Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-08-2011, 18:39
HerhangiBiri HerhangiBiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Başımdan Geçen Bir Olaya Ateistlerin Yorumlarını Bekliyorum.

Herkeze selamlar öncelikle siteye 1 ay kadar bir süredir üyeyim.Herşeyden önce dikkatimi çeken kısım forumdaki ateist arkadaşların %90'ı çok bilgili saygılı ve konuşma tartışma adabını biliyor akıl mantık saygı çerçevesinde konuşup tartışıyorlar bu çok önemli benim nazarımda,eğer insanların hayvandan farkı akılları ise bunu kullanarak her sorunun üstesinden gelebiliriz önemli olan kullanmak ! Ben siteyi 1 aydan beri takip ediyorum fakat benim inancım ne diye sorarsanız şu an tam bişey söyleyemicem ama şunu söyleyebilirim aklıma mantığıma yatmayan hiçbişeyin peşinden körü körüne giden biri değilim..Soruma gelince aklıma takılan bi konudan size bahsedicem..Bundan 4-5 sene öncesinde dinle alakam herkez kadardı yani toplumun %80'i gibi,o sıralar üniversiteye başlamıştım birisinin yanında kiracı olarak eve çıktım eve yerleşmemden 3-5 gün sonra garip rüyalar görmeye başladım geceleri zırt pırt uyanıp haraket edemeden garip sesler duymaya başladım nedir bu cart curt derken bunlar sıklaşmaya başladı uykudan garipoçe uyanmalar uynınca garip sesler görüntüler acı veren çınlamalar vs. psikolojimi alt üst etti ztn..Bunları çevrendeki insanlara anlatınca psikolojin bozulmuş senin derler hep fakat yaşadıklarımı ben bilirim tamamiyle gerçeklerdi yaşadıklarım.mesela bi örnek veriyim.Sabah uyanıyorum fakat haraket edemiyorum yan taradımda bi karartı var insana benzeyen çevreme bakıyorum 2 arkadaşım pc başında müziği duyuyorum klavye sesini herşey normal görüyorum uyanığım fakat haraket edemiyorum,derken ağırlık kalkıyor kendime geliyorum fark ediyorum ki arkadaşım 2 deil biri orda,diğeri yok ben orda gibi görmüşüm sadece..İşte bunun gibi biçok farklı olayla 1 senem mahvoldu psikolojim alt üst derken en sonunda bi cami hocasına gittim olayı annattım bana cin olduklarını söledi kötü olduklarını söledi ve bana bi muska yazdı hep boynumda taşımamı sadece banyoya girerken çıkarmamı söledi ve okumam için 2 dua söledi yatmadan önce..neyse deiklerini yapmaya başladım ve olaylar kesildi şaştım açıkçası bu şekilde 1 ay kadar geçirdim ve 1 gün banyodan sonra muskayı takmayı unutmuşum ve yatmışım daha uyuyalı 5 dakka olmadan yine aynı olaylarla uyandım saate baktım yattığımdan bu yana 5-10 dakka geçmiş yani anında bastılar..bi süre böle idare ettikten sonra ailem durumdan haberdar olup bi hocaya götürcez die tuttutrdular yok mok derken götürdüler yaşlı bi kadın para pul ile yapmıyor bu işi hayır işi yapıyo gittik neyse annattım durumu dualar okudu hem arapça hem türkçe derken bi kağıda dualar yazdı yakıp bana dumanını çektirdi burnumdan ve şimdi dedi sana nerden bulaştıkları belli olcak neyse kağıt yandı söndü kadın kağıda kalemle dokundu küller döküldü ve sadece kağıdın bi parçası yanmamış üçgen şeklinde ufak i parça.kadın sana muskadan bulaşmış ama senin için yapılış bi muska deil başkasına yapmışlar ama sen üstünden geçmişsin sana patlamış olay dedi neyse bana bi şişe su verdi bunu 3 gece yatmadan önce yatağına serp dedi,komik gelmesine rağmen dediğini yaptım ve o günden beri bidaha o rahatsızlıkları yaşamadım.ayrıca ertesi sene öğrendiğime göre benim o kaldığım ewe çıkan başka çocuklardan biride aynı durumları yaşamaya başlamış ve ewin her tarafını aramışlar bi dünya muskalar dualar cartlar curtlar çıkmış garip garip yerlerden..işte anlatımım ne kadar bozuk olsada böle bi olay yaşadım ayrıca bu"cin" die tabir edilen varlıklarla ilgili bir olaya daha şahit oldumki yaşayan herkezin bizden farklı adı herneyse bi varlıkların daha olduğunua inanacağı bariz bir olaydı resmen ortalığı birbirine kattılar ! herneyse yaşadığım olay budur bu tür olayların sizce açıklaması vs. nedir başından geçen varmı ?bunlar dine b kanıt olabilir mi vs. aklımdan geçen soruları sizde biliyosunuz saygılar..
Alt 15-08-2011, 18:44
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=25350
Alt 15-08-2011, 19:00
Astur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Astur Astur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Senin başına gelen olay bu sevgili HerhangiBiri:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Uyku_felci

