Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2005, 01:53
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart AYET, HADİSLER VE İSLAMİ USÜL CİNSELLİK -I

I-) Hayızlı kadın ve Sabırsız Koca Bahsi
*Kocasının yatağa davetini kabul etmeyen ya da GECİKTİREN kadına tanrı darılır,ve: ''Ebu Hüreyre (r.a)dan rivaytle:Kocası razı oluncaya kadar Tanrı dargın kalır ve melekler sabaha kadar o kadına lanet ederler'' Sahih-i Buhari cilt IxS35-6 hadis no:1337
*Kocasının şehvet gailesini gidermenin kadın bakımından günü, saati ve
yeri yoktur:Her ne zaman, nerede olursa olsun ve hatta iki eli ateşte de
olsa gidermelidir. Çünkü Muhammed: Kadın her ne durumda olursa olsun, velev ki ocak başında bulunsun, DERHAL erkeğin cinsi münasebet davetine
icabet etmelidir'' diye emretmiştir.Ebu Ali talik b. Aliden rivayet bkz:Riya
züs-Salihin I, 325.Ayrıca A.R.Demircan
*''...Aybaşı (hayız) halinde iken kadınlardan el çekin, temizlenmelerine kadar onlara yanaşmayın. Temizlendikten sonra,Allahın size buyurduğu yoldan yaklaşın...'' (Bakara suresi, 222) KURANIN bu apaçık yasağına
Muhammed (s.a.v) KENDİSİ hiç uymamıştır:a) Ümmi Selemeden rivayet:
''Tanrı elçisi ile bir abaya bürünerek yatıyorduk. Derken adetimi gördüm.
hayza mahsus elbisemi giydim.-Adetinmi geldi dediler?Evet dedim. Muhammed beni çağırdı ve saçaklı kadifenin altında kendileriyle yattım''
Sahih-i Buhari cilt I -221, hadis no:206. b)Ayşe'den rivayet:22Tanrı elçi
si ile birlikte her ikimizde cünup iken bir kaptan yıkanırdık. Adet gördüğüm
de onun emri ile altıma futa (altlık) bağlardım. ben hayız iken teni tenime
dokunurdu'' Gazali İlyahü..D. cilt II S.131 c)Yine Ayşe'den rivayet:''Biz eş-
lerinden biri adet gördüğü zaman Allah resulü adet gören eşine altlık giy-
mesini emreder, sonra onun memelerine yönelirdi.'' Sahih-i Buhari I, S 222 hadis no 208. d)Ayşe'den rivayet:''ben hayız iken Nebi-i Mükerrem
başını kucağıma yaslar, Kuran okurdu..Onun başını hayızlı iken tarardım''
Sahih-i Buhari Muhtasarı I, no: 219-220.
Hayızlı (adetli) kadınlara yanaşma metoduna ek olarak son hadis İmam Gazali ve İbn-i Abidin'den aynı sened ve aynı metinle:''Koca hayızlı durum
da bulunan karısından, iki eliyle tenasül aletini tutup istimna etmesini iste
yebilir;onun vücudunu elbisesinin altından okşayıp zevk alabilir, yeter ki dühul etmeye...''
II-)Mastürbasyon (El ile istimna) Bahsi
El ile istimnanın GÜNAH olduğunu İbn Abbas, Muhammede atfen bildirir.
Senedi ve metni sahih olan bu hadisi İmam Gazali, İlyahüd- D. cilt II, 80
de buluyoruz. Bakalım İbn-i Abbas neler naklediyor:''Muhammed kendisi-
ne başvuran bir gencin: Ziandan korunmak için el ile istimna ediyorum,
bunda günah var mıdır? sorusuna:''Yazıklar olsun sana, bu bir çirkin harekettir. gerçi zinadan ehvendir...şehveti gaalib gelen bekarlar 3 kötü-
lük arasında tereddüt ederler. Bunların en ehveni cariye nikahlamak, ki
burada doğacak çocuğun köle olması vardır; bundan ağırı el ile istimna;
en ağırı da zina etmektir'' şeklinde yanıt vermiştir.
III-) Oruç İken Cinsellik Bahsi
Önce Ayete bakalım:''Oruçlu olduğunuz günün gecesinde karılarınızla buluşmanız, size helal edilmiştir.. Allah bildiki nefsinizi yenemeyecek, sabr
edemeyecek bir iştir işleyeceksiniz. Bu yüzden tövbenizi kabul etti, sizi ba
ğışladı. Gayri (kadınlarınızla) buluşun'' (bakara suresi 187). Önceleri rama
zan ayı boyunca cinsellikten men ettiği cemaatin kadınsız kalamayacağını
anladığı için yukarıdaki izni çıkarmıştır. Ömer'in bizzat muhammede bu
konuda ricası kayıtlara geçmiştir. Ayşe'den rivayet:''Peygamber oruçlu iken kadınlarını takbil (öper) eder, mulamese (temas) ve muaneka (sarılıp
sevişme) buyururdu.'' Sahih-i Buhari cilt VI S 273. Hadis:916..Yine senedi
Ayşe ve Abu davuda rivayetle:''Tanrı elçisi oruçlu iken beni öper dilimi emerdi'' sahih-i Buhari Muhtasarı ve al-Katib'te bölüm VII, S 427.
IV-) Oruç İken Cinsellik Bahsi'ne DİYANET FETVASI
Diyanet gazetesi-yıl 1970 Sayı 3. Sayfa 14'den alınmıştır. (Midenizin kalkmaması temennisi ile-mutezile): Orucu bozup kazayı gerektiren şeyle r :ÖLÜ ile ve HAYVANLA yapılan münasebette İNZALİN vaki olması. Kaza ve kefareti gerektiren haller: Oruçlu olduğunu bilerek DİRİ bir insan ile HANGİ YOLDAN OLURSA OLSUN münasebette bulunmak -inzal vaki olsun veya olmasın farkı yoktur''

..sürecek..Bir Talcid ya da pasiflora bulayım önce(mutezile)
Alt 05-09-2005, 14:35
Üye

Standart İslami sitelerinden

Birinde de aynı metinle yazdığım bu yazı üzerine aldığım cevabı ben çok beğendim:''Arayan bulur ama, senin mevlayı aramadığın belli...

Devam et,

Morötesine ordan da karbon atomuna doğru olacak olan seferine az kaldı...
Aramana devam et,

Prophetic; sınırı çok aştın!!!
VE:
Pasiflora propethici öttürecek gerçek kemâlât beton kemâli yıkacak Hakk gelecek bâtıl

--------------------------------------------------------------------------------

Sen benim cevabımı anladın, başkalarını kandırmaya çalışma, kendini de inkar etme, kendini ele verdin.

Senin bütün sorularına cevap vereceğim. Zannetme ki hazırlık yapıyorum. İşlerimden vakit bulduğum zaman sorular cevapsız kalmaz.
Alt 05-09-2005, 15:54
Üye

Standart AYET,HADİSLER VE İSLAMİ USÜL CİNSELLİK -II

''Fe vakaa fi kalbi şehvetü'n-nisai fe eteybü ba'ze ezvaci fe esabtuha''
(Yani: Kadınların şehveti yüreğime düştü, onun için gidip karılarımın kimileri ile cinsel birleşimde bulundum.) Ahmed İbn hanbel, Müsned Cilt 4
S.231... Ashabla otururken yoldan geçen güzel bir kadını görmesi üzerine
içeri girer ve bir süre sonra banyo yapmış olduğu halde yatak odasından
çıkarken:''Noldu Ey Muhhamed?'' diye soran sahabiye verdiği yanıttır.
''Hübbibe ileyye mined'dünya e'n-nisaü ve't-tibü'' (Dünaydan bana kadınlar
ve kokular sevdirildi) Nesei,Kitabu Işreti'n-Nisa.36/1 C7.Syf:61 ve sened ve aynı metinle Hanbel/Müsned C3 S 128,199,285...(Raviler:Abdullah;
Abu Sena Abdurrahman bin mehdi; Muaviye (ibn Salih); Ezhar bin said;
Abu keyşe Elınmari'den...)

Hz. Ayşe'nin feveranı:
1-)''Etehibü'l-meretü nefseha (hangi kadın MEHİRSİZ kendini peygambere armağan edermiş?) Buhari-Kitabu tefsiri'l-Kuran/
2-) Peygamberin karılarından dilediğinin 'NÖBET' sırasını öne alabileceğini,
dilediğinin sırasını geciktirebileceğini anlatan Ahzab suresinin 51. ayetinin
inmesi üzerine:''Ma era rabbeke illa yüsariu fi hevake'' (Senin tanrının yal
nızca senin HEVAN(Heva: Nefsin Şehvete olan eğilimi-Rağıb'ın El-Müfredat
ında) için koşuşturduğunu görüyorum.Sahih-i Buhari Tecrid-i Sarih'ten..

Bu girizgahtan sonra kadınlarla nasıl halvet olunur, olunmalı bir bakalım:
*''Biriniz eşiyle cinsi münasebette bulunduğu zamaneşi ile kendisinin arkasına bir örtü alsın. Eşler iki vahşi eşek gibi örtüden büsbütün arınma-
sın'' (Çırılçıplak sevişmek eşeklere mahsustur) Buhari e's-Sahih'den alan
Ali R. Demircan.
*''Örtü alınmayack olursa işe şeytan karışır ve doğacak çocuğun üzerinde
şeytanların ortaklığı olur'' Darekudni ve taberi'den aynı metin ve aynı senedle alan A.R.Demircan.
*''İçinizden biriniz münasebette bulunacağı zaman karısına hayvan gibi
çullanmasın; öpüşsün, şehveti tahrik edici sözler söylesin'' Ebü ed-Deylemi
nin El-Müsnedü'l-Firdevs'de Eneseten rivayet. Gazali; İlyahu-Ulumid-Din'de
aynı metin ve senedle C.I 129-130
*''Sizden biriniz cinsi münasebette bulunduğu zaman eşinin cinsel organına
BAKMASIN. Zira cinsel organa bakma KÖRLÜĞE sebep olabilir''. Feyzül-
Kadir'de İbn-i Asakirden rivayetle alan A.R.Demircan
*''İçinizden biriniz kadına yaklaştığı zaman eşekler gibi çıplak olmayın, in
zal (boşalma) zamanı yaklaştığında başınız bir örtü ile kapatıp tekbir geti-
rin, altınızdaki kadına 'ağır ol' diye seslenin'' Gazali, İlyahü-d D.II-129
*''Sünnet erkekler için sünnettir, KADINLAR içinse onurdur'' Ahmed İbn
Hanbel, Müsned, 5/75 (Kadınların sünnet edilmesi konusuna onay veren
Muhammed (s.a.v) CİNSEL ZEVKİ AZALTACAĞI endişesiyle, 'çok ileri gitmeden' sünnete ruhsat vermiştir. (Pek az bilinen hadislerdendir..).
*Eşcinsellik suçu işleyenler için 'Yakılsın', 'Üzerine duvar yıkılarak öldürül-
sün' ve nihayet 'Yüksek biryerden taşla bağlanıp aşağı atılsın' ya da RECM
(taşlanarak öldürülsün) SEÇENEKLERİ sunar İSLAM FIKHI... Kitabu'l-Fıkh,
Ale'l-Mezahibi'l-Erbaa, 5/41 ve Tirmizi, Kitabu'l-Hudud/24 1456 nolu hadis.
*Bakara 223:'' Kadınlar sizin tarlanızdır. Tarlanıza dilediğiniz YERDEN girin
İstikbal için hazırlıklı olun.Allahtan sakının.'' Ayette ki YERDEN kelimesi
'enna' nın karşılığı olarak çevrilir (Fahruddin Razi 6/69). Mümin suresi 5. ve 6. ayetlerde de bu serbestlik vurgulanmaktadır.
Taberi ve Sabuni tefsirlerindeki yorum farklıdır:''Yahudiler, bir insan karısıyla arkadan yanaşarak vajinaya girerse, doğan çocuk şaşı olur derlerdi. Onların bu görüşlerinin doğru olmadığını dile getirmek için bu ayet indi''. Nitekim hadislerde de ters ilişki kınanıyor ve İslam fıkıhçıları ta
rafından büyük günahlardan sayılıyor. Ama kendi karısı DIŞINDAKİ bir kadınla ters ilişkiyi zinadan saymayanlar var..Bu mevzu bahsinden iki hadis:''Karısına arka organdan temas eden kişi mel'undur;'' VE ''karısına ters yoldan temas edene Allah rahmet nazarıyla bakmaz''.. Bu hadis ve
yorumlara rağmen Fahruddin Razi'nin tefsirini kabul eden ve izleyen pek
çoktur. İlginç bulduğum son bir hadis:''Kadına arkadan yaklaşıpta önden
isabet ettirmenin helal olduğu,bu erkek kullarına tanrının müjdeler yolladı
ğı''nakledilir. İbn-ü kesir'in Tefsir-ul-Kur'anil-Azim'den alan A.R.Demircan
I, 182 ve diğer...
Alt 07-09-2005, 11:25
Üye

Standart Usame b. Ladin

Usame bin ladin'in akıl hocalarından ve 11 eylül saldırılarının fikir babası
olduğu bilinen Abdullah Azzam fetvası:''Eğer hedefe ulaşılacaksa, Müslüm-
an kadın ve çocukların ölmesi de kaçınılmazdır'' (1988-Filistin)
Alt 07-09-2005, 12:48
Aliminyum Aliminyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mutezile son zamanlar belden aşağı vurmaya merak saldın derdin ne? İslamın cinsel hayatı nasıl düzenlediğini biz müslümanlar biliyoruz sen de bunları ateist kardeşlerinle paylaşarak bunları okuyup okuyup "Ne terbiyesiz" bir din mi diyeceksiniz yoksa amacın bizim güya bilmediğimiz yönleri bulup gözümüze sokup da "Bakın ne terbiyesiz bir dininiz ve ne kadın düşkünü bir peygamberiniz var" mı diyeceksin?

Elbetteki olguları değerlendirme kabiliyeti olguların salt yüzeyselliği ile sınırlandırıldığından hadisteki "Sevdirildi" ifadesi Mutezileyi ilgilendirmez.
Peygamberin kadınlara ilgi duyması (ki her sağlıklı normal erkekte olması gereken birşey, neden Peygambere çok görülür bilinmez) peygamberin itibarını zedeleyen birşey olarak görülür.

En kötüsü de "Bana dünyanızdan üç şey sevdirildi, kadın, güzel kokudan sonra yani hadisin sonunda "...ve gözümün nuru NAMAZ" bölümü atlanır ve peygamber dünyada sadece güzel kokuyla kadını seviyormuş başka şeyler onu ilgilendirmiyormuş gibi görülür ve gösterilmeye çalışılır.

Ayette kadınların tarla diye nitelendirilmesi kadınlığı aşağılar mahiyette algılanır ve ayetin sonundaki "Yaklaşın" ifadesi "GİRİN" diye çarpıtılarak Kuranı da cinselliğe dayandırılmaya çalışır.

Ve ateist mantığı böylece işleeer gider. Kendi kehanetini gerçekleştirmek diye birşey var iletişim psikolojisinde. Mutezile nin bahsettikleri ile daha doğrusu bahsettiklerinin sonunda vardığı (gizli de olsa) yargı ile birebir uyuşuyor.
Alt 07-09-2005, 14:11
Üye

Standart Cinsellik BU

''Mutezile son zamanlar belden aşağı vurmaya merak saldın derdin ne? ''
(alüminyum). Belden aşağıya vurma deyimi: belden aşağı konulardan bah
setmek anlamına GELMEMEKTEDİR. Box kurallarını hatırlayacak olursan, o meyanda, kemer altına vurulmaz anlamından alınmadır. Deyimler sözlüğü anlamıyla ise mertçe olmayan bir eylem içinde olmak anlamına gelir ki; bu tür şirretçe sözleri HER ZAMAN sahibine iade ettiğimi, SENİN daha önceki her türlü akıl ve endaze yoksunu 'HOŞT' küfründen hatırlama
n gerekirdi. Bana yüzeysellik isnad eden muhterem Alümünyum Buhari ile olan KENDİhesaplaşmasını da unutmuş görünüyor. Kurandan sonraki mütevatır yazılı kaynaklara bühtan etmek yüzeyselliğin daniskası değilse, ne? ''Ayette kadınların tarla diye nitelendirilmesi kadınlığı aşağılar mahiyette algılanır ve ayetin sonundaki "Yaklaşın" ifadesi "GİRİN" diye çarpıtılarak Kuranı da cinselliğe dayandırılmaya çalışır.'' (alümünyum). Bu paragrafı da aktardım ki, sırf lakırdı olsun diye nasıl paragraf doldurulur, etrafta talebe varsa, bu işin üstad-ı muaazzamı Alümünyum abilerinden feyz alsınlar..
Benimle ilgili psikolojik tahlil yapma teşebbüslerin daha önce de olmuştu.
Haddini aşarsan çok sert cevaplar alırsın-öyle iletişim psikolojisinden dem
vurmak gibi racon kesmelere pabuç bırakılmıyor, malum.
''Mutezile nin bahsettikleri ile daha doğrusu bahsettiklerinin sonunda vardığı (gizli de olsa) yargı ile birebir uyuşuyor.''(alümünyum). Benim herhalde bilinçaltımı okuduğumu falan düşünüyorsun;yazıda en ufak bir yorum olmadığına göre.SADECE nakil yapıldığına göre. Şu benim -gizli-
yargım neymiş mertçe yaz da bir düşünelim bakalım Alümünyum.
Anlaşılan seni rahatsız eden başka bir şey.Tamam adını mertçe koyalım:
Benim yazdıklarımı, aktardıklarımı inanan kesim-kısmen- biliyor tabii..
Bilmedikleri konuları da şeyh ve tarikat yurtlarında, ev sohbetlerinde
feyz niyetine dinliyorlardır. Zannımca seni ASIL rahatsız eden bunlardan
habersiz İNANMAYAN insanların, İslamın derinliklerinde yatan şeyleri öğr
enmeleri. İslam hakkındaki görüşlerinde 'beda' oluşması. İslam bir güneş
ise ve bütün müminleri aydınlatıyorsa, BALÇIKLA sıvanamayacağına göre
1) Ya hazımlı, uslu çocuk ol. Feryad-ü figanı bırak
2) Adam gibi ortaya çık. Mutezile senin iftiralarından bıktım vs. vs de..
Bunun 3. yolunu yeğliyorsun: Cevapsız kalmasın diye birşeyler karalıyor-
sun. Hoş bu yazdıklarınla vicdanen rahatlıyor ve gece daha rahat uykuya dalıyorsan- görevini yerine getirmiş olmanın verdiği huzurla- bu zırvaları da okumayı göze alırım. Sen yine de önce bir kendi iç sesini dinle ve sor:
''Beni asıl rahatsız eden şey ne'' de.. Ve kendine karşı bari içtenlikli ol
Alt 09-09-2005, 13:56
Üye

Beni rahatsız eden şey ne?
Sizin anlattıklarınızın ve anlattıklarınız sonucu vardığınız çıkarsamaların doğruluğu ve bu doğruların benim İslami kabullerimle çelişmesi mi?
Hayır.
Beni rahatsız eden bu sitedeki Mutezile vs. gibileri kaynakları çarpıtıp olgular sonucu vardıkları çarpık çıkarsamaların zihin bulandırıc ve yıkıcı etkisinin tehlikesini bilmem ve bu tehlikeden sizin anladığınız manada cahil oldukları için İslam hakkında yeterli bilgi ve değerlendirme kabiliyetinden mahrum saf Müslümanların zihninin bulanabileceği. İftira ve çarptıma mantığı her zaman aynı işlemiştir. Saf olanı her zaman bulandırır. Eğer iki tane saf Müslüman sizin bu çarpıtmalarınızı "Bak işte adamların soruları ve iddiaları cevaplanamamış" diyecek olsa bunda bilen müslümanın mesuliyeti vardır.

Turan Dursun zamanında kale alınmadı. O kadar bilmesine rağmen bildiklerini değerlendirme kabiliyeti (Ki bunun bilmekle hiçbir alakası yoktur) o kadar çarpıktı ki aklı başında hiçbir Müslüman Turan Dursunu muhatap bile almadı. Zamanı geldi Turan Dursun faili meçhul bir şekilde öldürüldü ve bu iş Müslümanlara ihale edildi o zamandan sonra Turan Dursunun çarıklıkları prim etmeye başladı. İnsanlar bu çarpıklıklara kurtarıcı dal gibi sarılmaya başladılar ki tek gerçek bunlar zannedildi. Keşke dönemin Müslümanları Turan Dursuna iki çift laf edip onu sustursalardı da (Ki susmayacağı da belli çünkü sofistike zihniyetlerin sustuğu asla görülmemiştir) hiç olmazsa Turan Dursun takipçileri "Vay be adam öyle şeyler söylemiş ki karşısında gık diyen bile olmamış" hezeyanına kendisinikaptırmasalardı. Çünkü tahrip kolay.

Seninle benim dalaşım ben siteyi terketmedikçe bitmez Mutezile. Ne zamanki bıkarım harbiden yorulurum o zaman giderim sen de rahat rahat hezeyan borunu öttürürsün.
Alt 09-09-2005, 14:25
Üye

Ben bunları islami sitelerde de yazıyorum. Senin bu sitede varlığın, REDDİ
YELERİN'in zaten benim için bir kıymet-i harbiyesi yoktur.
''İftira ve çarptıma mantığı her zaman aynı işlemiştir. Saf olanı her zaman bulandırır. Eğer iki tane saf Müslüman sizin bu çarpıtmalarınızı "Bak işte adamların soruları ve iddiaları cevaplanamamış" diyecek olsa bunda bilen müslümanın mesuliyeti vardır. '' (-alümünyum-). İftira ve çarpıtma ile
ilgili çirkin BÜTÜN lafları aynen iade ediyorum. Zaten senin daha medenice
iki laf ettiğini gören var mı, şüpheliyim. İslami sitelerdeki bir çok kişiyle kıyaslandığında KÜFÜR ve iptidai REDDİYELER döşeme konusunda YAYA kalırsın sen..Bir bilsen cihet-i İslamiye'de ne reddiyeciler, ne cevherler var.. Dolayısıyla ha bu siteye gelmişsin ha gelmemişsin, senin sorunun. Yerini dolduramayacaklarından mı endişe ediyorsun? Komik olma. Sen burdayken değilken de benim Rahatım yerinde, meraklanma. Pabuç bırakacak olsaydım İslami sitelerde AYNI makaleleri yazmazdım.
''sofistike zihniyetlerin sustuğu asla görülmemiştir'' -alümünyum-. Burada
'lügat parçalayım' derken halt etmişsin; sofistikeyi artık nerden duyduysan
bu cümlede senin kasttetiğin anlamı ifade etmiyor. Cehaletini biliyordum senin, ama boyutları ürkütücüymüş be dostum. Hiç mi kitap karıştırmazsın ZİRA:'' Keşke dönemin Müslümanları Turan Dursuna iki çift laf edip onu sustursalardı da (Ki susmayacağı da belli çünkü sofistike zihniyetlerin sustuğu asla görülmemiştir) hiç olmazsa Turan Dursun takipçileri "Vay be adam öyle şeyler söylemiş ki karşısında gık diyen bile olmamış" hezeyanı na kendisini kaptırmasalardı.(alümünyum)''. Dönemin müslüman
tayfası ALİ BULAÇ, HATEMİ, İsmail NACAR, sÜLEYMAN aTEŞ (ESKİ diyanet
işleri başkanı); Edip Yüksel, Diyanet işleri bilirkişileri, islam enstitüleri ve İlahiyat hocalarının TAMAMINA usulü tefsir, Fıkıh, Usül-ü hadis, Arapça gr
amer, Fush-a Sahih arapça bilgisi öğretmiştir. Hepsineküfür ve reddiyeleri ni yedirmiştir. Canlı yayınlara çağırdığı islam pehlivanları (T.D'un deyimi), fellik fellik minderden kaçmıştır. Nice 'MUKALLİD' bu yolda yaya kalmıştır.
Alt 10-09-2005, 13:31
Üye

Turan Dursun'un karşısına çıkanlar diye verdiğin isimlere bak. Ali Bulaç hariç hangisi adam ki onların? (Şimdi zıpla hemen onları bana karşı savunmaya, onlar yıllarını bu işe vermişler de sen kim oluyormuşsun da diye) Kabul et hocam. Turan Dursun'un en büyük şansı karşısına polemik ve diyalektik kabiliyeti olan bir Müslüman İlim Adamının çıkmamasıdır. Bu yüzden prim yapmıştır Turan Dursun.

Bir de fellik fellik minderden kaçmışlar ha? Yapın adamınızın reklamını, devran sizin.
Alt 10-09-2005, 21:05
Kurban Kurban isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

İStediğiniz ip yi banlayın,az kaldı geleceğiz...

Ib-Hacking Team
Andolsun ki geleceğiz..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil