Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Etik, Estetik, Sanat, Politika, Bilim & Eğitim > Psikoloji

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-08-2011, 17:25
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Sayin neva, lutfen bana o binanin yapiminda kullanilan celigin yangin neticesinde eriyebilirligini ispatlayan bir deney gosterin. Birde boing yolcu ucaginda kullanilan bir malzemenin yuksek hizla carptiginda esdeger bir yapiyi deldigini kanitlayan bir deney daha varsa bulup getirin ve beni rezil edin. Bilim deney demektir, bunun disinda hersey bos lakirdi olarak degerlendirilir
Alt 24-08-2011, 18:10
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sayin Jadi;

Bakin hala one surdugunuz seyin yanlislanmasindan bahsediyorsunuz. Nicin bu kadar onyargilisiniz? Ben birsey ispat etmek derdinde degilim. Siz rezil etmek derdinde de degilim.

Ben diyorum ki; Bu sayfalardan okuyup fikir yuruttum ve celik, karbon vs. icin soru sordum.

Siz ne dediniz? Hayatiniz boyunca paslanmaz celik diye birsey var duymamissiniz galiba..

Ben de diyorum ki bu sayfalarda "stainless steel "diye bir ibare yok.
Binayi yapanlarin kendisi yaziyor.

Ingilizcede celik karsiligi= steel, paslanmaz celik karsiligi= stainless steel'dir.

Size mi inanayim? Binayi yapan insanlarin bilgisine mi?

Bina 70'lerde yapilmis zaten, sonradan tum cerceveyi komple yikip paslanmaz celik mi dosediler?

Elbette bilim onemlidir. Ama tarafsiz olan bilim insanlari tarafindan ortaya konulursa degerlidir.
Alt 24-08-2011, 18:19
Yasaklandı

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin Jadi;

Bakin hala one surdugunuz seyin yanlislanmasindan bahsediyorsunuz. Nicin bu kadar onyargilisiniz? Ben birsey ispat etmek derdinde degilim. Siz rezil etmek derdinde de degilim.

Ben diyorum ki; Bu sayfalardan okuyup fikir yuruttum ve celik, karbon vs. icin soru sordum.

Siz ne dediniz? Hayatiniz boyunca paslanmaz celik diye birsey var duymamissiniz galiba..

Ben de diyorum ki bu sayfalarda "stainless steel "diye bir ibare yok.
Binayi yapanlarin kendisi yaziyor.

Ingilizcede celik karsiligi= steel, paslanmaz celik karsiligi= stainless steel'dir.

Size mi inanayim? Binayi yapan insanlarin bilgisine mi?

Bina 70'lerde yapilmis zaten, sonradan tum cerceveyi komple yikip paslanmaz celik mi dosediler?
Sayin neya, Ben diyorum ki bana bir yolcu ucaginin yapiminda kullanilan malzemenin bir emsalinin paslanmis dahi olsa celik bir yapiyi delip gectigini kanitlayan bir deney gosterin. Boyle bisey gosteremezsiniz, cunku mumkun degil.

Ayrica gokdelen yapiminda kullanilan malzemelerin paslanip zamanla curuyebileceginden bahsediyorsunuz. Momentumu anlatan birine israrla malzeme sorusunu sorup bes ileti boyunca bunu tekrar tekrar en basitlestirilmis bicimde anlatmaya zorluyorsunuz.

"Ben devletin bu denli karmasik bir entrika cevirebilecegine inanmiyorum" diyebilirsiniz ama materyal bilgisi ve fizik kanunlari hususunda bir hukume varamazsiniz. Cunku konulari irdeleme seklinizden bu mevzularda fazlasiyla bilgisiz oldugunuz anlasiliyor. Bunlari bilmek zorunda degilsiniz zaten, hepsi teknik alanlardir. Kafaniza takilan sorulari elbette sorun ama sizin tavriniz bence bunlari anlamamanizdan degil anlamak istememenizden kaynaklaniyor. Bunu daha once belirtmistim zaten
Alt 24-08-2011, 18:43
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

jadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin neya, Ben diyorum ki bana bir yolcu ucaginin yapiminda kullanilan malzemenin bir emsalinin paslanmis dahi olsa celik bir yapiyi delip gectigini kanitlayan bir deney gosterin. Boyle bisey gosteremezsiniz, cunku mumkun degil.