A skeptic is one who prefers beliefs and conclusions that are reliable and valid to ones that are comforting or convenient, and therefore rigorously and openly applies the methods of science and reason to all empirical claims, especially their own. A skeptic provisionally proportions acceptance of any claim to valid logic and a fair and thorough assessment of available evidence, and studies the pitfalls of human reason and the mechanisms of deception so as to avoid being deceived by others or themselves. Skepticism values method over any particular conclusion.
–Dr. Steven Novella, The New England Skeptical Society
Alt 15-08-2011, 19:08
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hocam bunu anlattığınız her aklı başında adamın dediğini ben de tekrarlamak zorundayım. Dindarken bile Kur'an da yazıyor diye mecburen inandığım şeydi cin mevzusu. Hatta Kur'an da cinden neden bahsedilir anlamış da değilim. Başka ülkelerde de var benzer şeyler, zombi, kurtadam vs. Ama çocuk o ülkelerde belli bir yaşa gelince, uydurma olduklarını anlar ve artık korkmaz. Bize gelince, bu garip yaratıkları bizzat Kur'an destekliyor. Haliyle koca koca adamlar cinden periden korkuyor. Çok uzun bir süre, yalnız ve bir bodrum katında yaşamış biri olarak, gıdım cin periden korkmamışımdır, ne ben, ne bir yakınım böyle bir metafizik olaya şahit olmamıştır. Hatta bazen hayatımdan o kadar bunalırdım ki, gecenin bir yarısı elektrikler kesildiğinde, öylece oturur, keşke bir cin, peri gelse de, hayatıma heyecan getirse derdim. Eee bu kadar sert birşekilde inanmayınca, cin, peri de insanın hayatına giremiyor. Birçok kimse, hayatında cin peri vs. görmediği ve görmeyeceği halde, hayatını bu tür şeylerden korkarak geçirir, karanlıktan filan nefret eder. Yazık... Bazı insanlar şizofreni dediğimiz hastalık ile karşılaşır, çevresindekiler onu bir psikyatriste götürmek yerine, cine bulaşmış teşhisi koyar, zaten hasta olan kişiyi bir de toplumdan dışlar. Özetle, bu cinler varsa bile, varlıklarından haberdar edilmemizin hikmeti nedir? Neden Kur'an da yer alır, anlamam. Bilinmesinin insanlara hiçbir yararının olmadığı ancak birçok (psikolojik) zararının olduğu bu mahlukatların Kur'an'da yer bulma nedeni ne olabilir, tartışmak isterim. Ayrıca, forumu takip eden herhangi bir cin ya da karabasan varsa, lütfen bana bir uğrasın.Canım çok sıkılıyor, değişiklik olur, hayatıma biraz renk gelir.

Başka benzer bir mevzu ise, artık bilimsel olarak açıklanabilen, karabasan mevzusudur. Ortada metafizik bir durum yoktur. Bu tür şeylere ne kadar inanırsanız, sizi bulma ihtimalleri o kadar artıyor. Ayrıca, bir yörede hangi hikaye anlatılıyorsa, kişi o mahlukat tarafından taciz ediliyor. Siz hiç "kurtadam gördüm anneee" diye uyanan bir müslüman çocuğu gördünüz mü? Fransa'daki çocukta, bu gece cin beni rahatsız etti ya da karabasan gördüm vs. demez. Bu gerçekte büyük hikmetler saklıdır

Hacı hocalara siz inanırsanız, her ne yapıyorlarsa size iyi gelir. İnsan psikolojisi böyledir. Hoca üstünüze okuduğunda baş ağrınızın geçeceğine kendinizi inandırır/inandırılırsanız, iyi gelir. Hacı, hocaların, muskaların, sırrı psikolojiktir. Başınıza gelen şey basit birşey değil, mutlaka bir psikyatriste danışın derim ben. Ha, bir de artık birçok hastanede uyku laboratuvarı var, siz uyurken, özellikle nefes durması vs. oluyor mu, onu inceliyorlar. Mesela karabasan olayının, yaygın bir hastalık olan uyku apnesi'nden kaynaklandığını düşünüyorum. Nefes durunca, vücut uyanmaya çalışır, uyku ile uyanıklık arasında halisülasyonlar görülebilir vs.
Alt 15-08-2011, 19:52
Üye

