDAN SONRA ARTIK BAŞKA KADINLARLA EVLENMEN,BUNLARI BAŞKA HANIMLARLA DEĞİŞTİRMEN,GÜZELLİKLERİ HOŞUNA GİTSE BİLE SANA HELAL DEĞİLDİR.ANCAK ELİNİN ALTINDA BULUNAN(CARİYELER)HARİÇ,BAŞKA KADINLAR ALAMAZSIN.ALLAH HERŞEYİ GÖZETLER.Ahzap52 Yani bu Muhammed(S.A.V) 9 eşi dışında başka bir kadınla çok beğenmiş olsada evlilik dahil beraber olamayacak burada ahzap51 ayetin ardından gelen kısıtlamayı görüyoruz.ayrıca ahzap süresi bilindiği üzere evlilik ve aile hayatından bahseden bir suredir.ahzap 51 de açıklanmak istenen onların hepsiyle birlikte olması demek değil,onlardan istediğini nikahlayabilmesidir.yani hala kızına ,teyze kızına ,amca kızına nikah kıyılabilirsin temsilidir ve günümüzdede bu böyledir.birşeyleri eleştirirken şunu unutmamak gerekir Muhammet(s.a.v) bir dinin peygamberi olarak gönderilmiş olsada netice itibariyle oda bir insandır,kusursuz değildir ve her insan gibi onunda doğal gereksinimleri illaki olacaktır bu neden yadırganıyor anlamıyorum.günümüzde neredeyse herkes ve hatta siz bile birden fazla kadınla birlikte olmuştur, bu ne sizi nede diğerlerini kötü insan yapmaz ki.ayrıca Muhammet(s.a.v) eşlerinin tamamıyla bir cinsel yaşam içinde bulunmamıştır,bir çoğunu sadece himaye etmek maksatlı nikahına almıştır.Ayrıca Ayşenin bu sözün takılacak bir yer yyok bana göre çünkü ALLAH'ın Muhammed'e olan kul sevgisi biliniyor tabiki en sevdiği kulu ve dininin elçisi olarak onu zaman zaman güzel temsillerle övecek ve zaman zaman ödüllendirecektir.Diğer bir konu olan oğulluğu zeyd'in karısı zeyneple evlenmesi bahsini bi sonraki mesajla açıklıcam burada geceden beri elektirikler kesilip duruyor o nedenle bu mesajı geceden beri yollayamadım sana.
Alt 16-12-2008, 19:45
Kıdemli Üye

Sevgili Sudem iyi niyetin için teşekkürler. "beyinsiz,kofkütük,hayvan kelimelerinin bulunduğu ayetleri bulursan sevinirim." demişsin. Beyinsiz ve hayvan tamam ama bir hata yapmışım. Kofkütük değil sadece kütükmüş bu aklımda yanlış kalmış kofkütük bir başka yerde geçiyor o ayet ayrı karıştırmışım. Düzeltiyorum sadece "kütük"

Bir takım beyinsiz insanlar: "Onları daha önceki kıblelerinden çeviren nedir?" diyecekler. De ki: "Doğu da Allah'ındır, batı da. O dilediğini doğru yola yöneltir." (Bakara 142)

Sen onları gördüğün zaman cüsseli yapıları beğenini kazanmaktadır. Konuştukları zaman da onları dinlersin. (Oysa) Sanki onlar (sütun gibi) dayandırılmış ahşap-kütük gibidirler. (Bu dayanıksızlıklarından dolayı da) Her çağrıyı kendileri aleyhinde sanırlar. Onlar düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar. (Münafikun 4)

Andolsun, cehennem için cinlerden ve insanlardan çok sayıda kişi yarattık (hazırladık). Kalbleri vardır bununla kavrayıp-anlamazlar, gözleri vardır bununla görmezler, kulakları vardır bununla işitmezler. Bunlar hayvanlar gibidir, hatta daha aşağılıktırlar. İşte bunlar gafil olanlardır. (Araf 179)

Şimdi ben insan gibi kızıp da bu lafları söyleyecek bir tanrı düşünemiyorum. Hem Münafikun 4'te "Allah onları kahretsin!" de diyor. Kim diyor? Allah diyor. Allah ne diyor? Allah onları kahretsin, diyor. İşte bunu Allah değil de ancak bir insan diyebilir diye düşünüyorum.

Bir de şu var:
Eğer biz dilemiş olsaydık, her bir nefse kendi hidayetini verirdik. Fakat benden çıkan şu söz gerçekleşecektir: "Andolsun, cehennemi cinlerden ve insanlardan (İnkâr edenlerle) tamamıyla dolduracağım." (Secde 13)
Allah neden istememiş neden bazı insanları ve cinleri cehennem için yaratmış? İşte herkes hidayete erseydi güzel olmaz mıydı, herkes cennete giderdi herkes iyi insan olurdu. Ne güzel olurdu.
Bir de gözünden kaçmış tekrar sorayım Allah'ın yemin etmesi sence normal mi? Sevgiler.
Alt 16-12-2008, 20:58
karadenizli karadenizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Atlas sen kuran-kerimin şunumu demesini bekliyordun kafirler ne güzeldir onlar iyi insanlardır.

Öyle diyorki onların fikirlerinin düşüncelerinin yanlış olduğunu bilsinler yoksa hafif bir tenkit bile yoruma açık olurdu mesela;

Allah ateistleri sadece hafif bir dokunup eleştirse yumuşak bir şekilde kimbilir insanlar bundan ne anlam çıkarır aslında ateistlik okadar kötü değildir derlerdi.

Ama kitaplarında peygamberimize,allaha,müslümanlara ağır hakaret edip yayınevini bile kitabının bazı yerlerini sansürlemek zorunda bırakan turan beye hiçbirşey demiyorsun
Alt 16-12-2008, 21:19
Kıdemli Üye

Sevgili Karadenizli Turan Dursun'un yer yer sert bir üslup kullandığı doğru. Kitaplarını okudum biliyorum. Ben dikkat edersen kırıcı olmamaya çalışıyorum. Dursun İslamiyet'in hayatından büyük bir kısmı çaldığını hayatının büyük bir kısmını boş yere geçirdiğini düşünüyordu ve öfkeliydi. Şöyle ya da böyle şu ya da bu nedenle evet sert bir üslup kullanmış bir iki yerde de aşırıya kaçmış olabilir. Bu da hatadır. Bunu inkar etmem. Yani bu konuyu tartışacak değilim. İşte diyorum evet her yerde özenli davranmamış zaman zaman çok sert olmuş. Olabilir. Takdir edersin ki o da bir insan hataları var. Ben onu eleştirilemez bir ilah görmüyorum ki. Ama dürüstlük ayrıdır. Adam inandığı bir şeyi savunmuş ve düşünceleri bana da mantıklı geliyor şu anda da bunu konuşuyoruz. Sevgiler.

Konu yucemanitu tarafından (17-12-2008 Saat 01:06 ) değiştirilmiştir.
Alt 18-12-2008, 06:16
Aday Üye

tekrar merhabalar sevgili atlas,öncelikle iletilerine seri bir şekilde karşılık veremediğim için kusuruma bakma,iki yaşında bir bebeğim var ve bu aralar üzerine afiyet gribal enfeksiyonla perişanız.neyse konumuza dönelim,sevgili atlas sırayla cevap vermeye çalışıyım öncelikle BAKARA 142 le başlayalım;Muhammed medineye geldikten sonra müslümanlar belli bir süre küdüse yönelerek namaz kıldılar.Bu durum yahudilerin şımarmasına "Mahammed ve ashabı kıblenin neresi olduğunu bilmiyordu biz onlara yol gösterdik" şeklinde konuşmaya başladılar.bunu üzerine hazreti Muhammet ALLAH'tan islamiyete kendi kıblesinin verilmesini ister ve o olaydan sonra Kudüsten Kabeye yönelin emri gelir ve bununla ilgili BAKARA142 indirilir.bir dinin peygamberiyle alay etmek namaz gibi farz kılınan bir edanın yönünü kendilerinin belirlediğini söylemek tam anlamıyla beyinsizlik değilmidir ALLAH'ın bunu ifade etmiş olması neden rahatsız edici olsun ki,kaldı ki gerçekten bir özürleri olduğu için yada gerçekten beyinleri olmadığından kullanılmamıştır o tabir,sadece kızgınlık ve öfke belirtisidir.Yaradanında yarattığına kızma hakkı vardır,öyle değilmi aynen ana ve babanın evladını çok sevdiği halde hatasını gördüğü zaman kızması gibi.....EL-MÜNAFIKUN Burada yadırganacak birşey göremiyorum"Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider,konuşurlarsa sözlerini dinlersin.onlar sanki elbise giydirilmiş kütükler gibidir.Burada sadece bir benzetme söz konusudur hakaret içeren bir tarafı yoktur.Dini tasdik ettiklerini söyledikleri halde,kalpleriyle inkar eden ve içten içe dalga geçen münafıkların reisi Abdullah bin Ubey,Muğis bin kays ve Cedb bin kays 'ı işaret ettiği bilinir bu ayetin onlar tıpkı tarif edildiği gibi iri heybetli yakışıklı bir görünüme sahiplermiş.kalıpları var idrakleri yoktur manasını taşıyor.Diyorsun ki insan gibi kızıpta insanca laflar telaffuz eden ALLAH olurmu,sevgili atlas zaten KUR'AN-I KERİM İnsanların anlayacağı bir dille yazılmamışmıdır anlaşımı kolay olsun diye ve yüz yıllardır kültür seviyesi en üst derecedeki insanlardan tut en alt seviyedeki insanlara hitap etmemişmidir.Eğer senin düşündüğün gibi bir dille yazılmış olsaydı çok dik,sert ve anlaşılması güç olmazmıydı.birde dikkat ettiysen siz,biz,onlar şeklinde ifadeler kullanılmıştır sen,ben o gibi ifadeler yok gibidir bu nedenle kendisinde bahsederken biz yada ALLAH yani direkt kendi ismiyle ifade vermiştir olaya,buda KUR'AN-I KERİM 'in kendisinde saklı sırlarındandır.sevgili atlas,bunlar benim dilimin döndüğünce inancım doğrultusunda yapmış olduğum açıklamalar amacı kimsenin fikrini değiştirmeye çalışmak değil ama inandığım birşeyi savunmak ve onun yanlış anlaşılmasına engel olabilmek.Birşeye nasıl bakarsan öyle görürsün,nasıl görmek istersen öyle bakarsın seninde ifade ettiğin gibi bir insan eliyle yazılmış olsaydı nasıl bu kadar evrensel olabilirdi,hangi insan kalemi bu kadar engin olabilir,hangi insan gözü bu kadar ileriyi görebilir ve asırlardır yaşayan tüm malükate hitap edebilen eskimeyen cümleler hangi insan beyniyle düşünülebilir.eğer söylediğin gibi bu kitap bir insan eliyle yazılmış olsa idi tarih 2008,500 lü yıllarda yaşamış bir insan kültürü ve zihniyeti hala bugün milyonlarca insan tarafından tartışılıyor olabilirmiydi günümüzde o zihniyet çok zayıf ve basit kalmazmıydı.diğer bir sorun ALLAH yemin edermi diye,yemin söz vermek değilmidir.ALLAH SÖZ VERİRİR,başka bir deyimle garanti verir.
Alt 18-12-2008, 06:31
Aday Üye

Birşey eğer kötüyü işaret ediyorsa ,insanlığa ve doğaya zarar veriyorsa tartışılır.islam dini hangi bir konuda insana ve doğaya saygısızlık etmiştir veya kötüyü işaret etmiştir.Din bir toplumun beşeriyetini belirler ritmik bir düzen sağlayıcıdır,hal böyleyken neden bu kadar çok irdelenir.Din kimseyi zorlamaz kalıba sokmaz öyle olmasaydı bu gün bunları özgürce konuşuyor olamazdık.Dini olmayan bir toplum başı olmayan hükümete benzer dağılır parçalanır.Bugün bu devlet hala ayakta durabiliyorsa bu birazda insanların inancının sayesinde değilmidir.Diğer din kitaplarınıda okudum hiçbir din bana islam kadar mantıklı gelmedi.İslamiyette ve KUR'AN-I KERİM de mantıklı bir açıklaması olmayan tek bir ayet bile yoktur.Benim yadırgadığım binlerce ilahiyatçının göremediğini birtek Turan Dursun mu görüp farketmiş.

Önerilen Siteler