Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-11-2005, 13:06
Justice Justice isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Muhammed neden son Peygamber?

Arkadaşlar öncelikle selamlar.Bu siteye yaklaşık 2 ay önce üye oldum ,ama neyin ne olduğunu anlamadan tartışmalara girmek istemedim.
Din konularında 1 yıldır araştırma yapıyorum ve bulduğum sonuca göre sanırım ben deist oluyorum.Neyse şimdi müslüman arkadaşlara bir sorum olacak,araştırdım ama böyle bir başlık bulamadım eğer varsa kusura bakmayın...
Şimdi Allah Peygamberleri -sizin inancınıza göre- insanlar doğru yola bulsun diye yolluyor.Ama her seferinde insanlar gene Allah'ın kurallarına uymuyor ve Allah sürekli bi Peygamber daha yolluyor.Şimdi Hz.Muhammed se ortaya ben son peygamberim diye bir iddia atıyor.Eğer böyle bir şey varsa Allah ne düşünmektedir?Yani 'yeter ulan bu seferde doğru yoldan dönerseniz beni iplemez artık,ne haliniz varsa görün!' mü diyor?Yada sizin düşüncenize göre bütün bu dünyayı hatta kainatı Muhammed için yaratmıştı galiba,yani şöylede düşünebilir tabi : 'en mükemmel varlık Muhammed'i en sona sakladım artık o gelince herkes iman edecek bana,etmeyenleride öldürmesini yada haraca bağlamasını emrettik, ya inanırlar yada sürünürler' diyede düşünebilir.Ama şu an dünyada Müslümanlar ezilmekte ,ülkeleri sömürülmekte ve bir birlik olmaktan çok uzaktadır.
Gelelim en can alıcı soruya...Yani Muhammed başarısızmı oldu?Allah ın Müslümanlara verdiği misyon(yakaladığınıuz yerde öldürün yada haraca kesin fln filan başka şeylerde var tabi) şu an uygulanmıyor.Yada belkide Allah başarısız olmuştur ne dersiniz?Belkide kazanan şeytan olmuştur ve Allah iddiayı kaybetmiştir?
Benim açımdan ise Mhammed bu dünyaya gelmiş en büyük megalomandır.
Alt 05-11-2005, 13:58
mescidiaksa mescidiaksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hak Geldi Batıl Zail Oldu ...

sen diyorsun ki ALLAH doğru yola gelene kadar devam etti .. ama yanılıyorsun senin doğru yola geldiğinde ALLAH a bi karı olmayacakki o sana muhtaç değil ki ister inan ister inanma inanman için çabalayan yok .. Peygamberler zorla bir inancı insanlara aşılamamıştır Peygamerberler sadece yol göstermişler bu yol hakka gider diye sana baskı yapan oldumu inanacaksın diye şahsen bana olmadı herkez bildiğini yapsın ama bir gün öldüğünde sizin değilde bizim dediklerimiz doğru çıkarsa bizim kaybedecek hiç bişeyimiz olmayacak ama sizinde kazandığınız hiç bişey olmayacak farzet ki ( haşa) sen haklısın biz öldüğümüzde bi azap görmeyeceğiz sana inanmadığımız için ama eğer(ki haklıyız) biz haklı çıkar isek senin halin nice olur hiç düşündün mü ?

İnsanlar daha dünyaya gelmeden Alın yazıları yazılmıştır Kadere iman ediyorum ben Hz.Adem in affedilmesine tek sebep Hz.Muhammed S.A.V dir ..
İnanmayan arkadaşlara bilim aaştırmaları yapmaya davet ediyorum ... Kur'an ı Kerim yer alan her nefis bir gün ölümü tadacak ayeti nedense bilim tarafından 2000 li yıllarda doğru kanıtlanabildi Bilime göre Yıldızların bile belli bir ömürleri olduğu ve zamanı gelince onlarında öldüğü kanıtlandı ufak bi araştırma ile bu teorinin nasıl kanun haline geldiğini görebilirsin unutmadan ilave edeyim Güneş te bir yıldızdır ve Dünyaya en yakın yıldızdır Kıyamete inanmayanlar inşallah Güneşin nasıl ölüşünü görürler ALLAH o insanlara uzun ömür versin inşallah ALLAH ım sen bana hayırlı kulluklar ver .....

