Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-09-2010, 00:31
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

agirbas_49´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
vartor:

Ateizmi bu ifadeyle bir dergah hüviyetine büründürmüş olursunuz.
Ya da ''ateist-teali cemiyeti'' ne çağrı yapmış olursunuz.

Dinini iyi bilenler ne demek?
Bunları yazması ne kadar kolaymış. bi anlam bütünlüğü varmı yok mu..ben ne dedim?

...diyerek düşünmek gerekir aslında..
hemi?

İnsanların yüzyıllardır sorgulayamadıkları, karşıt görüşler savunanların öldürüldüğü, internet ortamında bile susturulmaya çalışılan bir grubun bu çatı altında ir araya gelebilmesi sizi neden rahatsız etti merak ettim?

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 06-11-2012, 15:57
cemel656 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cemel656 cemel656 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart saygıya her daim değer kişilik

kendisini saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.özgürlüğümüzün çınarı saygıdeğer kişilik...
Alt 26-01-2014, 02:44
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Güncelleme..
Alt 08-02-2014, 22:58
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cemel 656. Ne güzel ifade etmişsin:Özgürlüğümüzün Çınarı diyerek

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 16-02-2015, 17:24
Wolfgang Wolfgang isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Keşke herkes Turan Dursun'u objektif bir şekilde tanıyabilseydi. Maalesef günümüz yayınları çarpıtma ve yalanlardan başka bir şey sunmuyor. Ölümün birçok insanı aydınlattı.
Alt 16-05-2015, 21:55
RadikalAteist RadikalAteist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Mutezile kardeşim verdiğin bilgiler çok güzel bu söylediklerinin benzerlerini daha öncede pek çok kişidende duydum.Bu bilgileri kanıtlayan argümanlara nasıl ulaşabilirim ? Turan Dursun abimize ve Forumdaki bütün kardeşlerime güvenim sonsuz ama genede bu konuda emin olmak için sorgulama gereği duyuyorum bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
Alt 17-01-2017, 10:18
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

*Turan Dursun'un tüm kitaplarını--Din bu I-II-III-IV, Kulleteyn, Müslümanlık ve Nurculuk, Allah, (ayrıca Allah Kuran dua iman =Kaynak yay.), Kutsal kitapların kaynakları I,II,III ve şu an hatırlayamadığım bir kaç diğer kitabı & ulaşabildiğim makale ve mektuplarını da defalarca okumuşluğum vardır.
*oğlu abit dursun'un 2 kitabını
*ilhan arsel'in turan dursunla tanışması, diyaloglarını da okudum.
Dolayısıyla başlıkta yer alan bilgilerin tamamı ya kendi biyografisi olarak TD'nin kendi ağzından, ya da birinci derecede tanıkların ağzındandır...
Turan Dursun'un yaptığı, cüret ettiği şey de senin benim anlayabileceğimiz bir şey değil.
Suikastten haftalar aylar önce tehdit mektupları alıyordu.Hem de ne tehditler.Fakat ben konuşmak zorundayım.Ben zifiri karanlıktan kurtuldum, insanların da aydınlanması, uyanması lazım diyordu.
Basit bir örnek=Herkesin ne olduğunu çok iyi bildiğini sandığı LAİKLİK.Herkes çok iyi biliyor değil mi? Aklımızda hemen şablon cümleler, tanımlamalar belirmiyor mu? Sadece bizlerin değil bu alandaki akademisyenlerin, profesörlerin de durumu aynı.
Tam burada Turan Dursun'un Laiklik analizini, tanım değil gerçek bir çözümlemesini okumamız lazım.
DİN BU IV cilt= Sayfa 238-259..Tam 21 sayfa Turan Dursun LAİKLİĞİN yanlış ve eksik bilinen yönlerini, basmakalıp şablonları, laikliğin elzem unsurlarını ders verir gibi anlatıyor, ilmik ilmik örüyor. Yabancı ve yerli kaynakların en önemlilerini taramış, süzmüş akıl yürütmüş ve ortaya 20 sayfalık küçük bir başyapıt koymuş.
25 yıl kadar önce bu laiklik tanımını ilk okumaya başlarken hemen şunu düşündüm:''Yav babacan, herkesin bildiği şeye de ne çok sayfa ve zaman ayırıyorsun''..İlk 2 sayfayı okuduktan sonra kendi zır cehaletimle yüzleşmek durumunda kaldım.Utandım...
Ve şunu anladım. Bir Turan Dursun, Arif Tekin, M.İlmiye Çığ, İlhan Arsel, N. Hablemitoğlu, U.Mumcu, Ergun Poyraz,Mustafa Yıldırım kolay olunmuyor.
Boşuna demedim yukarıda-- bu tavrı, bu bakışı sen ben kavrayamayız. Bu adanmışlığı idrak edemeyiz..(Ergun Poyraz'ın 7 sene cezaevinde tutulup bir tek kez hakim karşısına çıkarılmadığını hatırlayalım.Neden acaba?)
Bizler günlük hayat içinde kendi ve ailemizin refahını sağlamak için çalışan, işinde gücünde insanlarız..Taşıdığımız at gözlüklerinden de çoklukla gocunmayız.Bu adamlar dava adamı, dava. Ve hayattaki en büyük tasaları içinde yaşadıkları toplumun, Türk insanının at gözlüklerinden, cehaletten sıyrılıp; hakettikleri çağdaş uygar bir ülkede özgür bireyler olarak yaşamaları..
Turan Dursun, İlhan Arsel, Arif Tekin ve M. İlmiye Çığ ise ayrıca----tüm bunlara ilaveten en büyük istibdad, en korkunç karanlık olan 'DİN' boyunduruğundan toplumu kurtarmak için mücadele ettiler.

OKUMA ÖNERİLERİ:
1- Karşıdevrim: Çetin Yetkin
2- Sivil örümceğin ağında: Mustafa Yıldırım
3- Ergun Poyraz: tüm kitapları; ama son kitabı ihanet ve darbenin son 100 sayfası 3 kere okunmak kaydıyla
4- SAĞDUYU; Tanrısızlığın İlmihali: Jean Meslier (Atatürk'ün altını çize çize okuduğu bu kitap Gazi'nin dinden kopuşunda bence başat rol oynadı. Bu konuyu tartıştığım Sinan Meydan bu kitaptan tamamen habersizdi mesela.)
5-Kulleteyn:Turan Dursun

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 04-04-2019, 01:35
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 08-07-2021, 16:58
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

"Kıtalu't-Türk".

Önerilen Siteler