Olayın psikolojik boyutu var tabikide fakat bi beklentim olmadığı halde hocaların bu işe çare olması şaşırttı ayrıca benden sonra eve giren çocukların bendeki durumdan hiçbir haberi olmadığı halde benim odamda kalan kişinin aynı olayları yaşaması evin birçok yerinden büyü muska diye tabir ettiğimiz şeylerin çıkması aklımı kurcalayan kısım zaten.Birde cin peri vs. şeyleri inanmadığınızı söylemişsin aynen bende inanmıyordum gittiğim bi ewde olduğunu söyledikleri için saatlerce dalga geçtim fakat gözümün önünde evi birbirine kattıkları gün inandım malesef..
Alt 15-08-2011, 20:16
Üye

HerhangiBiri´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olayın psikolojik boyutu var tabikide fakat bi beklentim olmadığı halde hocaların bu işe çare olması şaşırttı ayrıca benden sonra eve giren çocukların bendeki durumdan hiçbir haberi olmadığı halde benim odamda kalan kişinin aynı olayları yaşaması evin birçok yerinden büyü muska diye tabir ettiğimiz şeylerin çıkması aklımı kurcalayan kısım zaten.Birde cin peri vs. şeyleri inanmadığınızı söylemişsin aynen bende inanmıyordum gittiğim bi ewde olduğunu söyledikleri için saatlerce dalga geçtim fakat gözümün önünde evi birbirine kattıkları gün inandım malesef..
Muskanızı çıkarıp, bir uyku laboratuvarına gidin, geceyi orada geçirin, sizi izleyecek ve anormalliklerde uyandıracak biri olacak, bu durumda kendinizi rahat hissedeceksiniz ve cin yanınızdan bile geçmeyecektir. Uyku problemleriniz varsa tedavi ettirmenizi, çözüm olmazsa, bir psikyatriste gitmenizi tavsiye ederim. Geceleri huzursuz olmak, düzensiz uyku vs. bir süre sonra sağlığınızı bozabilir. Başınıza gelen şeyi ciddiye alıyorum yanlış anlamayın, ama metafizik bir olay olduğunu düşünmüyorum.

Yurttayken bir arkadaşa şöyle bir test yapmıştık. Her gece karabasan vs. gördüğünü söylüyordu. Hafta sonuydu ve arkadaşlarla sabaha kadar okey oynayıp sohbet etmeye karar verdik. Karabasanla sevişmeyi seven arkadaşa ise sen uyu, bir anormallik olursa uyandırırız dedik. Adam sabaha kadar mışıl mışıl uyudu. Bir hafta boyunca her gece uğrayan karabasan, o gece nedense uğramadı. Çünkü sabaha kadar elektrikler açıktı, biz uyanıktık, bir sorun olması durumunda hemen uyandıracağımızı biliyordu, kendini rahat hissetti ve mışıl mışıl uyudu. Zaten karabasan uğrasa tekme tokat dalacaktık

Askerdeyken bile sırf cinlerden korktuğu için nöbet kulesini değiştirmek isteyen koca koca adamlar olurdu. Adam teröristten korkmaz ama cinden korkardı. Benzer şekilde bu meseleleri çok kafasına takan, uykuları harap olan, bir yerde yalnız kalmaktan korkan birçok insan gördüm. Bu yüzden gıcığım cin olaylarına. Hiç inanmadığım gibi, Kur'anda geçiyor olmasına da sinir olmaktayım. Herhalde Kur'ana mistik bir hava katmak istediler ama gelecekte birçok kişinin psikolojisini bozabileceğini hesap edemediler.
Alt 15-08-2011, 21:08
Üye

Cinlerin varlığına inanıyorum bu uyku halindeki problemden ziyade diğer yazımdada belirttiğim gibi ayıkken canlı şahidi oldum hiç inanmadığım halde o gün bütün düşüncelerim değişti bu dünyada bizden farklı boyutta bazı yaratıklar var tam tabiri nedir bilemem ama var olduklarına şahit oldum.bu hoca olayınıda şöyle açıklıycam..bu cinlerinde bizler gibi müslüman hritiyan musevi vs. inançları olduklarını söylerler ve ateistler gibi inanç sahibi olmayanları olduğunuda..burda bana musallat olan cinlerin inanç sahibi olup okunan ayetlerden korkup gelmediklerini varsayıyorum çünkü dua falan dinlemeyenleride var bunların demekki inançları gereği dualardan korkuyor ve yaptıkları şeyden vazgeçiyorlar..
Alt 15-08-2011, 21:23
xzed xzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