Ayrica gokdelen yapiminda kullanilan malzemelerin paslanip zamanla curuyebileceginden bahsediyorsunuz. Momentumu anlatan birine israrla malzeme sorusunu sorup bes ileti boyunca bunu tekrar tekrar en basitlestirilmis bicimde anlatmaya zorluyorsunuz.

"Ben devletin bu denli karmasik bir entrika cevirebilecegine inanmiyorum" diyebilirsiniz ama materyal bilgisi ve fizik kanunlari hususunda bir hukume varamazsiniz. Cunku konulari irdeleme seklinizden bu mevzularda fazlasiyla bilgisiz oldugunuz anlasiliyor. Bunlari bilmek zorunda degilsiniz zaten, hepsi teknik alanlardir. Kafaniza takilan sorulari elbette sorun ama sizin tavriniz bence bunlari anlamamanizdan degil anlamak istememenizden kaynaklaniyor. Bunu daha once belirtmistim zaten
Sayin Jadi;

Size yazilan mesaji okumuyorsunuz sanirim. Ben bir hukme varmiyorum. Bakin ne dedim bir onceki sayfada;

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dayaniksizligindan bahsetmiyorum ki ben? Hani yakit eritti filan deniyor ya o yuzden soruyorum, karbon meselesini..
Dayaniksizliktan bahseden kim?

Diyorsunuz ya raporlarda boyle geciyor. Ben de acaba celik oldugundan daha dusuk isida eriyebilir mi diye dusunuyorum. Cunku paslanmaz celik degil.

Sizin fizik bilmeniz veya bilmemeniz beni baglamaz.
Siz dilediginiz kadar momentumu anlatabilirsiniz bunda bir beis yok. Madem bu kadar bilgilisiniz, o halde soyledigim seye dahi cevap vermeyisiniz neden? Bilgili insan bilgisini paylasmalidir.

Sadece su soruya cevap verin. Elinizde cok fazla dokuman oldugunu soyluyorsunuz.

Bina celik mi? Paslanmaz celik mi?

Benim merak ettigim bu.. Binayi yapanlar celik oldugunu beyan etmisler.

Onlara mi inanayim, size mi?

Ayni sekilde dediginiz gibi bilincli cokertilmis olabilir, ancak bunu bahsedilen teroristler de, uzun vadede binaya sizip yapmis olabilir diyorum.

Ilaveten daha once de soyledim. Komplo teorilerine asiri duskun biri degilim.
Ama size soru yonelten insana, hayatinizda paslanmaz celik duymamissiniz demeniz absurd..

Peki duymadiysam soruyorum o halde; Bina paslanmaz celikten mi imal edilmis?
Alt 24-08-2011, 18:56
Yasaklandı

Sayin neva,

Gokdelen insaasinda kullanilan celigin zamanla yangin neticesinde eriyebilecek bir yapiya donusebileceginden bahsediyorsunuz bilmem farkinda misiniz?
Alt 24-08-2011, 21:10
Yasaklandı

Astur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Konunun uzmanı akademisyenler bak ne diyor:

http://www.campus-watch.org/article/id/2681
Akademisyenler? Tek bir adamin yazisi o

Mimarlar ve muhendislerin 9/11 sacmaliginin olanaksizligini ortaya koyduklari konferans asagida. Toplam 1 saatlik ve Ingilizce bir dokuman. Ingilizce oldugu icin elbette bu senin icin bir anlam ifade etmeyecek ama kafami attirirsan burada adi gecen 1000 mimar ve muhendisin isimlerini ve sitelerini koyarim sonra gidip tek tek bunlar hakkinda ne dedikodular varmis gidip bunlarla ugrasmak zorunda kalirsin ona gore

Alt 25-08-2011, 13:15
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Akademisyenler? Tek bir adamin yazisi o
Bir de benim İngilizcemin zayıf olduğunu iddia ediyorsun. O makalede sadece yazarın değil görüşlerine başvurulan başka akademisyenlerin de görüşleri dile getirilmiş. Makalede "Soon after Mr. Jones..." diye başlayan bölümden başlayarak tekrar oku.

AE9/11 olayına iştirak eden tipler de hem akademik camia içinde marjinal kalan bir grup, hem de 2006'dan beri dolaşımda olan ve defalarca çürütülmüş fikirleri savunuyorlar. Bu grubun başı ile Randi Forum'dan bir elemanın münazaralarına link vereyim dileyenler izlesin:

http://video.google.ca/videoplay?doc...46057748316809

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 25-08-2011, 19:12
Yasaklandı

"Defalarca curutulmus" lafini papagan gibi tekrar ediyosun ama "nasil curutulmus" sorusuna kisilerin ozel hayatlari hakkinda ortaya atilmis dedikodulari buraya tasimak disinda hicbir yanit verebilmis degilsin. Yardakciligini yaptin kesim onlari savunabilmen icin sana bu dedikodular disinda elle tutulur hicbir data saglamiyor maalesef. Akademik cevrelerden dislanmis marjinal isimlermis. Madem o kadar ise yaramazdi bu insanlara Prof. unvani verene kadar akliniz neredeydi? O kadar kolay bisey mi profesor olabilmek? 11 Eylul saldirisindan sonra baslattigi kampanyaya kadar bu adama bu tip bir saldiri ve dislama varmiymis? Yoksa sonradan mi baslamis bunlar?

Ne kadar ayip seyler bunlar inanin ben bunlara cevap vermeyi bile kendime yakistiramiyorum ama insani mecbur ediyorlar. Michael Jackson'u neden onlar oldurdu diye inanildigini da ogrendim bu arada konuya biraz alakali yazayim.

Bu sinema, muzik, medya, basin yayin gibi sektorlerinin hepsinin bunlarin tekelinde oldugunu bilen bilir. Arada bazilarini secip gercekten dev bir superstar haline getiriyorlar. Michael'de bunlarda biriydi. Sonra her ne olduysa bunlarin arasi acilmis. Bu ayriliktan sonra Michael'in basina bu cocuk taciz davasi rezilliklerini falan sarmislar. Mesela benzeri bir rezilligi ufak bir anlasmazlik yuzunden Clinton'un basina Monika rezilligini sararak yapmislardi. JFK'nin baskanligi doneminde onun icin yaptiklari bir suru igrenclikler daha var zaten. O yuzden insanlarin cogu Michael'in olduruldugune inaniyormus.

Yani bu igrenc yaratiklarin bu tip dedikodular ile insanlari yipratmaya calismalari herzaman yaptiklari bisey zaten ve benim bu kadar itirazima ragmen hala bu konunun tartisildigi topikleri mahalle kazanina cevirip duruyorsun. Sen kendin ne kadar aciz bir durumda oldugunu nasil olurda goremezsin? Verilen kisiler hakkinda uretilen dedikoduleri buraya tasimaktan vazgec artik. Varsa cevain neden simetrik yikim olmus, neden serbest dusme hizinda yikilmis, binanin yapiminda kullanilan celik isi karsisinda ne zaman deforme olur, bir yolcu ucagi celik bir yapiyi nasil deler, pentagona giren ve paramparca olan bir ucak nasil olurda tek bir blogun sadece yarisini cokertir? ....gibi sadece bilgi paylasimi seklinde devam ettirelim bu basligi. Cunku senin kullandigin dedikodulara karsilik bende bunlar bu insanlari yipratmak icin atilmis iftiralardir argumanini getiriyorum
Alt 26-08-2011, 03:59
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

"Defalarca curutulmus" lafini papagan gibi tekrar ediyosun ama "nasil curutulmus" sorusuna kisilerin ozel hayatlari hakkinda ortaya atilmis dedikodulari buraya tasimak disinda hicbir yanit verebilmis degilsin.
Serbest düşme vb. iddialarına cevaben hem basit argümanlar hem de detaylı yanıtlar verilen akademik makaleler vs. yolladım. Sorular falan da sordum, aa sen ezbere devam ediyorsun.

elle tutulur hicbir data saglamiyor maalesef.
Tüm resmi raporlar ve akademik makaleler, fotoğraflar, videolar, mantık vs. hep benim tarafımda.

Akademik cevrelerden dislanmis marjinal isimlermis. Madem o kadar ise yaramazdi bu insanlara Prof. unvani verene kadar akliniz neredeydi? O kadar kolay bisey mi profesor olabilmek?
Aldıkları eğitim ve görev yaptıkları alanlar başka her şeyden önce. Jones hayatı boyunca patlayıcılar, yapısal mühendislik vb. konularda eğitim almamış, hiç makale yayımlamamış, hiç ders vermemiş mesela. Soğuk füzyon ve güneş enerjisi üstüne çalışan bir adam. Bunun dışında genelde edebiyat, felsefe gibi humanities alanlarından akademisyenlerden destek bulabiliyorlar. Kendi alanları dışında yazdıkları makaleler hakemli akademik dergilerde yer bulamıyor.

11 Eylul saldirisindan sonra baslattigi kampanyaya kadar bu adama bu tip bir saldiri ve dislama varmiymis? Yoksa sonradan mi baslamis bunlar?
Kendini akıl, mantık ve bilimsel metoddan arındırıp rezalet çıkarıncaya kadar dışlanması gibi bir durum yok. Komplo teorisi içerikli ilk makalesini (pseudo-science makalesi) yazdıktan sonra ilk tepkiyi aynı üniversitedeki hocalar veriyor ve görüşlerini benimsemediklerini açıklıyorlar. Daha sonra üniversiteden uzaklaştırılıyor.

Michael Jackson'u neden onlar oldurdu diye inanildigini da ogrendim bu arada konuya biraz alakali yazayim.
Hahahahaha, numuneliksin yav.

Verilen kisiler hakkinda uretilen dedikoduleri buraya tasimaktan vazgec artik.
Kişisel dediğin şeyler bu konularda ahkâm kesen adamların eğitim durumları, akademik konumları vs. Dedikodu falan da değil hepsinin belgesi, kaydı kuydu var.

Varsa cevain neden simetrik yikim olmus,
Olmadığını video ve resimlerle gösterdim.
neden serbest dusme hizinda yikilmis
Bunun da safsata olduğunu açıkladım. Serbest düşme hızında olsa önce kolonlar, sonra toz/duman/parçalar/debris ve en son da bina düşmezdi en basitinden. Detaylı makale ve hesaplamalar da verildi sana link olarak.

,
binanin yapiminda kullanilan celik isi karsisinda ne zaman deforme olur,
650 derecede taşıyıcı gücünün yarısını yitiriyor.

bir yolcu ucagi celik bir yapiyi nasil deler
9/11 gününde deldiği gibi. 800 km/h civarı bir hızda giriş yapınca deliyor.

Cunku senin kullandigin dedikodulara karsilik bende bunlar bu insanlari yipratmak icin atilmis iftiralardir argumanini getiriyorum
Hangi dediğim iftiraymış göstereceksin o zaman. Asılsız hiçbir şey yazmıyorum.

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 26-08-2011, 05:42
Yasaklandı

Yani Astur kusura bakma ama gercekten bu tartismayi surdurebilecek kapasiteye sahip degilsin. Benimle devam etmek isteyen ama benim ciddiye alabilecegim tarzda yanit hazirlayacak katilimcilar varsa ben sahsen bu konuya devam etmek isterim. Ama hala sana verdigim linkte butun sorulari catir catir yanitliyor diyorsun. Artik senle devam etmemin hicbir anlami yok. Gercekten yok cunku ben her iki tarafin yanitlarini da okudum. Verdigin linklerde benim sorularimin yaniti yok.

Bir bina herhangibir hasar sonucu yikilildiginda bu yikim asla o kulelerdeki gibi olmaz. Aslinda her seferinde mutlaka bir tarafa devrilerek yikilir. Hatta her ne kadat katli pasta gibi coksede bu mutlaka ilk once bir yana cokerek merdiven seklinde enkaz goruntusu olusturarak olur. Kontrollu yikim ise kesin bir bicimde ice cokmeyi hedefler. Bunun amaci etrafa zarar vermemek ve total yikimi garantiye almak icindir. Daha boyle onlarca sey siralayabilirim. Sen bana linkte cevapliyor diye kendinin dahi okumadigin seyleri yapistirip durursun. Bu tartisma bundan daha ileri gitmez.

Ayrica 11 eylul hareketini baslatmis ve bu sebeple islerini kaybetmis, igrenc saldirilara ugramis bir yigin insan vardir. Abd'de bu insanlara sadik kalma adina bazi organizasyonlar bile halen devam ediyor. Abd'li diyip gecmeyin, oldukca duyarli ve demokratik vatandaslari var aslinda. Devletin onca beyin yikama politikalarina ragmen hemde. Sanmayin ki butun Amerikalilar asagidaki gibi mide bulandirici yaratiklarin poposunu yaliyorlar

Konu jadi tarafından (26-08-2011 Saat 05:54 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler