Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Yahudilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-06-2010, 23:36
UlulElbab UlulElbab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
tahrif olmuş kitabın tahrif ithamları

Hz.Sare'nin Hz.İbrahim'in kardeşi olmadığını biz gayet iyi biliyoruz, amcasının kızı o bir kere.

Tahrif olmuş muş... bugün Hristiyanlığa bir tokat yarın senin çakma dinine bir tokat...Ama nedense o zaman basıyorsun feryadı.

Ne zaman anlayacaksınız Hristiyanıda Yahudiside ...müslümanıda KARDEŞdir.
Alt 07-06-2010, 23:48
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başkasının eşeğini kötülemek, sizinkini daha üstün yapmaz.

sn. Ulul, güzel noktaya değinmişsin, hepsi aynı tohumdan filiz vermiş dallar.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 08-06-2010, 00:35
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Haklısın sn. barudi, muhammet bunu görüp sıkıntı yaşamamak için önlemini de almış.

bkz: http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=3759
ensest ilişkiyle ne alakası var? hiçç.. öyleyse mesaj nedir? Ahzap 50 hakkında kaç kez daha açıklamada bulunmamız gerekiyor?

UlulElbab´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tahrif olmuş muş... bugün Hristiyanlığa bir tokat yarın senin çakma dinine bir tokat...Ama nedense o zaman basıyorsun feryadı.

Ne zaman anlayacaksınız Hristiyanıda Yahudiside ...müslümanıda KARDEŞdir.
Kardeşlik farklı inanış farklı, ateisti de bizim kardeşimiz onlarıda dahil etmen gerekirdi neden gerek duymadın? hatta sen benden bile daha cok ve daha iyi muhabbetin var atesitiyle nasıl olurda kardeş görmezsin kendine?

sana göre Kuran tahrif olmuş ama tahrif olmuş olduğuna inandığın Kuran'ı okuyup inanıyorsun, biz Allah'ın ayetlerini biliriz demekle olmuyor bu işler, hele ki arapça bilgin varmış gibi lanse ettiğin halde arapça gramerden hiç haberin yok, bunu yüzüne karşı söyleyincede hiddetleniyorsun...

Şimdi sen bu başlıktaki iddaları kabul mu ediyorsun? cevabın evet ise sana göre Kuran tahrif olmuş olur, yok cevabın hayır ise benimle alıp veremedigin ne? bir açıklamada bulunmalısın...

Başkasının eşeğini kötülemek, sizinkini daha üstün yapmaz.

sn. Ulul, güzel noktaya değinmişsin, hepsi aynı tohumdan filiz vermiş dallar.
Evet hepsi aynı tohum ama kimisine (kuran hariç) hormon bulaştırılmış yani hile...
Alt 08-06-2010, 00:49
Super Moderator

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Evet hepsi aynı tohum ama kimisine (kuran hariç) hormon bulaştırılmış yani hile...
barudi kılıf uydurmaktan, Ulul, eğip bükmekten bıkmadı. Dinin lastik olduğunu da siz ispatladınız elbirliğiyle.

İslam ovadır, sende koştur atını.. nede olsa uçsuz bucaksız, kimsesiz, soran yok eden yok, dıbıdık dıbıdık

Bi karadeniz atasözü var da boşver.. "Yerde yatan yere oturana gülermiş" yumuşatılmışı böyle deniyor...

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Alt 08-06-2010, 00:52
UlulElbab UlulElbab isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Şark kurnazı barudi dostum Hamsın

Hiddetlenmek mi Konuyu kişiselleştiriyor birde Arabca gramere bağlıyorsun ya...Sana ne diyeyim?
O başka bir başlığın konusuydu..ve evet "e'nabudu" BİZ anamını içinde barındırıyor... orada balıklama atlaması gereken sen değildin...
ama atladın.Bir çuval inciri berbat ettin
herzaman ki gibi.
Alt 08-06-2010, 00:53
Üye

barudi kılıf uydurmaktan, Ulul, eğip bükmekten bıkmadı. Dinin lastik olduğunu da siz ispatladınız elbirliğiyle.

İslam ovadır, sende koştur atını.. nede olsa uçsuz bucaksız, kimsesiz, soran yok eden yok, dıbıdık dıbıdık

Bi karadeniz atasözü var da boşver.. "Yerde yatan yere oturana gülermiş" yumuşatılmışı böyle deniyor...
işte böylesiniz siz cevap bulamayınca barudi kılıf uydurdu olur felancısı şöyle yapmış olur vs vs.. hep aynı bahaneler, soruya cevap vermektense bahane üretmek mesleğniz olmuş, yahu biraz da cevap verin hep soru soruyorsunuz kıvıra kıvıra kıvırta kıvırta soru üretmek kolay iş, biraz cevap verin yahu...

ensest ilişki ile ne alakası var da o linki koydun oraya? bir izah ediver..
yada ne demek istedin kendini ifade etmekten aciz misin, vah vahhh öyleyse kusura bakma ya sormazdım...
Alt 08-06-2010, 00:56
Üye

UlulElbab´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şark kurnazı barudi dostum Hamsın

Hiddetlenmek mi Konuyu kişiselleştiriyor birde Arabca gramere bağlıyorsun ya...Sana ne diyeyim?
O başka bir başlığın konusuydu..ve evet "e'nabudu" BİZ anamını içinde barındırıyor... orada balıklama atlaması gereken sen değildin...
ama atladın.Bir çuval inciri berbat ettin
herzaman ki gibi.
iyide orda sazan sen olmuşsun ben değil yani muhabbetimiz olsa özel mesajdan uyarırdım seni ama yeri geliyor bana arapça bilgin yok diyorsun kendimi temyiz etmem gerek öyle değil mi? valla doğrudur bir çuval incir berbat oldu senin adına özür dilerim..

ama soruma cevap alamadım ben sadece arapça gramerden bahsetmedim... hm?? birazsa sorulara cevap alsak ateist arkadaşların huyları sana da bulaşır olmaya başlamış...
Alt 08-06-2010, 01:22
Super Moderator

Burada da görülüyorki ikinizde apaçık gerçeklerin ortaya çıkması ile alakalı kazdığınız çukurlara kendiniz düştünüz, ve sanki bu çukurları bize açmışsınız gibi göstermeye (kulp-kılıf-kıvırtma ve bükmeye) de devam ediyorsunuz.

Şimdi barudi, söyle bakalım muhammedin kız kardeşi olsaydı ve bunun üzerine:

""Diyanet İşleri Meali

Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği cariyeleri, seninle beraber hicret eden amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını, teyzelerinin kızlarını ve Peygamber nikahlanmayı dilediği takdirde müminlerden ayrı, sırf sana mahsus olmak üzere kendisinin mehrini Peygambere hibe eden mümin kadını almanı helal kılmışızdır. Bir zorluğa uğramaman için; müminlerin eşleri ve cariyeleri hakkında onların üzerine neyi farz kılmış olduğumuzu bildirmiştik. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.""

bu ayet geldi deseydi?

Bu ayetin (olası) kız kardeşinide kapsadığının farkındasın ve bu doğrultuda yazıyorsun dimi?

Bu ayet nedir biliyormusun? allah, muhammedin şeyinin keyfine ayet gönderiyor ve peygambere bu doğrultuda istediği gibi ve istediği kadınla sevişmesi farz oluyor.

Peki sen! bu ayetin neleri kapsadığının ve asıl amacının ne olduğunun farkındamısın.

Alt 08-06-2010, 02:43
Üye

Burada da görülüyorki ikinizde apaçık gerçeklerin ortaya çıkması ile alakalı kazdığınız çukurlara kendiniz düştünüz, ve sanki bu çukurları bize açmışsınız gibi göstermeye (kulp-kılıf-kıvırtma ve bükmeye) de devam ediyorsunuz.

Şimdi barudi, söyle bakalım muhammedin kız kardeşi olsaydı ve bunun üzerine:

""Diyanet İşleri Meali

Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği cariyeleri, seninle beraber hicret eden amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını, teyzelerinin kızlarını ve Peygamber nikahlanmayı dilediği takdirde müminlerden ayrı, sırf sana mahsus olmak üzere kendisinin mehrini Peygambere hibe eden mümin kadını almanı helal kılmışızdır. Bir zorluğa uğramaman için; müminlerin eşleri ve cariyeleri hakkında onların üzerine neyi farz kılmış olduğumuzu bildirmiştik. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.""

bu ayet geldi deseydi?

Bu ayetin (olası) kız kardeşinide kapsadığının farkındasın ve bu doğrultuda yazıyorsun dimi?

Bu ayet nedir biliyormusun? allah, muhammedin şeyinin keyfine ayet gönderiyor ve peygambere bu doğrultuda istediği gibi ve istediği kadınla sevişmesi farz oluyor.

Peki sen! bu ayetin neleri kapsadığının ve asıl amacının ne olduğunun farkındamısın.
kılıfa bak kılıfa, kılıf görsün millet... utanmasa anasını da ninesini de katacak ortaya, şu olsaydı bu olsaydılarla...

bak ahzap 50 de kimlerin Hz.Muhammed'e helal kılındığı yazılmış mı? yazılmış..
ama 51'i okursan bu sayılanlardan hangileriyle önce nikahlanabileceği yazılmış mı? yazılmış, 52 de de bunlar haricinde bir kadınla nikahlanması yasaklanmış mı? yasaklanmış...

sevişmekle cinsel ilişki ile yakından uzaktan alakası yok ayetin, burdaki amaç bu kadınları yüceltmektir...

Gördüğün gibi Hz.Muhammed'e kadın seçme hakkı dahi verilmemiştir, ya kendisi ile beraber hicret eden kuzinleri olacak, ya sahip olduğu cariyelerden olacak, ya kadın kendi nefsini ona hibe edecek...

kendi beğendiklerini ise bedel karşılığında alması ise yasaklanmıştır, gördüğün gibi hiç de şeyinin keyfine göre bir durum söz konusu değildir...
Alt 08-06-2010, 13:53
Super Moderator

Dur dur akşam yazıcam zar zor bilg. başına geldim şimdi.

Önerilen Siteler

Etiket
ensest, lut, süleyman, İbrahim