Kabilendir beni haşim
Neslin Hazreti İbrahim
Seni Sevmez ise her kim
Perişan ya RASULALLAH

Senin yüzün gören gözler
Ne ay görür ne ne yıldızlar
Seninle gece gündüzler
Ziyadır Ya RASULALLAH

Ya Rasullallah ya habiballah
bize himmet eyle ya şefiallah

umarım aydınlanmışsındır biraz sayın abiciğim bu arada konuşma tarzın hiç hoş değil ALLAHU TEALA Lan diye konuşmaz umarım tekrarlamazsın

bebehcet
Alt 05-11-2005, 15:22
Aday Üye

Sevgili mescidiaksa...
Öncelikle üslubumdan neden hoşlanmadığını anlayamadım.Demişsinki Allah lan demez,neden demesin?Sen nerden biliyorsun demeyeceğini,kuran da Allah lan demez die bir ayet yok sanırsam,eğer orda yoksa sende bilemezsin inancına göre.Yani boşu boşuna böyle gerilimler yaratmana gerek yok.Zaten orada biraz da şaka amacı güdüyordum farkettiysen,herneyse...
Sonra...Yazdıklarının benim sorumla ne alakası var?Yıldızların ne kadar yaşadığı ile Muhammedin son peygamber olması arasındaki alaka nedir?Ben bir alaka kuramadım kuran varsa beri gelsin.
Alt 05-11-2005, 16:07
aragonn
Üye Değil

justıce
sen kendı uslubunun rahtsızlık verıcı oldugunu kendınde cok ıyı bılıyorsun.bunu gostermeye sadece megaloman kelımen yeter.bu bıle ne anlatırsak anlatalım senın önyargılı düşüncelerının degısmeyecegını göstermeye yeter.

Allah hz Adem le baslayan bu surecte en son Peygamber Hz Muhammed (sav) le dinini tamamlamıstır.
Allah kullarını ne halınız gorun dıye bırakmıstır tarzı seylerın cevabı Allahın son dınını koruyacagı ve onun degıstırılmesıne ızın vermeyecegıdır.daha öncekı yazılarımda da yazdım Allahın yaratması vesılelerle yanı sebeplerledır.yanı önce gaz bulutu sonra evren.yada önce doğa sonra insan.ve önce Kuranın bozulmadan korunabılcegı kosullar sonra Kuran(yazının gelısımı vb).anlayamadıysan daha da acabılırım.
artık Allahın varlıgı ve dını bırcok sekılde ve arastırılabılır ve bulunabılır.
ayrıca evet HZ Muhammed (sav)son peygamberdır ama Mehdı dunyaya tekrar gelerek İslamı yayacaktır.
ayrıca bırcok kaynaga gore belırlı perıyotlarla velı ınsanlar dunyaya gelmekte ve ınsanları uyarmakta.

ve ortada herhangı bır yenılgı yok tam tersıne hersey dinimizin belirtıgı sırada ılerlemekte.

senın mescidiaksa kardeşimin tepkisini anlayamaman cok doğal.onun anlatmak ıstedıgını ben cok ıyı anlıyorum.sen se anlamamaya sartlandırmıssın.
senın kesınlıkle katılmadıgım yanlıs olan dusunce zorlamaların dogru olsa bıle saygıyı hakedıyoruz.bak Turan dursun gıbı bır ınsan kesınlıkle zerre kadar saygıyı haketmedıgı halde,ona edılen kufurler olması gerekenın cok cok altında.bu da ne kadar saygılı oldugumuzu gosterır.

turan dursunun saygıyı haketmemesıyle ılgılı dusuncelerıme kızmayın.bılımsellık kılıflarıda gıydırmeyın.o bılımsel bır tavır degıl olsa olsa bılımsel sacmalama olur.benım nezdımdekı yerı cocuklugu sorunlarla gecmıs hıtlerden daha farklı degıl.ıkısınınde cıkıs noktası aynı

eger bu son yazdıklarımın yanlıs oldugunu dusunuyorsanız saygıyı karsılıklı gosterelım.herzaman dedıgım gıbı sevıyenız kadar sevıye
Alt 05-11-2005, 16:11
Üye

ben genel konuştum senin sorunun cevabınıda verdim ama konuştuğun lisan hiç hoş değil bizim kitabımızda küfür men ediliyor ve bu küfrün men edilişi her hafta cuma namazlarında hutbede okunuyor bizim dinimiz küfrü men ederken sen hangi cürretle ALLAH ın ulan diye konuşacağını söylüyorsun illa açık açık Kur'an da ALLAH ulan demez mi yazması gerekiyor siz burda kaybediyorsunuz işte hiç bişeyi yorumlayamıyorsunuz aslında yorumluyorsunuz ama hepsi batıl gün gelecek siz yok olacaksınız tek gerçek kalacak HAK ... Hak gelecek tamamen kaplayacak alemleri

bebehcet
Alt 05-11-2005, 16:16
Aday Üye

Aragonn gerçektende Turan Dursuna öyle bir saygı gösterdinizki adam bu saygıya şaşırarak öldü değilmi?
Ayrıca Aragonn bütün bu yazdıkların(hani o dünyanın yaratılışı gazların oluşumu fln) nerden alınmış bilgiler bunuda bi söyleyebilirmisin?

Bunun dışında Muhammedin megaloman olduğu benim düşüncem ve bunu başka nasıl belirtebilirimki düşüncem bu?Eğer rahatsız olduğun başka türden(değiştirilebilecek) şeyler varsa söyle bende kendi özeleştirimi yapayım.
Alt 05-11-2005, 16:22
my-zone my-zone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

mescidiaksa
Hak gelecek tamamen kaplayacak alemleri demişsin inanca göre şu an kaplamıyor mu?
Alt 05-11-2005, 16:26
aragonn
Üye Değil

Turan dursunun öldürülmesine en az bu sitenın hacklenmesıne karsı oldugum kadar karsıyım.verılecek cevaplar varken kahramanlastırmak nıye.ne de olsa o da ınsandı!
ayrıca o yazdıgım bılgıler Bilimsel olmakla beraber Kurandada var.

bunu dısında karsı cıktıgım,saygısız oldugunu dusundugum bır tavrın yok.
hala özeleitiri yapabılecek ınsanların varlıgı güzel bir olay
Alt 05-11-2005, 17:00
Üye

my-zone Diyor ki
mescidiaksa
Hak gelecek tamamen kaplayacak alemleri demişsin inanca göre şu an kaplamıyor mu?

şuan müminlerin kalbinde Kıyamette sizin gibilerde yok olunca sizlerde inkar edemeyeceksiniz imansızlar yok olup cehennemi boyladığında işte o zaman inkarcılar kalmadığında sözüm tam olacak anlamında dedim bizim dinimiz zaten yeryüzünü kaplamış orada mecaz anlam kullanılmıştır ... normalde herhalde bir bez gibi yeryüzünü sarmasını kastetmedim Kıyamet günü güneşin öldüğü gün yeryüzünün ömrünün bittiği gün görüşmek üzereee.... Selamun ALeyküm

bebehcet
Alt 05-11-2005, 17:10
my-zone my-zone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hadi bakalım hodri meydan kimin ne olacağını elbette zaman gösterecek senin sözlerin değil

Önerilen Siteler