HerhangiBiri´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Cinlerin varlığına inanıyorum bu uyku halindeki problemden ziyade diğer yazımdada belirttiğim gibi ayıkken canlı şahidi oldum hiç inanmadığım halde o gün bütün düşüncelerim değişti bu dünyada bizden farklı boyutta bazı yaratıklar var tam tabiri nedir bilemem ama var olduklarına şahit oldum.bu hoca olayınıda şöyle açıklıycam..bu cinlerinde bizler gibi müslüman hritiyan musevi vs. inançları olduklarını söylerler ve ateistler gibi inanç sahibi olmayanları olduğunuda..burda bana musallat olan cinlerin inanç sahibi olup okunan ayetlerden korkup gelmediklerini varsayıyorum çünkü dua falan dinlemeyenleride var bunların demekki inançları gereği dualardan korkuyor ve yaptıkları şeyden vazgeçiyorlar..
Her din kendince bir şeyler uydurur. O halisülasyonlar başka bir ülkede başka insanların başına da geliyor. Ve onlar da kendi dinlerindeki bir yaratıkla nitelendiriyorlar, bu sefer cin değil min oluyor fin oluyor. İsim değişiyor sadece.

Ben de öyle şeyler yaşadım, tırstım bazı zamanlar. Ama en çok inançla kafayı bozduğum dönemdi. Kuran az psikolojik travma bırakmıyor değil. İçindeki vahşet ve olağanüstü güçlerle kafayı bozuyorsun bir yerden sonra.

İçin rahat olsun. İnanan, inanmayan, türkiye, afrika, almanya her yerde herkes böyle sorunları yaşayabiliyor. Ve onlarda muska yok. O zaman onların yaşadıklarını nasıl açıklayacağız?

Bu tarz şeylerle kafayı bozdukça daha çok kötüleşiyor durum. Ayrıca placebo etkisini araştırmanı tavsiye ederim. Psikolojik bir sorunu psikolojik bir çözümle halletmenden doğal bir şey yok. O büyücülerin sana yaptığı şey placebo etkisi.

Herkes kendi inancına göre rüya görür, halisülasyon görür. Her gün biri bize gelip rüyamda peygamber şöyle yaptı yok şu ruh böyle yaptı diye gelirler. Ama bir hindu rüyasında muhammedi görmüşmüdür, ya da biz rüyamızda budayı hiç gördük mü?

Her şey beyninin içinde olup bitiyor. Aklının oyunları bunlar senin.
Alt 15-08-2011, 21:28
Üye

Hocam, anlaşılan sizin oraya cinlerin dünyasından bir koridor açılmış. Hadi bu defalık imanlı olanları gelmiş de muskayla savuşturmuşsunuz. Yarın aynı koridordan ateist bir cin gelince ne yapacaksınız? Üstüne Kur'anı hatmetseniz etkilenmez, o zaman ne olacak? Bu işin ciddi bir önlemi yok mu?

Konu Estiva tarafından (15-08-2011 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-08-2011, 23:37
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Madem bir iddian var ve iddia ettiğin şey bu kadar ciddi, bu durumda kamerayla garip olayları ve cinlerin ortalığı nasıl birbirine kattığını neden filme almıyorsun ve bundan yüklü para kazanmıyorsun?

Bunun yanında bilim dünyasında cinlerin varlığını kanıtlayan ilk insan olarak tarihe geçmek için hala neden duruyorsun?

Madem böyle birşey var ve etkilerini fiziksel ve görsel olarak tecrübe ediyorsun bunu da insanlığa bildir ve cinlerin, perilerin varlığından bütün insanları ve bilim dünyasını haberdar edip yeni bir çığır aç..Bilime katkı etmiş de olursun.

Bir ateist olarak ben bunu derhal yapardım..

Bakınız aşağıdaki video linklerinde cinler zaten çoktan kanıtlanmış..

Pakistan'da,
http://www.99video.net/izle?v=cFxec8774

Japonya'da..
http://www.youtube.com/v/gEDaCIDvj6I

Ve Amerika'da..
http://www.youtube.com/v/_Z0_n7tGnK0

Konu ALKA tarafından (15-08-2011 Saat 23:54 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler