Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Kişisel > Dinsel İnançlardan Nasıl Kurtuldum?

Duyuru

Cevapla
 
Başlık Düzenleme Araçları Stil
  #1  
Alt 01-08-2012, 18:41
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı
 
Üyelik tarihi: 30 May 2009
Mesajlar: 657
Standart Kuranı okumak yeter.

Ben maddi durum nedeniyle de biraz da zorunlu şekilde cemaat ile "kontamine" oldum. Dinsel enfeksiyona maruz kaldım yani... Bu enfeksiyonun antibiyotiğini de bulmakta zorlanmadım.

Önce cemaatin okuttuğu kitapların çok saçma olduğunu söylemeye başladım. Bir sürü akıl dışı konular var bu kitaplarda ve bunu "kuranın hakiki tefsiri" diye sunuyorlardı.

"Ne yani şimdi kuranda bunlar mı anlatılıyor?" diye kuranı kendim okumak istediğimi söyledim. Üstad dedikleri adama güvenmeyişime çok içerlediler. O ne dediyse oymuş! Kendim anlayamazmışım.

Ben ısrarcı oldum ve bir grup kurdum. Oturup kuranı her türlü kaynağı kullanarak anlamaya çalışacaktık. Kısa sürede duyuldu ve "abiler" den sert tehditler aldık. Dizimizi kırıp risaleleri okumalıymışız, kendimiz kuranı anlamaya çalışırsak dinden çıkacak ve cehenneme gidecekmişiz.

Öbürleri tırstı ve yan çizecek oldular. "Siz beni yaya bıraksanız da ben devam edeceğim, içinde ne yazdığını bilmediğim bir kitaba inanmayı sürdüremem" dedim. Biraz ikna oldular ve bir süre birlikte çalıştık. Farklı anlam vermeleri elimine etmek için farklı kaynaklardan yararlanıyorduk. Arap harflerini bile öğrendim. Okuyup yazabilirim yani...

Sonuçta "abiler"in haklı olduğu görüldü. Bu kitaba inanmak ve müslüman kalmak olanaksızdı. "Ben dinden çıkıyorum arkadaşlar, ben bu kitaba inanmaya devam edemem" dediğimde cıngar koptu. Grup dağıldı.

O gruptan bazıları dindarlıkta devam etti ama asla eskisi gibi dindar olamadılar. Kimi hiç etliye sütlüye karışmayan ve dini konu oldu mu kaçmayı, hiç konuşmamayı tercih eder oldu.

Benden başka ateist olan ise olmadı. Ben net ve kesin tavır koymaktan hoşlanırım. Arada derede idare etmek bana kötü hissettiriyor.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 01-08-2012, 18:54
Torres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Torres Torres isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 01 Aug 2012
Mesajlar: 44
Standart

Sanırım cemaatlerin topyekün görevi bu.daha fazla kuranı okutarak insanları kaybetmeyi göze alamıyolar.bu yüzden de çıkardıkları uyduruk kitapçıklarla din budur rolüne girerek,halkı sömürmeye devam ediyolar.Ne diyim sen yine gerçekleri görmüşsün.ya görmeyenler ve devam edenler.acıyorum doğrusu
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 01-08-2012, 18:56
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı
 
Üyelik tarihi: 30 May 2009
Mesajlar: 657
Standart

Yalnız şunu eklemeliyim ki kendini "ateistim" diye etiketlemenin bir yararı olmuyor. Bir etiket kullanmak ne yararlı, ne gerekli. Hatta zararlı oluyor.

Mevzu derinleşir ve etiket gerekirse kullanmaktan kaçınmam. Ama hiç daha önce sohbet etmediğin birine direk "ben ateistim" diye dalmak iyi etki yapmıyor.

Tecrübe ile sabittir.

Fakat kişiler konuştuğum mevzulardan ateist olduğumu kendileri anlıyorlar. Heralde yani "kuran gökten filan inmedi, Araplar kendileri yazdı" diyen birinin teist olacak hali yoktur öyle değil mi?

Ben etiket kullanmanın ve etiketlemenin bir yararını görmedim, zararını gördüm. Etiketlerin savaşı öyle yararsız, öyle saçma ki tartışma bir anda havanda su dövmeye dönüşüyor.
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 01-08-2012, 19:02
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı
 
Üyelik tarihi: 30 May 2009
Mesajlar: 657
Standart

Torres´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kuranı okutarak insanları kaybetmeyi göze alamıyolar.
Bunun için apaçık tehdit yoluna başvuruyorlar. Tehditlerin bini bir para. Bu insanlık dışı, korkunç bir şey. Korkutmak için başvurmadıkları yok. Cinler çarpardan kuran çarpara, cehennemde ebedi kalırsından kabirde korkunç işkencelere uğrarsına kadar kullanmadıkları yok.

Bu bir trajedi, bu toplumun başına sarılmış dogmalar korkunç yani, ben durumun vahametini tanımlamakta zorlanıyorum. Bu baskılara kim dayanabilir ve kim tırsmaz, fobilere kapılmaz ben bilemiyorum.

Korkunç yani, inanılmaz. Bu toplumun bu din dogması ile başı korkunç belada, kurtulması zor olacak.

Ben bunu bilir, bunu söylerim. Bu bir korku imparatorluğu ve son derece tehditkar, son derece acımasız. Beynini son damlasına kadar içmeden doymayan bir canavar bu din dogması...
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 01-08-2012, 19:04
Torres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Torres Torres isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
 
Üyelik tarihi: 01 Aug 2012
Mesajlar: 44
Standart

bende bir cemaatle karşılaşmıştım.kız kardeşimi kurtardım hatta girmesinden.içindeki üst cemaatcilermi oluyor artık nedir? kapanmak zorunda kardeşiniz ve namazlarına full devam etmek zorunda.dedim namaz kılıyor ama kapanmasında baskı yaptıramam dedim.biz yaparız baskıyı meraklanmayın dedi.

siz kim oluyorsunuz dedim? Biz islam için herşeyi yaparız insanların kurtuluşu için herşeyi yaparız dedi.tabi bunları süsleyerek söylüyor bana.

Dedim giriş çıkışlar nasıl? kışın akşam 5 yazın 7,bunun haricinde çıkış olamaz.her zaman ders ve islami sohbetler olur evlerde diyor.

Eee bu kızın sosyal aktivitesi olmayacak mı?

İslamdan başka aktivite mi arıyorsunuz ? hepsi şeytan icadı dedi.

zaten orda ben koptum.Bilader ALLAH YOLUNUZU açık etsin dedim.ben kız kardeşimi yazdırmaktan vazgeçtim.durumu da ona açıklarım dedim.

Siz sanırım müslüman değilsiniz dedi?

Şimdi öldürür müsün sabaha mı bırakırsın
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 01-08-2012, 19:24
alpan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
alpan alpan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
 
Üyelik tarihi: 08 Sep 2011
Mesajlar: 334
Standart

Ben dinsel inançlardan Kuran ı okumadan önce kurtulmuştum. Fakat kurtulduktan on yıllar sonra din adına bunca zulüm ve haksızlığı yapanların kitabında ne yazıyor diye okudum.

Okuduğumda insanlığa saygım azaldı. Bu kadar çaresiz bir kitaba inanan insanlar varsa insanlık daha evriminin başlarında diye düşündüm hala da aynı şekilde düşünüyorum.

Bunun dışında insana çok şey katan bir kitap, her insan evladı muhakkak okumalı. Hele de kültürlü olmaktan bahsedip de, yüzlerce kitap okuyup da Kuran ı okumayan insanı hiç anlamıyorum. Kuran, yaşadığın toplumun kültürünün önemli bir parçası, okuyun ve kültürümüzdeki hastalıkların nereden geldiğini görün ve tedavi yolları üzerinde yoğunlaşın.

Kuran okumadan aydın olunmaz
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 01-08-2012, 19:45
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi
 
Üyelik tarihi: 14 Jul 2012
Mesajlar: 233
Standart

Bende kuranı okumanın Ataist olma yolunda büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Müslüman olduğumu sandığm zamanlarda hiç okumamıştım. Şimdi okuyorum, ve müslüman olduğunu sanan çoğu kişiden daha çok sure biliyorum.
Cemaat konusunda da şunu düşünüyorum , tamamen maddi çıkarlar üzerine kurulan , din kılıfıyla süslenen hayal dünyaları. Paran varsa cemaat için çokta dindar olmana gerek yok , paran yoksa zeki olmalısın , ikisinden biri..
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 01-08-2012, 20:17
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi
 
Üyelik tarihi: 08 Mar 2010
Bulunduğu yer: Antalya
Mesajlar: 3.022
Standart

İnsanlara kuran okutmak iyi bir başlangıç. En azından inandıklarının ne olduğunu bilmeleri gerekir. Zaten islam dini içindeki mitler yeterince kafa karıştırıcıyken, halkın ve belirli grupların ürettikleri bu şekilde aradan çıkarılır.

Cemaatler konusunda sayın xjxmelekxjx 'e katılıyorum. Ancak, buna bir ekleme yapmak gereği duyuyorum. Paranız ya da parlak bir zekanız olmasa da cemaatlerin işine yararsınız. Çünkü her üyeniz 1 oy demek. İktidar yollarını ele geçirdikten sonra çok zeki olmayanları istediğiniz yere getirmek zaten kolay. Para mı? Hiç mesele değil.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 01-08-2012, 20:33
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
 
Üyelik tarihi: 30 Apr 2011
Bulunduğu yer: İstanbul-İzmir hattı :)
Mesajlar: 1.480
Standart

Ben de cemaatin tuzağına düşenlerdenim. Lise 2 de iken TÜBİTAK matematik olimpiyatlarında gümüş madalya almıştım.
Nereden duydularsa ve nereden öğrendilerse eve telefon açmışlardı. Sıcak kanlı sohbetler vs..Neyse bir de bakmışım tam 10 yılımı vermişim hizmete.
Dile kolay 10 yıl hizmet.

Risalei nurları (6000 sayfalık risale-i nurları) hatim etmiştim. Ezbere bildiğim çok yeri vardı. Nurculardan daha iyi bilirdim risalei nurları.


Neyse, anlatacak çok şey var ama zaman yok
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 02-08-2012, 21:12
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı
 
Üyelik tarihi: 30 May 2009
Mesajlar: 657
Standart

istatistik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
her üyeniz 1 oy demek.
Bu nurcularda bir tür kast sistemi var zaten. Öğrencileri bir ayrı gruplarlar, halkı bir ayrı gruplarlar. Dambur dumbur konuşacak halktan kişileri yenilerle görüştürmezler. Asker olanları herkesten ayrı tutarlar, şimdi hâla buna gerek duyuyorlar mı bilmiyorum ama, eskiden polisleri filan nurcu olduklarını büyük özenle gizlerlerdi.

Çok sinsidirler. Binbir surata benzerler, ne kılıkta oldukları hiç belli olmaz. Girmedikleri bir kılık olduğunu sanmıyorum.

Hani masonlar için uydurulan efsaneler vardır ya. Bin katı nurcular için geçerlidir. Her kim olursa olsun, nurcularla irtibatlı ve onlara çalışmıyor olmadığından emin olamazsınız. Bu isterse bir CIA ajanı olsun, ister bir Vatikan görevlisi, isterse bir haham!

Hiç belli olmaz!

Bu söylediklerim bunları gözünüzde büyütün diye değil. Bunları ABD kullanıyor. Maşadırlar. ABD olmadan bir hiçtirler. Esas ABD politikalarına bakmak lazım. Anısı paha biçilmez kahraman aydınımız Uğur Mumcu'nun dediği gibi, Türkiye'de C planı olmaz. Bütün planlar ABD planıdır.

Konu demirefe tarafından (02-08-2012 Saat 21:19 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kuranı kaç kez ve nasıl okudunuz? ExEgoist İslam Forumu 70 22-10-2012 23:27
Kuranı Hz Muhammed yazdı diyenlere soru master İslam Forumu 26 03-08-2012 09:51
arapçadan okumak daha sevap ise? reis İslam Forumu 34 15-09-2010 22:41
Diğer Metafizik okumak istiyorum ensalzar Kitapkurdu 5 01-07-2010 01:13
Biyografi Biyografi okumak istiyorum earthling Kitapkurdu 2 24-06-2010 22:39

Yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz Aktif değil dir.
Mesajlara cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz Aktif değildir dir.

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Gitmek istediğiniz forumu seçiniz


Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:29 .